Zavrieť

Porady

Predaj ojazdených vozidiel+DPH

jks

jks je offline (nepripojený) jks

jks
Firma - platca DPH - predáva ojazdené vozidlo do Čiech tiež platcovi DPH.
Vystavím FA bez DPH? Trošku ma totiž mýli ods.2 §43, kde sa píše, že od dane
je oslobodené len dodanie n o v é h o dopravného prostriedku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Jozef Mihál

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Bez DPH, lebo:


    § 42

    Oslobodenie od dane pri dodaní tovaru, pri ktorom nebola odpočítaná daň

    Oslobodené od dane je dodanie tovaru, ktorý sa používal výlučne na činnosti oslobodené od dane podľa § 28 až 41 bez možnosti odpočítania dane podľa § 49 ods. 3, a dodanie tovaru, pri nadobudnutí ktorého nie je možnosť odpočítania dane podľa § 49 ods. 6.

    § 46
    ...
    (6) Platiteľ nemôže odpočítať daň pri
    a) kúpe a nájme osobného automobilu; osobným automobilom sa na účely tohto zákona rozumie motorové vozidlo registrované v kategórii M1,25)
    jks

    jks je offline (nepripojený) jks

    jks
    Dobrý deň pán Mihál,

    ďakujem za odpoveď, ale mám pocit, že to nie je tento prípad, pretože my tie autá nakupujeme ako tovar a na vstupe si uplatňujeme DPH. A ja som počula
    taký názor, že ak nakupujem ojazdené auto /mimochodom ide o úžitkové autá/
    tak DPH platím v tom štáte, v ktorom som ho kúpila a ak nakupujem nové auto
    tak platím DPH u nás. Len to asi platí v prípade, keď nakupuje napr. súkromná osoba, teda nie je platcom DPH. V tomto prípade to beriem ako predaj tovaru
    podľa §43 ods.1. Je tak?

    Ďakujem
    Jana Acsová

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    jks
    Firma - platca DPH - predáva ojazdené vozidlo do Čiech tiež platcovi DPH.
    Vystavím FA bez DPH? Trošku ma totiž mýli ods.2 §43, kde sa píše, že od dane
    je oslobodené len dodanie n o v é h o dopravného prostriedku.
    jks
    ... mám pocit, že to nie je tento prípad, pretože my tie autá nakupujeme ako tovar a na vstupe si uplatňujeme DPH. A ja som počula
    taký názor, že ak nakupujem ojazdené auto /mimochodom ide o úžitkové autá/
    tak DPH platím v tom štáte, v ktorom som ho kúpila a ak nakupujem nové auto
    tak platím DPH u nás. Len to asi platí v prípade, keď nakupuje napr. súkromná osoba, teda nie je platcom DPH. V tomto prípade to beriem ako predaj tovaru
    podľa §43 ods.1. Je tak?
    Súčasný stav, t.j. pre rok 2005 (platilo aj v roku 2004). Predaj úžitkového automobilu medzi platiteľmi v prípade intrakomunitárneho dodania je oslobodené od DPH. Považuje sa to za cezhraničné dodanie v rámci únie s uplatnením oslobodenia podľa § 43 ods. 1. Faktúru vystaviť podľa § 72 ZDPH.
    Naposledy upravil Jana Acsová : 19.09.05 at 17:18
    Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
    Porada je založená na aktívnej spolupráci členov. Aktívnym zapájaním sa naučíte viac ako keď informácie prijímate len pasívne. Spolu vieme viac!

    Predaj ojazdených vozidiel+DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.