Zavrieť

Porady

Vypocet spotreby phm

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Ide o vypocet spotreby PHM.
Ak mam v TP vozidla nasled. udaje:
- spotreba mesto: 10,0
- spotreba mimo mesto: 5,6
- kombinovana : 7,2 l / 100 km

Sluzobnu cestu zilina-bratislava preratavam spotrebou 7,2 l alebo si urobim priemer vsetkych 3 spotrieb, co je 7,6 l.

dakujem
Usporiadat
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
aj ja, aj ja, chcem potvrdiť, že presne tak :-)))
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Ja tiež robím priemer za celý mesiac.

Mňa však viac zaujíma, či prikladáte k jazdám aj bločky od benzínu.
Nie vždy mám potrebný počet bločkov o nákupe na PHM. Najmä ak zamestnanci vykonávajú pracovnú cestu. Na cesťáku je rozpísaných 200 km ale ja mám bločky o nákupe PHM na 100 km.
Vyžadujú daňové kontroly prikladať k cesťákom bločky o nákupe PHM ?
Ak ich nebudem vedieť doložiť neuznajú mi takýto výdavok ?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ja prikladám (aj keď bločky nepokrývajú skutočne najazdené kilometre) z dôvodu, že tam je uvedená cena, ktorú používam
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

Ked je to jeho súkromné vozidlo, tak berieš do CP priemer za PHM a nemusíš mať doklady, ale ak máš služobné vozidlo tak ano to máš náklad daňový a uplatníš si DPH
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Zamestanaci robia prac. cesty so svojimi vlastnými autami. Takže vtedy nie je potrebé doložiť bloček o nákupe PHM ? Stačí mi ak si stiahnem z internetu ceny PHM (alebo z iného zdroja) ?

Na firemné autá máme stále doklad o nákupe PHM. Odpočítavame si DPH.

Ďakujem za upresnenie.
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

Presne ako píšeš, stiahni si z www.slovnaft.sk priemerné ceny mesačne a to kto mu prilož
0 0
anam anam

anam je offline (nepripojený) anam

Yvvetta
Ja tiež robím priemer za celý mesiac.

Mňa však viac zaujíma, či prikladáte k jazdám aj bločky od benzínu.
Nie vždy mám potrebný počet bločkov o nákupe na PHM. Najmä ak zamestnanci vykonávajú pracovnú cestu. Na cesťáku je rozpísaných 200 km ale ja mám bločky o nákupe PHM na 100 km.
Vyžadujú daňové kontroly prikladať k cesťákom bločky o nákupe PHM ?
Ak ich nebudem vedieť doložiť neuznajú mi takýto výdavok ?
Ak preplácaš PHM pri cesťáku, tak musí byť doklad o nákupe priložený. Ak zamestananec doklad nepredloží, je to na jeho škodu. Neviem, či by v tomto prípade obstálo čestné prehlásenie o strate bloku, ja to zásadne nerobím.
Ak má na cesťáku rozpísaných viac km , ako nakúpil PHM, tak je možné predpokladať, že mal možno nejaké palivo v nádrži, kým šiel na SC.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Ja len doplnim moju skusenost.
K 1. otazke priemer z 3 hodnot robit len vyslovene ak je to auto s hodnotami o spotrebe podla EHK. Inak tu hodnotu, ktora je nazvana "kombinovana" a ten priemer nepocitaju ako priemer tych dvoch predtym. Tam su pouzite ine algoritmy. No a blocky pri firemnou aute bezpodmienecne, lebo dokladujes cenu, "v case nakupu"
a pri zamestnancovi sa dokladuje cena "v case pouzitia", tzn. ze zamestnanec moze tu cestu urobit aj s plnou nadrzou, ktoru naplnil "za svoje" pred cestou. Takze podla cennika Slovnaft.
0 0
Fidlo Fidlo

Fidlo je offline (nepripojený) Fidlo

Súhlasím s Jancou - viď predchádzajúcu odpoveď, robím to presne ako ona.

Na doplnenie k používaným náhradám za použív.auta pri prac. ceste. Presne to je rozpísané kedy aký priemer použiť v zák. č.283/2002, §7, ods.4,
a/ ak je v TP uvedená spotreba len podľa slovenskej techn.normy - použije sa táto, pri jazde v meste sa zvýši o 40%
b/ ak je uvedená v TP spotreba podľa slov.normy aj predpisu EHK, alebo len EHK, použije sa spotreba EHK vypočítaná aritmetickým priemerom / to je už skôr uvedený súčet 3 hodnôt:mesto, 90km/hod, 120km/hod delené tromi/, ak jazdí len v meste použije sa udaj o spotrebe v meste, nie aritmetický priemer
c/ak je uvedená v TP spotreba podľa smerníc ES, použije sa spotreba zodpovedajúca príslušnému cyklu premávky al. kombinácii jednotlivých cyklov uvedených v smernici ES, odvodených od konkrétneho režimu jazdy cestn. mot. vozidla.
Podľa môjho názoru v uvedenom príklade v otázke je asi v TP uvedená spotreba podľa ES a v tom prípade sa nemôže robiť aritmetický priemer uvedených troch údajov, koďže ten tretí údaj je už vlastne priemer - kombinovaná spotreba. Takže pri jazde v meste aj mimo mesta súčasne by som použila kombinovanú spotrebu, nie aritmet. priemer, ten sa používa len ak sú v TP uvedené tri rozne cykly premávky - viď bod po b/
0 0
ikula ikula

ikula je offline (nepripojený) ikula

No, dík Anam, dúfam, že len strašíš! Ja pri preplácaní cestovných náhrad zamestnancom, ktorí požívajú na pracovné cesty súkromné auto nevyžadujem bločky, veď je to náhrada. Ceny si sťahujem zo Slovnaftu.
0 0
dodo1 dodo1

dodo1 je offline (nepripojený) dodo1

vladan
teraz je to to isté (ale malo by to byť podľa nejakých EÚ smerníc), tieto tri údaje spočítaš a delíš troma.
Paula, obdivujem tvoj zmysel pre detail - mňa by to v živote nenapadlo - prepočítavať priemerky :-)))
Pekný deň

...no nie je mi celkom jasne, preco beries do priemeru aj kombinovanu spotrebu, ktora uz zohladnuje predsa rezim prevadzky v meste aj mimo mesta...je to ako keby sa do priemeru pouzil uz raz vypocitany priemer, nie?? i ked kombinovana spotreba neodraza presne aritmeticky priemer tych dvoch... Tak ako vlastne pocitate spotrebu pre zauctovanie??? A potom v Zakone o dani z prijmov v § 19, ods.2, pism. l) sa nehovori o priemernej spotrebe, ale len o spotrebe uvedenej v TP. Priemerna spotreba je spominana len v Zakone o cestovnych nahradach v § 7, ale je toto smerodajne aj pre uctovanie spotreby auta zaradeneho v majetku firmy?? Skuste prosim toto niekto vysvetlit. Dik.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

McMarti
Presne ako píšeš, stiahni si z www.slovnaft.sk priemerné ceny mesačne a to kto mu prilož
daj mi prosim ta konkretny link na tu tabulku, lebo ju na tej posratej stranke neviem najst.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Nandrolon
daj mi prosim ta konkretny link na tu tabulku, lebo ju na tej posratej stranke neviem najst.
Slovnaft už nezverejňuje ceny na svojej stránke. Priemerné ceny nájdeš na stránke Štatistického úradu:

http://www.statistics.sk/webdata/slo...nz/benz05n.htm
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
potrebovala by som poradit....
blocky za phm mi davali priebezne kazdy mesiac a ja som nekotrolovala spotrebu, takze mi dali blocky aj navyse, teraz som robila vypocet spotreby a vyslo mi toto>

najazdenych kilometrov mam 14284km
zostatok v nadrzi na 490 km
v TP mam spotrebu 5,9

optimalna spotreba mi vysla 842l
v nadrzi 28,91

podla blockov nakupili 1509,22
cize rozdiel mi vznikol 638,31l
chcem sa opytat ako to mam teraz zauctovat, v akej hodnote a na aky ucet, robim PU. nie je mozne dopisat do knihy jazd este nejake jazdy? aby som odstranila tu nadspotrebu.... lebo spotreba auta je v skutocnosti vacsia...
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
janka.mo Pozri príspevok
potrebovala by som poradit....
blocky za phm mi davali priebezne kazdy mesiac a ja som nekotrolovala spotrebu, takze mi dali blocky aj navyse, teraz som robila vypocet spotreby a vyslo mi toto>

najazdenych kilometrov mam 14284km
zostatok v nadrzi na 490 km
v TP mam spotrebu 5,9

optimalna spotreba mi vysla 842l
v nadrzi 28,91

podla blockov nakupili 1509,22
cize rozdiel mi vznikol 638,31l
chcem sa opytat ako to mam teraz zauctovat, v akej hodnote a na aky ucet, robim PU. nie je mozne dopisat do knihy jazd este nejake jazdy? aby som odstranila tu nadspotrebu.... lebo spotreba auta je v skutocnosti vacsia...
posuvam
0 0
Capucinko Capucinko

Capucinko je offline (nepripojený) Capucinko

Ahojte Poradaci,

po dlhej dobe sa obraciam a Vás s prosbou o pomoc pri dileme, ktora mi nastala pri vypocte PHM zamestnanca pouzivajuceho sukromne MV na firemne ucely.
Interne mame stanovene, ze zamestnanec musi predlozit blocky o pouziti MV na sluzobnu cestu.
V § 7 zakon o cestovych nahradach ods 5) sa hovori, ze ak zamestanec preukazuje cenu pohonnej latky viacerymi dokladmi o kupe, cena a moze prepocitat aritmetickym priemoerom preukazanych cien.

A tu sa nam vyskytla otazka vo forme vypoctu, ktory Vam predkladam:
moj sposob vypoctu :
1. 1,105 Eur za liter
2. 1,099
3. 1,069
4. 1,109
_______
4,382 / 4 = 1,0955 Eur – 1,096

Kolegov
pocet litrov na blocku cena celkom
1. 49,77 litrov 55 eur
2. 36,40 litrov 40 eur
3. 63,61 litrov 68 eur
4. 58,61 litrov 65 eur
_______________________
208,39 litrov 228 Eur

228 eur /208,39 litrov = 1,094

Vopred ďakujem za Vase odpovede

Capucinko
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Oba sú aritmetické priemery, prvý jednoduchý, druhý vážený.
Ja by som použila ten druhý, pretože si myslím, že ten zamestnanec nepoužil zakaždým len 1 liter z nakúpeného množstva.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať