Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Terezia13
ja viem, v instantnej je už hromada chémie, ale keď bez tej kávy to ani nejde
Ale ide, pi caj a meltu. Su aj nekavickari.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Terezia13
ja viem, v instantnej je už hromada chémie, ale keď bez tej kávy to ani nejde
Ja kavu nepijem, caj len bylinkovy aj to nie moc , ale pijem stavy zo zeleniny a ovocia. Kava mi nechyba.
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

kukučka
Terezia13
ja viem, v instantnej je už hromada chémie, ale keď bez tej kávy to ani nejde
Ale ide, pi caj a meltu. Su aj nekavickari.
Presne, je to o zvyku. Pri melte je dôležité piť ju teplú až horúcu, aby sa dosiahol efekt "povzbudenia", podobný ako káva s kofeinom. Ten, čo je vyznavačom pitia čaju, si môže vybrať od raňajších, cez poobedňajšie, až po večerné, podľa toho, aký účinok potrebuje dosiahnuť. Či upokojenie, fyzické a mentálne povzbudenie, relax... výber je prekvapujúco veľký.
Potom tu máme ešte tie naše bylinkové, kde sa tiež dá vybrať účinok čaju podľa vlastností bylín.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Terezia13
luji trafila si a ja celá šťastná - pijem instantnú - že si robím aspoň niečo dobre pre svoje zdravie, nuž ale zrnkovú mi "neodporúča" môj žlčník
však nemusíš pomiešať a lupnúť aj lógr
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kavickarky - mate to dobre.....
http://babickinerady.sk/jedna-salka-...lprt-AZHmzRbtY
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

pavol54
Terezia13
luji trafila si a ja celá šťastná - pijem instantnú - že si robím aspoň niečo dobre pre svoje zdravie, nuž ale zrnkovú mi "neodporúča" môj žlčník
však nemusíš pomiešať a lupnúť aj lógr
najjednoduchšie a asi aj najlacnejšie je kúpiť tzv. french press - káva sa v ňom zaleje, puntičkári presne merajú teplotu aj čas. Po pár minútach sa piest stlačí dole a do šálky sa naleje čistá káva. Druhá možnosť je koťogo. Tretia možnosť je tzv. vietnamský kávovar - tam filtrovaná káva prekvapka do šálky.
https://delikatesy.sk/kava-napoje/ma...vapkavac-12267
Všetko sú to relatívne lacné záležitosti a zrniečka nehrozia.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

My mame doma uz dlho tento- chuti im z neho kava. Pouzivaju len tuto znacku arabicu.
ImgW.jpg  
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

každý máme to svoje.
My sme odmietli ďalší prístroj do domácnosti. Na fakt dobré presso si zájdeme do kaviarne pár krát do mesiaca. A zvyšok riešime najčastejšie french pressom. Malé, skladné, v podstate bezúdržbové.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ja nepijem kavu, takze rozdiel neviem posudit. Ale kavickarov doma mam, ti si daju aj za mna
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

My máme ten vietnamský, len nemá šrobenie, iba ručne sa pritlačí vrchný diel. Super nápad a jednoduchý.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Kvaka
My máme ten vietnamský, len nemá šrobenie, iba ručne sa pritlačí vrchný diel. Super nápad a jednoduchý.
ja som pevne rozhodnutá, že keď to niekde stretnem, tak kúpim na vyskúšanie. Zdá sa mi to ako celkom dobré riešenie do práce napríklad.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
Kvaka
My máme ten vietnamský, len nemá šrobenie, iba ručne sa pritlačí vrchný diel. Super nápad a jednoduchý.
ja som pevne rozhodnutá, že keď to niekde stretnem, tak kúpim na vyskúšanie. Zdá sa mi to ako celkom dobré riešenie do práce napríklad.
http://www.kefija.cz/kefija/eshop/6-...-Ca-Phe-200-ml

naše cena s DPH (21 %):
115,00 Kč (4,65 EUR)

No nekúp to...

P.S.:
Poštovné je drahšie ako tovar.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

3 kopcovite lyzicky nesky zalejem necelym deci vody do starosvetskej miniaturnej sialky s uchom /ma asi necele deci, je tenkostenna, tak sa aj hned vychladi/, nasledne vypijem ten asfalt na lacno, zapijem 2 decami caju a som zobudeny.
Edit - som pozeral ten french press ze co to je :-)))) to pouzivam uz roky ale nie na kavu ale sypane caje, vynikajuca vec. Na nete je to velmi predrazene. Tento rok sme zhanali 3 ks. Nikde to nepredavali. Nakoniec sme to nasli myslim v KIKu alebo v PEPCO. Nejakych 6 eur 6 decovy a asi o 2 eura drahsi 9 decovy. Ten sme pouzili asi 2-3x. Je uz privelky. Potom su este malicke asi 2,5 decove, tie som nekupoval... Do 6 decoveho si rano urobim koktail bylin a doobeda popijam.
Oprava:asi to bolo PEPCO.
Naposledy upravil Nandrolon : 05.01.19 at 11:10
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

buchač
Dáša_
Kvaka
My máme ten vietnamský, len nemá šrobenie, iba ručne sa pritlačí vrchný diel. Super nápad a jednoduchý.
ja som pevne rozhodnutá, že keď to niekde stretnem, tak kúpim na vyskúšanie. Zdá sa mi to ako celkom dobré riešenie do práce napríklad.
http://www.kefija.cz/kefija/eshop/6-...-Ca-Phe-200-ml

naše cena s DPH (21 %):
115,00 Kč (4,65 EUR)

No nekúp to...

P.S.:
Poštovné je drahšie ako tovar.
ved hovorím, ze to musim stretnúť, nebudem platiť poštovné. Zase to nie je záležitosť, čo musím mať za každú cenu. bude, nebude
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Nandrolon
3 kopcovite lyzicky nesky zalejem necelym deci vody do starosvetskej miniaturnej sialky s uchom /ma asi necele deci, je tenkostenna, tak sa aj hned vychladi/, nasledne vypijem ten asfalt na lacno, zapijem 2 decami caju a som zobudeny.
Edit - som pozeral ten french press ze co to je :-)))) to pouzivam uz roky ale nie na kavu ale sypane caje, vynikajuca vec. Na nete je to velmi predrazene. Tento rok sme zhanali 3 ks. Nikde to nepredavali. Nakoniec sme to nasli myslim v KIKu. Nejakych 6 eur 6 decovy a asi o 2 eura drahsi 9 decovy. Ten sme pouzili asi 2-3x. Je uz privelky. Potom su este malicke asi 2,5 decove, tie som nekupoval... Do 6 decoveho si rano urobim koktail bylin a doobeda popijam.
Ano, aj na čaje to môže byť super. A podla mna toto je dostupne všade, teda moja skúsenosť. Máme malý aj veľký - to keď máme návštevy.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dáša_
Nandrolon
3 kopcovite lyzicky nesky zalejem necelym deci vody do starosvetskej miniaturnej sialky s uchom /ma asi necele deci, je tenkostenna, tak sa aj hned vychladi/, nasledne vypijem ten asfalt na lacno, zapijem 2 decami caju a som zobudeny.
Edit - som pozeral ten french press ze co to je :-)))) to pouzivam uz roky ale nie na kavu ale sypane caje, vynikajuca vec. Na nete je to velmi predrazene. Tento rok sme zhanali 3 ks. Nikde to nepredavali. Nakoniec sme to nasli myslim v KIKu. Nejakych 6 eur 6 decovy a asi o 2 eura drahsi 9 decovy. Ten sme pouzili asi 2-3x. Je uz privelky. Potom su este malicke asi 2,5 decove, tie som nekupoval... Do 6 decoveho si rano urobim koktail bylin a doobeda popijam.
Ano, aj na čaje to môže byť super. A podla mna toto je dostupne všade, teda moja skúsenosť. Máme malý aj veľký - to keď máme návštevy.
Dasa - pochodili sme vsetko mozne, niekde nevedeli co to je, inde to mali vypredane. Heureka ti vypise obchody s cenami nasobnymi. Ale nasli sme to. Nikdy som v tom nemal kavu, ale na bylinkove zmesi nepoznam nic lepsie. Nasypem bylinky, zalejem doplna, nasadim "sito" /nejedna sa o uzivatela s nickom Sito/, sito ponorim asi do 1/3. Tym padom su byliny pod vodou nutene, a neplavaju na hladine. Po cca 10-tich minutach pomaly prepumpujem sito hore-dole-hore-dole zo 5 krat /nech sa to premiesa/, stiahnem dole, necham usadit a nalievam cisty caj bez smeti...
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

ten môj vietnamský
IMG_20190105_111932.jpg  
5 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Možná príčina zápachu z úst a jej odstránenie.
Tzv. mandľové kamene. Kalcifikované zbytky hlienov a potravy.
Tak toto by som asi sama nedala.

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=KFdcsdSrP8g
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Síce starší, ale dobrý článok o výbere horčíka. Minule som si objednal centrum Pfizer, nakoniec som zistil, že je to oxid horečnatý, ešte že bol zlacnený, ináč by ma to fakt štvalo. Okrem toho som to poistil ešte 200 tabletami horčíkového laktátu od galvexu, čo je celkom lacná kvalita.
http://www.tvojlekarnik.sk/liecba/te...rat-horcik/#nu
Doporučujem prečítať aj diskusiu. Dobre tam jedna píše o horčíku s kalciom. Čistý farma odrb, aby sa to nevstrebávalo a tým pádom sa zvyšovali dávky, to mi bolo jasné odjakživa...
2 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

toto vyzerá dobre
https://tojenapad.dobrenoviny.sk/nap...lp19hxsFDftf8w
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať