Zavrieť

Porady

Nieco viem nieco nie -Absolventska prax

Dobry den.Prestudovala som si nieco z porady ohladom absolvenskej praxe,ale vela veci ja z roku 2008 2009. Zistila som,ze momentalne netreba byt zaevidovany na urade prace uz 3 mesiace.Takze sa chcem opytat konkretne.Priatel dostane diplom 25.06.10(piatok) takze sa moze ist 28.06.10(pondelok) zaevidovat na urad prace a hned na to moze zamestnavatel (SZCO) poziadat na urade prace o konkretneho absolventa? Zamestnavatel poda ziadost a ako dlho caka kym mu to odsuhlasia? Neplati za neho nic ani do socialky,ani do zdravotnej poistovne ani ziadna mzda? Absolvent dostava iba tie peniazky (zivotne minimum) co mu dava urad prace a tym padom si ziadne odvody neplati ani absolvent na praxi? Este by som chcela vedit ze po skonceni absolventskej praxe (max. 6 mes) ak by si chcel zalozit zivnost ma narok na nejaky prispevok z uradu prace ako ked je clovek zaevidovany na urade prace ako nezamestnany?Dufam,ze som to spraven pochopila ze mi s nejasnostami pomozete. dakujem krasne
Naposledy upravil gaerys : 14.03.10 at 11:05
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gaerys je offline (nepripojený) gaerys

    gaerys
    to znamena? ze ak ma 11.09.10 26 rokov tak uz nemoze pocnuc tymto dnom vykonavat absolvensku prax a je znova zaevidovany na urade prace ako nezamestnany?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    gaerys Pozri príspevok
    to znamena? ze ak ma 11.09.10 26 rokov tak uz nemoze pocnuc tymto dnom vykonavat absolvensku prax a je znova zaevidovany na urade prace ako nezamestnany?
    On aj počas absolventskej praxe je zaevidovaný na úrade ako nezamestnaný. A ak je starší 25 rokov tak si môže požiadať o dávky v hmotnej núdzi.

    Nieco viem nieco nie -Absolventska prax

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.