Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

plavčík Pozri príspevok
... som rok po razantnej operácii a liečbe a markery nie a nie dolu skôr naopak. Prístup lekárov je hrozný - som len štatistické číslo.
Je mi veľmi ľúto, čo sa ti prihodilo Plavčík a chápem tvoje pocity, dovolila som si vybrať z tvojho príspevku jeden odsek.
Máš pravdu o prístupe lekárov bohužiaľ, veľa lekárov je fixovaných na ťažké akútne prípady a potom ostatné je brané akosi povedľa. Práve v boji o život nie je dôležitá len samotná liečba ale aj ľudský prístup lekára a dôvera k nemu. Aj lekári sú len ľudia, denne sa stretávajú s rôznymi osudmi a to denné utrpenie, ktoré majú pred očami ich akosi obrusuje a stávajú sa odosobnení. Nosia akúsi masku bez mimiky, bez osobnosti a tá bezútešnosť ambulancie alebo oddelenia takéhoto lekára toto ochorenie akosi sťažuje až urýchľuje.
Bohužiaľ ľudia potom hľadajú to ľudské teplo u akýchsi super liečiteľov a šamanov.
Plavčík drž sa a bojuj!!!!
2 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

ZEvina Pozri príspevok
Už niekoľkokrát som chcela napísať, ale stále neviem, ako začať. Už tri mesiace chodím ako v zlom sne a stále čakám, že sa zobudím - síce spotená a unavená, ale šťastná, že je to len naozaj zlý sen! Moja mamka bola vždy silná, čulá a pracovitá žena. Robila v tých najťažších robotách v JRD a doma štyri deti. Nikdy si nepamätám, že by bola chorá. Teraz, keď má 74 rokov, začala si sťažovať, že je akosi unavená, trochu schudla, občas ju pobolievalo brucho. Pripisovala som to jej veku. Veď nemôže stále len pracovať. Až pred tromi mesiacmi sa jej neprirodzene nalialo brucho. Zobrala som ju k lekárke, tá nás poslala do nemocnice na CT - diagnóza - obrovský tumor. Začal sa kolobeh vyšetrení - ženské, kolono, gastro, interné, srdcovo-cievne... až sme po troch mesiacoch skončili na onkológii. Okrem toho tumoru jej zistili aj výduť v srdcovej aorte a musela podstúpiť vyšetrenie, či jej srdiečko vôbec vydrží operáciu. Termín operácie je zajtra. Za tie tri mesiace som zošedivela a schudla 5 kíl. Tiež sa pýtam: prečo práve moja mamička? Najlepšia žena na svete! ONA si nezaslúži takú bolesť! Ten strach, to zúfalstvo a tá bezmocnosť mi v noci nedávajú spať a ako som písala, stále chodím ako vo sne ......
Evka drž sa, teraz ťa mamka potrebuje, držím mamke palce!!!
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

betka631 Pozri príspevok
Plavčík, moja babka mala 67, keď umrela na nádor prsníka. Môj otec 64, jeho sestra v 42 tiež umrela na nádor prsníka. Jedna sesternica 40 a druhá 45. Keď mi povedali, že mám nádor prsníka prvé čo ma napadlo bolo, že nikto z rodiny sa z toho nedostal. No ale ja som ja a odmietla som sa zmieriť s tým, že veď je to genetika a som na rade. V prvom rade musíš začať veriť sama sebe, musíš začať veriť v to, že vyzdravieš a nepodliehať pesimizmu. Si mladá a je predsa toľko veci v živote, ktoré chceš zažiť a pár ľudí, ktorým na tebe veľmi záleží, tak už len kvôli tomu sa oplatí bojovať. Ak sa zmieriš s osudom, ťažko ten boj vyhráš a ver mi, že viem o čom píšem. Ja ti budem veľmi držať palce, myslieť na teba a modliť sa aby sa ti to podarilo.
Milá Betka,
dakujem za prispevok do tejto témy, prajem Ti, aby si mala este dlho taky optimizmus aký mas teraz, pretoze pozitívne myslenie, aj ked sa to niekedy velmi tazko da je najviac co mozes pre seba a svojich blizkych urobit. Ja ako som uz pisala idem s totuto dg. od roku 2002, dcerka mal 15 , chcela som ju vidiet maturovat, splnilo sa, potom VS, tuzila som byt na jej promociach aj ked len Bc., splnilo sa, potom ma drzalo to , ze pokracovala a teraz budeme mat 2. promocie na Mgr., jasne, ze neprestávam v svojich snoch, chcem ju vidiet ako si urobi doktorát a mozno ju uvidim i vydávat sa, ale jedno je isté, musime si urcovat nejake ciele a silou vole ich dokazat.Nepomoze nam plac do vankusa, aj ked sa mu niekedy nevyhneme, lutovat sa? Co nam to pomoze, nic, len si zhorsime vysledky.
Este raz dakujem vsetkym a drzim palce.
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

ludmilla Pozri príspevok
Evka drž sa, teraz ťa mamka potrebuje, držím mamke palce!!!
Evka,

prijmi tuto skutocnost tak aka je, mas strach, ale este nevies, mozno ten tumor bude nezhubný, musis byt silná a mamku podržat, aby videla, ze vychovala silných ludí, ktorí jej v tazkych chvilach dokazu pomoct.
Drzim Ti palce a prajem, aby vsetko dobre dopadlo.
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ludmilka,

dovol, aby som sa Ti podakovala, za podporu vsetkych, ktorí sme sa tu zisli a za slová , ktoré možno pre iných neznamenajú nic, ale pre nás s nasou dg. vela.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

plavčík Pozri príspevok
Milá UBKA -...áno strava je dôležitá, lenže u mňa je to genetika- žiaľ.

No a frčala som na : mladý jačmeň, Aloe, BioBrain, Inocell, žraločia chrupavka, vit.B17, enzýmy...cesnak, D - vit a iné.
Moje markery idú hore.
Ojój, Plavčík , genetika....to je najhoršie, čo si človek môže osvojiť. Prosím Ťa, neutápaj sa v takýchto "faktoch" genetická dispozícia môže predstavovať isté riziká, ale nie je to zákon, že keď moja mama rakovinu, musím jej podľahnúť aj ja.
Ako dlho Ťa trápi Tvoje ochorenie? Možno aj to je chyba, že keď nám lekár oznámi diagnózu, začneme sa naháňať za všetkým "zaručene" úspešným čo nám kto poradí a užívame všetko na hromadu.
Dovol mi, aby som Ti odporučila trpezlivosť, vyber si niečo, čomu najviac dôveruješ a vydrž, tie produkty, čo si vymenovala sa niektoré navzájom eliminujú, nie je vhodné ich spolu užívať. Bol by problém, aby si nastúpila novú cestu boja? Ja mám osobnú a úspešnú skúsenosť so surovou stravou, počula si už o jej pozitívnych účinkoch?
Pri rakovine je najdôležitejšie vynechať v jedálníčku predovšetkým cukor-rakovina miluje cukor a tým, že ho chorý prijíma v prvej fáze vyživuje a podporuje rast CA buniek, surovou zeleninou dostaneš do organizmu veľa enzýmov a antioxydantov, ktoré Ti dodajú energiu a povzbudia k činnosti zdravé bunky. Veľa krát je vhodné nastúpiť hladovku, samozrejme pod dohladom lekára a postupne prejsť na surovú stravu. Ja som sa takto stravovala 7 mesiacov, bolo to ešte v r. 1984, kedy sme nemali v ponuke tolko čerstvej zeleniny a verila som tomu, že to zvládnem ako sa uisťuješ, zvladla som to, to bol môj štart zmeniť západnú medicínu za alternatívnu. Určite bojuj!!! Držím Ti palce, aby si to zvládla, a Ty to zvládneš! Beznádej a strach nie sú dobrí spoločníci, zbav sa ich a prizvi si do spoločnosti nádej, tá so sebou prinesie úspech a Ty budeš hrdá, že si svoj boj vyhrala.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Vážení ....

Vrelo doporučujem , nie síce práve túto publikáciu , ale rozumy teda hej .



Osobne som konzumoval na kilá a litre :
- paradajky ...pre niekoho aj rajčiaky
- paprika
- redkvička , ale čierna
- čučoriedky
- černice
- zeleninu
- ryby
- chilly ...každý deň aspoň jeden kus
Chilli vs. rakovina
Podle závěrů nejnovějšího výzkumu university v anglickém Nottinghamu, dokáže kapsiacin účinně ničit nádory některých druhů rakoviny, a to bez škodlivých vedlejších účinků.
Výzkumný tým pod vedením MUDr. Timothy Batese věří, že kapsaicin a některé příbuzné látky hojně obsažené v chilli napadají mitochondrie rakovinných buněk a tím odstartují sebezničující proces (apoptózu) čímž výrazně zmenší nebo zcela zničí celý nádor bez toho, aby poškodil okolní tkáň. Doktor Bates, který je světově uznávaným odborníkem na vývoj léků proti rakovině, tvrdí, že objev může vysvětlovat nízký výskyt rakoviny v zemích, jako je Indie nebo Mexiko. Jídla s vysokým obsahem chilli jsou právě zde součástí každodenní stravy místních obyvatel. I díky poznatkům o běžné stravě Indů nebo Mexičanů mohou výzkumníci hovořit o bezpečnosti nově objeveného preparátu. A s tím i úzce souvisí jeho potenciální velmi nízká cena - ve srovnání s jinými léky proti rakovině.
Výzkumníci testovali kapsaicin na rakovině plic, která se považuje za standard při vývoji nových léků. Srovnávací výzkum byl proveden i s buňkami rakoviny slinivky břišní a výsledky byly stejné - rakovinné buňky zahynuly a okolní tkáň zůstala neporušená. Výsledky se považují za velice nadějné s ohledem na fakt, že rakovina slinivky velice silně vzdoruje procesu léčení.
Jiný tým vědců z Los angeles zjistil, že kapsaicin pomáhá proti nádorům prostaty.
atď .....na nete je toho veľa ...
7 0
Habbs Habbs

Habbs je offline (nepripojený) Habbs

ludmilla Pozri príspevok
Habbs je od teba veľmi neseriózne až trestné zahrávať sa takto s chorými ľuďmi, presviedčať ich ako im ich liečba nepomôže. Myslím si, že vždy sa vyskytnú rôzní šarlatáni, ktorí tvrdia ako ktorú chorobu pokoriť, ak by mali pravdu už dávno v ruke stískajú Nobelovu cenu.
Si zrejme nepochopila,čo som tým chcel povedať.Ja ľudí nechcem presviedčať.Mali by vedieť všetke plusy a minusy CheT a RaT a vôbec všetko o tom,keď sa majú tymto liečiť.Nato je tu aj tá téma.Človek nech si sám vyberie akú liečbu podstúpi.

Ak si myslíš ,že môj príspevok je trestný,prikladám jeden uryvok.

Ako jeden primar nemenovaneho onkologickeho oddelenia prišiel za jeho znamym, ktory sa venoval Alternativnym sposobom liecby, a kde mu vravel: „ počuj moja mama dostala rakovinu, porad mi Ako ju mam vyliečiť?“ a On na to „čo Radio- a Chemo-terapia?...“

Doktorova odpoved bola asi takato “V živote by som nedal moju mamu podstupiť tieto postupy“

No možme uvažovať o jeho vnútri a o jeho postoji k pacientom, a že sa stava asi akymsi vrahom ak si je vedomý rizik ...
Naposledy upravil Habbs : 01.06.10 at 19:34
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Habbs Pozri príspevok
Si zrejme nepochopila,čo som tým chcel povedať.Ja ľudí nechcem presviedčať.Mali by vedieť všetke plusy a minusy CheT a RaT a vôbec všetko o tom,keď sa majú tymto liečiť.Nato je tu aj tá téma.Človek nech si sám vyberie akú liečbu podstúpi.
Aj v profile máš uvedené, že si manipulat, tak je Ti dovolené manipulovať. Ale vybral si si nevhodnú tému. Stretla som tu nicky, z ktorých príspevkov som vždy cítila múdrosť, optimizmus, pozitívum a dnes už viem prečo. Nekaz to tu, nezapadáš do komunity. Prosím....
0 0
Habbs Habbs

Habbs je offline (nepripojený) Habbs

Desatoro onkologických prikázaní

1 - Odpustiš, budeš milovať svojích blížnych a zbavíš sa stresu a hnevu!
2 - Doplníš si stravu o vitamín B17 (marhuľové, jablkové, slivkové jadrá)!
3 - Vylúčiš mäso, mlieko, vajcia a iné živočíšne výrobky (aspoň dočasne)!
4 - Vylúčiš cukor, sladkosti a sladené nápoje! (rakovina miluje cukor)
5 - Zbavíš sa iných karcinogénov! (fajčenie, alkohol, fast food, vyprážanie, atď)
6 - Budeš jesť zeleninu, ovocie, strukoviny a iné plody zeme a BUDEŠ PIŤ VELA VODY (min. 2 a pol litra denne) a zelených čajov!
7 - Každé ráno vypiješ doma vyrobený zeleninový džús (lepšie rozmixovaný ako odšťavený)! (cvikla, zeler, mrkva, polovica zemiaku, petržlen) aspoň 4dl.
8 - Budeš jest veľa cesnaku, škorice a iných protipliesňových jedál!
9 - Maximálne zvýšiš príjem vitamínov a antioxidantov!
10 – Budeš sa viac pohybovať (okysličovanie chorých buniek)!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Habbs Pozri príspevok
Vedeli ste, že
úspešnosť liečby rakoviny pomocou RaT a CheT neboli nikdy preukázané?
JA , JA som ten vzorový príklad ...
Kto z nás si kedy uvedomil otrasný fakt, že iluzionisti v bielych plášťoch "liečia" rakovinu rakovinotvorným ožarovaním? To predsa nemá logiku. Prečo to teda robia?
Aby zničili tým rádioaktívnym / nie rakovinotvorným / ožarovaním ....preto môj , preto ...vieš ???

Prečo lekári podávajúci chemoterapiu sú oblečení v ochrannom "skafandri" ,keď to má práve človeka vyliečiť?
Prečo ?
A vieš prečo na rentgene nejde s tebou laborant k prístroju ? Lebo 100 x nič aj vola zabije ...
TAk ako Ty ...100 x už trieskaš oné , kydy , k ničomu to nevedie ...

Čoho sa boja?
Oni sa neboja ničoho ...
Skôr sa boja , aby zbytočne nekontaminovali práve tú látku , ktorú pacient dostáva ...
Tej hnusnej chémie ani nie , tej , ktorá Ti do žily steká ...pomaly , ale iste .
Mne napríklad v kuse tiekla 36 hodín ....36 hodín ...bez prestávky ...jedna fľaška za druhou ...
Habbs Pozri príspevok
Si zrejme nepochopila,čo som tým chcel povedať.Ja ľudí nechcem presviedčať.
Ale vyzerá to tak ...
Mali by vedieť všetke plusy a minusy CheT a RaT a vôbec všetko o tom,keď sa majú tymto liečiť.
To je vecou každého pacienta a jeho doktora .
Ich vzájomnej kmunikácii a dôvere . U mňa a mojich doktorov to fungovalo na 100 % ...dodnes si ma pamätajú ako zázrak prírody ...hlavne po tom , ako mi dávali ani nie 5 % na prežitie ...
Kua a tu som , momentálne za múdreho ...život , skúsenosti ako aj trápenie Ťa naučí ...

Nato je tu aj tá téma.Človek nech si sám vyberie akú liečbu podstúpi.

Ak si myslíš ,že môj príspevok je trestný,
Trestný ani nie , skôr by som iný výraz použil...
prikladám jeden uryvok.

Ako jeden primar nemenovaneho onkologickeho oddelenia prišiel za jeho znamym, ktory sa venoval Alternativnym sposobom liecby, a kde mu vravel: „ počuj moja mama dostala rakovinu, porad mi Ako ju mam vyliečiť?“ a On na to „čo Radio- a Chemo-terapia?...“

Doktorova odpoved bola asi takato “V živote by som nedal moju mamu podstupiť tieto postupy“

No možme uvažovať o jeho vnútri a o jeho postoji k pacientom, a že sa stava asi akymsi vrahom ak si je vedomý rizik ...
Riziko je všade ....
A na jednom obyčajnom a všeobecnom príklade sa nedá hodnotiť celok .
Hlavne , ak nepoznáme pozadie a aj okolnosti tohoto konkrétneho prpadu ...
Ešte raz sa pokúsim ...v texte sú odpovede ...
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Habbs Pozri príspevok
Desatoro onkologických prikázaní

1 - Odpustiš, budeš milovať svojích blížnych a zbavíš sa stresu a hnevu!
Odpustíš každému ...milovať budeš aj nepriateľov ...na hnev a stres Ti sily neostanú...
2 - Doplníš si stravu o vitamín B17 (marhuľové, jablkové, slivkové jadrá)!
Povedzme ...
3 - Vylúčiš mäso, mlieko, vajcia a iné živočíšne výrobky (aspoň dočasne)!
Nie je potrebné ...z každého rožka troška ...
4 - Vylúčiš cukor, sladkosti a sladené nápoje! (rakovina miluje cukor)
Detto ako bod vyššie ...
5 - Zbavíš sa iných karcinogénov! (fajčenie, alkohol, fast food, vyprážanie, atď)
Komu niet rady , tomu niet pomoci ...
6 - Budeš jesť zeleninu, ovocie, strukoviny a iné plody zeme a BUDEŠ PIŤ VELA VODY (min. 2 a pol litra denne) a zelených čajov!
Vždy som to dodržiaval a aj tak sa na mňa nalepila ...
7 - Každé ráno vypiješ doma vyrobený zeleninový džús (lepšie rozmixovaný ako odšťavený)! (cvikla, zeler, mrkva, polovica zemiaku, petržlen) aspoň 4dl.
Neskúšal som , nekomentujem ...iné som si dával ...
8 - Budeš jest veľa cesnaku, škorice a iných protipliesňových jedál!
Smrdel som jak starý mexičan ...
9 - Maximálne zvýšiš príjem vitamínov a antioxidantov!
Za prvé neviem , čo to je ...a za druhé ma to uráža ...
10 – Budeš sa viac pohybovať (okysličovanie chorých buniek)!
Ak budeš vládať ...teda ak ...

Z Tvojej hlavy ???
Lebo z tej mojej hej ...
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

HABBS

ak si neprezil/a ani jedno vysetrenie s podozrenim na rakovinu, alebo nebodaj ak si sa nepodrobila liecbe a ak Ti ani nic take nehrozí, bud taka dobra/ý neber ludom , nam vsetkym, to co mame, mame zivot, hoci iný ako zdravý ludia, ale máme ho a máme svoje hodnoty v ktore verime a ktoré sú o to vzácnejsie,ze tentokrát su pravé ludské a nie komercné.A lekári? Ja osobne poznám viacero vdaka , ktorým zijem, nemala som velku sancu a napriek tomu a vdaka lekarom som tu uz 8 rokov, i ked netvrdim, ze nemam problemy, ale zijem, venujem sa svojej praci,zalubam, dcere i ked pomalsie ako iní a s istými obmedzeniami,ale mam to najvzácnejsie zivot a pravých priatelov.
9 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

ZEvina Pozri príspevok
Už niekoľkokrát som chcela napísať, ale stále neviem, ako začať. Už tri mesiace chodím ako v zlom sne a stále čakám, že sa zobudím - síce spotená a unavená, ale šťastná, že je to len naozaj zlý sen! Moja mamka bola vždy silná, čulá a pracovitá žena. Robila v tých najťažších robotách v JRD a doma štyri deti. Nikdy si nepamätám, že by bola chorá. Teraz, keď má 74 rokov, začala si sťažovať, že je akosi unavená, trochu schudla, občas ju pobolievalo brucho. Pripisovala som to jej veku. Veď nemôže stále len pracovať. Až pred tromi mesiacmi sa jej neprirodzene nalialo brucho. Zobrala som ju k lekárke, tá nás poslala do nemocnice na CT - diagnóza - obrovský tumor. Začal sa kolobeh vyšetrení - ženské, kolono, gastro, interné, srdcovo-cievne... až sme po troch mesiacoch skončili na onkológii. Okrem toho tumoru jej zistili aj výduť v srdcovej aorte a musela podstúpiť vyšetrenie, či jej srdiečko vôbec vydrží operáciu. Termín operácie je zajtra. Za tie tri mesiace som zošedivela a schudla 5 kíl. Tiež sa pýtam: prečo práve moja mamička? Najlepšia žena na svete! ONA si nezaslúži takú bolesť! Ten strach, to zúfalstvo a tá bezmocnosť mi v noci nedávajú spať a ako som písala, stále chodím ako vo sne ......
Evička, nesmieš si to takto pripúšťať, mamička to cíti a určite ju to trápi. Poznám to veľmi dobre z oboch strán. Rok predtým ako som ochorela, mi zomrela na rakovinu mamička (žila s tým 6 rokov) a ja som jej chorobu znášala veľmi ťažko (horšie ako teraz svoju). Veľmi ma to trápilo, tiež si to nezaslúžila (nik si to nezaslúži) a mala som také čierne myšlienky, že prečo ona a nie radšej ja, že by som sa s ňou vymenila, len nech ju nevidím trpieť... Zrejme som si to takto aj privolala, teraz už viem, že takto sa rozmýšľať nesmie. Teraz sa liečim ja a znášam to psychicky v pohode, myslím, že lepšie, ako moja rodina. Preto Ti chcem poradiť, aby si sa ukľudnila a mamku podporovala ako len vieš, ale netráp sa, mamka potrebuje sily na boj s chorobou, nepotrebuje ešte utešovať Teba a ostatných okolo. Je to vyčerpávajúce, poznám to podľa seba. Preto keď mám bolesti, nechcem, aby ma držali za ruku a pozerali sa na mňa, radšej ich pošlem vedľa a poviem, že si chcem pospať alebo čítať... Lepšie sa mi znáša bolesť samej, ak nemusím dávať pozor na to, aby to tí moji nezbadali, že ma to bolí zas. Mamke pomôže, ak Ťa bude vidieť veselú, usmiatu a nie vystrašenú a unavenú. Musí cítiť Tvoj optimizmus, len tak Ti uverí, že veríš v jej uzdravenie. Viem, že je to veľmi ťažké. Musíš myslieť aj na seba, aby si aj Ty neochorela (hoc aj na niečo iné). Čím viac bude mamka slabšia, tým viac musíš byť Ty silnejšia, aby si jej mohla pomáhať. Držím Vám obom palce, nezúfaj, viem o viacerých v takom vyššom veku, že sa vyliečili a umreli o 10 rokov na niečo úplne iné. U starších ľudí rakovina nezvykne byť taká agresívna ako u mladých. Prajem veľa síl a všetko najlepšie. Ozvi sa, ak budeš potrebovať radu alebo len povzbudenie.
9 0
Habbs Habbs

Habbs je offline (nepripojený) Habbs

Liečba detskej leukémie v 21. storočí

Citát : „ Liečba akútnej lymfoblastickej leukémie u detí patrí k najväčším úspechom a pokrokom v liečbe onkologických ochorení v poslednom období... Súčasnou úspešnou terapiou dokážeme trvale vyliečiť viac ako 80 % detí...“ toľko citát z odbornej medicínskej literatúry.
Čo znamená tá úspešná terapia v praxi ? (z vlastných skúseností s našim dieťaťom). (Česť jeho pamiatke! Veríme, že „odchod“ tohto dieťaťa poukáže na krutú pravdu o detskej onkológii. Pozn. Kampane za pravdu v medicíne).
V prvom rade zdesenie pri oznámení, o akú chorobu sa jedná a následné utešovanie onkológom a prezentovanie čísel úspešnosti liečby, čo rodiča trochu upokojí. Nasleduje ešte stále v šoku a cez slzy pod nátlakom, čo najrýchlejší podpis rodiča so súhlasom s liečbou (že vraj informovaný súhlas) a zaradenie do protokolu (podotýkam štúdie alebo inak povedané pokusu). O tejto štúdii sa lekár nezmieni ani slovkom, pretože by mu musel zapadnúť jazyk ak by mal povedať pravdu, čo sa za tou štúdiou skrýva a aké skutočné vedľajšie účinky táto terapia má... (neznalosť našich možností z nás rodičov žiaľ robí nástroj k manipulácii) ...No a potom dieťa postupne podstupuje neuveriťeľné a dostáva nasledovné:
...20... odberov kostnej drene (spýtajte sa nejakého dospelého, kto to absolvoval, aká je to hrôza ...)
...160... dávok jedovatej chemoterapie (intravenózne), ktorá pri kvapnutí na podlahu rozleptá lynoleum, pri vytečení mimo žilu spôsobí odborne nekrózu tkaniva, v ľudskej reči vyžratie mäsa až do kosti (diera v tkanive, resp. orgáne ako po kyseline, no ako v horore, ale toto je skutočnosť) Personál, čo ju podáva, má predpísané nosiť ochranu dýchacích ciest a rukavice kvôli vysokej toxicite, ...a deti dostanú tieto jedy priamo do krvi...
...xx... najrôznejších hrozných vedľajších účinkov a komplikácií tejto toxickej terapie prežitých s utrpením
...380... odberov krvi buď priamo z detskej ručičky, alebo z katétra
..2 krát... zavedenie CVK v celkovej anestézii na priamu možnosť dávkovania týchto jedov do krvného riečišťa a pri zbabranom zavedení, čo nie je výnimkou, opakované bezprostredné nasledujúce dvojnásobné zavedenie CVK a rýchle následné podávanie chemoterapie do čerstvo zavedeného katétra.
...každý deň ...(niekoľko rokov nepretržite)... xx... tabletiek najrôznejšieho druhu chemických liekov včítane ďalšej + tbl. chemoterapie (s ohľadom na ľudí, ktorí majú problémy so srdcom nebudem písať kumulatívnu dávku všetkých jedov v gramoch alebo kilách, ktoré naše dieťa dostalo aby nepoodpadávali)
...každý týždeň... kontrolné odbery krvi počas tzv. udržiavacej liečby, viete si predstaviť tú psychickú záťaž pre dieťa, ako aj pre rodiča? Pravdepodobne aj zdravý človek by musel psychicky a telesne ochorieť pod tlakom týchto neustálych kontrolných odberov a šikany – a to v mene štúdie.
...30... lumbálných punkcíí do detskej chrbtice + aplikácia chemoterapie do nej
...20... rontgenov a množstvo iných vyšetrení (sono, CT atď.), xx ...krvných konzerv
...xx.... vizít aj s prítomnosťou nových adeptov dávkovania chemoterapie s kamennými tvárami a prezeranie si detí ako opíc s absenciou jediného milého pohľadu alebo slova.
...xx...pokusov rodiča dožadovania sa dôkladných vyšetrení na mikroorganizmy a mykózy v krvi, čo vyvoláva u onkológov zdesenie a nervozitu na tvárach, ako keby rodič zaklepal na trinástu komnatu, za ktorej dverami sa ukrýva tajomstvo správnej terapie tohoto ochorenia... V nemom úžase si rodič vypočuje spŕšku nezmyselných reakcií a argumentov lekára na upratanie tejto témy... (veď pre onkológa hematologický pacient zalievaný chemoterapiou má zrejme krištáľovo čistú krv a žiadne mikroorganizmy ani mykózy nehrozia, veď chemoterapia to istí, a strašenie alternatívnym lekárom (riadným doktorom, len na trochu inej úrovni poznania a svedomia) na mykózy a mikroorganizmy v krvi je veľmi nezodpovedné - toľko postoj onkológa, alebo na zbavenie sa rodiča sa používa ešte lepšia formulácia „...čo chcete veď ste na onkológii!“).
...xx... zakazovaní lekárov - onkológov užívať doplnky výživy a životne dôležitých vitamínov, ako keby chemoterapia toto všetko nahrádzala a aby sme deťom vitamínmi náhodou neublížili! Predovšetkým vitamín B12 a kyselina listovú, ktoré sú základným predpokladom zdravej krvotvorby.
...stovky... strávených dní v nemocnici medzi štyrmi stenami na malom priestore, ako aj bezosných nocí a strachu z tejto choroby a strachu dieťaťa o vlastný život! A prosieb dieťaťa: prosím vás pomôžte mi ja nechcem zomrieť, ja chcem žiť........(ale toto onkológovia neradi počúvajú, lebo len oni sú tí, ktorí vo svojích dezilúziách trvalo vyliečia 80% detí, za čo ich treba velebiť).
V prípade návratu choroby, čo je vo väčšine prípadov, ako aj v našom, ako bonus navyše je indikovaná transplantácia kostnej drene, ktorej v rámci prípravného režimu predchádza celotelový ožiar v intenzite 12 Gy (kto ste odborník v práci so žiarením, posúďte si to sám, dávka 5 Gy má za následok fatálne poškodenie životne dôležitých orgánov s následkom smrti) + fatálna vysokodávková chemoterapia s následným úplným zničením kostnejdrene. Po transplantácii, ak ju dieťa vôbec prežije (inak to pri tejto terapii ani nemôže byť), sa ochorenie so železnou, pravidelnosťou vracia (ako aj v našom prípade), a šialenstvo terapie začína odznova (niekoľko rokov nepretržite!!) ...Špičkoví odborníci a demolátori detského organizmu zrazu zalezú do myšacích dier a po vychvaľovaní úspešnosti ich jedinej správnej terapie zostane iba smrad. Kde sa podelo tých 80% trvalého vyliečenia ktorým doslova zvábili a oklamali rodičov? A kde je úspech transplantácie ako kuratívnej metódy? Bezradne krčia ramenami a vytasia na vás okrídlenú vetu na onkológii „Uvedomte si, že ste na onkológii a smrť patrí k životu! Môžete lekárom len poďakovať, že vášmu dieťaťu predĺžili život.„

Normálny človek si musí klepnúť prstom po čele, že sa asi zbláznil, alebo pozerá seriál Akty X!
Ale nie, je to bohužiaľ realita ktorá sa deje s jeho vlastným dieťaťom! Zákonom prinútená realita, aby sa rodičia náhodou nerozhodli nesprávne v neprospech dieťaťa! Takže toto je výsledok zákonom riadeného úspechu a ochrany dieťaťa, lebo rodič by svojim rozhodovaním mohol vlastnému dieťaťu poškodiť! (a to vo svete vyspelej demokracie a pokroku - údajne).
Ak budete mať doma psa a budete ho týrať môžete za to dostať trest odňatia slobody. Za uvedené terapie a údajné úspechy lekári dostávajú „Krištálové krídla“, pozvánky na kongresy (skúsme hádať kým sponzorované ...) a vyžadujú si oslovenia a uznania ako špičkoví odborníci, bezhraničnú dôveru v ich schopnosti, múdrosť a účinnosť terapie. Ja by som pre nich mal titul, ktorý sa ale používal v 40- tych rokoch minulého storočia a na ktorý netreba ani študovať (na ten stačí plniť len príkazy) ako aj odporúčanie použiť uvedenú terapiu napr. na slonoch. Majú cca 100 x väčšiu hmotnosť ako dieťa, čo umožňuje použiť oveľa vyššie dávky jedov, čo by bol aj oveľa lepší biznis pre farmaceutický priemysel. Avšak má to jeden háčik, spolky na ochranu zvierat by im rýchlo klepli po prstoch. U detí je toto dokonca zákonom vynútené a klepnúť po prstoch im nemá kto! Hrôza! Ak sa rodič v určitej fáze remisie ochorenia rozhodne odmietnúť pokračovať v tejto devastujúcej terapii, tak sa mu vedenie onkológie vyhráža súdom a zastrašovaním, že keď dieťa nebude pokračovať v prevencii chemoterapiou, že mu rodič veľmi ublíži a tak mu zoberie šancu na prežitie... (pričom informovaný súhlas udáva právo rodiča kedykoľvek odvolať súhlas so štúdiou (pokusom) a vybrať si iný typliečby.) Neuveriteľné však? Nie, to nie je sen, to je tvrdá a skutočná realita na detskej onkológii.
A aký je teda zvýčajný výsledok tejto štandardnej, údajne jedinej úspešnej a zákonom prinútenej liečebnej metódy? (desiatky rokov bez dôkazov presadzovanej a v skutočnosti neúčinnej, podvodnej a na utrpení detí udržovanej terapie). Vo väčšine prípadov (tak, ako aj v tom našom) totálne zdecimovanie detského organizmu a v konečnom dôsledku sepsa, krutá bolesť..., smrť a prázdna detská izba........................... (výsledok práce špičkových odborníkov šialene obhajujúcich len toximolekulárnu medicínu).

Ďakujeme...páni onkológovia už by ale stačilo, preberte sa neobávajte sa nevedomosti, ale falošného poznania. Lepšie je nevedieť nič, ako pokladať za pravdu to, čo pravdou nie je!
A pravda je taká že väčšina detí vôbec nezomiera na vysoký počet tzv. blastov, ale na následky CHEMOTERAPIE spôsobujúcej sepsu a následné zlyhanie orgánov.
Zaujímalo by ma, či by onkológovia aplikovali túto tak úspešnú metódu bez podpisu rodiča a či by sa ponáhľali aplikovať túto terapiu vlastným deťom? Odpoveď je jasná, na základe možnosti právnych následkov pri zlyhaní liečby (pokusu) by ju bez podpisu rodiča určite neaplikovali. Preto podpis rodiča má pre onkológa hodnotu poslaneckej imunity v parlamente.
Nájde sa konečne niekto, kto toto šialenstvo zastaví, alebo sa budeme mlčky, donekonečna a nečinne prizerať na toto utrpenie detí (dovolím si povedať že týranie) a na ich smrť, na nerešpektovanie práv pacienta, práva na život, zdravie a na zamlčovania dokázaných vedeckých poznatkov a účinných metód na riešenie liečby týchto ochorení? HODNÉ ZAMYSLENIA A ČINU.



0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Poznám osobne detskú lekárku - onkologičku, ktorú si veľmi vážim nielen pre jej odbornosť, ale aj ľudskosť, snahu neustále sa vzdelávať, nekonečnú lásku k deťom, ktoré lieči... Myslím, že vyššie popísané by vedela ľahko zargumentovať, ale nepozvem ju do tejto diskusie, myslím, že by bola z vyššie uvedeného príspevku veľmi smutná.
Za seba môžem napísať len to, že sama som si vedomá, čo mi každý týždeň prúdi niekoľko hodín do žily, ale viem, že nebyť troch operácií a následnej liečby, aj keď má vedľajšie účinky, ktoré naozaj nie sú príjemné, bez toho by som tu už dávno nebola a moju dcéru by som do 1. triedy určite nevyprevadila. Som lekárom vďačná za každý prežitý deň. Viem, že by som sa zas rozhodla pre liečbu a nie len nejaké diéty. Ešte pripomeniem, že som vždy dodržiavala životosprávu, nikdy som nefajčila, nepila a stresy - tým sa dnes nik nevyhne - aj tak som pacientka na onkológii. Ale sú ľudia, ktorí sú na tom ešte horšie, majú iné choroby a nemenila by som s nimi, stále verím, že to dobre dopadne.
8 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Veľmi Vám ďakujem za slová útechy a podpory. Veľmi mi to pomáha, hlavne dnes, keď má mamka tú operáciu a pri každom zazvonení telefónu ma obleje horúčava a vyschne hrdlo....
Vždy som si myslela, že som silná, (teraz som ako malé vystrašené dieťa), aj sa pri mamke snažím byť veselá.... Ešte jednu útechu mám v tom, že má naozaj veľmi dobrého lekára, starostlivé a milé sestričky a veľmi zlatú pani, ktorá je s ňou na izbe (je druhýkrát po operácii a jej manžel pred 9 rokmi zomrel na rakovinu). Aj ona je plná optimizmu a viery. Aj ja držím Vám všetkým palce a cítim s Vami, lebo ako to JarkaL správne opísala, že trpím asi viac, ako moja mamička.
Ešte raz vám všetkým srdečná vďaka. Eva
4 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

JarkaL Pozri príspevok
Poznám osobne detskú lekárku - onkologičku, ktorú si veľmi vážim nielen pre jej odbornosť, ale aj ľudskosť, snahu neustále sa vzdelávať, nekonečnú lásku k deťom, ktoré lieči... Myslím, že vyššie popísané by vedela ľahko zargumentovať, ale nepozvem ju do tejto diskusie, myslím, že by bola z vyššie uvedeného príspevku veľmi smutná.
Za seba môžem napísať len to, že sama som si vedomá, čo mi každý týždeň prúdi niekoľko hodín do žily, ale viem, že nebyť troch operácií a následnej liečby, aj keď má vedľajšie účinky, ktoré naozaj nie sú príjemné, bez toho by som tu už dávno nebola a moju dcéru by som do 1. triedy určite nevyprevadila. Som lekárom vďačná za každý prežitý deň. Viem, že by som sa zas rozhodla pre liečbu a nie len nejaké diéty. Ešte pripomeniem, že som vždy dodržiavala životosprávu, nikdy som nefajčila, nepila a stresy - tým sa dnes nik nevyhne - aj tak som pacientka na onkológii. Ale sú ľudia, ktorí sú na tom ešte horšie, majú iné choroby a nemenila by som s nimi, stále verím, že to dobre dopadne.
Držím prsty, želám veľa duchovnej sily, správnych lekárov, nech je liečba viac než úspešná.
1 0
Rika Rika

Rika je offline (nepripojený) Rika

ZEvina Pozri príspevok
Už niekoľkokrát som chcela napísať, ale stále neviem, ako začať. Už tri mesiace chodím ako v zlom sne a stále čakám, že sa zobudím - síce spotená a unavená, ale šťastná, že je to len naozaj zlý sen! Moja mamka bola vždy silná, čulá a pracovitá žena. Robila v tých najťažších robotách v JRD a doma štyri deti. Nikdy si nepamätám, že by bola chorá. Teraz, keď má 74 rokov, začala si sťažovať, že je akosi unavená, trochu schudla, občas ju pobolievalo brucho. Pripisovala som to jej veku. Veď nemôže stále len pracovať. Až pred tromi mesiacmi sa jej neprirodzene nalialo brucho. Zobrala som ju k lekárke, tá nás poslala do nemocnice na CT - diagnóza - obrovský tumor. Začal sa kolobeh vyšetrení - ženské, kolono, gastro, interné, srdcovo-cievne... až sme po troch mesiacoch skončili na onkológii. Okrem toho tumoru jej zistili aj výduť v srdcovej aorte a musela podstúpiť vyšetrenie, či jej srdiečko vôbec vydrží operáciu. Termín operácie je zajtra. Za tie tri mesiace som zošedivela a schudla 5 kíl. Tiež sa pýtam: prečo práve moja mamička? Najlepšia žena na svete! ONA si nezaslúži takú bolesť! Ten strach, to zúfalstvo a tá bezmocnosť mi v noci nedávajú spať a ako som písala, stále chodím ako vo sne ......
V prvom rade držím palce, aby operácia dopadla dobre a prajem ti veľa veľa sily. Ty musíš teraz zmobilizovať všetky svoje sily, stále ju povzbudzovať a dodávať jej silu a odvahu, aby vedela, že v tom nie je sama, že má pre koho žiť.
Viem o čom hovoríš a cítim s tebou. Mne moja mama zomrela minulý rok v lete len 3 týždne po svojich 61 narodeninách. Nebudem sa opakovať, môj príbeh som v tejto diskusii už písala, ale ja som takmer do poslednej chvíle verila, že sa z toho dostane. A keď mi lekár povedal, že jej už nevedia pomôcť, aj vtedy som si ešte hovorila, že to predsa nie je možné, veď ona vždy všetko zvládla. Napriek všetkému, čo som s touto chorobou skúsila, stále verím, že sa dá vyhrať. Trápila som sa a doma plakala, ale mamu som stále utešovala, že bude dobre, že to zvládneme. Keďže bývala v inom meste často som jej telefonovala. Na vyšetrenia aj na chemoterapiu sme aj s bratom chodili s ňou a stále je hovorila, že bude dobre. Keď bola v nemocnici, chodila som za ňou každý deň a bola som tam najdlhšie ako sa dalo, často som odchádzala núdzovým východom, pretože hlavný vchod už bol dávno zamknutý.
3 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Evka prišlo tu veľa krásnych povzbudení až sa človeku tisnú slzy do očí. Od ľudí, ktorí si týmto peklom prešli alebo stále prechádzajú. Sú to naozaj tie najlepšie a najkrajšie povzbudenia. Denne sa tiež s takýmito ľuďmi stretávam a môžem povedať, že majú v sebe úžasnú silu bojovať za seba a aj za druhých a majú hlavne pokoru.
Je naozaj pravdou, že príbuzní sú väčšinou pod ťažším psychickým tlakom ako sami chorí. Preto ak mamke chceš pomôcť počúvaj srdiečkom a snaž sa ju pochopiť i v momentoch pre teba nepochopiteľných.
Nezabudni však na seba, snaž sa tiež natankovať energiu, aby bolo z čoho dávať, aby si sa pod tým tlakom sama nezosypala, nehambi sa priznať, keď budeš cítiť, že nevládzeš, daj sa zastúpiť niekym z rodiny. Dôležité je, aby sa zomkla celá rodina, nie je nič krajšie pre mamu ako vidieť, že všetko pekne funguje aj po tejto veľkej zmene.
Život je práve to, čo sa prihodí práve vtedy, keď máme iné plány.
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať