Zavrieť

Porady

ZDRAVOTNY PREUKAZ

Kam musí človek ísť a aké tlačivá potrebuje aby si vybavil zdravotný preukaz?


Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Obvodný lekár vystavuje zdravotný preukaz. Poplatok za vydanie bol dakedy 200Sk. Je potrebná prehliadka.

    mojulik je offline (nepripojený) mojulik

    mojulik
    Chcela by som sa Vás spýtať že či potrebujem zdravotný preukaz aj vtedy keď budem pracovať v drogerii

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    mojulik
    Chcela by som sa Vás spýtať že či potrebujem zdravotný preukaz aj vtedy keď budem pracovať v drogerii
    Zdravotný preukaz sa vyžaduje v zamestnaniach, kde môže napr. bacilonosič ohroziť zákazníkov. Typickým príkladom sú reštaurácie, obchody s potravinami, práca s deťmi a pod. Na vydanie zdravotného preukazu sa u obvodného lekára alebo detského lekára (podľa veku žiadateľa) robia trikrát výtery z hrdla a konečníka a myslím že aj RTG pľúc. Ak sú výsledky negatívne, lekár vypíše zdravotný preukaz. Či treba zdravotný preukaz v konkrétnom zaradení by Ti mal povedať pracovník personálneho oddelenia, u ktorého vybavuješ vstupné formality.

    bezradná je offline (nepripojený) bezradná

    knihomol I. stupňa bezradná
    Ja si myslím, že priamo v drogérii preukaz pracovníka v potravinárstve (zdravotný preukaz) nie je potrebný. Potvrdenie lekára o vykonanej vstupnej zdravotnej prehliadke by malo byť postačujúce.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.