Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
Usporiadat
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Pre Zdenku131 a Ubku- ďakujem za rady, so snímkou krčnej chrbtice mám ísť ešte na neurológiu, behám po takom ihrisku, kde je dobrý povrch, neviem, ako sa to volá presne. Je však pravda, že predtým sa nerozcvičím, musím sa polepšiť. A ten zábal skúsim, ak zaberie, tak to bude fakt zázrak.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Pre Betrix: Ja si robim pravidelne kazdy rok ( teraz je najlepsi cas ) tinkturu zo skorocelovych listov. Obkladmi som si vyliecila bolest zapastia, kde mi nepomohla ani voltarenova mast. Skus, mozno pomoze.


6. Čakra „Tretie oko“( mna aj takyto pohlad na povod bolesti zaujima )

Vládne „šiestemu zmyslu“, bystrému rozumu a du ševným schopnostiam. Ak funguje naplno, dokonale vycítite, ako udalosti dopadnú. Ak nasta ne blo kácia, sústredíte sa iba na mate riálne a telesné potreby.

Čo hovorí vaše telo:
Ľudia s problematickou šiestou čakrou sa skrývajú. Precitlivene reagujú na kritiku, vyhýbajú sa očnému kontaktu a pri rozhovore sa pozerajú do zeme. Bývajú zábudliví a majú problémy s očami.

Choroby spojené so šiestou čakrou:
Tlakové bolesti hlavy, migréna, problémy so zrakom, zelený zákal, problémy s dutinami, výtok z nosa.

Ako ju očistiť a harmonizovať:
Pozorujte hviezdy a nočnú oblohu. Vnímajte zvuky okolo seba a predstavujte si, ako nádychom prichádza do vášho tela svetlo a výdychom odchádza všetko zlé. Pomôže vám vôňa mäty a jazmínu.
Naposledy upravil wegamizi : 02.05.10 at 16:10
4 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Pre všetkých, ktorých trápi tzv. pálenie záhy (tiež pyróza) odporúčam piť 3x denne čaj z Horčinky horkej . Odskúšané.
Môj syn, ktorý niekoľko rokov jedol Maalox ako chlieb má po dvojtýždňovej kúre Horčinkou už vyše roka pokoj s pálením záhy. Ak sa predsa niekedy ten pocit objaví, dá si šálku čaju a znovu má pokoj.
Zbiera sa teraz v máji.
6 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
[QUOTE=zdenka131;1390123]Detoxikačný čaj

Bylinná zmes čistí krv, zlepšuje krvotvorbu, povzbudzuje pečeňové funkcie a látkovú výmenu. Čistí tiež pleť od vyrážok a ekzémov.

Potrebujeme: 30g žihľavových listov (čerstvé, mladé lístky nazbierané do 15 mája sú najúčinnejšie – vtedy však dáme polovičnú dávku), po 20g sušenej vňate ľubovníka, rebríčka, po 10g listov šalvie, rozmarínu a vňate paliny.

Akej paliny?
Je viac druhov palín.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Vyskúšajte jednoduchý, ale účinný recept.
4 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
[QUOTE=bettylou;1390804]
zdenka131 Pozri príspevok
Detoxikačný čaj

Bylinná zmes čistí krv, zlepšuje krvotvorbu, povzbudzuje pečeňové funkcie a látkovú výmenu. Čistí tiež pleť od vyrážok a ekzémov.

Potrebujeme: 30g žihľavových listov (čerstvé, mladé lístky nazbierané do 15 mája sú najúčinnejšie – vtedy však dáme polovičnú dávku), po 20g sušenej vňate ľubovníka, rebríčka, po 10g listov šalvie, rozmarínu a vňate paliny.

Akej paliny?
Je viac druhov palín.
Palina pravá
2 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

betrix Pozri príspevok
Ahojte, skúste poradiť aj mne. Práve kvôli tomu, aby som dačo urobila pre zdravie . som začala behať, korčuľovať (i keď mám po 50-tke . Liečia mi rameno, už druhé, bolesti pri pohybe, s prvým som chodila pol roka., bolia svaly, kosti, kĺby., zvyšuje sa tlak. Tak som si povedala, začnem robiť aspoň to, k čomu mám vzťah. Okrem toho, že mám aj 2x v týždni migrény, začala ma strašne bolieť hlava. Dr. povedala, že to môže byť aj z behu . Tak čo mám vlastne robiť? Vyzerá to tak, že pohyb a športovanie sú iba pre zdravých.
Pri bolesti ramena skús ešte gaštanový krém yven gel /vyrába Slovakofarma Hlohovec/. Mne dosť zaberá. Je aj iný gaštanový krém, názov neviem, ten mi nezabral. Za vyskúšanie to stojí. Prípadne Konskú masť, tá je tiež z pagaštana konského, ale je dvojaká. Český výrobok je oveľa lacnejši ako Rakúsky?, a zloženie je skoro to isté.
2 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

betrix Pozri príspevok
Pre Zdenku131 a Ubku- ďakujem za rady, so snímkou krčnej chrbtice mám ísť ešte na neurológiu, behám po takom ihrisku, kde je dobrý povrch, neviem, ako sa to volá presne. Je však pravda, že predtým sa nerozcvičím, musím sa polepšiť. A ten zábal skúsim, ak zaberie, tak to bude fakt zázrak.

ver tomu, že zaberie!!! odskúšané, daj vedieť.-)
Ten beh to nieje o povrchu, ale v určitom veku-prepáč, hopsanuie je skôr na záťaž, ako na prospech, skôr by som odporučila strečing, popreťahovať svaly a následne sa posilňujú úpony, ktoré zabezpečujú dobrú funkčnosť kĺbov.
mohla by si odľahčiť trošku aj žlčník, daj trojdňovú jablkovú kúru, nič, iba toľko jabĺk, aby si nebola hladná-bez problémov vydržíš-držím palce!
1 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

ubka Pozri príspevok
ver tomu, že zaberie!!! odskúšané, daj vedieť.-)
Ten beh to nieje o povrchu, ale v určitom veku-prepáč, hopsanuie je skôr na záťaž, ako na prospech, skôr by som odporučila strečing, popreťahovať svaly a následne sa posilňujú úpony, ktoré zabezpečujú dobrú funkčnosť kĺbov.
mohla by si odľahčiť trošku aj žlčník, daj trojdňovú jablkovú kúru, nič, iba toľko jabĺk, aby si nebola hladná-bez problémov vydržíš-držím palce!
Jasné, vďaka. Behať som začala preto, že to bolo snáď jediné, čo ma v telocviku bavilo No a Dr. povedal, že môžem, ale po mäkkom povrchu, tak preto to ihrisko. Ináč - žlčník už nemám, ani nadváhu- mám asi 54 kg. Teraz som začala ten obklad i gel, dávajú mi ešte laser, potom napíšem či sa to zlepšilo.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Tinktura z černé borůvky

Sušené borůvky nasypeme do láhve a zalijeme slivovicí. Dobře uzavřenou láhev na čtrnáct dní uložíme v teple (stačí 20 °C).

Scezenou tinkturu užíváme vnitřně v dávce 20 kapek, při průjmu ředíme 20 kapek ve lžíci vody.

Při nachlazení dáme 20 kapek do čaje nebo 20 kapek nakapeme na cukr.


Mazání z mladých výhonků borovice

Vrchovatou lžíci mladých výhonků borovice zalijeme 100 ml francovky a 20 ml dobré slivovice.

Používáme k mazání a obkladům bolestivých kloubů a svalů.


Jitrocelový med ( Skorocelovy )

Napolo usušené jitrocelové listy (30 g) nerez nožem nakrájíme a zalijeme 25 g slivovice. Když se alkohol vsákne do listů, přidáme 225 g vařící vody a necháme za občasného promíchávání 24 hodin stát.

Pak kapalinu protlačíme zlehka plátnem, přidáme 300 g krystalového cukru, svaříme a vzniklý med naplníme do pěti stomililitrových lahviček. Zazátkujeme je a uložíme v temnu a chladu.

Kedze je sezona na pripravu roznych prirodnych lieciv, zopar tipov, ktore mam uz aj zarobene.
Kazdy rok si robim tinktury z roznych liecivych bylin, bez ktorych si neviem predstavit prezitie jesenneho a zimneho obdobia.
Naposledy upravil wegamizi : 03.05.10 at 18:10
2 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Objavila som na internete niečo. Proste už viem čo k narodeninám iba si musím kúpiť sklenený čajník



Kvitnúce čaje

Kvitnúce čaje sú ručne umelecky ryhované lístky čaju, ktoré tvoria základ čajového púčika. Vnútri sú skryté farebné kvety byliniek, ktoré sa pred zrakmi spotrebiteľa rozvinú po vložení do 90°C horúcej vody na prekrásny kvet. Kvitnúce čaje ponúkajú jedinečný chuťový aj estetický zážitok. Poznámka: Jeden rozvinutý kvet je viacnálevový.

Kvitnúci čaj je z hľadiska čajovej histórie vlastne novinka, vyrába sa v Číne od polovice minulého storočia. Čím je tak mimoriadny? Nedajme sa zmiasť jeho názvom, v čajovom kvete nenájdete žiaden kvet z čajovníka čínskeho, ale len zelený alebo biely čaj, zachumlaný do úhľadnej guľôčky a zviazaný kúskom hodvábneho špagátiku. Všetky tieto guličky sú vyrábané ručne a na ich výrobu je použitý veľmi kvalitný čaj. Vyrába sa tak, že sa zviaže niekoľko väčších čerstvých čajových listov na stopkách a do nich sa priviaže kvet z inej rastliny, najčastejšie sa na tento účel používa voňavý jazmín alebo chryzantéma. Celý zväzok sa jemne zviaže aj na druhej strane, čím sa vytvorí ona guľôčka, ktorá v sebe kvet ukryje.
http://www.youtube.com/v/mnH3EAES8_8
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Pridám ešte


http://www.youtube.com/v/nAUz-lSuZL8
3 0
L.H.BB L.H.BB

L.H.BB je offline (nepripojený) L.H.BB

Vdaka.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Tak aj ja dám jeden link. Môžte si vybrať. )

http://www.youtube.com/results?searc...workout&aq=0sx
4 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Trpíte závratmi? Potom Vám je určený letecký kokteil :

Šťava z jedneho citróna, lyžička medu, lyžička propolisovej tinktúry a jedno droždie.
Rozmiešať a vypiť.

PS: Recept je od jedneho letca a pôsobí očistne a posiľňujúco na organizmus.
5 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Čerešne a višne v prírodnom liečiteľstve

Plody obsahujú provitamín A, vitamíny skupiny B, pektín, organické kyseliny, z minerálnych látok hlavne fosfor, jód, vápnik a železo. Sú aj dobrým zdrojom draslíka.

V prírodnom liečiteľstve majú čerešne a višne bohaté využitie, pretože majú priaznivý vplyv na činnosť pečene, obličiek a čriev, sú močopudné, teda vhodné pre osoby choré na reumu a dnu.

Pre vysoký obsah jódu by mali čerešne a višne konzumovať ľudia s poruchami štítnej žľazy.

Z višňových stopiek sa naviac robí čaj proti bronchitíde – jednu čajovú lyžičku stopiek prelejeme šálkou horúcej vody a po piatich minútach scedíme, pijeme dvakrát denne.
4 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Na jar je najlepšie začať s očistou- žihľavový čaj- len je veľmi močopudný - ale pomôže organizmu a určite vynikajúce sú aj šaláty z mladých púpavových lístkov - moja teta tá ma ako dieťa stále takýmito "jarnými medikamentmi" kŕmila. dnes tento šalát už robím aj ja, ja bez dusičnanov a obsahuje veľké množstvo vit. C- proti únave .
2 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
ešte by som dodala, že teraz na jar je vynikajúca očista s napučanou pšenicou - uvarenou - vynikajúca na črevá v kombinácii so žihľavovým čajom sa úžasne vyčistíte.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

betrix Pozri príspevok
Ahojte, skúste poradiť aj mne. Práve kvôli tomu, aby som dačo urobila pre zdravie . som začala behať, korčuľovať (i keď mám po 50-tke . Liečia mi rameno, už druhé, bolesti pri pohybe, s prvým som chodila pol roka., bolia svaly, kosti, kĺby., zvyšuje sa tlak. Tak som si povedala, začnem robiť aspoň to, k čomu mám vzťah. Okrem toho, že mám aj 2x v týždni migrény, začala ma strašne bolieť hlava. Dr. povedala, že to môže byť aj z behu . Tak čo mám vlastne robiť? Vyzerá to tak, že pohyb a športovanie sú iba pre zdravých.
Skús pohľadať niečo vhodné pre seba z týchto článkov.
3 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Bionda Pozri príspevok
ešte by som dodala, že teraz na jar je vynikajúca očista s napučanou pšenicou - uvarenou - vynikajúca na črevá v kombinácii so žihľavovým čajom sa úžasne vyčistíte.
Na jarnu ocistu je vyborny aj caj s mladých listkov brezy, asi 10 listkov na 2,5 litra horucej vody, 3 x denne, najmä pre reumatikov a alergikov.

Stopky z visne nasušené poslužia na zástavu hnačky, dobré je pribaliť si aj na dovolenku, jeden z málo liekov na dovolenke, co rieši "Faraonovú pomstu"
10-15 ks stopky luhovat cez noc v studenej vode, alebo zaliat horúcou a luhovať 10 min.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať