Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

prosím vás, vedel by mi niekto poradiť, akým spôsobom alebo či sa to dá, všetko čo mám naúčtované na 261 opraviť na 315, ale nie jedným zápisom, ale každú jednu položku zvlášť opraviť ... mám to na 5 strán, preto hľadám jednoduchší spôsob, ako klikanie na kažýdú položku a prepisovanie
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
janaGT Pozri príspevok
prosím vás, vedel by mi niekto poradiť, akým spôsobom alebo či sa to dá, všetko čo mám naúčtované na 261 opraviť na 315, ale nie jedným zápisom, ale každú jednu položku zvlášť opraviť ... mám to na 5 strán, preto hľadám jednoduchší spôsob, ako klikanie na kažýdú položku a prepisovanie
musíš maž zrušené všetky uzávierky, potom si v evidencia, účtovné doklady daj voľbu všetky okruhy , máš všetky doklady, daj si všetky ODZNAČIŤ, potom si označ doklady ktoré chceš preúčtovať na iný účet - označuj si ich insert tlačítkom, keď ich budeš mať všetky označené, tak si daj zobraziť iba označené doklady - budeš vidieť doklady čo chceš preúčtovať na iný účet a daj záložku FUNKCIE, v rolete ĎALŠIE FUNKCIE, piaty riadok daj hromadná zmena účtov a tu už zadávaš z ktorého na aký účet chceš doklady preúčtovať.
Treba to robiť pomaly a pozorne, zmení všetky zobrazené doklady.
držím palce.

ešte ma napadlo, môžeš si ich jednoduchšie označiť cez knihu analytickej evidencie si daj zobraziť 261 , daj si ODZNAČ všetko a potom si tu jednoduchšie označíš doklady, vrátiš sa do evidencia účtovné doklady, a daj si zobraziť iba označené a postupuj už potom ako hore píšem....
3 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

prosím Vás ako zaúčtujem OF s mínusovou položkou? nie je to dobropis, je to FA v ktorej sme niečo predali a niečo od nich odkúpili, výsledná suma je rozdiel týchto súm,,,
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tweedle Pozri príspevok
prosím Vás ako zaúčtujem OF s mínusovou položkou? nie je to dobropis, je to FA v ktorej sme niečo predali a niečo od nich odkúpili, výsledná suma je rozdiel týchto súm,,,
Ak ste od nich niečo odkúpili, majú to fakturovať oni ako dodávateľ, nie vy to odrátavať vo svojej faktúre. Nie je to správny postup.
2 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

no len bohužiaľ, ide o nimi použitý tovar rádovo do 2e, my im fakturujeme 100-200e, oni nesúhlasia s tým aby, nám vystavovali faktúry, a kedže my ten tovar od nich chceme mať ošetrený, kedže ho daľej predávame( po renováciií) tak sme to vyriešili takto. Ale videla som pár takýchto faktúr, napr, pri kúpe tonerov a následnom odkupe použitých kde je to riešené mínusovov položkou,,tak čo teraz s tým?
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

tweedle Pozri príspevok
no len bohužiaľ, ide o nimi použitý tovar rádovo do 2e, my im fakturujeme 100-200e, oni nesúhlasia s tým aby, nám vystavovali faktúry, a kedže my ten tovar od nich chceme mať ošetrený, kedže ho daľej predávame( po renováciií) tak sme to vyriešili takto. Ale videla som pár takýchto faktúr, napr, pri kúpe tonerov a následnom odkupe použitých kde je to riešené mínusovov položkou,,tak čo teraz s tým?
Teoreticky by sa to dalo tak, že spustíš makro OF - najskôr tam dáš údaje toho, čo fakturujete Vy.
Potom sa nastavíš na ďalší riadok a spustíš znovu makro, kde dáš sumy mínusom. A celkovo by vyšla mínusová Fa.
Neviem, či som dobre vysvetlila
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

no skúsim to, bohužiaľ až v pondelok

a ako by ste to riešili vy, ak toto je teda nesprávny postup, uvedomujem si to, ale nevidí iné riešenie, kedže ak by sme tento postup odmietli, tak prídeme o zákazníkov,
dalo by sa to vyriešiť použitím zľavy? že by sme dali plnú sumu za ktorú od nás kupujú a potom odrátali zľavu za odkúpenie tovaru?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tweedle Pozri príspevok
no skúsim to, bohužiaľ až v pondelok

a ako by ste to riešili vy, ak toto je teda nesprávny postup, uvedomujem si to, ale nevidí iné riešenie, kedže ak by sme tento postup odmietli, tak prídeme o zákazníkov,
dalo by sa to vyriešiť použitím zľavy? že by sme dali plnú sumu za ktorú od nás kupujú a potom odrátali zľavu za odkúpenie tovaru?
Dalo by sa samozrejme. Zľava, ale na váš tovar, to je bežné. Ale nerozumiem dodávateľovi, ako potom ošetria predaný tovar. A ten tovar aj tak nebudete účtovne mať.
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

tweety priznám sa že mám z toho nervy, lebo ani mne osobne sa tento postup nepáči, ale vedenie to chce riešiť takto, zatiaľ je tých faktúr máličko, a tak tajne dúfam, že účtovníčky z druhej strany sa proti tým faktúram ohradia, lebo mňa u nás nikto nepočúva,,,
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
tweedle Pozri príspevok
no skúsim to, bohužiaľ až v pondelok

a ako by ste to riešili vy, ak toto je teda nesprávny postup, uvedomujem si to, ale nevidí iné riešenie, kedže ak by sme tento postup odmietli, tak prídeme o zákazníkov,
dalo by sa to vyriešiť použitím zľavy? že by sme dali plnú sumu za ktorú od nás kupujú a potom odrátali zľavu za odkúpenie tovaru?
Ja osobne som za variant zo zľavou.
0 0
koricka koricka

koricka je offline (nepripojený) koricka

Zdravím poraďákov...


