Zavrieť

Porady

živnosť a práca na plný úväzok

Doteraz som platil len VŠZP ale už mám platiť aj sociálku. Neviete ako je to s platením sociálky ak by som pracoval aj na plný úväzok aj mal živnosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Nemá to vplyv na platenie sociálky.
    Odvody do SP musíš platiť vždy ak prekročíš zákonom stanovenú hranicu príjmu zo živnosti. Za rok 2010 je tá suma 44,2% z 8934 eur.
    Takže ak zarobíš ako SZCO za rok 2010 viac ako 3948,83 eura tak budeš stále povinným platcom odvodov do SP aj po 1.7.2011.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    A nezabudni si splnit registracnu povinnost na Reg.liste FO.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    Lucius-IL Pozri príspevok
    Doteraz som platil len VŠZP ale už mám platiť aj sociálku. Neviete ako je to s platením sociálky ak by som pracoval aj na plný úväzok aj mal živnosť?

    keď som si znovu prečítala otázku, mám pocit, že v tvojom prípade treba "pozrieť" na príjmy roku 2009, keďže "už máš platiť aj sociálku". tipujem že už teraz od 1.7.2010, takže ak si prekročil za rok 2009 príjmy 3546 €, tak budeš platiť min.odvody vo výške 96,90 €.

    jozefm30 je offline (nepripojený) jozefm30

    jozefm30
    Ked som si precital tento nadpis neda mi spomenut moju situaciu tak 7rokov dozadu: student VS, denne studium + zamestnanie na plny uvazok + zivnost + spolocnik, konatel v jednej s.r.o., to bolo zujmave vysvetlovat, ked sa ma tetulka na urade spytala kam ma ma zaradit :-)

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    a nedala by sa na "správne dlhú chvíľu" živnosť zrušiť a znova založiť? Tým by si sa mohol vyhnúť plateniu socialky.

    živnosť a práca na plný úväzok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.