Zavrieť

Porady

PHM,kniha jázd, cestovný príkaz

Dobrý deň, potrebujem sa uistiť, lebo čím viac hľadám a čítam, tým menej tomu rozumiem.
SZČO, používa na podnikanie vlastné auto, nezaradené do majetku.
Má si viesť knihu jázd alebo cestovné príkazy?
Musí mať všetky nákupy PHM alebo stačí prepočet podľa spotreby a priemernej ceny?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    Pukluš Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebujem sa uistiť, lebo čím viac hľadám a čítam, tým menej tomu rozumiem.
    SZČO, používa na podnikanie vlastné auto, nezaradené do majetku.
    Má si viesť knihu jázd alebo cestovné príkazy?
    Musí mať všetky nákupy PHM alebo stačí prepočet podľa spotreby a priemernej ceny?

    Ďakujem
    V prvom rade či platil daň z mot. vozidiel? Ak áno, potom môže. Ja sa prikláňam k cestovným príkazom, musia byť doklady o nákupe.

    Pukluš je offline (nepripojený) Pukluš

    Pukluš
    Daň z MV je zaplatená. Niekde vyššie som čítala, že musí viesť knihu jázd. Mne sa jedná hlavne o tie doklady o phm. Či musí mať všetky doklady alebo nie.

    Pukluš je offline (nepripojený) Pukluš

    Pukluš
    Takže ak mám bloky PHM na 10 EUR, ale najazdil 800 km, tak mu môžem dať základnú náhradu za 800km a spotrebované PHM za 10 EUR? Alebo len základnú náhradu za km koľko pripadá prepočtom na 10 EUR?
    Naposledy upravil Pukluš : 10.03.10 at 10:55

    paulak je offline (nepripojený) paulak

    paulak
    blok je doklad o tom, ze to kupil a za aku cenu. (vsetko nemusel pouzit na firemne jazdy)

    NAROKUJE SI v cestaku len tolko, kolko prejazdil firemne. Cize ak 800 km, tak na 800 km podla priemernej spotreby auta zisti, kolko litrov vlastne "z toho blocku minul" a vypocita si litre * cena za liter.

    paulak je offline (nepripojený) paulak

    paulak
    u zamestnanca by som prilozila nejaku priemernu cenu platnu v tom case z internetu ... vytlacila by som to ... ale u SZCO asi nie

    zamestnanec totiz nemusi vediet, ze pojde o tyzden svojim autom na sluzobku, ale SZCO vopred hlasi svoje auto na podnikanie, takze ziadna vyhovorka.

    ... pripadne nech skusi este nejake bloky zohnat

    PHM,kniha jázd, cestovný príkaz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.