Zavrieť

Porady

Vypocet spotreby phm

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Ide o vypocet spotreby PHM.
Ak mam v TP vozidla nasled. udaje:
- spotreba mesto: 10,0
- spotreba mimo mesto: 5,6
- kombinovana : 7,2 l / 100 km

Sluzobnu cestu zilina-bratislava preratavam spotrebou 7,2 l alebo si urobim priemer vsetkych 3 spotrieb, co je 7,6 l.

dakujem
Usporiadat
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
urobíš si priemer
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
dakujem a prajem ti pekny den
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Je mimo oblasť môjho chápania, kto a ako vypočítava do technického preukazu spotrebu. Ak je mesto 10,0 a medzimesto 5.6, potom kombinovaná spotreba je súčet delený 2. A to je 7,8 (nie 7,2). Nezdá sa mi výpočet priemeru spočítať mesto+medzimesto+kombinácia a deliť 3.
Kedysi v TP bola spotreba na 60 km/h, 90 km/h, 120 km/h. Tam chápem súčet 3 spotrieb delených 3.
Naposledy upravil Paula : 09.08.04 at 10:04 Dôvod: doplnenie
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
teraz je to to isté (ale malo by to byť podľa nejakých EÚ smerníc), tieto tri údaje spočítaš a delíš troma.
Paula, obdivujem tvoj zmysel pre detail - mňa by to v živote nenapadlo - prepočítavať priemerky :-)))
Pekný deň
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

vladan, ďakujem za obdiv ale ver, že niekedy sa sama na seba hnevám pre tie detaily, prinášajú mi zbytočný stres a pocit neistoty, že som niečo spočítala zle a raz mi to niekto (kontrola) zráta aj s halierikmi.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
a este otazocku:
ak nakupim PHM a zabudnem blocik. kupim to ako za sukromne peniaze, ale aku dam nakupnu cenu? poslednu, ktoru som mala evidovanu ako nakup? a mozem to vobec takto spravit? alebo co teda v pripade ze stratim blocik?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
existuje tabuľka cien PHM podľa Slovnaftu, len neviem kde ju nájdeš. Teda neviem na nete, ale mne to chodí založené v periodikách od Poradcu a Poradcu podnikateľa :-)
Pekný deň
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

vladan
existuje tabuľka cien PHM podľa Slovnaftu, len neviem kde ju nájdeš. Teda neviem na nete, ale mne to chodí založené v periodikách od Poradcu a Poradcu podnikateľa :-)
Pekný deň
Tabuľka cien vývoja PHM je na www. slovnaft.sk
0 0
Timea Timea

Timea je offline (nepripojený) Timea

ceny PHM od slovnaftu su na www.slovnaft.sk
Pekny den. Timea
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ďakujem za doplnenie Timea a McMarti.
Ajacik - a odpoveď je kompletná :-)))
Pekný deň
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Srdecna vdaka kolegovia :-))
0 0
Fajdy Fajdy

Fajdy je offline (nepripojený) Fajdy

Keďže v dotaze od ajacik chýba informácia aká norma spotreby je uvedená v TP chcem pre úplnosť dodať, že pre výpočet spotreby PHL sa rozšírili spôsoby výpočtu podľa smerníc ES.
Od r. 2002 je v zákone 283/2002 o cestovných náhradách § 7 ods. 4 písm. c/ povedané:
"Ak je v TP motorového vozidla uvedená spotreba podľa smerníc ES na výpočet sa použije spotreba zodpovedajúca príslušnému cyklu premávky alebo kombinácii jednotlivých cyklov premávky uvedených v príslušnej smernici ES, odvodených od konkrétneho režimu jazdy cestného motorového vozidla. "
Toto je dosť zásadná zmena.
Čiže, ak je v TP uvedená norma ES a pracovná cesta bude aj v meste aj mimo mesta ja by som použila normu kombinovanú.
Pekný deň.

0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Tou normou spotreby si asi myslela toto, vsak?

Spotreba paliva EÚ - mesto, - mimo mesto, - kombinovana

Takze ak je spotreba paliva udavana podla eur. smernic, nepouzivat priemer, ale kombinovanu jazdu. som to tak pochopila. je to tak?
0 0
Fajdy Fajdy

Fajdy je offline (nepripojený) Fajdy

Ak v TP je uvedená norma ES a pracovná cesta bude vykonaná jednoznačne aj v meste aj mimo mesta používam kombinovanú. Tak som to myslela.
Pekný deň.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Akú sadzbu za liter použiť pri výpočte náhrady PHM, keď bolo najazdených v priebehu dňa cca 100 km ešte v rámci sadzby 35,40 Sk a potom sa natankovalo za 36,- Sk a najazdilo sa ešte cca 150 km? Rátať to priemerom, alebo aký je postup?
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

Ja používam cenu ktorú vyhlasuje Slovnaft na stranke www.Slovnaft,sk, to by mal byť priemer
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

McMarti
Ja používam cenu ktorú vyhlasuje Slovnaft na stranke www.Slovnaft,sk, to by mal byť priemer
Mám bločky o nákupe PHM a sú tam aj iné ceny ako má Slovnaft. V tejto oblasti nie som vôbec doma, preto zisťujem akú sadzbu používať.
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

zober priemer
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

McMarti
zober priemer
Čiže urobiť priemer zo sadzieb za ktoré bolo počas mesiaca tankované?
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

presne tak
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať