Zavrieť

Porady

Evidenčný list dôchodkového poistenia

Prosím Vám, poraďte mi. Na sociálnej poisťovni, keď som bola zaniesť evidenčný list dôchodkového poistenia, pýtali má akýsi sprievodný list. Pracovníčka bola ku mne drzá a nechcela mi vysvetliť čo má byť v tom ELDP. Nikde som sa s tým nestretla, že treba nejaký sprievodný list. Čo mám doň napísať?
Usporiadat
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

Ja som sa s tým stretla, tiež to odo mňa pýtali, aj keď ja som mala šťastie na milšiu pracovníčku a nakoniec mi to zobrala aj bez sprievodného listu... takže jeho presné znenie nemám, ale malo tam byť v podstate len jednou - dvoma vetami uvedené, že dňa toho a toho predkladáš sociálnej poisťovni evidenčný list dôchodkového poistenia za zamestnanca + údaje zamestnanca a údaje zamestnávateľa... aspoň tak mi to vysvetľovala.

Keď s tým pôjdeš opäť do sociálky, tak ti potvrdia len kópiu tohto sprievodného listu, že si to odovzdala, nie kópiu ELDS.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Píše sa naň meno a priezvisko pracovníka, rodné číslo a od kedy do kedy bol u Vás pracovník zamestnaný. Sprievodný list sa vyhotovuje 2 x /aj pri zasielaní poštou/ a 1 x Ti potvrdený vrátia.
Viera
0 0
mkatka mkatka

mkatka je offline (nepripojený) mkatka

Na sprievodnom liste má byť zoznam predkladaných EL:
Por.číslo, Priezvisko a meno zamestnancov podľa abecedy, rodné číslo, a dátum trvania pracovného pomeru od - do.
0 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

a ešte nezabudnite, že ak odovzdávate za viac zamestnancov, treba ich zoradiť podľa abecedy ...
0 0
lienka1 lienka1

lienka1 je offline (nepripojený) lienka1

Pozdravujem Vas, este som sa chcela opytat ci musi byt ten sprievodny list za kazdeho zamestnance zvlast, alebo mozem napisat troch zamest. na jeden spr.list ak traja zamest. odisli naraz zo zamestnania...
berie sa to ako priloha ku ELDP?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

lienka1
Pozdravujem Vas, este som sa chcela opytat ci musi byt ten sprievodny list za kazdeho zamestnance zvlast, alebo mozem napisat troch zamest. na jeden spr.list ak traja zamest. odisli naraz zo zamestnania...
berie sa to ako priloha ku ELDP?
Sprievodným listom odovzdáš všetky ELDP naraz. Uvedieš tam všetky údaje.
0 0
lienka1 lienka1

lienka1 je offline (nepripojený) lienka1

dakujem pekne Zitka, potesila si ma...
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
AGROSTAV HSV spol. s r.o.
Píše sa naň meno a priezvisko pracovníka, rodné číslo a od kedy do kedy bol u Vás pracovník zamestnaný. Sprievodný list sa vyhotovuje 2 x /aj pri zasielaní poštou/ a 1 x Ti potvrdený vrátia.
Viera
neviete mi povedať od kedy platí táto ďalšia byrokratická praktika?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stále to platilo.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Vedúca pracovníčka zo Sociálnej poisťovne nám na školení povedala, že podľa zákona č. 461/2003 Z.z. § 231 ods. 2 určí spôsob zasielania dokladov Sociálna poisťovňa.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Tweety
Stále to platilo.
ja som iba v jedinom prípade stretla so sprievodným listom ELDZ (áno správne ELDZ), a to ešte za starého režimu, keď sme odovzdávali evidenčné listy raz do roka na pobočku SP na tých kartónových A5 a tam bola podmienka dodať to aj so sprievodným listom (tuším poskytovali aj tlačivo)

... odvtedy ako platí nový zákon o sociálnom poistení, pričom ELDP ostáva u zamestnávateľa po celú dĺžku pracovného pomeru, a odovzdáva sa iba pri skončení pracovného pomeru, tieto sprievodné listy osobne vôbec nezasielam (evidenčné listy posielam poštou). Do obálky dávam vždy kópiu ELDP s ofrankovanou obálkou a poznámkou, nech mi potvrdený ELDP odošlú spať na adresu uvedenú na ofrankovanej obálke. Robím to tuším od novely sociálneho zákona od 1.1.2004 a doteraz ma nikto neoslovil, že chce aj sprievodný list. Toľko moja skúsenosť.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ak zamestnanec ukončí PP a Ty mu urobíš evid.list, musíš okrem neho dať aj spriev.list s uvedeným EL. Stretla som sa s tým už aj teraz. Je pravda, že keď bol iba jeden, teta veľmi netrvala na tom liste, ale keď ich bolo nebodaj viac, trvala na ňom.( Jeden-tam netreba matematiku, ale dva, tri..desať , to sa už počíta ťažšie.)
0 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

Na pobočke v Bratislave - mesto odo mňa tiež žiadajú sprievodný list, na ktorom ako už bolo v príspevkoch predo mnou napísané, musí byť podľa abecedy zoradený zoznam pracovníkov, za ktorých sa posiela ELDP. Zároveň je treba, aby bolo na sprievodnom liste IČO a identifikačné číslo zamestnávateľa pridelené SP.

Prajem príjemný začiatok pracovného týždňa.
Naposledy upravil Ingrid G. : 24.10.05 at 11:00
0 0
urs urs

urs je offline (nepripojený) urs

Sprie. list pýtajú podľa ho ako sa vyspia. Alebo na koho človek natrafí. SP Ba vidiek mi zoberie ELDP a BA mesto pýta aj pri jednom človeku.
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Ja posielam ELDP dvojmo a bez sprievodného listu. Potvrdený mi SP doteraz vždy bez akýchkoľvek poznámok vrátila. Takže buď som mala šťastie, alebo tam nie sú takí byrokrati.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Je to tým,že to dostanú poštou a sú ochudobnení o šancu mať pripomienky.
1 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

Na moju otázku prečo potrebujú sprievodný list mi pracovníčka povedala, že ELDP idú z pobočky na ústredie a sprievodný list si pobočka zakladá, aby mala informácie.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
prosím Vás, tí, od ktorých SP žiadala sprievodný list, nikto ste sa neopýtali na základe čoho tak konajú? resp. nikto nemáte nejaké ich usmernenie, ktoré tak káže?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

vladan
prosím Vás, tí, od ktorých SP žiadala sprievodný list, nikto ste sa neopýtali na základe čoho tak konajú? resp. nikto nemáte nejaké ich usmernenie, ktoré tak káže?
Pozri si môj príspevok č. 11.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nuž neviem o usmernení, ale jednoducho, keď mi dávala tlačivká, tak mi strčila do ruky aj list, na ktorom má byť ten zoznam ELDP. Tak to chceli a stále som im tak predkladala a teraz po novom to chcú tak isto.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať