Zavrieť

Porady

Lekárska prehliadka konateľa

Dobry den, chcem sa spytat, je nepenaznym plnenim pre konatela komplexna lekarska prehliadka preplatena firmou? Treba ju zdanit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Treba doplniť otázku, či je konateľ aj zamestnancom v pracovnom pomere a o akú prehliadku sa jednalo

    misa je offline (nepripojený) misa

    misa
    Ano, konatel je zamestnancom, v riadnom prac.pomere. Islo o komplexnu prehliadku len prenho, pre nikoho ineho, nesuvisi s vykonavanou cinnostou ani nie je potrebna.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    misa
    Ano, konatel je zamestnancom, v riadnom prac.pomere. Islo o komplexnu prehliadku len prenho, pre nikoho ineho, nesuvisi s vykonavanou cinnostou ani nie je potrebna.
    Super, odpovedali ste si sám na otázku, či zdaniť

    gabco je offline (nepripojený) gabco

    gabco
    Dobrý deň, tiež sme zaplatili komplexnú prehliadku konateľovi vo 2/2007, ktorý je zamestnancom a mám ju dodatočne zdaniť v 6/2007, pretože na to zabudli. Nebude v tom problém? Malo to byť ako nepeňažný príjem zdanené už vo 2/2007? Ďakujem

    gabco je offline (nepripojený) gabco

    gabco
    Dala by cena za tú prehliadku rozdeliť aj za 2 a 3/2007, pretože síce bola vykonaná vo 2/2007, ale ešte v 3/2007 boli dodané výsledky, konzultácie
    a dodatočné vyšetrenia, ktoré už boli započítané v cene?

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    gabco Pozri príspevok
    Dobrý deň, tiež sme zaplatili komplexnú prehliadku konateľovi vo 2/2007, ktorý je zamestnancom a mám ju dodatočne zdaniť v 6/2007, pretože na to zabudli. Nebude v tom problém? Malo to byť ako nepeňažný príjem zdanené už vo 2/2007? Ďakujem
    Komplexná prehliadka pre konateľa môže byť nedaňovým výdavkom spoločnosti.

    gabco je offline (nepripojený) gabco

    gabco
    V tom prípade sa to nemusí zdaniť zamestnancovi? V podstate ide 134 Sk, ktoré mali byť zaplatené ak to malo byť zdanené v 2/2007.

    simona28 je offline (nepripojený) simona28

    simona28
    Mňa by tiež zaujímalo oneskorené dodanenie lekarskej prehliadky zaplatená 1/2007, vykonaná 3/2007 a zdanená až 5/2007, kolegyňa povedala, že to stačí dodaniť do konca roka alebo v RZD,ale nikde zákone som také niečo nenašla, iba v prípade, že by sa daň nedala z čoho stiahnuť ak zamestnanec mal nepeňažný príjem.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    gabco Pozri príspevok
    V tom prípade sa to nemusí zdaniť zamestnancovi? V podstate ide 134 Sk, ktoré mali byť zaplatené ak to malo byť zdanené v 2/2007.
    Je celkom určite prinajmenšom sebecké, ak sa o seba stará len konateľ. Ale je dnes aj celkom bežné, ak sa firma o svojich zamestnancov stará poskytovaním zdravotnej starostlivosti nad rámec zákonných predpisov. Vráti sa jej prostredníctvom menšej chorobnosti. A ak je niečo plnené nad rámec zákona, ide o vec daňovej uznateľnosti. Takže by som taký výdavok ako výdavok spoločnosti chápala len z toho hľadiska. Teda ako výdavok nedaňový. Je ťažké preukázať, že to bolo výslovne len v záujme a pre potreby zamestnanca.Možné je také pracovné vyťaženie, a v dôsledku toho ohrozenie konateľa / /, že to bol práve záujem firmy, predísť jeho zdravotným problémom.

    gabco je offline (nepripojený) gabco

    gabco
    Dnes sa mi dostala do rúk zmluva o preventívnej lekárskej prehliadke, kde je uvedené, že cenu za prehliadku platíme vopred (27.2) a následne po pripísaní na účet bude klient do 10 dní objednaný a do troch mesiacov absolvuje konzultácie s lekárom . Takže moje otázka je, kedy nastalo plnenie v marci alebo až v júni,keď bude konzultácia, ktorá je zahrnutá v cene? Ďakujem

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    V prvom rade musíte upresniť a o akú zmluvu sa jedná, či ste ako zamestnávateľ povinný tento typ preventívnej prehliadky zabezpečiť pre Vášho zamestnanca aj keď je konateľ. Vývoj povinnosti a posudzovania preventívnych lekársky prehliadok ako daňový výdavkov sa od roku 2005, v ktorom bola táto téma otvorená dosť zmenil.

    gabco je offline (nepripojený) gabco

    gabco
    Zmluva je uzatvorená na základe Obchodného zákonníka zameraná na kardiovaskulárne a onkololgické ochorenia, čo samozrejme je nad rámec a nie sme ju povinný zabezpečiť. Ja sa potrebujem, len dopracovať k tomu, kedy mala byť zamestnancovi zdanená. Faktúra bola uhradená vopred a zdaniteľné plnenie dali vo februári ale vtedy prehliadka nebola vykonaná. Bola v marci s tým, že do 3 mesiacov budú doručené výsledky a urobí sa ešte konzultácia s lekárom, ktorá bola zahrnutá v cene prehliadky. Takže sme ju mali zdaniť v 3/2007 alebo až v mesiaci, v ktorom bola vykonaná konzultácia? ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.