Zavrieť

Porady

Balkónové paradajky

Som začínajúci pestovateľ /zeleniny/ balkonovej. Chcem sa opýtat
kedy je správne presadit/do vetsieho crepníka/ paradajky vid príloha dole.
A ako casto ich zalievat teraz napr.ked rastu výhonky aby som nieco nepokazil
Výhonky zatial rastú celkom rýchlo som prekvapený. Neviem ci sa hnoja uz ked su
male rastlinky alebo az ked su velké
Naposledy upravil chevy_chase : 29.03.10 at 17:39
Usporiadat
spagetka1812 spagetka1812

spagetka1812 je offline (nepripojený) spagetka1812

labsen, mas kraasne rajcinky, mne idu este len teraz prve kvietky...a tesim sa z toho jak mala...to je jake super, ze mas uz plody....gratulujem
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

Dáša_ Pozri príspevok
tak ja som jednu drobnú kríčkovú paradajku obetovala a som zvedavá, ako to pôjde. Ale je to len taká zábavka

..tiež by som to vyskúšala - ale, dajú sa aj u náš kúpiť tie kontajnery?
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

Ja mam tiez dve sadenicky. Netreba kontajner, staci nejaky kybel, do neho som spravila vacsi otvor (priemer 5 cm, aby sa rastlinka prepchala), na rastlinku som dala golier z kavoveho filtra, aby sa nesypala zem. Postupy su na internete aj s pet flias.
0 0
sovilady sovilady

sovilady je offline (nepripojený) sovilady

krasne
0 0
sovilady sovilady

sovilady je offline (nepripojený) sovilady

presne take som si kupila cervene a zlte treba cervena vystikavat ? dost mi vyrastli vysoko
0 0
labsen labsen

labsen je offline (nepripojený) labsen

Moje cervene maju od 50 do 80cm, nezastrihaval som ich a vyssie uz mi nerastu.. Ja osobne by som vam radil nestrihat, ale ak zaberaju vela miesta, alebo vam zavadzaju tak ich samozrejme mozete cviknut.
0 0
labsen labsen

labsen je offline (nepripojený) labsen

Pridavam zopar novych fotiek mojich krasok





0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dáša_ Pozri príspevok
tak som obetovala jednu paradajku a skušala pestovať dole hlavou. nemala som taku velku nadobu, použila som iba PET fľašu. Nejaké paradajky zrejme dopestujem, ale nič moc. Čo bolo rozkvitnuté pri sadení, to pomaly dozrieva, Ďalšie kvety odpadli. Zjavne je málo zeminy.

fotene 27.5.


fotené 12.7.
5 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ešte pridám obrázky rastlín pestovaných v košoch na smeti z IKEA. Už sú nasadené plody, ale mám pocit, že vo voľnej zemi je tých plodov viac. Uvidíme, ako to bude pokračovať. Zatiaľ je to hnojené iba výluhom zo žihľavy a výluhom z kostihoja

fotené 27.5 - 5 rastlín, každá iná odroda


fotené 12.7.


detail

3 0
Assea Assea

Assea je offline (nepripojený) Assea

Ahojte

takto sa darí mojim kríčkových cherry rajčinkám... fotky sú asi spred dvoch týždňov...
548760_4303079224656_1785467135_n.jpg  
295426_4303078944649_1173040945_n.jpg  
1/1
7 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ahojte....chcem si vypestovať nejaké rajčiny....na balkone, mám kupovať nejakú konkrétnu sortu, alebo je to jedno....ak máte tip na nejakú chutnú odrodu budem rada. dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Terazky som v Báječnej žene čítala, že na balkón je dobrá odroda Karla, dokonca sa dá pestovať aj baklažán. Tiež som niekedy pestovala rapadajky na balkóne, ale to boli klasikuš ako som zasadila aj na záhradu. A boli aj tie.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tweety Pozri príspevok
Terazky som v Báječnej žene čítala, že na balkón je dobrá odroda Karla, dokonca sa dá pestovať aj baklažán. Tiež som niekedy pestovala rapadajky na balkóne, ale to boli klasikuš ako som zasadila aj na záhradu. A boli aj tie.
ja som vždy len kvety, ale nemám na ne náladu už minulý rok som nemala ani muškáty....kaktusy som teraz vyšmarila...ostali cez zimu na balkone..niektoré možno prežili-tvária sa tak
0 0
Assea Assea

Assea je offline (nepripojený) Assea

Ja som mala minulý rok odrodu Vilma a veľmi sa jej darilo. Vypestovala som si zo semienka a bolo tam uvedené vyslovene že je to kríčková balkónová paradajka. Toho roku sa mojim sadeniciam vôbec nedarí, asi pôjdu všetky do koša, tak som si z jedného e-shopu objednala previsnuté žlté aj červené paradajky (presnú odrodu neuvádzali) a skúsim pozrieť niečo v baumaxe. Minulý rok som si všimla že bolo dostať predpestované rastlinky aj balkónových paradajok.
1 0
hosena hosena

hosena je offline (nepripojený) hosena

Assea Pozri príspevok
Ja som mala minulý rok odrodu Vilma a veľmi sa jej darilo. Vypestovala som si zo semienka a bolo tam uvedené vyslovene že je to kríčková balkónová paradajka. Toho roku sa mojim sadeniciam vôbec nedarí, asi pôjdu všetky do koša, tak som si z jedného e-shopu objednala previsnuté žlté aj červené paradajky (presnú odrodu neuvádzali) a skúsim pozrieť niečo v baumaxe. Minulý rok som si všimla že bolo dostať predpestované rastlinky aj balkónových paradajok.
Môžem vedieť t akého obchodu to máte (do správy)?? Rada by som tiež previslé rajčiny.. Ale najlepšie by bolo keby kúpim sadenice.
Ďakujem pekne
0 0
hosena hosena

hosena je offline (nepripojený) hosena

Assea Pozri príspevok
Ja som mala minulý rok odrodu Vilma a veľmi sa jej darilo. Vypestovala som si zo semienka a bolo tam uvedené vyslovene že je to kríčková balkónová paradajka. Toho roku sa mojim sadeniciam vôbec nedarí, asi pôjdu všetky do koša, tak som si z jedného e-shopu objednala previsnuté žlté aj červené paradajky (presnú odrodu neuvádzali) a skúsim pozrieť niečo v baumaxe. Minulý rok som si všimla že bolo dostať predpestované rastlinky aj balkónových paradajok.
Dobrý deň, reagujem na vašu správu sem, vzhľadom na to, že mi nejde z nejakého divného dôvodu posielať správy...
"a čo sa týka rýchlosti doručenie / ochotnosti pomôcť, vedia vísť v ústrety? totižto rada by som si nechala poradiť aj v iných veciach - hlavne ako pozerám, maju aj tie jahody chutí anásu, tie ma veľmi lákaju )

Ďakujem za odpoveď
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Assea Pozri príspevok
Ahojte

takto sa darí mojim kríčkových cherry rajčinkám... fotky sú asi spred dvoch týždňov...

​Toto sa mne nikdy nepodarilo....
0 0
Assea Assea

Assea je offline (nepripojený) Assea

@hosena Mne sa zas nedá citovať a stále ma odhlasuje... nejako sa dr.. táto porada... ale k veci... s uvedným záhradníctvom som na 100% spokojná. Rastlinky som si objednala minulú nedeľu okolo obeda, už večer mi prišiel e-mail že sa objednávka vybavuje - a v pondelok dopoludnia že bola expedovaná O pol deviatej ráno v utorok mi kuriér doniesol zásielku do práce Majú aj facebookovskú fan page "Záhradníctvo Prieložný" kde som ich aj ja otravovala rôznymi otázkami (kupovala som aj jahody a muškáty) a veľmi ochotne a rýchlo odpovedali. Veľmi ústretový predajca, keby to nebolo tak od ruky, išla by som sa k nim hneď pozrieť osobne a oplieskala tam nejaké €

Držím palce nech sa rajčinkám darí
0 0
Assea Assea

Assea je offline (nepripojený) Assea

Je pravda že som ich mala minulý rok úžasné, úplné kríky - rodili až do konca októbra. Hnojila som ich tekutými slepačincami, ničím iným Možno aj to pomohlo...
0 0
hosena hosena

hosena je offline (nepripojený) hosena

Assea Pozri príspevok
@hosena Mne sa zas nedá citovať a stále ma odhlasuje... nejako sa dr.. táto porada... ale k veci... s uvedným záhradníctvom som na 100% spokojná. Rastlinky som si objednala minulú nedeľu okolo obeda, už večer mi prišiel e-mail že sa objednávka vybavuje - a v pondelok dopoludnia že bola expedovaná O pol deviatej ráno v utorok mi kuriér doniesol zásielku do práce Majú aj facebookovskú fan page "Záhradníctvo Prieložný" kde som ich aj ja otravovala rôznymi otázkami (kupovala som aj jahody a muškáty) a veľmi ochotne a rýchlo odpovedali. Veľmi ústretový predajca, keby to nebolo tak od ruky, išla by som sa k nim hneď pozrieť osobne a oplieskala tam nejaké €

Držím palce nech sa rajčinkám darí
Ďakujem pekne, objednám si aj ja, dúfam že sa mi podarí ich vypestovať dobre
Až pôjdu správy, tak sa vám ozvem, a prípadne si môžeme vymeniť fotky, kto bude na tom lepšie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať