Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 22:53
Usporiadat
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
breza môže byť- nepočula som, len ako bieliaci odvar na pehatú pleť, ale na brezu zároveň pozor u alergikov, ako napr. aj môj manžel, ktorý už pri kožnom kontakte má silnú alergiu.

na hnačku Carbosorb jednoznačne-(čierne uhlie)- viaže toxíny , takže aj menšie otravy jedlom vyrieši.
3 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

Zacvičiť si zumbu:
5 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

58vlasta, náramne si ma potešila. Veľmi mám rada ZUMBU. Mnohokrát dík.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Bionda Pozri príspevok
breza môže byť- nepočula som, len ako bieliaci odvar na pehatú pleť, ale na brezu zároveň pozor u alergikov, ako napr. aj môj manžel, ktorý už pri kožnom kontakte má silnú alergiu.

na hnačku Carbosorb jednoznačne-(čierne uhlie)- viaže toxíny , takže aj menšie otravy jedlom vyrieši.
Práve v tom je tá zvláštnosť, že pri kontakte s brezou majú ľudia alergiu, dokonca aj keď prechádzaju iba v blízkosti, no čaj je pre nich z lístkov vhodný.
2 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

aktualne je možné pripraviť si "medecínu" na potieranie boľavých kľbov.
Kvety Pagaštanu konského 100 g zaliať 3 dl vodky 40% a luhovať 14 dní.
Vhodne proti bolesti kľbov
3 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

O.K. len odkiaľ kvety pagaštanu
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Jahodový čaj

Mladé listy lesných jahôd majú liečivé účinky. Obsahujú triesloviny, cukor, silice, vitamín C.

Čaj pôsobí močopudne, odporúča sa pri chorobách obličiek a močových ciest ale i pri hnačkách a hemoroidoch. Popíjanie čaju z jahodových lístkov má priaznivé účinky aj na látkovú premenu, pri kataroch žalúdka, čriev a pri chudokrvnosti.

Obklady z jahodovej vňate a listov sa používajú na mokvavé a krvácajúce rany ako protizápalový prostriedok.

Na sito dáme rastlinu a položíme ho nad vriacu vodu. Zaparené ešte teplé rastliny zoberieme a zabalíme do plátna a priložíme na choré miesto. Všetko ešte obviažeme uterákom a prikryjeme teplou látkou, tak aby chorý nemal pocit chladu.

Čaj z malinových, ostružinových a jahodových listov v rovnakých podieloch príjemne osvieži a zároveň podporuje krvotvorbu.
4 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Breza previsnutá

Obklady z listov Brezy previsnutej sa môžu použiť na liečenie reumatizmu, odstránenie kŕčov v žalúdku, liečení ekzémov, ťažko sa hojacich rán a zápalov kože.
3 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Čaj z bázy čiernej

2 čajové lyžičky kvetu zalejeme 250ml- vriacej vody. Necháme 15 až 30 minút vylúhovať. Denne užívame čaj 2 až 3 šálky čaju.

Kvety účinkujú proti zápalom, uvoľňujú hlieny pri zápaloch dýchacích ciest, bronchitíde a tuberkulóznom kašli.

Plody účinkujú povzbudzujúco a listy ukľudňujúco a močopudne.
Používajú sa pri žalúdočných, črevných a pečeňových ochoreniach a pri zápaloch obličiek.

Plody sú mierne laxatívne a preto sa používajú i pri chudnutí ako čaj.



Čaj z plodov pripravíme z 1 polievkovej lyžice plodov zalejeme 2,5 dl vody a necháme 2 minúty postáť.

Taktiež môžeme užiť 15-20 g čerstvej šťavy. Stačí jedna dávka čaju alebo šťavy denne.
5 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Na odstránenie celkovej únavy a pri kataroch dýchacích ciest sú vhodné ihličnaté kúpele .

500 g suchého extraktu vetvičiek jedle alebo kosodreviny necháme vylúhovať asi 30 minút v 3 litroch vriacej vody a vlejeme do kúpeľa.
4 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
betrix Pozri príspevok
Ahojte, skúste poradiť aj mne. Práve kvôli tomu, aby som dačo urobila pre zdravie . som začala behať, korčuľovať (i keď mám po 50-tke . Liečia mi rameno, už druhé, bolesti pri pohybe, s prvým som chodila pol roka., bolia svaly, kosti, kĺby., zvyšuje sa tlak. Tak som si povedala, začnem robiť aspoň to, k čomu mám vzťah. Okrem toho, že mám aj 2x v týždni migrény, začala ma strašne bolieť hlava. Dr. povedala, že to môže byť aj z behu . Tak čo mám vlastne robiť? Vyzerá to tak, že pohyb a športovanie sú iba pre zdravých.
Bolesť hlavy niekedy stlmíme vypitím čiernej kávy s citrónom.
Pri bolestiach hlavy veľmi dobre zaberá fialkový ocot.
Stačí zopár kvapiek vmasírovať krúživým pohybom do spánkov, opakujeme po 30 minútach.
15 lyžíc listov zalejeme 750 ml octu, necháme hodinu odstáť. Privedieme do varu, varíme na miernom ohni hodinu a pol, zlejeme a dáme vychladnúť.
4 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Ovocie ako liek
5 1
fulmaja fulmaja

fulmaja je offline (nepripojený) fulmaja

Alergia
Ak máme sennú nádchu alebo alergiu, pri ktorej máme záchvat kašľa, opuchnuté oči, a príznaky ako pri nádche skúsime levanduľový alebo mätový aromatický olej, ktorý vdychujeme.

