Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

mimiss Pozri príspevok
Potrebujem rada zalozila som novu firmu a chcela som zauctovat ZI zacala som novy ID dalej idx ucet MD353 DAL 411suma 5000e..dalej PD prijem uhrada ZI ucty MD 211 DAL 353.ale po zauctovani mi to vyhodi suma spolu az 10000e a doklad mi to neriradi k tomu Id ze je uhradene,som zaciatocnik v omege a neviem co stym ako to naparovat a ci som to sravne zauctovala.dakujem vopred za radu.surne
Keďže je to IDx, ak nebudeš 353 viesť saldokontne, tak to nemusíš mať evidované ako uhradené, lebo v účtovníctve ti 353 vypadne. Na tom IDx by som dala len ten prvý zápis 353/411 a ten druhý 211/353 by som účtovala cez pokladňu, lebo ak to budeš robiť cez IDX, nebude ti sedieť evidencia pokladne s účtom 211. A keď to už urobíš cez pokladňu, tak vyber si uhrádzaný doklad - ten IDX a malo by to vypadnúť z neuhradených.
0 0
mimiss mimiss

mimiss je offline (nepripojený) mimiss

my sme uplne nová firma tak začiname len stym vkladom do pokladne ZI..tak som neučtovala nič saldokontne..ale stále mi to tak ukazuje sumu spolu 10000 E.a neviem čo stym..som uplny novačik s tymto programom a neviem sa dotoho ešte nejako zapracovať..mohla by som poprosit napisat presne postup ako čo otvorit a ako to tam ponahadzovat.velmi dakujem
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

mimiss Pozri príspevok
my sme uplne nová firma tak začiname len stym vkladom do pokladne ZI..tak som neučtovala nič saldokontne..ale stále mi to tak ukazuje sumu spolu 10000 E.a neviem čo stym..som uplny novačik s tymto programom a neviem sa dotoho ešte nejako zapracovať..mohla by som poprosit napisat presne postup ako čo otvorit a ako to tam ponahadzovat.velmi dakujem
Najprv urobíš len interný doklad, kde zaúčtuješ 353/411. Ten doklad bude na sumu 5000€. Následne urobíš príjmový pokladničný doklad na sumu 5.000 a zaúčtuješ 211/353
0 0
mimiss mimiss

mimiss je offline (nepripojený) mimiss

presne takto to robim a stale mi to neučtuje ked však učtujem založenie firmy musim mat učtovat otvorenie po otvorenie alebo otvorenie júl? dobre dam si ID-ID iny_IDx základné imanie nahodim sumu 5000E predkontacia MD353/D411 a OK.potom si dam PD Iny prijem uhrada ZI nahodim sumu predk 211/353 a nejde mi tam pripojit uhradit doklad a dam ok a nahodi mi to sumu spolu 10000E.tak fakt neviem čo urobiť
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

mimiss Pozri príspevok
presne takto to robim a stale mi to neučtuje ked však učtujem založenie firmy musim mat učtovat otvorenie po otvorenie alebo otvorenie júl? dobre dam si ID-ID iny_IDx základné imanie nahodim sumu 5000E predkontacia MD353/D411 a OK.potom si dam PD Iny prijem uhrada ZI nahodim sumu predk 211/353 a nejde mi tam pripojit uhradit doklad a dam ok a nahodi mi to sumu spolu 10000E.tak fakt neviem čo urobiť
Niečo robíš zle. Zavolaj do Kros-u. Pokiaľ však nemáš predĺženú hotline, tak až v pondelok.

To, čo píšeš o tých účtovných obdobiach otvorenie-júl, to nie je o tom, kam Ti to účtuje, on Ti zaúčtuje do obdobia podľa dátumu, pokiaľ ručne nezmeníš. A do obdobia otvorenie sa neúčtuje o vzniku firmy, ale pri prechode medzi rokmi....
0 0
salsa4 salsa4

salsa4 je offline (nepripojený) salsa4

Dobrý deň. Zaujalo ma čo píšete, že robíte so všetkými 3 progr. Ja začínam a potrebujem poradiť s výberom programu, vyskúšala som si iba AESY demo verziu ostatné nepoznám ( ALFA, OMEGA )
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

ja mám zakúpené všetky tri - Omega, Alfa aj Olymp a som s nimi veľmi spokojná. Len teraz nás nútia prejsť z Alfy na Alfa plus tam som dosť skeptická. Uvidíme.
0 0
mimiss mimiss

mimiss je offline (nepripojený) mimiss

môžem vám to poslať ale neviem ako manžela nemám doma tak mi nema kto poradiť
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

upisane zakladne imanie sa uctuje do obdobia "otvorenie" a uctujem na 2x ... oba s datumom podpisu spolocenskej zmluvy (resp. zakladatelskej listiny)

1. upisane zakladne imanie 353/411 (IDx)
2. pohladavka voci spravcovi vkladu 378/353 (IDx)
- zaroven si vytlacim otvaraciu suvahu

a po zapise do OR dnom zapisu uctujem uz do obdobia kam to patri, ale vacsinou teda do pokladne (PD) 211/378 (cize ak bola sro zapisana 2.8. , tak tento pripad uctujem tymto datumom a do obdobia august)
0 0
mimiss mimiss

mimiss je offline (nepripojený) mimiss

Chcem sa spýtať dá sa v omege zmeniť učtovný rok z hospodárskeho na účtovný alebo sa musi program vymazat a nahodit znovu len čo ked už mám zaučtovaných viac pripadov čo potom?dakujem
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
Dobrý deň poraďáci!
Potrebovala by som pomôcť s účtovnými poznámkami, prosím pomôžete
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

AlkaS Pozri príspevok
Dobrý deň poraďáci!
Potrebovala by som pomôcť s účtovnými poznámkami, prosím pomôžete

.. čo konkrétne ??
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
poslala som vám do správy
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

zaúčtovala som prijatý tuzemský dobropis s údajmi: dátum vyhotovenia 31.8.12, dodania 31.8.12, došlo poštou 18.9.12 - DPH mi hodilo do obdobia september ... ale malo do augusta, či nie?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

správne je do 9/2012, nakoľko doklad dps došiel až v septembri, nie v auguste.....
dps sa takto účtujú.....môj názor.....
1 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

Zmeň dátum DVDP (dátum vzniku daňovej povinnosti) na 31.8.12. Ináč ja dávam dátum prijatia poštou (ak príde fyzicky v nasledujúcom mesiaci) posledný deň mesiaca, v ktorom chcem aby išlo do priznania. U Teba konkrétne 31.8.12.
0 0
ALZBETKA1801 ALZBETKA1801

ALZBETKA1801 je offline (nepripojený) ALZBETKA1801

Dobry den, chcem sa informovať na pracu v omega programe...chcem si najst text, kde je poznacena poznamka, ktora ked sa vytlaci faktura zmizne z nahladu.
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

prosím o radu, potrebujem vytlačiť súvahu a výkaz ziskov a strát v nemeckom jazyku, je to možné v omege? ďakujem
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

poradíte mi prosím niekto? neviem sa vymotať z nasledovného prípadu: došlá faktúra od orange v 04/12 bola uhradená v plnej sume, v 05/12 k nej došiel dobropis, avšak tento dobropis bol odpočítaný pri úhrade faktúry, ktorá došla v 06/12, poradíte mi ako mám postupovať? ja som si urobila zápočet faktúry za 04 a dobropisu k nej, ale teraz keď nahadzujem úhradu za fa. v 04/12 tak suma mi vyskočí ponížená o dobropis, čo nie je správne, lebo reálne bola uhradená pôvodná suma, nižšiu úhradu mám až v mesiaci 06/12. Ak sa niekto ochotný nájde, veľmi mi pomôže.
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Katarina-fa Pozri príspevok
poradíte mi prosím niekto? neviem sa vymotať z nasledovného prípadu: došlá faktúra od orange v 04/12 bola uhradená v plnej sume, v 05/12 k nej došiel dobropis, avšak tento dobropis bol odpočítaný pri úhrade faktúry, ktorá došla v 06/12, poradíte mi ako mám postupovať? ja som si urobila zápočet faktúry za 04 a dobropisu k nej, ale teraz keď nahadzujem úhradu za fa. v 04/12 tak suma mi vyskočí ponížená o dobropis, čo nie je správne, lebo reálne bola uhradená pôvodná suma, nižšiu úhradu mám až v mesiaci 06/12. Ak sa niekto ochotný nájde, veľmi mi pomôže.
ja by som dobropis započítala od faktúry, ktorá prišla v 06/12, veď aj oni to odpočítali z tej faktúry.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať