Zavrieť

Porady

excel grafy veľký rodziel medzi hodnotami

Prajem všetkým pekný deň,
prosím o pomoc pri zobrazovaní grafu v Excely, ak sú dva druhy hodnôt jedna je príliš malá (od 2-7) a druhá je príliš veľká ( od 3.000­ do 15.000). Dá sa zobraziť graf tak aby bolo vidno graf malej hodnoty a aj graf veľkej hodnoty pri sebe, t.j. ako sa vyvíja väčšia hodnota v závislosti od menšej?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    callyisto Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď, Tvoj graf sa mi podarilo spraviť cez interpoláciu (klikol som na údaje malých hodnot úlne dole->formátovať rad údajov-> možnosti radu sekundárna os).
    Je však možné spraviť graf tak aby bolo všetko len na jednej ľave x-ovej osi?, aby nižšie boli hodnoty len od 2 do 5 (mierka jeden) a vyššie len hodnoty od 1.000 do 7.000 (mierka 1000)?
    Jedna os má len jednu mierku. Ak to chceš na jednej osi, tak si musíš najskôr upraviť hodnoty v tabuľke. A potom následne môžeš označiť v grafe, mierku pre rad, ktorý je v mierke. Napríklad takto.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Neviem, či som dobre pochopila, čo chceš dosiahnuť. Ak zvolíš typ grafu xy s dvomi osami, tak dostaneš asi to, čo požaduješ. Prikladám prílohu s grafom.

    callyisto je offline (nepripojený) callyisto

    callyisto
    Ďakujem za odpoveď, Tvoj graf sa mi podarilo spraviť cez interpoláciu (klikol som na údaje malých hodnot úlne dole->formátovať rad údajov-> možnosti radu sekundárna os).
    Je však možné spraviť graf tak aby bolo všetko len na jednej ľave x-ovej osi?, aby nižšie boli hodnoty len od 2 do 5 (mierka jeden) a vyššie len hodnoty od 1.000 do 7.000 (mierka 1000)?

    sances je offline (nepripojený) sances

    sances
    Dobrý deň poraďákom

    Mám tiež podobný problémik ako sa tu riešil - potreboval by som pre lepšiu prehľadnosť grafu vložiť ešte jednu X -sovú os do grafu.
    Akosi sa mi nedarí..

    V grafe sa prelínajú hodnoty tlaku a pulzu.
    Chcel by som ich oddeliť aby to bolo názornejšie. Dá sa to ?

    Ďakujem

    sances je offline (nepripojený) sances

    sances
    Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď.
    Vedeli by sme ale rozdeliť graf pozdĺžne ak máme veľké hodnoty -napr. tri čiary sú hodnoty od 1 do 5 ale jedna je od 80 000 do 100 000 ? Tým sa nám, ak je to na jednej X ose rozdiely 0 až 5 v grafoch stratia..
    Vlastne by to boli 2 grafy v jednom?
    Veziu ktorú si urobil by som použil, len by som naformátoval popisok aj farbu Y osi v pravo do rovnakej farby (ak sa dá) ako je farba grafu aby si to nemohli užívatelia z ničím zameniť.
    Súbor Tlak používam len ako príklad..
    Neviem či som to napísal zrozumiteľne..mám dar veci "trošku" komplikovať ):
    Ďakujem
    Naposledy upravil sances : 25.08.11 at 19:22

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    sances Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď.
    Vedeli by sme ale rozdeliť graf pozdĺžne ak máme veľké hodnoty -napr. tri čiary sú hodnoty od 1 do 5 ale jedna je od 80 000 do 100 000 ? Tým sa nám, ak je to na jednej X ose rozdiely 0 až 5 v grafoch stratia..
    Vlastne by to boli 2 grafy v jednom?
    Veziu ktorú si urobil by som použil, len by som naformátoval popisok aj farbu Y osi v pravo do rovnakej farby (ak sa dá) ako je farba grafu aby si to nemohli užívatelia z ničím zameniť.
    Súbor Tlak používam len ako príklad..
    Neviem či som to napísal zrozumiteľne..mám dar veci "trošku" komplikovať ):
    Ďakujem
    Mne to musíš polopatisticky. Ja som asi menej chápavý. Tak možno nejakému obrážteku by som porozumel.
    Naposledy upravil marjankaj : 25.08.11 at 22:08

    sances je offline (nepripojený) sances

    sances
    Ahoj
    Jednalo sa mi o graf č.1 - modrý tam som pridal jeden graf - Total slabs..
    Nevyzerá to až tak hrozne takže sa to asi nebude musieť rozdeľovať na dva ako som chcel.
    Ostali mi tam zase tie nešťastné nuly a ja zas prehrávam boj s nimi, neviem použiť to čo si mi už raz inde pomohol..v inom súbore..
    Sub Makro1()
    Dim a, b
    a = Array(5, 6, 140, 31, 53)
    b = Array(10, 12, 141, 36, 57)
    For i = 0 To 4
    cas1 = "=UDAJE!R" & a(i) & "C4:R" & a(i) & "C" & (Range("hárok1!Q2") + 3)
    cas2 = "=UDAJE!R" & b(i) & "C4:R" & b(i) & "C" & (Range("hárok1!Q2") + 3)
    'MsgBox ActiveSheet.ChartObjects(i + 1).Chart.Name
    ActiveSheet.ChartObjects(i + 1).Chart.SeriesCollection(1).Values = cas1
    ActiveSheet.ChartObjects(i + 1).Chart.SeriesCollection(2).Values = cas2
    Next i

    End Sub...

    A pritom teraz sa jedná o úpravu jediného grafu 77 ):

    sances je offline (nepripojený) sances

    sances
    Tak zatiaľ som to vyriešil podmienkovým vzorcom ktorý som dal na liste Data do riadku 160 a zmenil som zdrojové údaje grafu Total Slabs na liste TLAC.
    Pripadá mi to ale nespoľahlivé ale zatiaľ to funguje.

    pepjak je offline (nepripojený) pepjak

    pepjak
    Ahojte,

    v stĺpcovom grafe mám takisto veľké hodnoty (počet odoslaných korešpondencií za rok) a tiež malé (počet na jeden pracovný deň). Postupoval som podľa http://office.microsoft.com/sk-sk/ex...ryverticalaxis a pridal som vedľajšiu zvislú os s požadovanou mierkou, ale ako vidno na priloženom súbore jeden rad údajov mi prekryje druhý.

    Viete mi poradiť ako to spraviť tak aby rad údajov v tisícoch bol zobrazený na ľavej osi a rad údajov s malými hodnotami bol zobrazený na pravej osi a vzájomne sa neprekrývali?

    Ďakujem

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No pridal som tam tretí rad, síce nulový. A už to vidieť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.