Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

buchač
Také americké...
Nečudo, že na každom poháriku s kávou je napísané..."Pozor horúce. Nebezpečie popálenia úst"...a to od času, čo si nejaký amerikánec nepofúkal nápoj. Ale potom sa teda solídne nabalil, keď vyhral súd.
Táto matka by mala zažalovať výrobcu hadice, že materiál je nevyhovujúci, že nechladí...

Ale hlavne treba zdieľať ...
buchinko, ja to viem, ale dnes už akosi ľudia nemajú - neviem, asi čas, alebo kapacitu myslenia - čo sa môže stať, a to som ešte nespomenula zadusené deti v zatvorených autách, kde sa na slnku môže v aute zvýšiť teplota až na 60 - 70 C, dnes sa robí veľa vecí akosi automaticky, nedomyslene na následky
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Terezia13
buchač
Také americké...
Nečudo, že na každom poháriku s kávou je napísané..."Pozor horúce. Nebezpečie popálenia úst"...a to od času, čo si nejaký amerikánec nepofúkal nápoj. Ale potom sa teda solídne nabalil, keď vyhral súd.
Táto matka by mala zažalovať výrobcu hadice, že materiál je nevyhovujúci, že nechladí...

Ale hlavne treba zdieľať ...
buchinko, ja to viem, ale dnes už akosi ľudia nemajú - neviem, asi čas, alebo kapacitu myslenia - čo sa môže stať, a to som ešte nespomenula zadusené deti v zatvorených autách, kde sa na slnku môže v aute zvýšiť teplota až na 60 - 70 C, dnes sa robí veľa vecí akosi automaticky, nedomyslene na následky
Mne nehovor...nevyjadrujem sa...zasa budem za múdreho a to sa niekomu nepáči..
Ale to neznamená, že nemám názor (SPRÁVNY NÁZOR)...
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

a zabudli napísať, že v lete osvieži..............
http://svobodnenoviny.eu/20-praktick...lidskeho-tela/
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

toto odporúčam aj pri žalúdočnej kyseline, zmena jedálnička pomáha

http://domacaliecba.sk/top-27-zasadi...horobam-srdca/
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

nezaškodí zopakovať si
http://casprezeny.azet.sk/clanok/960...-chudokrvnosti
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

do každej domácnosti mačku
13895151_1105344152877713_5550590785404866637_n.jpg  
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Mam psa..macky neznasam
3 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j
Mam psa..macky neznasam
Mačky nemusím...psov strieľam...a minule som rybičky utopil...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

No niekto aj "jem pso....teraz varim"na jutube jedna ciganka....
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

lena píše:
cetla jsem zpravy, ze na zlepseni zraku pomaha

houba reishi -

nevim jestli by to melo smysl, ale podle informaci to ochranuje jatra a jatra dle TCM maji souvislost s ocima

mate nekdo zkusenosti?

vztah pecen oci - to sedi.
reishi na podporu mozu byt.
dolezite ale je povedat aj b ;-) podla TCM maju oci suvislost so vsetkymi organmi (aj ked nepriamo) takze pricina nemusi byt iba o peceni. Co je ale dolezite je "dlhe pozeranie vycerpava pecen" - to je napriklad to vyssie spomenute pozeranie na obrazovku. A zaroven - emociou pecene je hnev ("vzkypela vo mne zlc" :-) ), takze pokial clovek tuto emociu "nezvlada", teda rozculuje sa prilis, alebo sa pripadne nerozculi a zavrie to v sebe - tak si tym tiez dost skodi. A ako mi bolo povedane nedavno - najviac peceni skodi nespokojnost, co je nakoniec velmi logicke ked si uvedomime ze nespokojnost je vlastne hnev na nieco v mojom okoli, ktory je siice slaby, ale vacsinou dlhodoby.
Navyse doplnat/vyzivovat pecen nie je vsetko, ak clovek, ktory ma zauzlenu qi pecene (lebo dusi veci v sebe napriklad), tak to doplnovanie skonci pri tom, ze iba doplni ten zauzlenec. Najskor by preto mal pecen vycistit (po nasom "rozumne detoxikovat") a hlavne zmenit postoj, uvolnit sa, zacat prijmat veci ako prichazaju.
Tolko teoria odo mna - je to teoria, tak mi neverte :-)

diskusný príspevok z tejto témy:
http://upramene.cz/forum/viewtopic.p...f3b7e3d5172930
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
TESAŤ do skaly...TESAŤ tieto slová.

Vy už neužívate žiadne lieky? Spoliehate sa len na byliny?

Ale kdeže! Pravdaže, užívam, o tom to je. Pozor na tých, čo zakazujú užívať lieky! Keď sme zdraví a netrápi nás vysoký tlak, nemáme cukrovku ani žiadne iné civilizačné ochorenie, môžeme si variť a spoliehať sa na čaje alebo elixíry, aby sme sa spomínaným chorobám vyhli. Keby sme si na ziku uvarili šípkový čaj, tak zomrieme. Preto potrebujeme antibiotiká. Pán Boh nám dal byliny na všetko, len na smrť nie a na ľudskú hlúposť.

http://zdravie.pravda.sk/zdrava-rodi...-uzivat-lieky/
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja davam reishi....na vyrovnanie vysokeho tlaku....lieky hodim iba obcas....
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

kto sa už má vyznať v tom, čo je zdravé
http://mladykuchtik.sk/tato-zdrava-p...restante-jest/
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Príspevok z diskusie, s ktorým súhlasím.

Marek Demčák 95465

Univerzální rada - nic si neodpírat a jíst ze základních potravin všechno. Naopak u umělých potravin, byť oficiálně "zdravých", bych se měl spíš na pozoru. Tzn. radši namazat chleba sádlem než nějakou perlou.
------------------------------------------------

Možno by som snáď len doplnil, že nie ani tak samotný cukor má vplyv na kardio onemocnenia, skôr tie vedľajšie účinky cukrovky samotnej.
2 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

má niekto skúsenosti so zelenou kávou?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

chces to iba tak popíjať či....
http://www.pluska.sk/izdravie/chudnu...ci-podfuk.html

pre mňa ee.....aj ked celoživotne bojujem s váhou
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
buchač


Príspevok z diskusie, s ktorým súhlasím.

Marek Demčák 95465

Univerzální rada - nic si neodpírat a jíst ze základních potravin všechno. Naopak u umělých potravin, byť oficiálně "zdravých", bych se měl spíš na pozoru. Tzn. radši namazat chleba sádlem než nějakou perlou.
------------------------------------------------

Možno by som snáď len doplnil, že nie ani tak samotný cukor má vplyv na kardio onemocnenia, skôr tie vedľajšie účinky cukrovky samotnej.
Jasne, porucha metabolizmu je nasledne už ten povestny klinec.

Ale je podozrenie, že naša civilizácia ma nadmerne množstvo sacharidov v strave. A že vysoke tuky, cholesterol v krvi (mam taky) je vysledkom konzumacie sacharidov a nie tukov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať