Zavrieť

Porady

Balkónové paradajky

Som začínajúci pestovateľ /zeleniny/ balkonovej. Chcem sa opýtat
kedy je správne presadit/do vetsieho crepníka/ paradajky vid príloha dole.
A ako casto ich zalievat teraz napr.ked rastu výhonky aby som nieco nepokazil
Výhonky zatial rastú celkom rýchlo som prekvapený. Neviem ci sa hnoja uz ked su
male rastlinky alebo az ked su velké
Naposledy upravil chevy_chase : 29.03.10 at 18:39
Usporiadat
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Moja úroda na balkóne, paradajky a papríčky.
Snímka0104.jpg  
Snímka0105.jpg  
Snímka0106.jpg  
Snímka0108.jpg  
1/1
3 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Takéto krásne paradajky sú z tých kríčkových, fotila som asi pred mesiacom, bola to prvá úroda. Odvtedy už 3x také množstvo, sú síce "pod jeden zub", ale sú moje
p.s. ...mám aj šikovnú pomocnicu
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 25.08.10 at 12:18
Snímek 054.jpg  
Snímek 055.jpg  
1/1
3 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Aj ja pripajam tohto rocnu urodu. Balkon mam na zapadnu stranu a slniecko maju len par hodin podvecer.
DSC00215.JPG  
DSC00216.JPG  
DSC00217.JPG  
DSC00218.JPG  
DSC00219.JPG  

DSC00220.JPG  
1/1
4 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Krásna úroda, určite sú fajné.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

jááj to je paráda !!!
0 0
Domineus7 Domineus7

Domineus7 je offline (nepripojený) Domineus7

Akurát som dal rajcinky do plantov . Sadím prvý krát dúfam že sa mi niečo podarí
0 0
shaza shaza

shaza je offline (nepripojený) shaza

Prosím o pomoc pri pestovaní na balkóne:
bývam na Liptove, balkónové paradajky som si zasadila prvýkrát - z priesad. Tento týždeň u nás hlásia v noci mrazy, aj nejaký ten sneh má poletovať, tak mi poraďte, ako pestovať paradajky - pri akých teplotách a kde... či dnu či von? Ja som už zúfalá, lebo som sa tu o teplote nič nedozvedela. Ďakujem za radu.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

shaza Pozri príspevok
Prosím o pomoc pri pestovaní na balkóne:
bývam na Liptove, balkónové paradajky som si zasadila prvýkrát - z priesad. Tento týždeň u nás hlásia v noci mrazy, aj nejaký ten sneh má poletovať, tak mi poraďte, ako pestovať paradajky - pri akých teplotách a kde... či dnu či von? Ja som už zúfalá, lebo som sa tu o teplote nič nedozvedela. Ďakujem za radu.
paradajky su haklive na mraz, ci chladne pocasie. Daj ich radsej dnu, na parapetu a vyloz von az ked budu teple,slnecne dni.
5 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

Prosim o radu, prvý krát som si kúpila priesady cherry paradajok, budem ich pestovať na balkóne, keď som ich doniesla domov, všimla som si, že začali kvitnúť a jedna už má malinkatú paradajočku, nebude im vadiť presadenie do kvetináča ? Nekúpila som ich moc neskoro ?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

TaraNoelle Pozri príspevok
Prosim o radu, prvý krát som si kúpila priesady cherry paradajok, budem ich pestovať na balkóne, keď som ich doniesla domov, všimla som si, že začali kvitnúť a jedna už má malinkatú paradajočku, nebude im vadiť presadenie do kvetináča ? Nekúpila som ich moc neskoro ?
Kludne zasad, rajcina je ako burina, vydrzi
2 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Nemaj boj, prečo by to malo vadiť? Len ju pekne presaď, aby mala viac zeme a živín - aspoň budeš mať rýchlejšie úrodu...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
aj ja som si kupila cherry paradajky, priesady
a tiež jablčkove papriky.
Zasadila som ich do veľkého kvetináča, tak som zvedavá, ako to na tie priesady zapôsobí.
Paradajky majú aj kvety.
0 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

Fajn, ešte by som sa chcela spýtať, koľko ich možem dať do 60 cm truhlíku (samozavlažovací) a koľko do štvorcového kvetináča 30x30. A dnes som si ešte kúpila 4 priesady kríčkové oválne Odeon, tie asi po jednom do 30x30 ? Inak v tých obchodoch niektorých sú také nevrlé predavačky, ani som sa nedozvedela aká presne je to odroda tých cherry. Neviem aký to bude výsoký kríček, teraz sú také malinké cca 15 cm na výšku a strašne poskrúcané listy majú niektoré, ako rástly blízko vedľa seba. Som im spodné listy odstránila a trochu preriedila a za tých pár dní čo ich mám (ešte v pôvodných kvetináčikoch), tak trochu podrástli a ráno som videla už ďalšie malé paradajočky .
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes som vyložila na balkón paradajky, zatiaľ vyzerajú celkom k svetu.
108.jpg  
109.jpg  
112.jpg  
1/1
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Aké krásne máte tie paradajky. Aj ja také chcem. Pošepkajte mi ako pestovať paradajky,ako často treba zalievať?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Luna Pozri príspevok
Aké krásne máte tie paradajky. Aj ja také chcem. Pošepkajte mi ako pestovať paradajky,ako často treba zalievať?
Trošku sa chválim cudzím perím , priesady som dostala od ocka, on ich už dlhé roky pestuje od januára na panelákových oknách zo semienok, kúpených v obchode. Polievam podľa potreby, keď zem trochu preschne, polejem, ale nie veľa, keď som pár krát preliala, ovisli, a už sa neprebrali. Samozrejme, treba prihnojiť, tiež nie veľa. A chrániť pred vetrom. Minulý rokmi ich ofúkol vietor, listy ovisli, vyzerali ako zvädnuté, a pomaly vykapali. Prajem veľa pestovateľských úspechov .
0 0
spagetka1812 spagetka1812

spagetka1812 je offline (nepripojený) spagetka1812

zdravim...zaujali ma tu vase rady...tento rok prvykrat pestujem krickove rajciny...zasadila som ich zaciatkom maja az, lebo som si zmyslela zo dna na den, pestujem si ich v obale od vajicok, ako tu radila jedna "poradacka", zatial rastu, uz maju asi 1cm. chcela som sa opytat, ze ked ich presadim do vacsich koflikov, planujem pouzit jogurtove kelimky a budu uz vacsie, ci sa stale moze pouzivat to hnojivo Kristalon start. chcem ho vyskusat. alebo potom treba zase ine?...dakujem
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Kristalon Start sa pouziva u mladych rastliniek na lepsie zakorenenie a rozbehnutie rastu.
Ked rastlinky podrastu a spevneju,mozes nahradit Kristalonom Kvet a plod
2 0
spagetka1812 spagetka1812

spagetka1812 je offline (nepripojený) spagetka1812

arizona Pozri príspevok
Kristalon Start sa pouziva u mladych rastliniek na lepsie zakorenenie a rozbehnutie rastu.
Ked rastlinky podrastu a spevneju,mozes nahradit Kristalonom Kvet a plod

dakujem, pojdem sa opytat na tie hnojiva...
0 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

pomoooc, mám nejakú žltú pleseň pri jednej paradajke (a tá má zrovna najviac plodov), ešte včera to tam nebolo a dnes sa to strašne rozrástlo, nechápem, ako tak rýchlo to môže sa rozšíriť. Presádzala som ich pred 6 dňami, čo na do môžem dať ? Idem ju hneď presadiť samostatne, aby nenakazila ostatné.
IMAG0148b.jpg  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať