Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 22:53
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Ma niekto skusenost s "liecivym" odvarom / tinkturou z muchotravok?
Syn jednej znamej take volaco chce vyrobit - ususit, vyluhovat a uzivat.
(Neviem v akom mnozstve.)
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

vicktor
Ma niekto skusenost s "liecivym" odvarom / tinkturou z muchotravok?
Syn jednej znamej take volaco chce vyrobit - ususit, vyluhovat a uzivat.
(Neviem v akom mnozstve.)
To sa asi uziva jednorazovo , takze nik po pouziti uz nenapise recenzie :-P
2 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Medzitym som nasiel 100% navod: (na problemy v lepsom pripade)
" Recept tinktura No1
nejprvestřídají zástupci potřebují mladé červené muchomůrky.Po jejich odběru, nohy jsou odděleny od uzávěry, vyznačující se tím, že nohy nepotřebují tinktur, mohou být vyřazeny.Klobouky v žádném případě nejsou omýt vodou.Jejich kontakt s kapalinou, takže vydrží velmi jedovaté.Čištění klobouků z různých úlomků čistit měkkým hadříkem nebo kartáčem.
Po vyčištění, víčko se vloží do skleněné nádoby, jako je například sklenice výtlak.Pak se nalije vodku v procentuálním poměru 1: 1.Pro příští měsíce, skleněná nádoba musí být v temnu při stálé teplotě místnosti.
V případě, že infuze ze sušených červených prašivek proporcionální poměr by měl být změněny následujícím způsobem: 1 díl houby se nalije do 10 dílů vodky."
0 1
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Takéto návody by som tu rozhodne nedávala.
3 1
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Rýchly navod, ako sa dostat pod veko truhly
3 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Tento pan Zlatoš robí konzultanta aj našmu chodcovi Tothovi. Tiež je za zníženie sacharidov v strave.
https://www.vladozlatos.com/blog/cla...edzi-nami.html

citujem: "Dôvod je ten, že tuky efektívne "spomaľujú" sacharidovú výživu, ktorá je dnes v prevahe pred ostatnými dvoma živinami (tuky a bielkoviny). Môže za to poľnohospodárska a potravinárska orientácia na jedlá s vysokým obsahom sacharidov. Z našich článkov už viete, že prevaha sacharidov vo výžive spôsobuje všetky neželané metabolické ochorenia, z ktorých sa doteraz vinili tuky. Áno ide najmä o nadváhu, obezitu, metabolické ochorenia, včítane srdcovo cievnych ochorení. Najväčším vinníkom je v týchto problémoch inzulín."
https://www.vladozlatos.com/blog/cla...ezitejsie.html
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
kuku, vsak kazdy normalny sa musi zasmiat, ale keby som to dal do srandiciek, zanikla by kontinuita.
Pani na druhy den muchotravky vyhodila, "lektvar" nebude.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Znížiť množstvo nakupovaného a prijímaného odpadu. Zase začína "odpadová sezóna" - počnúc všechsvätými, cez mikuláše, vianoce, valentín a hádam to trochu ustane po veľkej noci. Každý si môže premyslieť, či naozaj potrebuje všetky tie pozlátka, umelé hmoty a zbytočnosti, ktoré po pár dňoch až mesiacoch opäť zhoria na skládkach a "zaserú" už aj tak dosť špinavý vzduch, ktorý mimochodom dýchame asi tak 20x za minútu.
8 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
bettylou
Znížiť množstvo nakupovaného a prijímaného odpadu. Zase začína "odpadová sezóna" - počnúc všechsvätými, cez mikuláše, vianoce, valentín a hádam to trochu ustane po veľkej noci. Každý si môže premyslieť, či naozaj potrebuje všetky tie pozlátka, umelé hmoty a zbytočnosti, ktoré po pár dňoch až mesiacoch opäť zhoria na skládkach a "zaserú" už aj tak dosť špinavý vzduch, ktorý mimochodom dýchame asi tak 20x za minútu.
sviatky konzumu
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

bettylou
Znížiť množstvo nakupovaného a prijímaného odpadu. Zase začína "odpadová sezóna" - počnúc všechsvätými, cez mikuláše, vianoce, valentín a hádam to trochu ustane po veľkej noci. Každý si môže premyslieť, či naozaj potrebuje všetky tie pozlátka, umelé hmoty a zbytočnosti, ktoré po pár dňoch až mesiacoch opäť zhoria na skládkach a "zaserú" už aj tak dosť špinavý vzduch, ktorý mimochodom dýchame asi tak 20x za minútu.
Ak za takéto pokritizujem živých aktérov okolia, tak dostanem odpoveď. A čo iní, čo druhí tých sa to netýka? Horšie je to že každý chce používať technické výdobytky ale ich výrobu alebo spaľovňu chce mať mimo svojich zmyslových snímačov. S odôvodnením "nech to postavia INDE" Kde je ten priestor "INDE, či INAM"
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

bettylou
Znížiť množstvo nakupovaného a prijímaného odpadu. Zase začína "odpadová sezóna" - počnúc všechsvätými, cez mikuláše, vianoce, valentín a hádam to trochu ustane po veľkej noci. Každý si môže premyslieť, či naozaj potrebuje všetky tie pozlátka, umelé hmoty a zbytočnosti, ktoré po pár dňoch až mesiacoch opäť zhoria na skládkach a "zaserú" už aj tak dosť špinavý vzduch, ktorý mimochodom dýchame asi tak 20x za minútu.
no veru, prvé v poradí cintoríny - ako keby sme si mysleli, že veľkosťou a množstvom umelohmotných vencov dokážeme, aké sme kedysi mali dobré vzťahy. Jak sme s dotyčným vychádzali, ako sme ho milovali, ako bol pre nás dôležitý. A cintoríny sa postupne menia na cigánske. Čím pestrejšie, ligotavejšie, tým lepšie. A ešte nezabudnúť na sviečky v umelohmotných obaloch. Červené, žlté, biele. Kedysi si pamätám na večerný cintorín na dušičky, kde voňal vosk. Dnes doslova smrdí pálená umelá hmota. A vŕši sa všade. Veď čo by povedali, keby sme nechali na hrobe iba jedinú kyticu. ALebo nič, keby spomienky boli iba v srdci a v hlave. Dlho bojujem, ale zatiaľ sa mi nepodarilo veľmi pokročiť ani v najbližšom okolí.... Dokonca sa obávam, že som za nevďačnú, keď neprinesiem ďašiu umelohmotnú ohavnosť a nerozostavím 8 sviečok okolo hrobu....
9 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Dáša_
bettylou
Znížiť množstvo nakupovaného a prijímaného odpadu. Zase začína "odpadová sezóna" - počnúc všechsvätými, cez mikuláše, vianoce, valentín a hádam to trochu ustane po veľkej noci. Každý si môže premyslieť, či naozaj potrebuje všetky tie pozlátka, umelé hmoty a zbytočnosti, ktoré po pár dňoch až mesiacoch opäť zhoria na skládkach a "zaserú" už aj tak dosť špinavý vzduch, ktorý mimochodom dýchame asi tak 20x za minútu.
no veru, prvé v poradí cintoríny - ako keby sme si mysleli, že veľkosťou a množstvom umelohmotných vencov dokážeme, aké sme kedysi mali dobré vzťahy. Jak sme s dotyčným vychádzali, ako sme ho milovali, ako bol pre nás dôležitý. A cintoríny sa postupne menia na cigánske. Čím pestrejšie, ligotavejšie, tým lepšie. A ešte nezabudnúť na sviečky v umelohmotných obaloch. Červené, žlté, biele. Kedysi si pamätám na večerný cintorín na dušičky, kde voňal vosk. Dnes doslova smrdí pálená umelá hmota. A vŕši sa všade. Veď čo by povedali, keby sme nechali na hrobe iba jedinú kyticu. ALebo nič, keby spomienky boli iba v srdci a v hlave. Dlho bojujem, ale zatiaľ sa mi nepodarilo veľmi pokročiť ani v najbližšom okolí.... Dokonca sa obávam, že som za nevďačnú, keď neprinesiem ďašiu umelohmotnú ohavnosť a nerozostavím 8 sviečok okolo hrobu....
Ty si taký lakomec ako ja, (aspoň to si môžu niektorí myslieť) "radšej dobré slovo za života ako veľký veniec po smrti"
6 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Tekvice sa aspoň prirodzene rozložia, ak neskončia v smetníku. Spomínam si ako malá, že bratia každú jeseň vykochali jednu dyňu, zapáli v nej sviečku a postavili na stĺpik bránky. Čo to bolo za zvyk, predpokladám, že o Halloween v povojnových rokoch asi nešlo. Aj melóny to mohli byť, išlo o slov. alebo maďarský sviatok, či aký?
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

korela
Tekvice sa aspoň prirodzene rozložia, ak neskončia v smetníku. Spomínam si ako malá, že bratia každú jeseň vykochali jednu dyňu, zapáli v nej sviečku a postavili na stĺpik bránky. Čo to bolo za zvyk, predpokladám, že o Halloween v povojnových rokoch asi nešlo. Aj melóny to mohli byť, išlo o slov. alebo maďarský sviatok, či aký?
fuj, vieš ako smrdí melón, teda dyňa červená? Vysvetľovať nám nejaký halowen by bolo ako prvým ľudom vznik ľudstva, nepochopili by sme, pre nás to boli dobrí strašiaci však aj ten lampiónový sprievod bol nejaký výmysel, ktorý mal nahradiť nejaký sviatok, že by dušičky?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
korela
Tekvice sa aspoň prirodzene rozložia, ak neskončia v smetníku. Spomínam si ako malá, že bratia každú jeseň vykochali jednu dyňu, zapáli v nej sviečku a postavili na stĺpik bránky. Čo to bolo za zvyk, predpokladám, že o Halloween v povojnových rokoch asi nešlo. Aj melóny to mohli byť, išlo o slov. alebo maďarský sviatok, či aký?
fuj, vieš ako smrdí melón, teda dyňa červená? Vysvetľovať nám nejaký halowen by bolo ako prvým ľudom vznik ľudstva, nepochopili by sme, pre nás to boli dobrí strašiaci však aj ten lampiónový sprievod bol nejaký výmysel, ktorý mal nahradiť nejaký sviatok, že by dušičky?
Tak neboli sme na ulici zasa sami s tými dyňami. Preto sa pýtam. Chlapci mali na rozdiel odo mňa rovesníkov.
Nekonal sa sprievod na počesť VOSR?
Minulý rok dcéra, že sa pripravuje v ich okolí tiež sprievod, či má ísť. ...ešte je malinká, nič z neho nebude mať. Tak nakoniec si všimla ísť po dolnej ceste za pozemkom, tzv. parkovej, dve mamy z domu so štyrmi detičkami, zrejme z recesie. Pre deti zábava, veď čo by mamy pre ne neurobili. Tak zo šesť bytov, v každom sú deti, išli dve. Mali zábavu. Tajomno, za lúkou les a vyvetrali sa pred večerou. :-)
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Aronia mi toho roku malo zarodila, tak som len namrazila, na stavu neostalo. Ale aj tato uroda pre zdravie potesi.
1 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Dáša_
bettylou
Znížiť množstvo nakupovaného a prijímaného odpadu. Zase začína "odpadová sezóna" - počnúc všechsvätými, cez mikuláše, vianoce, valentín a hádam to trochu ustane po veľkej noci. Každý si môže premyslieť, či naozaj potrebuje všetky tie pozlátka, umelé hmoty a zbytočnosti, ktoré po pár dňoch až mesiacoch opäť zhoria na skládkach a "zaserú" už aj tak dosť špinavý vzduch, ktorý mimochodom dýchame asi tak 20x za minútu.
no veru, prvé v poradí cintoríny - ako keby sme si mysleli, že veľkosťou a množstvom umelohmotných vencov dokážeme, aké sme kedysi mali dobré vzťahy. Jak sme s dotyčným vychádzali, ako sme ho milovali, ako bol pre nás dôležitý. A cintoríny sa postupne menia na cigánske. Čím pestrejšie, ligotavejšie, tým lepšie. A ešte nezabudnúť na sviečky v umelohmotných obaloch. Červené, žlté, biele. Kedysi si pamätám na večerný cintorín na dušičky, kde voňal vosk. Dnes doslova smrdí pálená umelá hmota. A vŕši sa všade. Veď čo by povedali, keby sme nechali na hrobe iba jedinú kyticu. ALebo nič, keby spomienky boli iba v srdci a v hlave. Dlho bojujem, ale zatiaľ sa mi nepodarilo veľmi pokročiť ani v najbližšom okolí.... Dokonca sa obávam, že som za nevďačnú, keď neprinesiem ďašiu umelohmotnú ohavnosť a nerozostavím 8 sviečok okolo hrobu....
keď zapálim sviečku doma a nikto ju nevidí, mal by som ju aspoň vyfotiť na facebook
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

veľa vecí je dnes "ľahko prišlo, ľahko pošlo", kúpi, zahodí. Lampiónový ušiel, krajšie bolo púšťanie šarkanov na strniskách, koľko trápenia, vyvažovania aby lietali, vyrábali a pretekali všetci chalani na ulici, veľa detí v každom dome. Telky prišli až potom, aj to až večer, nie cez deň.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

korela
pavol54
korela
Tekvice sa aspoň prirodzene rozložia, ak neskončia v smetníku. Spomínam si ako malá, že bratia každú jeseň vykochali jednu dyňu, zapáli v nej sviečku a postavili na stĺpik bránky. Čo to bolo za zvyk, predpokladám, že o Halloween v povojnových rokoch asi nešlo. Aj melóny to mohli byť, išlo o slov. alebo maďarský sviatok, či aký?
fuj, vieš ako smrdí melón, teda dyňa červená? Vysvetľovať nám nejaký halowen by bolo ako prvým ľudom vznik ľudstva, nepochopili by sme, pre nás to boli dobrí strašiaci však aj ten lampiónový sprievod bol nejaký výmysel, ktorý mal nahradiť nejaký sviatok, že by dušičky?
Tak neboli sme na ulici zasa sami s tými dyňami. Preto sa pýtam. Chlapci mali na rozdiel odo mňa rovesníkov.
Nekonal sa sprievod na počesť VOSR?
Minulý rok dcéra, že sa pripravuje v ich okolí tiež sprievod, či má ísť. ...ešte je malinká, nič z neho nebude mať. Tak nakoniec si všimla ísť po dolnej ceste za pozemkom, tzv. parkovej, dve mamy z domu so štyrmi detičkami, zrejme z recesie. Pre deti zábava, veď čo by mamy pre ne neurobili. Tak zo šesť bytov, v každom sú deti, išli dve. Mali zábavu. Tajomno, za lúkou les a vyvetrali sa pred večerou. :-)
Áno VOSR ale či sa vari cirkevné sviatky(neskôr) neprekrývali s pohanskými ? Aj dušičky sa mali prekryť oslavou VOSR
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

joj, veď sme v zdraví, tak aspoň jedna rada, začnite jesť denne aspoň lyžičku medu, cesnak, kyslú kapustu. Druhá rada: v sychravom, studenom počasí pred odchodom z domu niečo teplé do žalúdka.
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať