Zavrieť

Porady

Zalozne pravo (kvitancia z banky)

Dobry den,

chcel by som poradit v mojom probleme, ktory spociva v tom, ze pred nejakym casom som bral z banky Hypoteku na vystavbu roddinneho domu a zalozil som rodicovsku nehnutelnost, teraz chcem tarchu (zalozne pravo) preniest na svoj novopostaveny dom, no moj problem spociva v tom, ze banka este stale neposlala kvitanciu na odbremenenie povodnej zalozenej nehnutelnosti a na mojej nehnutelnosti je uz taktiez zalozne pravo v prospech banky, o ktore som ziadal a nemozem sa domoct nejakej pomoci z banky aby mi konecne vydali kvitanciu na odstranenie zalozneho prava z povodnej nehnutelnosti a suria ma okolnosti, nakolko brat chce zacat s rekonstrukciou a chce ten rodicovsky dom zalozit pre inu banku, co momentalne nie je mozne.Je to pravne v poriadku, ze banka ma zalozne pravo na dve nehnutelnosti uz asi 3 tyzden?????????

Dakujem velmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    mirec502 je offline (nepripojený) mirec502

    mirec502
    Dobrý deň,

    mám obdobnú situáciu a hľadám informáciu, no nikde sa neviem ničoho dopátrať. 15.3. som inkasnou splátkou splatil poslednú čiastku hypotekárneho úveru v banke. Byt chcem predaťť a mám na neho aj kupcu ktorý je o situácii oboznámený. Zložil zálohu a dal mi 2 mesiace na vybavenie "čistého" LV. Bol som sa teda v banke pýtať kedy mi dajú papier s potvrdením o splatení úveru (kvitancia). No tam mi nikto nevedel povedať čo ako a kedy. Slová: "Oni na centrále to robia rýchlo a zaradom." ma po pravde dosť neupokojujú a preto by som chcel vedieť či jestvuje zákonná lehota na vydanie kvitancie. Asi by to pomohlo aj autorovi témy.

    Za vaše rady Vám pekne ďakujem.

    P.S. našiel som na etrend jeden zaujímavý článok. Vyberám z uvedeného článku:

    "„Klient má možnosť vymeniť nehnuteľnosť, ktorá je predmetom zabezpečenia úveru za inú. Po podaní žiadosti si banka preverí bonitu novej nehnuteľnosti. Po schválení tejto zmeny a predložení potrebných dokladov preukazujúcich zapísanie záložného práva na novú nehnuteľnosť banka bezodkladne vystaví takzvanú kvitanciu na uvoľnenie záložného práva na pôvodnej nehnuteľnosti,“ vysvetľuje riaditeľ public relations Tatra banky Roman Začka."

    celý článok nájdete na ....financie.etrend.sk/banky/zmeny-v-hypotekach.html

    (nemám právo na linky tak nech mi to admini opravai ak sa im chce)

    Zalozne pravo (kvitancia z banky)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.