Zavrieť

Porady

prevod ico na meno a adresa

Zdravím
Formou pokusov a omylov sa mi podarilo usporiadať databázu do nasledujúcich stlpcov:

meno a adresa ico L1 L2 L3 L4 celkový súčet

Excel mi zrátal pri zmene "meno a adresa " súčty v L1 L2 L3 L4 do celkového súčtu
Problém je v tom, že "meno a adresa" nie je písané v databáze vždy jednako pri tom istom účastníkovi ,takže vzniknú aj 3 mená pre jedného a toho istého účastníka
Zároveň je k dispozícii 6-miestny jednoznačný identifikátor,v každom riadku pre meno a adresa v stlpci ico
Ale keď vyfiltrujem" ico celkom" tak sa mi nezobrazí meno a adresa ,takže vidím súčet za ico a nie meno a adresa

Poprosil by som niekoho kto by mi vedel poradiť v exceli nejaký postup,poprípade macro,ktoré by vedelo previesť ičo na meno a adresa a zároveň zrátať celkový súčet

Díky
RadoDar akym sposobom robite sucet za ICO? Hodila by sa ukazkova priloha
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Možností je viacero (uvedené príklady sú pre XL 2007 a vyššie, ale dalo by sa urobiť i v XL 2003):

    A) Medzisúčty
    1) záložka Údaje / skupina Prehľad / voľba Medzisúčet - zmena pri poli IČO, sumár zvolených (predpoklad - dáta sú striedené podľa IČO)
    2) v stĺpci kde je Meno a Adresa, v sumárnom riadku : vzorec - odkaz na riadok nad, ten skopírovať do ostatných.


    B) Pivot (Kontingenčná) tabuľka
    Tip: Ak má byť pole Meno a Adresa vedľa IČA (nie pod), treba zvoliť v možnostiach Pivot tabuľky , v záložke Zobrazenie "Klasické rozloženie ..."


    C) Zoznam mien cez pomocnú tabuľku (použitie VlookUp) + Pivot (Kontingenčná) tabuľka
    1) Vytvorenie zoznamu firiem - Firmy - zoznam
    Tip: skopírovať na nové miesto z existujúcich údajov a následne záložka Údaje / skupina Nástroje pre údaje / voľba Odstrániť duplicity
    2) v stĺpci kde je Meno a Adresa, použiť funkciu VLOOKUP (podľa IČA)
    3) cez Pivot tabuľku urobiť sumáre (viď B)

    P.
    Prevod_ICO_Medzisucty.JPG  
    Prevod_ICO_Pivot.JPG  
    1/1

    prevod ico na meno a adresa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.