Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Prosím, ešte jednu pre Vás asi samozrejmú otázku: zahraničné faktúry v omege sa evidujú oddelene od tuzemských? Ospravedlnujem sa za naivné otázky, ale v krose neradia cez sviatky, a ja potrebujem nejako nahádzať doklady k dph urýchlene.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

iwett: nie prva prijemka ale prijem na sklad a typ dokladu "pociatocny stav" (vid foto)

a ano DF a zDF sa nahadzuju osobitne... otvoris si evidenciu uctovnych dokladov a nalavo hore zvolis okruh dokladov, kt. ides nahadzovat a potom uz len cez pridaj a cez vzory zadas jednotlive faktury...
sklad_pociatstav.jpg  
1 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Ďakujem, presne tak som to myslela, aj urobila...a je to aj prvá príjemka. Ďakujem za rady. Pekný veľkonočný pondelok.
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

prosím Vás, mám v omege pokladnicu klasika 211001, pribudla nám však ERP na prevádzke a daľšiu prenosnú má obchodný zástupca. Chcela som si ich pridať medzi pokladnice a pridať si analytiku, ale nejde mi to, ide mi pridať len 1 ERP a pri druhej mi už vyhadzuje, že nie je možno pridať, ešte podotýkam, že ERP nám nefunguje priamo s programom,,čo s tým?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tweedle: rozsirit program... zrejme mate len zaklad co sa tyka tuzemskej pokladne a to 1 ks... dalsi upgrade je na 4 ks... inak sa nepohnes...
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

už mám predfaktúru v ruke ale dakujem Andrejka, ty mi vždy pomôžeš
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či sa dá urobiť v Omege : Nahrávam faktúry za kúpu tovaru cez 131.000 a chcela by som aby mi to rovno účtovalo aj na 132.010 kde by sa to dalo nastaviť? V došlej faktúre alebo v príjemke? Osobitne nahrávam DF a osobitne príjemku. Ďakujem.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ano v prijemke, ale zauctuje sa to az ked sa spravi uzavierka skladu... tie robievam v mesacnom intervale, takze mam kazdy mesiac 1 ID, kde mam kompletne zauctovanie skladu so vsetkymi pohybmi, kt. sa v danom mesiaci udiali... (prijem, vydaj, presun, manko, prebytok)...

uctovala som takto 2 uct. obdobia az som to vzdala a zacala uctovat rovno na 504 ale skladovu evidenciu som viedla nadalej... nebolo to ale take zavazujuce a pracne na kontrolu ako ked som uctovala cez 131
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

som mala tušáka že mi odpovieš práve ty andreaS
Ja som na 504 účtovala doteraz, na 131 som prešla tohto roku lebo ževraj by sa takto mal sklad účtovať. Naša firma nakupuje rôzne tovary a ďalej ich predáva. Ak sa to dá v tej príjemke tak kde presne. V príjemke mám na strane dal účet 131.000 tak si to dám na stranu má dať ten äčet 132.010 ale uvidím to až po tej uzávierke hej?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS



a hlavne si pozri nastavenie skladu ako takeho... ci tam mas vsetko zadefinovane... da sa aj priamo v uctovani skladu nastavit prvotne uctovanie, kt. bude tahat do kazdej novej karty... a samozrejme 132AE konkretneho skladu... ja som mala viac skladov, tak som potrebovala rozlisit aj to...
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Ja mám sklad len jeden našťastie, môžeš mi presne popísať kde sa to nastavuje. Niečo už mám ponastavované, len neviem či všetko. Volala som aj do Krosu tam mi nejaký pán povedal, že to tiež treba nastaviť ale nič konkrétne.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Kros opäť robí bezplatné školenia, idete??
http://www.kros.sk/dod#terminy_skoleni
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

miriza: nezabudla som na teba, len som mala pracu ;-) zajtra sa ti pokusim odpisat len nechcem slubovat, lebo mam rusnejsie dni...

truch: ja uz nie, pre mna omega resp. soft od krosu konci... vyzera to tak, ze som nasla viac nez lepsiu nahradu... nech si ten svoj predrazeny soft nechaju...
0 0
danielko danielko

danielko je offline (nepripojený) danielko

andreaS Pozri príspevok
miriza: nezabudla som na teba, len som mala pracu ;-) zajtra sa ti pokusim odpisat len nechcem slubovat, lebo mam rusnejsie dni...

truch: ja uz nie, pre mna omega resp. soft od krosu konci... vyzera to tak, ze som nasla viac nez lepsiu nahradu... nech si ten svoj predrazeny soft nechaju...
aj ja chcem zanechať Kros, pošuškaj kto je lepší (aj cenovo)
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

andreaS Pozri príspevok

truch: ja uz nie, pre mna omega resp. soft od krosu konci... vyzera to tak, ze som nasla viac nez lepsiu nahradu... nech si ten svoj predrazeny soft nechaju...
Adi, je pravdou, že je Kros drahý, ale je dobrý a ja som si už zvykla, pre mňa by bolo "drahšie" zaúčať sa nejakému softu nanovo
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

danielko: dostala som sa k jednej firme, kt. vyvija cz soft pre potreby sk zaroven je uz plne funkcny, len si ho pouzivanim upravujeme, doplname ... a pre mna zacina byt najvacsim plusom skenovanie dokumentov, vdaka comu ja ako uctovnik nerobim s papiermi ale otvaram si tieto skeny, kt. su priamo v programe... este som na zaciatku pouzivania ale uz sa celkom kamaratim s programom... vyzera samozrejme inak ako omega ale zatial ma v sebe funkcie, kt. mi vyhovovali z roznych inych softoch, len neboli pokope...

je to eso9 ak by niekoho zaujimal nazov ... jo a este je vyhodou, ze soft vobec nekupujem...

truch: mna uz totalne nasrdil ich pristup k zakaznikovi a sposob zaplatte si vsetko a my vam v nicom nevyjdeme v ustrety... nehovoriac o ich pocine s alfou plus a planovanym rovnakym krokom v omege... mozem sa im nato vy... keby mali aspon zaujem vyjst mi v ustrety pri zmene konfiguracie programu, nepoviem nic... ale umoznia mi degradovat, cim stratim cca 1000e a nasledne rozsirenie ma bude stat 400e lebo to si musim platit... tak nech idu do prec... ich smola, lebo so sebou potaham aj klientov, kt. som im doniesla... a za absolutny podraz povazujem zasielanie predfa na tych cca 10e za aktualizaciu na cd, kt. vo velkej miere ludia platia, hoci ich tahaju z netu... myslia si, ze musia... no co uz... za posledne roky sa ich pristup totalne zmenil a ja odmietam platit za program, kt. mi toho az tak vela neponuka... som v nom sice viac nez doma, rychlo si poradim s kadecim ale ako sa nevedia chovat k zakaznikovi, tak nech si cely program strcia kdesi do .... suflika...
Naposledy upravil andreaS : 29.05.12 at 08:31
2 0
nibiru nibiru

nibiru je offline (nepripojený) nibiru

Počula som tiež o tom SW Sk, pracujete v Demoverzii Start a tiež Mzdy?, hľadám tiež čosi jednoduchšie pre menšiu firmu, a mzdy počíta dobre so slovenskými zákonmi.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

nibiru: aku demoverziu mas na mysli? ak eso9, tak mam k dispozicii plne funkcny program s vylepseniami na mieru, kt. sme sa dali zapracovat pocas prace s programom akurat len ja mzdy nerobim, ale viem, ze mzdy v nom robia, tak to musi fungovat...
0 0
nibiru nibiru

nibiru je offline (nepripojený) nibiru

Ano, myslela som Eso9 Demoverziu, či na nej sa dá neobmedzene pracovať, alebo po čase
to treba zakúpiť. Sme malá firma, ale počítajú sa aj mzdy. Dá sa to ľahko naučiť, doplniť,
lebo už ma nebaví stále skúšať a učiť sa nové SW. Tiež som pracovala v Krose, ale na malú firmu je naozaj drahý.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

nibiru: co sa tyka spoluprace s programom eso9, tak su 3 moznosti... kontaktovat priamo eso9 a kupit program... kupit si len pristup... alebo vyuzit sluzby firmy, s kt. som zacala spolupracovat a oni poskytuju tiez rozne urovne ako napriklad komplet servis (donesiete vsetky doklady, tu sa naskenuju, zaeviduju, zauctuju a vy mate online pristup k svojmu informacnemu systemu) alebo z casti naskenujete vy a my dorobime zvysok...

davala som si napriklad nacenit tieto komplet veci (len donesu doklady a vsetko sa robi tu plus mzdy) pre 1 mojho klienta a vysla mu ciastka za toto vsetko tolko kolko plati len mne za samotne uctovnictvo a nema k tomu vyhodu online pristupu plus podla mna velka vyhoda je priama archivacia dokladov skenovanim... najskor to znie, ze presunom tejto firmy pridem o peniaze, ale na druhu stranu mi odbudne praca s dokladmi samotnym a mozem sa venovat viacerym klientom a len tym dolezitejsim ukonom... pretoze do celeho procesu vstupuje viac ludi... prvy doklady triedi a skenuje... druhy ich eviduje a treti predkontuje ... je to preto, aby sa umocnila kontrola a znizila chybovost, kedze doklad prejde rukami 3 roznych ludi... mne sa tento system paci a dufam, ze sa coskoro s programom poriadne zoznamim a zacnem frcat na plne obratky
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať