Zavrieť

Porady

II. kvalifikačná skúška a kreditný príplatok

Dobrý večer,

požiadali ste ma o informáciu o kreditoch, ktoré si musí učiteľ nazbierať na udržanie II. kvalifikačnej skúšky.
Posielam Vám úsek z tlačovej konferencie Pedagogickí a odborní zamestnanci, ich vzdelávanie a odmeňovanie
27. október 2009


Načo sa získavajú kredity?
• Na účely priznávania kreditového príplatku,
• kvôli možnosti uchádzať sa o vykonanie I. alebo II.
atestácie,
• na udržanie II. atestácie.
Platnosť kreditov - sedem rokov. Dovidenia!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

    optimista pe.pe
    229 Pozri príspevok
    Dobrý večer,

    požiadali ste ma o informáciu o kreditoch, ktoré si musí učiteľ nazbierať na udržanie II. kvalifikačnej skúšky.
    Posielam Vám úsek z tlačovej konferencie Pedagogickí a odborní zamestnanci, ich vzdelávanie a odmeňovanie
    27. október 2009


    Načo sa získavajú kredity?
    • Na účely priznávania kreditového príplatku,
    • kvôli možnosti uchádzať sa o vykonanie I. alebo II.
    atestácie,
    • na udržanie II. atestácie.
    Platnosť kreditov - sedem rokov. Dovidenia!
    Dobrý večer,

    tento materiál poznám. Pre nás je ale smerodatné znenie zákona a ako som už napísal, v žiadnom predmetnom zákone, či v 317, či v 553, či vo vyhláške o kont. vzdelávaní...som nenašiel žiadnu zmienku o potrebe udržania 2. atestácie.
    Tu ide o dosť podstatnú a dôležitú vec a spoliehať sa len na tlačovku? To určite nie. V období, keď sa pripravoval rozbeh novej legislatívy sa vypustilo dosť "chybných" informácií aj z úst reprezentantov MŠ.
    Platnosť kreditov je jasná, tá v zákone je.

    229 je offline (nepripojený) 229

    229
    Dobrý deň,

    chcem sa poďakovať za odpovede, ktoré som dostala.Mám dojem ,že riaditelia škôl sa budú chcieť zariadiť podľa toho, čo im bude vyhovovať.
    My sme už dostali informácie , ktoré som uvádzala.

    pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

    optimista pe.pe
    229 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcem sa poďakovať za odpovede, ktoré som dostala.Mám dojem ,že riaditelia škôl sa budú chcieť zariadiť podľa toho, čo im bude vyhovovať.
    My sme už dostali informácie , ktoré som uvádzala.
    Pekný deň, tak sa riaditeľa opýtajte, na základe ktorého § má platiť 2. atestácia obmedzene. Nie v zlom, aby sme vedeli. Ak povie, že na základe Vami uvedenej info, tak argumentujte, že to musí byť podložené legislatívne, požiadajte ho, aby to zistil napr. na školskom úrade. Áno, v nových zákonoch sú §, ktoré sa dajú vysvetliť rôzne, ale pri 2. atestácii som nenašiel žiadnu info, ktorá by k rôznemu vysvetľovaniu viedla.
    Ja skutočne nechcem spochybňovať tieto informácie, chcem ich mať len potvrdené konkrétnym §, ktorý ale neviem nájsť.

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Kredity verzus atestačná skúška a kreditový príplatok

    http://www.skolskyportal.sk/clanky/k...tovy-priplatok

    Pôvodným zámerom autorov zákona bolo udržiavanie si II. atestácie prostredníctvom získavania príslušného počtu kreditov, ale v poslednej fáze príprav tento inštitút zo zákona vypadol.

    http://www.skolskyportal.sk/forum/le...irucka-ucitela

    II. kvalifikačná skúška a kreditný príplatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.