Najlepšie a najpríjemnejšie je použitie aromatickej lampy. Táto liečba pôsobí upokojujúcu a prináša utíšenie alergických reakcií.

Vyrážky zo slnečnej alergie je dobre natierať uhorkovou šťavou.
6 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

Mňa niekedy tiež bolievala hlava - migréna - som si myslela, potom som zistila, že som si nedala kávu, bolo to obyčajne v sobotu, keď som sa hneď ráno chytila do práce. V práci sme si robievali pravidelne dve kávy a potom mi to doma chýbalo. Teda hneď ako som si urobila kávu, tak bolesti hlavy prestali./závislosť!!!/ Občas skúšam akupresúrne body, ktoré som našla tu: http://jb.ic.cz/akupresura_html_3/se...problem_list=1
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

teraz ma napadlo, že by som vám mohla napísať, čo robím pre svoje nechty prírodné a kožičku. je to pre mňa také samozrejme, že to neriešim a možno to veľa z vás pozná, ale predsa vždy keď si robím pravidelnú "údržbu" v piatok alebo sobotu teda raz za týždeň, tak okrem toho, že si odlakujem starý lak, zapilujem, trochu zbrúsim hranolom nerovnosti tak si potom nechty a kožičku natriem olivovým olejom a nechám vsiaknuť. to isté robím aj s nechtami na nohách. je úžasné ako tie nechty ten olej doslova "vycicajú" inak som trochu úchylná na nechty ale čo už
3 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

lujza.j Pozri príspevok
teraz ma napadlo, že by som vám mohla napísať, čo robím pre svoje nechty prírodné a kožičku . je to pre mňa také samozrejme, že to neriešim a možno to veľa z vás pozná, ale predsa vždy keď si robím pravidelnú "údržbu" v piatok alebo sobotu teda raz za týždeň, tak okrem toho, že si odlakujem starý lak, zapilujem, trochu zbrúsim hranolom nerovnosti tak si potom nechty a kožičku natriem olivovým olejom a nechám vsiaknuť. to isté robím aj s nechtami na nohách. je úžasné ako tie nechty ten olej doslova "vycicajú" inak som trochu úchylná na nechty ale čo už
Prečo úchylná? Ja zas robím každé 2 týždne toto. Do misky si nasypem pol kg hrubozrnnej morskej soli. Nalejem trochu olivového oleja /toho najlacnejšieho samozrejme/ Iba trošku aby sa to vpilo do soli. Potom si pekne sadnem do vane a spravím si píling celého tela okrem tváre. Naplním vaňu teplou vodou a 15 min si lebedím v slano olejovom kúpeli. Jasne, že po celej procedúre treba vydrhnúť vaňu práškom ale aj tej vani to iba prospeje. Ak sa niekto na to dá teraz bude prekvapený ako dobre bude vyzerať v plavkách aj v no... najkrajšom veku.
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

2009 Pozri príspevok
Prečo úchylná? Ja zas robím každé 2 týždne toto. Do misky si nasypem pol kg hrubozrnnej morskej soli. Nalejem trochu olivového oleja /toho najlacnejšieho samozrejme/ Iba trošku aby sa to vpilo do soli. Potom si pekne sadnem do vane a spravím si píling celého tela okrem tváre. Naplním vaňu teplou vodou a 15 min si lebedím v slano olejovom kúpeli. Jasne, že po celej procedúre treba vydrhnúť vaňu práškom ale aj tej vani to iba prospeje. Ak sa niekto na to dá teraz bude prekvapený ako dobre bude vyzerať v plavkách aj v no... najkrajšom veku.
prečo úchylná? tak preto, že okrem toho že som "vysadená" na tie svoje
tak špehujem tie cudzie na ženských nohách a veľa krát sa čudujem, že v dnešnej dobe kedy je v predaji množstvo liečiv na "choré" nechty tak bez hanby "vyvalia" tie choré - plesnivé nechty v sandáloch druhým " na obdiv"
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
lujza.j Pozri príspevok
prečo úchylná? tak preto, že okrem toho že som "vysadená" na tie svoje
tak špehujem tie cudzie na ženských nohách a veľa krát sa čudujem, že v dnešnej dobe kedy je v predaji množstvo liečiv na "choré" nechty tak bez hanby "vyvalia" tie choré - plesnivé nechty v sandáloch druhým " na obdiv"
počula som ,že nejakým spôsobom poškodené alebo choré nechty(pleseň)..vraj signalizujú nejakú chorobu vo vnútri organizmu..do konca sa podľa sfarbenia nechtov dá určiť konkrétna choroba....či že sa na tom netreba pohoršovať
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Nechty
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

piggos Pozri príspevok
počula som ,že nejakým spôsobom poškodené alebo choré nechty(pleseň)..vraj signalizujú nejakú chorobu vo vnútri organizmu..do konca sa podľa sfarbenia nechtov dá určiť konkrétna choroba....či že sa na tom netreba pohoršovať
ok, beriem počula som to aj ja, ale na nechtoch na rukách. ale pre mňa plieseň na nechtoch na nohách je plieseň a je infekčná dokonca som čítala, že ak sa taká čiastočka z chorého - plesnivého nechta oddelí a nedaj bože pristane na zdravom nechte, tak sa takto tá plieseň prenesie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať