Zavrieť

Porady

Poučenie o vyplnení DP DPH

Je možné, aby na stránke www.drsr.sk uverejňovali staré poučenie o vyplnení DP DPH ???????????????????????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Lila
    Je možné, aby na stránke www.drsr.sk uverejňovali staré poučenie o vyplnení DP DPH ???????????????????????
    Daj si na stránke-tlačivá...klikni na tlačivo DPH platné od 1.1.2005 a hore v pravom rohu je malá knižočka, na tú klikni, a tam máš dobré poučenie...

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    prosím, kde sú tie tlačivá??
    Na str.drsr som našla elektorn. vypĺňanie , prosím pomôž mi, dnes ma vytočili na DÚ, nejako mi to nemyslí.
    Ď.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Lila
    prosím, kde sú tie tlačivá??
    Na str.drsr som našla elektorn. vypĺňanie , prosím pomôž mi, dnes ma vytočili na DÚ, nejako mi to nemyslí.
    Ď.
    Keď si otvoríte elektronické vyplnenie daňového priznania k DPH od 1.1.2005, tak v pravo na tlačive máte ikonu knihy. Po kliknutí sa Vám otvorí poučenie

    mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

    momentálne na MD mimaemma
    Ahoj poraďáci, nie je mi celkom jasné čo mám písať do DP .."zdaňovacie obdobie". Firma je platcom DPH od 1.6. mám teda napísať mesiac 6- 6 a štvrťrok 2?. Detto v potvrdení o podaní "za zdaňovacie obdobie"
    Ďalej kolonka DIČ/ RČ z poučenia by mi vyplývalo, že tam nemám uviesť nič?
    " V kolónke „Daňové identifikačné číslo/Rodné číslo“ vypĺňa osoba, ktorá je registrovaná podľa zákona SNR č. 511/1992 Zb. v znení neskorších predpisov a nie je registrovaná pre daň podľa § 4 až 7 zákona, daňové identifikačné číslo pridelené daňovým úradom na vydanom osvedčení o registrácii a pridelení DIČ. Občan vypĺňa rodné číslo, ak podáva daňové priznanie podľa bodu 5 alebo 6 tohto poučenia. "
    Firma sa stala platiteľom DPH pretože prekročila stanovený obrat čiže par. 4- 6.
    Ďakujem vopred za pomoc.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mimaemma Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci, nie je mi celkom jasné čo mám písať do DP .."zdaňovacie obdobie". Firma je platcom DPH od 1.6. mám teda napísať mesiac 6- 6 a štvrťrok 2?. Detto v potvrdení o podaní "za zdaňovacie obdobie"
    Ďalej kolonka DIČ/ RČ z poučenia by mi vyplývalo, že tam nemám uviesť nič?
    " V kolónke „Daňové identifikačné číslo/Rodné číslo“ vypĺňa osoba, ktorá je registrovaná podľa zákona SNR č. 511/1992 Zb. v znení neskorších predpisov a nie je registrovaná pre daň podľa § 4 až 7 zákona, daňové identifikačné číslo pridelené daňovým úradom na vydanom osvedčení o registrácii a pridelení DIČ. Občan vypĺňa rodné číslo, ak podáva daňové priznanie podľa bodu 5 alebo 6 tohto poučenia. "
    Firma sa stala platiteľom DPH pretože prekročila stanovený obrat čiže par. 4- 6.
    Ďakujem vopred za pomoc.
    Ak ste kvartálnym platiteľom, tak sa vyplňa iba kolónka štvrťroka, teraz je to 2 kvartál.
    Do kolónky DIČ uvedieš DIČ firmy, ktorá je spravidla totožná s IČ DPH bez prefixu SK.

    Poučenie o vyplnení DP DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.