Zavrieť

Porady

Strata dokladov

Ahojte poraďáci. Stala sa mi nemilá vec. Včera som stratila doklady, chválabohu tie najdôležitejšie som mala v peňaženke. Ale poraďte mi ako mám postupovať keď som stratila technický preukaz k vozidlu a STK. Kto má skúsenosti, aby som zajtra mohla "v pohode" všetko a hlavne rýchlo vybaviť. Ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    bryan je offline (nepripojený) bryan

    bryan
    cesta vedie cez miestne oddelenie policie. nahlasit. potom s papierom na DI. STK ti neviem poradit, spytaj sa na DI.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    V prvom rade ísť na políciu a všetko nahlásiť. Potom ísť na DI a vyplniť žiadosť o vydanie nového TP. A so STK ? Zájsť na STK, tam Ťa majú zaevidovaného, možno dajú duplikát potvrdenia o STK. Ja by som postupoval takto.
    Pekný večer želám...

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ja by som ešte skúsila ísť na Poštu, pri "strate" - ktorá bola v skutočnosti krádežou mi moje osobné doklady vhodili do schránky na Pošte, ale peniaze Bohužiaľ nie. Takže ešte skús toto, dcére vrátili doklady z MHD, keď ich vodič autobusu našiel pohodené s prázdnou peňaženkou na sedadle. Možno si aj tvoje doklady niekto len požičal, skús ešte tieto varianty.
    Želám ti aby si ich našla, a ak nie, tak aspoň dobré nervy a expresnú rýchlosť pri ich vybavovaní.

    Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

    Mackovka
    vlani som to nakoniec vybavila na okresnom urade (odbor dopravy) ale je pravda, ze najprv treba ist na policiu, kde ma vypoculi a urobili zapis...

    ala13 je offline (nepripojený) ala13

    pehy na nose ala13
    Pri citani nadpisu mi zatrnulo, nie zeby mi nebolo luto Dank, ale mohli sa stat i horsie veci, napr. strata uctovnych dokladov. Stalo sa mi parkrat a vzdy sa nastastie u klienta nasli (alebo nikdy ani neexistovali )
    Ale je to moja nocna mora. Bojujete dajako proti nej?
    Dank, ako sa ti to podarilo vybavit?
    Ako sa postupuje pri strate tych dolezitejsich dokladov ako IK, ...? To je moja druha nocna mora, ze ich raz niekde "zabudnem", vcera som sa v desnej tlacenici v elektricke spamatala so zamyslenia a nasla asi 14-rocneho spratka, ako sa mi hrabe v kabelke.

    Jeden moj znamy niekam zalozil tu karticku s IC DPH a nevie ake je to vazne?

    Zelam krasny den, nenechajte si ho zneprijemnit mojimi nocnymi morami a nevludnym pocasim.

    jana32 je offline (nepripojený) jana32

    jana32
    Prosím Vás o radu, brat mi posielal účtovné doklady poštou - doporučenou. Zásielka sa však stratila, bola podaná pred 3 týždňami ( podal ju rekomandom ). Brat podal žiadosť o prešetrenie, podací lístok máme, zatiaľ čakáme ale teraz nastal problém, ak sa nenájde, pošta síce asi chybu uzná, ibaže v tej obálke boli doklady , ktoré je nutné zúčtovať nadriadenému a teraz to vyzerá tak, akoby brat čosi chcel zakamuflovať, lebo jeho nadriadený si to fakt myslí. prosím Vá poraďte čo robiť. S takou situáciou som sa nestretla.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.