Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

janaGT: no podla mna v evidencii dph... tam mas rozpis dokladov podla typu sumy a teda podla riadkov...
1 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

andreaS Pozri príspevok
janaGT: no podla mna v evidencii dph... tam mas rozpis dokladov podla typu sumy a teda podla riadkov...
len mi nie je jasné, pretože nemám žiadne doklady zo zahraničia ... ak som dobre pochopila r. 28
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

janka: ja pozeram ako puk na danove priznanie a nechapem co mas s r28... az teraz mi tuklo ze mas namysli zrejme nove tlacivo ... uz nemam mesacneho platcu, tak dph este neriesim... tak som rychlo kukla §53 a z takeho mojho zbezneho pohladu mam pocit ze tam idu dobropisy aj tarchopisy celkovo... cize nie len zahranicie (eu). ... ale opakujem, prejdeny § len tak "by očko" ...

a nevidis to v tej evidencii... ked si fajkas doklady ci ti sedia s tym, co kde program dal... tak ti to muselo vyhodit aj zoznam dokladov, kt. natahalo na konkretne riadky a preto si kontrolujeme s dokladmi aby sme zistili, ci sme to programu "povedali" spravne pripadne ci to program robi spravne... ci ta nechapem?
1 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

andreaS Pozri príspevok
janka: ja pozeram ako puk na danove priznanie a nechapem co mas s r28... az teraz mi tuklo ze mas namysli zrejme nove tlacivo ... uz nemam mesacneho platcu, tak dph este neriesim... tak som rychlo kukla §53 a z takeho mojho zbezneho pohladu mam pocit ze tam idu dobropisy aj tarchopisy celkovo... cize nie len zahranicie (eu). ... ale opakujem, prejdeny § len tak "by očko" ...

a nevidis to v tej evidencii... ked si fajkas doklady ci ti sedia s tym, co kde program dal... tak ti to muselo vyhodit aj zoznam dokladov, kt. natahalo na konkretne riadky a preto si kontrolujeme s dokladmi aby sme zistili, ci sme to programu "povedali" spravne pripadne ci to program robi spravne... ci ta nechapem?
Andrejka, už som to zistila ... na r. 28 mám natiahnutú sumu dph z prijatých dobropisov ... ďakujem za radu, pa
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
janaGT Pozri príspevok
Andrejka, už som to zistila ... na r. 28 mám natiahnutú sumu dph z prijatých dobropisov ... ďakujem za radu, pa
ešte iba pre info kuk na prílohu
3 0
st2 st2

st2 je offline (nepripojený) st2

hladam uctovnika /uctovnicku ktora pracuje v OMEGE a je z Bratislavy, ktora by mi pomohla na zaciatku s pracou
0 0
Ines Verbovska Ines Verbovska

Ines Verbovska je offline (nepripojený) Ines Verbovska

Dobrý deň, som študentka a akurát riešim prípad v Omege chcela by som sa poradiť kde som mohla urobiť chybu ked som zaúčtovala začiatočné stavy účtovnej jednotky aj som to uložila a urobila čo bolo treba. Išla som zistiť výšku základného imania cez súvahu ale tá je prázdna viete mi nejak poradiť??
0 0
Pneuformance Pneuformance

Pneuformance je offline (nepripojený) Pneuformance

Dobrý deň prosím niekoho kto ovláda OMEGU, poraďte mi ako mám preúčtovať preplatky resp. nedoplatky na DF, A VFA ? Cez interný doklad som to síce preúčtovala nedoplatky DFA 321/648 nedoplatky VFA 548/311, avšak v salde visia pri daných partneroch .. ako to správne spárovať aby mi to zo salda vypadlo ? Ďakujem Vám za každú radu.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Pneuformance Pozri príspevok
Dobrý deň prosím niekoho kto ovláda OMEGU, poraďte mi ako mám preúčtovať preplatky resp. nedoplatky na DF, A VFA ? Cez interný doklad som to síce preúčtovala nedoplatky DFA 321/648 nedoplatky VFA 548/311, avšak v salde visia pri daných partneroch .. ako to správne spárovať aby mi to zo salda vypadlo ? Ďakujem Vám za každú radu.
musíš v ID dať aj Partnera.
0 0
Pneuformance Pneuformance

Pneuformance je offline (nepripojený) Pneuformance

Vďaka, jednoduché, super !
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

poprosím vás, ako si označím napr. 10 po sebe idúcich pokl. dokladov, aby sa mi vytlačili naraz, aby som nemusela tlačiť po jednom?
0 0
lolo100 lolo100

lolo100 je offline (nepripojený) lolo100

Keď máš otvorenú buď pokladničnú knihu, alebo evidenciu účtovných dokladov, tak naľavo je niekoľko štvorčekov (prevažná časť sú modré a zelené. Modré sú, že sa doklad týka DPH a červené že doklad bol zaúčtovaný systémom (automaticky) a zelený, že sa doklad nachádza aj v hlavnej knihe) 2x klikni na štvorček, ktorý je v stĺpci pomenovanom OZN (objaví sa žltý štvorček). Potom daj tlačiť a naľavo je možnosť tlačiť len označené. Hádam je to zrozumiteľné
1 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

žlté štvorčeky zvládnuté ... ešte poprosím, potrebujem každý PPD vytlačiť každý zvlášť na jednu stranu, pri označení mi ich vytláča na stranu 2
0 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

tlač - nastavenie - každý doklad na novej strane
1 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

prosím Vás kde v programe nájdem niečo také ako účtovné košieľky?
0 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

nie som si istá, či viem čo chceš ale ak myslíš likvidačný list tak tlač - interné doklady - likvidačný list
pozri, či je to čo potrebuješ ...
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

je to ono,dakujem a nedajú sa vytlačiť aspoň 2 na jeden papier?
0 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

dajú, tlač - nastavenie a nesmieš mať označené každý doklad na novej strane
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

Ďakujem,,,
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý deň prosim Vas,ked si dávate v OMEGE tlačit Výkaz Z a S, a Súvahu, za rok 2011, načitava to automaticky údaje z minulych obdobi 2010,ale treba ist cez nejaky prechodovy mostik do r. 2010? robi vykazy bez problemov,alebo treba ešte niečo zakliknut? dakujem vopred moc
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať