Zavrieť

Porady

Otazka ohladne VODICAKU

Neviem presne kam tuto temu zaradit,ak najdete nieco vhodnejsie kludne mozte presunut...

mam taky jeden dotaz...uvediem priklad..__> jeden clovek,hovorme mu Keket, ma zobraty vodicak na DI.soferuje auto este v zakaze a zrobi dopravnu nehodu.

dalsi pribeh to ma asi takito..

sud bude riesit tu dopravnu nehodu za co mu napali odklad pokutu a podmienku/basu

ale bude to este riesit aj DI, kde mu daju dalsi odklad a pokutu, za vedenie vozidla v zakaze..

dobre to chapem? ak ano, tak by ma zaujimalo ci sa tie dva odklady od sudu a DI, prelinaju alebo scitaju do kopy..alebo ako to vlastne je.mne to pripada ako 2x trestany za ten isty priestupok,co je podla ustavy slovenskej republiky nepripustne...hmm
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    zle to chápeš. pretože ak bude trestaný dvakrát tak súdne bude trestaný za marenie výkonu úradného rozhodnutia a druhý krát bude trestaný za to, že spôsobil dopravnú nehodu.

    Jedná sa o dva rozdielne činy takže ústava SR porušená nie je.

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Ak vodič jazdí napriek zadržaniu preukazu, môže mať vážne problémy. Ak mu zákaz vedenia vozidla uložil súd alebo správny orgán napríklad za alkohol, je to marenie výkonu úradného rozhodnutia - a tu je možné až dvojročné väzenie.

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    zacinam si fakt mysliet ze je to chyba v matrixe,ale teraz vazne. v zakone je vela paragrafov a keby boli nasi zakonodarcovia dokonali a zakon jednoznacny pravnici by nemali pracu. zakon sa da vykladat inak od pripadu k pripadu. ale o porusenie ustavy rozhodne nejde.

    Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

    Miichaela
    Záleží aj to akú nehodu "zrobi", či on nejazdil ako mal, alebo niekto nabúra do neho - to je rozdiel. Ak má zobraté papiere a ešte aj šoféruje a on spôsobí nehodu, sú to dva rozdielne priestupky : 1. neoprávnená jazda bez papierov, 2. nehoda jeho zavinením počas zákazu vedenia motorového vozidla.

    milanx777 je offline (nepripojený) milanx777

    milanx777
    Miichaela Pozri príspevok
    Záleží aj to akú nehodu "zrobi", či on nejazdil ako mal, alebo niekto nabúra do neho - to je rozdiel. Ak má zobraté papiere a ešte aj šoféruje a on spôsobí nehodu, sú to dva rozdielne priestupky : 1. neoprávnená jazda bez papierov, 2. nehoda jeho zavinením počas zákazu vedenia motorového vozidla.
    vodic vozidla "Keket", dotal smyk a narazil do zaprkovaneho auta...

    milanx777 je offline (nepripojený) milanx777

    milanx777
    misomiso Pozri príspevok
    Este ste zabudli napisat, ci nehodu zrobil opity, alebo triezvy
    ani jedno ani druhe z miesta nehody sa vybral pre pomoc, a kym prsiel spat, policajti boli uz prec..

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    milanx777 Pozri príspevok
    ani jedno ani druhe z miesta nehody sa vybral pre pomoc, a kym prsiel spat, policajti boli uz prec..
    Tak ako policajti zistili, ze soferoval on?

    milanx777 je offline (nepripojený) milanx777

    milanx777
    zdenka131 Pozri príspevok
    Ak vodič jazdí napriek zadržaniu preukazu, môže mať vážne problémy. Ak mu zákaz vedenia vozidla uložil súd alebo správny orgán napríklad za alkohol, je to marenie výkonu úradného rozhodnutia - a tu je možné až dvojročné väzenie.
    zakaz mal ulozeny od DI,nie od sudu,je tam marenie,ale problem je v tom ze trest mu chce ulozit sud aj Di,nezavysle na rozhodnuti sudu,vlastne uz od sudu trest ulozeny ma...

    milanx777 je offline (nepripojený) milanx777

    milanx777
    misomiso Pozri príspevok
    Tak ako policajti zistili, ze soferoval on?
    auto bolo na jeho meno,bol predvolany na DI,kde podal vysvetlenie o okolnostiach nehody..

    milanx777 je offline (nepripojený) milanx777

    milanx777
    kaco11 Pozri príspevok
    zle to chápeš. pretože ak bude trestaný dvakrát tak súdne bude trestaný za marenie výkonu úradného rozhodnutia a druhý krát bude trestaný za to, že spôsobil dopravnú nehodu.

    Jedná sa o dva rozdielne činy takže ústava SR porušená nie je.

    ano to vraveli aj na DI,udajne dopravny prokuratori, maju na to nazori rozne..takze to nemusi byt az take jednoznacne,ci?

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    milanx777 Pozri príspevok
    ano to vraveli aj na DI,udajne dopravny prokuratori, maju na to nazori rozne..takze to nemusi byt az take jednoznacne,ci?

    Na zadaní témy mi niečo nesedí...

    Aha už to mám !

    CHYBA v Matrixe.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Poznám prípad z rozprávania jedného "bachara".Skrátim to.Cigáň šoferoval bez papierov (nikdy ich nemal)chytili ho, dostal pokutu....po týždni ho chytili znovu ,mal súd dostal podmienku,po mesiaci ho drapli znovu,putoval do Ilavy 7,5 roka natvrdo(marenie súdneho rozhodnutia)

    ludex je offline (nepripojený) ludex

    človek,čo si užíva život. ludex
    misomiso Pozri príspevok
    Este ste zabudli napisat, ci nehodu zrobil opity, alebo triezvy
    milanx777 Pozri príspevok
    ani jedno ani druhe z miesta nehody sa vybral pre pomoc, a kym prsiel spat, policajti boli uz prec..

    Toto je neaká divočina!! To kde hladal pomoc v Angole? Celé šetrenie,od príchodu policajtov,zdokumentovanie atď.,atď,trvá vééélmi dlho.Niekedy trvá policajtom,kým prídu na miesto nehody aj 2-3 hodiny!!!

    Mimochodom,záver šetrenia musel byť jasný! Buď tam bol alkohol,alebo nebol!! Neexistuje "ani jedno,ani druhé" .

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    kaco11 Pozri príspevok
    Jedná sa o dva rozdielne činy takže ústava SR porušená nie je.
    Tak ci tak, nasa ustava je taka vagna, ze v podstate ani nie je mozne ju porusit

    milanx777 je offline (nepripojený) milanx777

    milanx777
    Mal ulozeny zakaz od DI viest motorove vozidla.v case zakazu som viedol vozidlo a sposobil som dopravnu nehodu,sud mi ulozil pokutu a dalsi zakaz na 24 mesiacov.(tu nehodu riesil este aj DI,ktori mi nastastie ulozil len penazny trest)

    moja je ako sa ten stry trest a novy budu pocitat do kopy alebo budu plynut nezavezne na sebe,?

    informoval som sa aj na Di,ale ani tam mi nevedeli presne povedat co a ako,dozvedel som sa len tolko ze by mi malo este prist nejake stanovisko zo sudu(do cca 2mesiacov)

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    milanx777 Pozri príspevok
    Mal ulozeny zakaz od DI viest motorove vozidla.v case zakazu som viedol vozidlo a sposobil som dopravnu nehodu,sud mi ulozil pokutu a dalsi zakaz na 24 mesiacov.(tu nehodu riesil este aj DI,ktori mi nastastie ulozil len penazny trest)

    moja je ako sa ten stry trest a novy budu pocitat do kopy alebo budu plynut nezavezne na sebe,?

    informoval som sa aj na Di,ale ani tam mi nevedeli presne povedat co a ako,dozvedel som sa len tolko ze by mi malo este prist nejake stanovisko zo sudu(do cca 2mesiacov)
    Takže chyba nie je v matrixe... ale milan777 = "Keket", ako sa sám nazval. A ide o neho.

    Tak si počkaj, čo ti príde zo súdu. Tam by malo byt uvedené aj to, odkedy bude platiť zákaz vedenia. Ak nebude uvedené, tak si myslím, že sudca asi zohľadnil aj predošlý trest zákazu vedenia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.