Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
do rici aj so zelenou kávou, je mi z nej zle od žalúdka a točí sa mi hlava keď sa zohnem. .
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Je to hoax,ktory sa siri internetom uz dlhe roky http://www.hoax.cz/aktuality/retezov...-kravickou_307
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Terezia13
Pozor nekupujte a nejedzte ryby Pangasius !
Pangasius – je to naozaj zdravá ryba?

V mnohých európskych krajinách v Kanade a Usa sa tieto ryby nesmú predávať ani konzumovať.

Pangasius je plný ťažkých kovov, chemických látok, baktérií a hormónov. Tento typ ryby chovajú v rieke Mekong, ktorá je plná priemyselných odpadových vôd, arzénu, polychlérovaných bifennylov, kovových nečistôt, toxických a nebezpečných vedľajších produktov z priemyslu. Táto vietnamská rieka je jednou z najviac znečistenou riekou sveta. Vypúšťajú tam chemický odpad z garbiarní, kanalizácie a hnojivá z polí.
Pri mrazení používajú tú istú vodu z rieky Mekong. Pre úrychlenie rastu rýb im podávajú hormóny. Ak budete jesť tieto ryby, môže to viesť k poškodeniu pečene, ochoreniu krvi a poškodeniu vnútorných orgánov. V mnohých krajinách sú zakázané, preto tieto ryby začali pridávať do krabých tyčiniek a iných. Tieto ryby sú nebezpečné pre vaše zdravie. Kúpna cena týchto rýb vo Vietname je 0,01 dolára.

Obľúbenosť tejto ryby rapídne narástla až v priebehu ostatných rokov, keď sa dostala na európsky trh z juhovýchodnej Ázie, predovšetkým Vietnamu. Zásluhu má na tom biele diétne mäso bez kostí a nezanedbateľná je aj nízka cena. Napriek tomu kolujú na internete správy, niektoré doslova „zaručené“ o jej škodlivom vplyve na naše zdravie, vzhľadom na jej pôvod a spôsob chovu.
http://www.hoax.cz/hoax/pangasius---je-to-k-jidlu/
2 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Takže toto:



skoro ako káva, ale oveľa lepšie :
trvá toľko, kým si spravíte a vypijete tú kávu. Ale proti gustu žiaden dišputát.
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

bettylou perfektne,dakujem za prispevok.skusim to pridat este k svjmu rannemu ritualu :-D
vyzera to fakt cool
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ten kto necvičí a má nadváhu na druhý den "zdochne"...
pri drepoch a výpadoch koleno nemá "predbiehať"chodidlo...
pri cviku plank zadok nižšie...
7 min. je fakt iba miesto cigy-kávy....nič by som JA od toho neočakávala....
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
ten kto necvičí a má nadváhu na druhý den "zdochne"...
pri drepoch a výpadoch koleno nemá "predbiehať"chodidlo...
pri cviku plank zadok nižšie...
7 min. je fakt iba miesto cigy-kávy....nič by som JA od toho neočakávala....
Aj cvičiť sa treba cvičiť, aby nebolo viac škody ako osohu. Pravdu máš.
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
to je tak na prebratie, lepšie sa potom ide do sprchy
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

OBKLAD NA KŔČOVÉ ŽILY

Má protizápalové a utišujúce účinky. Pripravujeme ich najlepšie na noc a necháme pôsobiť do rána.
Potrebujeme: Tri listy z bielej kapusty alebo kelu, ovínadlo.
Ako na to: Listy zbavíme stredného rebra a vyvaľkáme. Poukladáme na postihnuté miesto a pevne obviažeme. Keď listy začínajú hnednúť, vymeníme ich.

najlepšie v dňoch Vodnára, práve je mesiac v jeho znamení
http://www.magazinluna.sk/default.as...arcalendarpage
4 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Áno, robila som to po operácii kolena, aj list lopúcha som prikladala a to mi odporučil dokokonca lekár ..bolo to dávnejšie...proti opuchu..
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Valcake
Áno, robila som to po operácii kolena, aj list lopúcha som prikladala a to mi odporučil dokokonca lekár ..bolo to dávnejšie...proti opuchu..
Na krcove zily sa vraj odporuca prikladat platok zelenej paradajky- samozrejme, ak je sezona, na miesta tych uzlikov na zilach. Muzov bratanec to robil, vysledok ho vsak neuspokojil. Operacii sa nevyhol
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

bolí ma silne rameno. Ke´d už bolo najhoršie, tak som prikladala kapustný list. Len som ho najskor žehlila medzi papierom na pečenie a taký horúci prikladala. A ešte som to omotávala foliou. Celkom fajn to bolo, čo sa bolesti týka. len teda neviem prečo, mala som divný pocit. Asi vyskúšam znova
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Dáša_
bolí ma silne rameno. Ke´d už bolo najhoršie, tak som prikladala kapustný list. Len som ho najskor žehlila medzi papierom na pečenie a taký horúci prikladala. A ešte som to omotávala foliou. Celkom fajn to bolo, čo sa bolesti týka. len teda neviem prečo, mala som divný pocit. Asi vyskúšam znova
...môže byť, ale pozor ak je zápal, asi by nemal byť horúci...ja som list iba pomliaždila rukami, aby mal šťavu a tak som obalila ešte fóliou..a nie /dokokonca/ ale na tablete som písala
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

zistila som to sama na sebe
http://www.priznakytransformace.cz/i...-kafe-s-mlekem
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Terezia13
Zase jsem měl pravdu!!! Říkám to již 15 let a říkám pořád: NEPIJTE TO KAFE S MLÉKEM!
Čistý ja... Furt mám pravdu.
Pôvod kávy je niekde v Afrike, vraj v Etiópii. Postupne sa rozšírila hore dole.
Čaj mal svoju cestu.
Kto začal pridávať do týchto nápojov mlieko, tak to ja neviem, lustrovať históriu nemienim a ani sa mi nechce.
Ale ešte som nepočul, ani nevidel v tých všeliakých dokumentárnych filmoch, že by si nejaký arab do (nadnesené) džezvy mlieko urval...podobne je to so šikmoočkami, tiež si nekazia chuť čaju.
Ono poviem aj inak. Aj keby to mlieko malo v káve (čaji) fakt vynikajúce zdravotné účinky, overené rokmi, vedcami, praxou, pacientami ? Nuž mne to mlieko v káve proste nechutí (s mliekom ale inak nemám problém).
3 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

India, čaj s mliekom
http://www.labuznik.cz/recept/chai-caj/
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Zoznam vcelku dobrý, ale málokde sa uvádzajú aj hodnoty jednotlivých druhov zeleniny, najväčšiu hodnotu dosahuje petržlen. Je predsa rozdiel, či si dá človek niečo s 5 alebo 7.
1 1
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

korela
Zoznam vcelku dobrý, ale málokde sa uvádzajú aj hodnoty jednotlivých druhov zeleniny, najväčšiu hodnotu dosahuje petržlen. Je predsa rozdiel, či si dá človek niečo s 5 alebo 7.
asi to treba postupne prichádzať na to, čo telu vyhovuje, ale toto je aspoň zoznam, podľa ktorého sa dá nejako orientovať
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dá sa mi to vhodné na uverejnenie aj tu. Citát z diskusie k článku nie je celý http://www.badatel.net/ibuprofen-spo...mment-11828nie

ALTERNATÍVA says:
04/02/2016 at 17:33
Milá redakcia Váš článok lieky verzus prírodná alternatíva bola dobrou voľbou.
Doplníme k ním ešte niektoré a silu tíšenia bolesti v percentách.
Ide tu hlavne o jednorázové utíšenie bolesti, ale niektoré z týchto alternatívnych prostriedkov dokážu vyliečiť aj príčinu bolesti dlhším užívaním.

Vitamín C -//–//- 6%
Magnézium ak nám chýba -//–// 8%.
Žeňšeň – tíši bolesť 8%.
Ginko -//–//- 9%
Omega 3 -//- -//- 12%.
Ibuprofén – //–//- 14%.
Ľubovník – //–//- 15%.
Bazalka -//–//- 15%.
Arnica -//–//- 19%.
Šišák bajkalský -//- -//-20%.
Zázvor -//–//- 25%.
Mrkvová šťava -//–//- 29%.
Astacatín -//–//- 30%.
Čerešne -//–//- 33%.
Maliny -//–//- 38%.
Konopa s obsahom HTC, CBD -//–//- 38%.
Betakarotén -//–//- 40%.
Čučoriedky -//–//- 48%.

Toto vám doktori nikde nepovedia.

Určite si niektoré z nich vyskúšajte ako sa vám osvedčili.
Niektoré látky z uvedených zdrojov na tíšenie bolesti sú vyrobené a dostupné v prípravkoch.
Je zaujímavé, že takmer každý s tých zdrojov lieči s rôznorodou tlmiacou látkou bolesť.

Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006 a nariadení komisie č. 432/2012 nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať