Zavrieť

Porady

Montáž na zateplenú fasádu.

Vie niekto poradiť akým spôsobom sa vykonáva montáž konštrukcií na zateplenú fasádu? Existuje na to oficiálny postup, alebo norma?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    to zaujimalo aj mna.. ze ked dam na fasadu 15cm eps ako tam pripevnim napriklad lampu. Pokial by som pripevnoval nejaky tram na ktorom bude drzat napriklad strecha pristresku, tak jasne ze vyrezat EPS az na tehlu.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    okol Pozri príspevok
    Tou konštrukciou som myslel striešku nad vchodom do domu (cca 20-25kg).
    Ak si na to nemyslel skor, tak zrejme vybetonovat na zemi patky, na to stlpiky a ukotvit na seriozne hmozdiny do steny

    Alebo http://www.atgarden.sk/product/strieska-sedlova-570/ - ale tam to budes musiet ukotvit tiez o murivo, nie o polystyren.

    aviator je offline (nepripojený) aviator

    slovenský človek v kristových rokoch ...viac aviator
    okol Pozri príspevok
    Tou konštrukciou som myslel striešku nad vchodom do domu (cca 20-25kg).
    Váha striešky nieje až taká podstatná, od vetra a snehu pôsobia niekoľkonásobne väčšie sily. Treba na to myslieť pri tom kotvení.
    Držím palce.

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Strieska urcite nemoze drzat len v zatepleni, skor to vyzera na zavitovu tyc skrz cele murivo. Ja som pri zateplovani zrusil celu striesku a vobec mi nechyba.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Na takéto čosi určite žiadna norma nieje.Nosné konštrukcie striešky úchyty ,kotvy sa montujú ešte pred zateplením.Prístrešok ak ho aj budete montovať nesmie byť pevne spojený s polystyrénom.Musí byť osadený na kotvách v nosnom murive a pružne spojený zo zateplenou fasádou.

    Montáž na zateplenú fasádu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.