potrebovala by som súrne poradiť s OMEGOU...ako môžem z výpisu BU, ak jednou sumou uhradil dokopy cca 4faktúry???Ako to mám evidovať - zaúčtovať?? Veľká vďaka
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

koricka Pozri príspevok
Zdravím poraďákov...


potrebovala by som súrne poradiť s OMEGOU...ako môžem z výpisu BU, ak jednou sumou uhradil dokopy cca 4faktúry???Ako to mám evidovať - zaúčtovať?? Veľká vďaka
V hlavičke - suma spolu dáš celkovú uhradenú sumu a potom zaúčtuješ 4 riadky 221/311 - samostatne každú faktúru zvlášť, pričom uhradený doklad uvedieš (vyberieš) na pravej strane "Úhrada"- Uhradiť doklad - buď ho tam napíšeš, ak presne vieš, alebo si vyberieš z číselníka.(ikona priečinok s lupou)
0 0
koricka koricka

koricka je offline (nepripojený) koricka

jáááj...jeminenký..jasné...ĎAKUJEEEM ))
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

Potrebujem poradiť. Prvý raz idem vytvoriť a poslať "Súhrnný výkaz DPH" za II. štvrťrok 2012. Musím urobiť v OMEGe "Uzávierku DPH" aj za Jún? Súhrnný výkaz sa posiela do 20. poukončení štvrťroka, a to ešte nebudem mať dokončenú Júnovú "normálnu" DPH-čku, čiže ani uzávierku DPH za Jún. Ďakujem.
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

Stašek Pozri príspevok
Potrebujem poradiť. Prvý raz idem vytvoriť a poslať "Súhrnný výkaz DPH" za II. štvrťrok 2012. Musím urobiť v OMEGe "Uzávierku DPH" aj za Jún? Súhrnný výkaz sa posiela do 20. poukončení štvrťroka, a to ešte nebudem mať dokončenú Júnovú "normálnu" DPH-čku, čiže ani uzávierku DPH za Jún. Ďakujem.
Nikto neporadí?
0 0
Lubica3 Lubica3

Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

Kludne, ak už chceš poslať súhrnný výkaz, urobíš uzávierku, vyexportuješ si xml súbor, zašleš a uzávierku potom zrušíš, resp. aj vymažeš a pokračuješ ďalej. Však súhrnný výkaz sa týka tvojich zdaniteľných plnení a tie máš určite definitívne jasné a uzavreté... daň na vstupe si môžeš účtovať ďalej a následne urobiť novú uzávierku DPH /dá sa opakovať koľkokrát potrebuješ/.
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

Idem podať prvý raz Súhrnný výkaz DPH, Identifikátor na DÚ mám vybavený,ale: OMEGa vyexportuje do XML súboru len prvú stranu Súhrnného výkazu DPH, druhú stranu nie. Túto druhú stranu mám na Daňový úrad odniesť osobne? Alebo ju nemusím posielať? Prosím o odpoveď súrne, musím to stihnúť do 20.7. ĎAKUJEM!
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Stašek Pozri príspevok
Idem podať prvý raz Súhrnný výkaz DPH, Identifikátor na DÚ mám vybavený,ale: OMEGa vyexportuje do XML súboru len prvú stranu Súhrnného výkazu DPH, druhú stranu nie. Túto druhú stranu mám na Daňový úrad odniesť osobne? Alebo ju nemusím posielať? Prosím o odpoveď súrne, musím to stihnúť do 20.7. ĎAKUJEM!
Asi už neskoro reagujem, ale do budúcnosti... exportuje sa xml so všetkými údajmi (aj keď z omegy sa zdá, že len prvá strana) , len ho treba v EZU naimportovať a načítajú sa všetky údaje.

Na daňový úrad sa SV nenosí ani neposiela, aj tak by ho neprijali, prijímajú ho len v elektronickej podobe.
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

Ďakujem za odpoveď, aj keď oneskorenú. Skúsil som vyexportovať len prvú stranu, poslal, a keď som si to vytlačil v EZU, zistil som, že je to komplet. Ale aj tak ďakujem.
0 0
mimiss mimiss

mimiss je offline (nepripojený) mimiss

Potrebujem rada zalozila som novu firmu a chcela som zauctovat ZI zacala som novy ID dalej idx ucet MD353 DAL 411suma 5000e..dalej PD prijem uhrada ZI ucty MD 211 DAL 353.ale po zauctovani mi to vyhodi suma spolu az 10000e a doklad mi to neriradi k tomu Id ze je uhradene,som zaciatocnik v omege a neviem co stym ako to naparovat a ci som to sravne zauctovala.dakujem vopred za radu.surne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať