Zavrieť

Porady

Prosim pomozte mi, prosim

Prosim pomozte mi
Mam kamaratku, ktorej zomrel ocino, mama alkoholicka ju opustila ked sme mali cca 14, sestra ju kontaktuje len ked potrebuje peniaze a nebohemu otcovi sa sestra naposledy ozvala asi 5 rokov dozadu a ktomu moja kamaratka zistila ze ma nevlastnu sestru. Otec zomrel mozme povedat ze nahle, bol sice chory uz dlhsie ale Kamaratka to neocakavala. takze nestihol napisat ani zavet. Ostal po nom byt, rodinny dom a nejake peniaze. Kamaratka sa o otca starala, starala sa o dom, platila vsetky vydavky ak si dobre pamatam zacala stym kym sme este boli na skole, nasla si part time job . Ked zomrel kamaratkina sestra s matkou sa o nic nezaujimali ani na pohreb neprisli. Iba kamaratkina nevlastna sestra. Ale vsetky si narokuju na cast majetku. A co je najhorsie kamaratka musela popredavat veci aby mala ako za vsetko platit, a ktomu sa musela vystahovat z bytu! Istym sposobom je bezdomovec, lebo sa boji ze jej matka, ktora je stale v liehu jej moze ublizit... Konecne ju policajti totizto nasli a priviedli opitu ku kamaratke do roboty tam na nu 'vyskocila' ze preco ju vymkla a kde su jej kluce. Po 11 rokoch sa ozrata v sprievode policajtov objavi a dokaze toto povedat vlastnej dcere!!!
Viem ze su tam 4 body ked porucitel moze zbavit dedica dedickych narokov, minimalne v dvoch su opisane veci podla ktorich bi ich mal zbavit..
Kamaratka ostala sama nema nikoho kto by jej pomohol. Prosim pomozte nam co robit..
Prosim prosim

Dakujem aspon za precitanie...

Alenkax@hotmail.com
Naposledy upravil Habibity : 22.10.05 at 09:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    občiansky zákonník v týchto prípadoch nepustí, poručiteľ ak chcel poriešiť tieto veci, mal napísať závet, žiaľ keď nestihol, niet uz pomoci. Nechápem celkom vetu, keď na prvom pojednávaní sudca poslal zástupcu. Notári prejednávajú u nás dedičstvá ako súdni komisári, ale úkony notára sú akoby úkony súdu.
    A keď sa dedičia (tzn. manželka a deti - všetci majú nárok na rovnaký 1/4 podiel) nedohodnú inak, dedia štyria rovným dielom. Po smrti sa to žiaľ už inak poriešiť nedá.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Súhlasím s Joshom, po smrti je už neskoro, tieto veci je potrebné riešiť ešte za života poručiteľa. Notár ako súdny komisár iba prerokováva predmet dedičstva, nie je oprávnený niekoho vydediť, alebo inak zasahovať do existujúceho právneho stavu. Je mi to ľúto, ale je to takMožno ti ešte napíšu kvalifikovaný názor právnici z Porady, napr. elli... Skús si vyhľadať príspevky na tému "Dedičstvo".

    kasencak je offline (nepripojený) kasencak

    kasencak
    chlapci, neberte to osobne, ale neraďte, keď si ani prečítať článok neviete...
    alebo neviete o kategórii osôb, ktoré v prvom rade dedia...
    jeho nevlastná sestra nemôže dediť; je to iba nenažraná straka...
    preto len 1/3, nie 1/4.
    a vôbec ste sa nepozastavili nad tým, že či jej otec s jej matkou ešte boli manželmi (ja by som sa radšej rozviedol) a ako je to potom s vyporiadaním BSM

    Alenka (alebo Alenkax),posielam Ti maila na Tvoju mail schránku

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    kasencak
    chlapci, neberte to osobne, ale neraďte, keď si ani prečítať článok neviete...
    alebo neviete o kategórii osôb, ktoré v prvom rade dedia...
    jeho nevlastná sestra nemôže dediť; je to iba nenažraná straka...
    preto len 1/3, nie 1/4.
    a vôbec ste sa nepozastavili nad tým, že či jej otec s jej matkou ešte boli manželmi (ja by som sa radšej rozviedol) a ako je to potom s vyporiadaním BSM

    Alenka (alebo Alenkax),posielam Ti maila na Tvoju mail schránku
    ...troška Ťa asi opravím. Ak hnuteľný a nehnuteľný /byt,dom/ majetok bol bezpodielovým spoluvlastníctvom manželov, matematika pri dedení je troška iná. 1/2 majetku je z tohto titulu oprávneným majetkom manželky a až druhá polovica sa delí matematicky - manželka a všetky /!!/ deti zomrelého...

    kasencak je offline (nepripojený) kasencak

    kasencak
    Ajuška
    ...troška Ťa asi opravím. Ak hnuteľný a nehnuteľný /byt,dom/ majetok bol bezpodielovým spoluvlastníctvom manželov, matematika pri dedení je troška iná. 1/2 majetku je z tohto titulu oprávneným majetkom manželky a až druhá polovica sa delí matematicky - manželka a všetky /!!/ deti zomrelého...
    ja matematiku ovládam, ale ty asi vieš niečo viac o tomto prípade, keďže ja som len upozornil na to, že nikto z nás nevie presne či sú ešte manželmi alebo nie...
    ale kašli na to... ja som jej to podrobne rozpísal...

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    kasencak
    ja matematiku ovládam, ale ty asi vieš niečo viac o tomto prípade, keďže ja som len upozornil na to, že nikto z nás nevie presne či sú ešte manželmi alebo nie...
    ale kašli na to... ja som jej to podrobne rozpísal...
    ...isto máš aj svoje dôvody... na takýto spôsob komunikácie... len si nie som istá... či na tom správnom mieste... napriek tomu - príjemný večer aj Tebe prajem...

    Prosim pomozte mi, prosim

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.