Zavrieť

Porady

SK NACE

Prosím Vás o pomoc. Začínam a preto sa pýtam, naviem čo znamená skratka SK NACE a hlavná prevažná činnosť. Je to všade vo výkazoch a neviem čo tam mám napísať. Mám s.r.o. ktorá vyrába a predáva nábytok.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Pridam jeden link, ak by niekto potreboval zistit OKEC aj SK NACE nejakej firmy:
    http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz

    zadade ICO - najde vam danu firmu, potom klik na modre pismo zobrazia sa ostatne data (OKEC, SK NACE atd).

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Anja111, lenkak, tonkat, babi2, Jana2004, liba2, beatam
    7

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Číslo si vyberieš zo zoznamu a napíšeš na prvú stranu DP, súvahu a výkaz ziskov a strát.

    Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

    Prima73
    Zdravim, mna by zaujimalo, ci tento kod niekto firme (s.r.o.) prideluje, alebo si ho zo zoznamu ma firma vybrat sama a zadat na prvu stranu danoveho priznania? Dakujem za odpoved.

    Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

    Prima73
    Prima73 Pozri príspevok
    Dakujem a je velky problem, ak mam ine SK NACE v DP a Vykazoch, ako to co som nasla, ze je sro pridelene? DP a vykazy uz mam odovzdane na Danovom aj v Zbierke listin.

    posuvam

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    dalid Pozri príspevok
    Pridam jeden link, ak by niekto potreboval zistit OKEC aj SK NACE nejakej firmy:
    http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz

    zadade ICO - najde vam danu firmu, potom klik na modre pismo zobrazia sa ostatne data (OKEC, SK NACE atd).
    Je to dobrá pomôcka, pokiaľ by bola aktualizovaná.
    Moja skúsenosť, keď som hľadala čísielko do výkazov môjho klienta:
    Našla som, avšak nesprávne - buď už taká činnosť nie je hlavnou činnosťou (firma neoznámila zmenu); - alebo z množstva živností bola úradom vybraná tá prvá na zozname, ktorá však nie je v tej firme hlavnou činnosťou.
    Pokračuje sa podľa hesla: presný súčet nepresných čísiel.
    Pri SK NACE to bude rovnako: presne vyplnené nepresné číslo.

    Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

    Prima73
    mysimis Pozri príspevok
    Číslo si vyberieš zo zoznamu a napíšeš na prvú stranu DP, súvahu a výkaz ziskov a strát.
    Dakujem a je velky problem, ak mam ine SK NACE v DP a Vykazoch, ako to co som nasla, ze je sro pridelene? DP a vykazy uz mam odovzdane na Danovom aj v Zbierke listin.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.