Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

eri ka
BÚCHAČ

čakala som tvoju "opravnú" reakciu....poskytla som len nejakú vedomosť, o ktorú sa žiadalo v príspevku nado mnou....vetu som sformulovala úmyselne takým spôsobom (vzhľadom na vážnu diagnózu a neľahkú životnú situáciu), aby sa to dotyčnej osoby nedotklo...milé od teba, že si to napísal za mňa, a poukázal na to, že mi to asi jasné nie je

a ak sa môžem ešte otvorene vyjadriť k tomuto "vidieckemu špitáľu" - tak sem by som neposlala ani toho najväčšieho a najhoršieho nepriateľa...
Tak teraz ste ma úplne "dorazili" svojou odpoveďou. Asi máš teda osobnú veľmi negatívnu skúsenosť /aj Buchač?/ s touto nemocnicou? Možnože máš jednu negatívnu skúsenosť a tám ovplyvnila celý Tvoj postoj k uvedenej nemocnici? Prosím, ak môžeš napíš mi čo najviac - aj negatívne. Neradi by sme pre svoju nevedomosť poslali ocka niekam, kde to jeho zdravotný stav ešte zhorší. Máme teda požiadať onkológa o inú nemocnicu bližšie k jeho bydlisku - napr. v BB? Len neviem, aké sú tam "čakacie lehoty", jeho stav je potrebné riešiť hneď a bohužiaľ nemáme známosti na takýchto miestach.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
dobrava
eri ka
BÚCHAČ

čakala som tvoju "opravnú" reakciu....poskytla som len nejakú vedomosť, o ktorú sa žiadalo v príspevku nado mnou....vetu som sformulovala úmyselne takým spôsobom (vzhľadom na vážnu diagnózu a neľahkú životnú situáciu), aby sa to dotyčnej osoby nedotklo...milé od teba, že si to napísal za mňa, a poukázal na to, že mi to asi jasné nie je

a ak sa môžem ešte otvorene vyjadriť k tomuto "vidieckemu špitáľu" - tak sem by som neposlala ani toho najväčšieho a najhoršieho nepriateľa...
Tak teraz ste ma úplne "dorazili" svojou odpoveďou. Asi máš teda osobnú veľmi negatívnu skúsenosť /aj Buchač?/ s touto nemocnicou? Možnože máš jednu negatívnu skúsenosť a tám ovplyvnila celý Tvoj postoj k uvedenej nemocnici? Prosím, ak môžeš napíš mi čo najviac - aj negatívne. Neradi by sme pre svoju nevedomosť poslali ocka niekam, kde to jeho zdravotný stav ešte zhorší. Máme teda požiadať onkológa o inú nemocnicu bližšie k jeho bydlisku - napr. v BB? Len neviem, aké sú tam "čakacie lehoty", jeho stav je potrebné riešiť hneď a bohužiaľ nemáme známosti na takýchto miestach.
Ja nie, NEMÁM skúsenosť. Tie mám s http://vou.sk/ , to je iný level ako Komárno.

ALE

Len z počutia, sledovania médií...a aj samotných stránok je viacmenej jasné pre a proti.
Ešte som nepočul, že by bola vidiecka nemocnica lepšia ako tá krajská ( BAVÍME sa ale o štátnych).
Nič Ti nebráni opýtať sa lekára, ktorý otca posiela do Komároma...
Koniec koncov...vždy sa dá požiadať o presun na iné pracovisko...trebárs aj na špecializované pracoviská do BA alebo KE.
0 1
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

eri ka
DOBRAVA

odporučili vás ku konkrétnej doktorke? moja maminka je tiež onkologická pacientka v KN....v KN majú zakúpený nový ožarovací prístroj...a áno je to špecializované pracovisko..držím palce a prajem veľa síl!
Ahoj, dovolil som si napísať aj do SS - neviem však, či to prešlo, tak skúsim aj takto. Píšeš, že máš osobnú skúsenosť s nemocnicou v KN - teda že sa tam lieči Tvoja maminka a následne píšeš, že by si ju nedoporučila ani najhoršiemu nepriateľovi. Máš teda asi osobnú negatívnu skúsenosť /ak sa dá aspoň popísať, akú - aj do SS, ak je to nepríjemné/. Snažím sa spojiť s ošetrujúcim lekárom, aby som sa spýtal, prečo otca posielajú na druhý koniec republiky, telefóny však neberie.
Je normálne, že tie väčšie nemocnice sú lepšie prístrojovo vybavené, ale hádzať všetkých lekárov do jedného vreca? Veď hádam aj v tých "vidieckych nemocniciach" sa snažia človeku pomôcť, či ??? Viete, naozaj nemáme nikde známosti ...
0 0
eri ka eri ka

eri ka je offline (nepripojený) eri ka

DOBRAVA

ak je niekto onkologický pacient, nemusí to znamenať, že je onkologicky liečený...obvykle po operácii zhubného nálezu je človek vedený (registrovaný) ako onkologický pacient, patriaci na onkologické oddelenie v konkrétnom meste...na základe výsledkov z operácie sa potom rozhoduje o ďalšej liečbe, alebo je človek sledovaný onkológom..
0 0
dieduska dieduska

dieduska je offline (nepripojený) dieduska

dievča
Ahoj,
táto skúsenosť sa netýka priamo mňa, ale mojej veľmi blízkej osoby.
Najhoršie, čo môžete spraviť pri rakovine alebo hocijakom ochorení je zatajovať problém, nepriznať sa najbližším alebo neísť k lekárovi. Ona to tak spravila. Najprv si našla hrčku v prsníku. Potom to rok tajila. Rakovina, ale skôr jej metastázy sa rozšírili do pľúc,pečene, nadobličiek a aj do chrbta-pod stavce. Nielen, že sa rozrástla ale s prvého štádia, s ktorým sa dá ešte niečo robiť, sa z toho stalo štvrté, to najhoršie.
Potom sa tá osoba priznala. Najprv išla do nemocnice, kde si ju nechali na pozorovanie. Potom sa na čas vrátila domov. Nádor v chrbte ju bolel a tak bola pripútaná na posteľ. Neskôr mala problém s príjmom potravy, čiže prijatú potravu vyvrátila. potom nadmerne schudla.
Tak ju premiestnili na oddelenie s paliatívou, kde sa ju snažili aspoň trochu vyživiť, pomocou infúziií.
Najprv to zabralo, ale potom bola prevezená do Bratislavy na onkologické oddelenie. Tam podstúpila veci ako je chemoterapia, ožarovanie, musela brať desiatky tabliet.
Chemoterapia a ožarovanie, človeka vyčerpajú urobia ho malátnym, človeku môžu po dlhšej dobe vypadať vlasy.
Túto osobu sa snažili ďalej vyživovať pomocou infúzií, ale nepomohlo to.
Táto osoba bola najsilnejší človek, akého som kedy poznala.
Boj s touto chorobou zvádzala 3 roky, z čoho 2 a pol ju tajila.
A za ten pol rok len chradla a nakoniec zomrela.
Preto radím každému, kto si našiel nejakú hrčku alebo niečo podobné, nech vyhľadá lekársku pomoc alebo nech to povie aspoň najbližším.
Neurobte tú istú chybu, čo spravila osoba z tohto textu.
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

..dieduska, je mi to ľúto, prajem úprimnú sústrasť...veru,veru, aj v mojej rodine sa to stalo...pritom široko-ďaleko nik rakovinu nemal. Tajnosti, zrazu štvrté štádium, vysoký vek a po operovaní...čo sa dá čakať? ..Nezanedbávajte prevenciu!!!
2 0
demeter demeter

demeter je offline (nepripojený) demeter

Prajem úprimnú sústrasť,a je pravda netreba tajiť túto chorobu a z vlastnej skúsenosti môžem povedať ,že je lepšie ak sa človek môže porozprávať so svojimi blízkymi a lepšie to aj znáša.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ahojte...moja mátinka dnes na onko.....každý rok na mamoške a potom sa hned má vždy obj.na sono....tento rok hned volali a sono obj.na skorší termín......dnes teda bola....hned ju poslali na prsníkovú amb.a vo štvrtok mala ísť na odber vzorky asi punkciu z úkazu ktorý sa im nepáči....ale štvrtok nemože /pohreb/...tak až na 7.4.2015.....mám sa pripraviť načo asi?!
povedala som jej,že keby to bolo velmi akútne,že by to riešili hned...čo myslíte? dakujem...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nebudú to riešiť ihneď, najprv urobia punkciu, alebo aj biopsiu, pošlú patológovi a on posúdi, či zhubné alebo nie, až na základe jeho výsledku môžu postupovať ďalej. Ak napr. bude aj nezhubné ale patológ odporučí rezať, potom to treba rezať. ALe nestresujte sa, možno je to len naplnená cysta. Držím prsty.
8 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

lujza.j
ahojte...moja mátinka dnes na onko.....každý rok na mamoške a potom sa hned má vždy obj.na sono....tento rok hned volali a sono obj.na skorší termín......dnes teda bola....hned ju poslali na prsníkovú amb.a vo štvrtok mala ísť na odber vzorky asi punkciu z úkazu ktorý sa im nepáči....ale štvrtok nemože /pohreb/...tak až na 7.4.2015.....mám sa pripraviť načo asi?!
povedala som jej,že keby to bolo velmi akútne,že by to riešili hned...čo myslíte? dakujem...
Luji, punkciu zvyknú robiť hneď na stole keď robia sono a je tam cysta, ktorej obsah treba dať preč. Buď je väčšia alebo sa im nepozdáva ...Samozrejme záleží kde jej robili sono, všade majú iné spôsoby. Keď si ju objednali na konkrétny termín, skôr to vyzerá, že budú robiť biopsiu. Na žiadanke by malo byť napísané, že má prísť aj s doprovodom. Trvajú na tom aby nešla sama domov po biopsii. Skús pozrieť žiadanku. Aj keby jej robili biopsiu, nemusí to ešte nič znamenať, výsledok môže byť negatívny. Presne tak ako píše Tweety, niekedy lekár rozhodne, že aj napriek negatívnemu nálezu treba to zoperovať a odstrániť. Hlavne nech oba výsledky sú dobré. Vôbec nestresujte dopredu. Myslím si, že keby výsledok zo sona bol dosť zlý, nedali by ju až na 7.4. keď nemôže štvrtok, určite by našli niekde miesto v nasledujúci deň. Tak nech to mamine dopadne najlepšie ako len môže.
7 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Lui, nemám skúsenosti okolo prsníka, ale s majka 62 musím súhlasiť.
Viem, že prežívate veľmi ťažké obdobie, ale snažte sa udržať stres ako tak pod kontrolou. Vyšilovanie aj tak na výsledku nič nezmení. Jednoducho si nateraz povedzte, že výsledok dopadne dobre a opakujte si to každý deň. Možno si cez pozitívne myslenie pritiahne práve to, čo si najviac budete želať. Jeden nikdy nevie.
Držte sa.
5 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Lui neboj ,aj moju dceru tak isto poslali,posielaju ked sa im nieco nepozdava...tyzden som bola z toho na nervy,lebo pred tym jej operovali krcok maternice a bolo to pozitivne...teraz to bolo len nejake tkanivo,pretoze 2roky kojila...drz sa moja,keby to bolo cokolvek musi sa zvladnut.
3 0
Dadušš Dadušš

Dadušš je offline (nepripojený) Dadušš

Ahojte všetci. Túto stránku som našla až dnes vnoci, keď som nevedela spať.
Som medzi vami nová. 30.decembra som si nahmatala hrčku v prsníku , hneď nasledujúci deň som sa objednala na Sono a Mamografiu. Od 7.januára sa začal kolotoč vyšetrení a potom čakanie na prvé výsledky. I keď som hneď počítala stým, že to bude zlé, každý nový zlý výsledok ma zaskočil. Výsledok bol duktálny invazívny carcinóm prsníka s metastázou v pečeni. Už som po Operácii, o jeden prsník lahšia a vybrali mi aj tú metku z pečene.
Budúci týždeň ma čaká prvá dávka chemoterapie, ktorej sa neskutočne bojím.
V januári minul rok, čo som po 8 mesiacoch choroby pochovala manžela. Videla som, čo sním chemoterpia robila. Bolo to hrozné.
Kto máte zhodnú diagnózu s mojou, prosím, napíšte mi ako sa darilo vám zdolávať liečbu.
Ďakujem
1 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Dadušš, každé telo je iné a znáša liečbu rozdielne. Myslím, že ani veľmi nezáleží na tom, či je zhodná diagnóza s tou Tvojou. Reakcie Tvojho telá nemusia byť rovnaké ako v prípade manžela.
Držím palce, nech je liečba úspešná a nech ju máš rýchlo za sebou.
8 0
demeter demeter

demeter je offline (nepripojený) demeter

Aj ja som dnes už bez prsníka mala som pozitívny nádor,ale najskôr som absolvovala 6 chemoterapii bolo to minulí rok,znášala som to celkom dobre,len po prvej do 3 týždňoch mi vypadali vlasy,potom som šla na operáciu v auguste a v oktobri som vzala ešte 15 ožiarov. Musíte myslieť pozitívne a neprepadať chorobe, tak to lepšie zvlátnete. AJ ja mám teraz zatiaľ dobré vysledky, a dúfam že to tak aj zostane práve včera som bola na kontrole.Nebojte sa aj ja som sa bála,ale vydržiíe to a bude dobre držím vám palce.BOJUJTE VYHRÁTE TO!!!
8 0
Dadušš Dadušš

Dadušš je offline (nepripojený) Dadušš

Jarka 1 , demeter ďakujem za povzbudivé slová. Ja som pomerne pozitívny človek a mám silnú vôľu, takže viem, že chemo zvládnem, ale rešpekt mám predsa. Okrem bežnej klasickej liečby užívam rôzne výživové doplnky a chodila som aj na hypertermiu. Mala by som v nej aj pokračovať nasledujúci deň po chemo, len je to neskutočne drahé. Jedna hypertermia trvajúca 8 hodín stojí 1900 €.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dadušš
Mala by som v nej aj pokračovať nasledujúci deň po chemo,...
0 1
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Dadušš, v prvom rade sa spýtaj onkológa či bude hypertermia vôbec vhodná.

Mne sa to teda nepozdáva, ale ja nie som lekár. Potom nám sem napíš, čo na to povedal, nech majú aj ostatní informácie.
1 0
Dadušš Dadušš

Dadušš je offline (nepripojený) Dadušš

mám to skonzultované s dvomi rôznymi onkológmi ( jeden odporúča, druhý nie) Tú hypertermiu som podstupovala aj pred operáciou (ale len lokálnu),na onkologickej klinike vo Wiedni a nádor sa krásne opúzdril. Cieľom hypertermie je na maximum naštartovať vlastný imunitný systém , keďže chemoterapia ho zničí.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Dadušš, zaujímalo by ma, ako to odôvodnil ten onkológ, ktorý to neodporučil.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať