Zavrieť

Porady

spoločník a konatel s.r.o, vyradenie z uradu prace

Dobrý deň,

po skončení školy som sa evidoval na úrade práce, po pol roku som sa stal konateľom a spoločníkom v s.r.o , ale nie som jej zamestnanec. Úrad práce som o tom neinformoval v domnienke, že ako spoločník s.r.o. bez príjmu môžem byť evidovaný ako nezamestnaný. Teraz, rok po začatí podnikania, som zistil , že to nie je možné, teda že sa musím z ÚP odhlásiť a zdravotné poistenie si platiť sám. Budem musieť doplatiť zdravotnej poisťovni poistné za toto obdobie? Bude mi zdravotná poisťovňa rátať úroky?
Prosím poraďte ako túto situáciu vyriešiť čo najlepšie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

    podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac Dana1
    Tým, že ste aj spoločníkom v s.r.o. ste pre úrad práce samostatne zárobkovo činná osoba. k začiatku podnikania ste sa mali odhlásiť z ÚP a prihlásiť sa v zdr.poisťovni ako samoplatiteľ, keďže nie ste v s.r.o. zamestnancom. doporučujem dať to čo najskôr do poriadku a doplatiť dlžné poistné.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tunco Viete poradiť ako dokladuje svoj príjem spoločník a konateľ zároveň, ak za výkon funkcie konateľa nedostáva odmenu?
    Mishok Podľa toho načo... k uveru, hypoteke uctovne vykazy a danove priznanie sro-cky

    BTW: http://www.porada.sk/etiketa-porady
    Otázky zadávam samostatne, nie v rámci iných otázok alebo debát.
    Dana1 Tunco, myslíte na úrad práce ako zdokladovať... ? to nepomôže, jednoducho podľa najnovšieho znenia zákona (§5 zákona 5/2004 o službách zamestnanosti) pre ÚP ste SZČO a nezaevidujú Vás.
    Mishok Ale áno zaeviduju za určitých podmienok, vid: http://www.porada.sk/t248429-nezames...ml#post2595509
      zbaliť

    mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

    mariana11
    Ja doplním , že konateľ môže byť evidovaný na úrade práce. Ak by to bolo pre teba lepšie stačí ak nebudeš spoločníkom a zostaneš len konateľom. Akurát bude treba dokladovať mesačne príjem ako konateľa.
    willma má z toho pendrek a ani odvody do ZP za neho odvádzať nebudú, takže zbytočná byrokracia.

    spoločník a konatel s.r.o, vyradenie z uradu prace

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.