Zavrieť

Porady

Opuchnutá noha

Mam problem s lavou nohou. Z nicoho nic ma zacala boliet oblast "nártu", nemohla som sa ani dotknut. Po tyzdni to preslo. Ale po dalsom tyzdni sa to zopakovalo a uz intenzivnejsie. Noha opuchla, mam problem obut topanku alebo ju vystriet do spicky. Sla som za lekarkou, zmerala mi najprv tlak - bol nizky, takze od tlaku to nie je. Predpisala mi Ascorutin a Detralex a odporucila ist na cievne. Tabletky beriem uz tyzden a vobec sa to nezlepsilo. Kupila som si aj Lioton - asi nanic. V noci si davam nohu hore, octovy obklad tiez - a nic. Noha furt boli a je viditelne opuchnuta. Na cievne som objednana, ale co teraz? Mate nejake babske recepty aby to odpuchlo? Musim este povedat, ze "syndrom tazkych noh" mam uz oddavna, ale stale pomohlo na chvilku si sadnut a fungovalo sa dalej... Krcove zily zatial nemam aspon o tom neviem. Len take male modre zilky vzadu pod kolenami, ale tie mi nerobia ziadne problemy. Mam 44 r. Diky zas kazdu radu.
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

barunkamarek Pozri príspevok
Dobry den
mne moc nohy neopuchaju ale uz par mesiacov ma popolievaju vonkajsie casti chodidiel a aj klenba ,rano ledva stupin na nohy pri chodzi bolestive nohy pocitujem a cim som dlhsie na nohach tym je to horsie ...pracujem v zahranici a tak som sa vybrala k lekarovi a na moje prekvapenie bez vysetreni len okom pozrete mi oznamila lekarka ze mam zapalene nohy a ze si mam dat do chladnicky plechovky a rano kym zanem chodit tak snima mam zvicit nohy no chladit ich a mam si davat brufen ,no na moje porekvapenie som sa po troch razoch cviceni chladnima plechovkama som uz mala problem stupit aj na paty tak som prestala ..Vie niekdo poradit co mi asi je a co mam robit mam stojatu pracu a nohy moc potrebujem dakujem za radu...
Pri bolavych a unavenych nohach,ked mame stojate zamestnanie sa v prvom rade oplati investovat do kvalitnej obuvy.Nespoliehat sa na to, ze ved na prezutie do roboty mi stacia aj hocijake slapky z trznice.

Dnes je dost vyrobcov,ktory sa specializuju na kvalitnu zdravotnu obuv,ktora je sica zdravotna a noham pomoze,ale zaroven je pekna aj na oko.Nie su to uz tie typicke biele, nemotorne sandalky,ktore kricali z daleka...
Treba si radsej kupit topanky,ci slapky s kvalitnou stielkou,ktora tlmi naraz pri chodeni,formuje chodidlo,saje pot,vetra nohu.

Na unavene nohy po celodennej praci pomoze napr. dat si do jedneho vyssieho kybla studenu vodu, do druheho co najteplejsiu a po chvilkach striedat.
Potom natriet nejakym (mentolovym,gastanovym a pod.)kremom, ci alpou .
Nase babicky na to pouzivali "vysoko percentny alkohol",ktory bol vlastne odpad pri paleni domaceho alkoholu. Dnes by bol asi problem to zohnat,ale asi podobny ucinok ma alpa, ci lesana.
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

barunkamarek Pozri príspevok
Dobry den
mne moc nohy neopuchaju ale uz par mesiacov ma popolievaju vonkajsie casti chodidiel a aj klenba ,rano ledva stupin na nohy pri chodzi bolestive nohy pocitujem a cim som dlhsie na nohach tym je to horsie ...pracujem v zahranici a tak som sa vybrala k lekarovi a na moje prekvapenie bez vysetreni len okom pozrete mi oznamila lekarka ze mam zapalene nohy a ze si mam dat do chladnicky plechovky a rano kym zanem chodit tak snima mam zvicit nohy no chladit ich a mam si davat brufen ,no na moje porekvapenie som sa po troch razoch cviceni chladnima plechovkama som uz mala problem stupit aj na paty tak som prestala ..Vie niekdo poradit co mi asi je a co mam robit mam stojatu pracu a nohy moc potrebujem dakujem za radu...
No,urobíš to,čo 99% našich občanov pracujucich a žijucich vonku a síce pri najbližšej návšteve doma navštíviš naše zaostalé a nefunkčné a katastrofálne zdravotnícke zariadenie.Bez vyšetrení ti ťažko niekto niečo poradí.Jedine snád to,aby si veľmi venovala pozornosť obuvi a do práce si podľa možnosti zabezpečila kvalitné,dobre tvarované topánky prípadne s vložkou a spávala s nohami vyloženými dohora.Tiež existuje dosť protizápalových krémov,tak skús nejaký voľne predajný v lekárni.
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať