Zavrieť

Porady

Zrusenie zmluvy

Dobry den,
chcem sa opytat ci je mozne zmluvu o podnajme bytu vypovedat tesne po podpise (mam pocit,ze zmluva sa da zrusit do 7 dni,alebo je to len na tovar,ze sa da vratit ??).
V pripadne,ze nieje nieco taketo mozne,treba poslat doporucenu vypoved.Co je moj doklad,keby sa prenajimatel tvaril,ze mu nic neprislo,len potvrdenka z posty,ktora nic nehovori (sice asi nic ine okrem toho sa neposiela..) ?
Nemal by byt nejaky problem,ale clovek nikdy nevie,je mi jasne,ze to je aj moje pochybenie,ale pri prehliadke bytu som si niektore veci tak nevsimol,cize pokial by som predcasne vypovedal zmluvu ,asi to vyriesim aj nejakym odskodnym...
Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Zmluva o nájme bytu nemusí byť ani písomná, výpoveď však áno. Teraz sa môžete s prenajímateľom len dohodnúť o ukončení nájmu, alebo dať výpoveď - trojmesačnú, ak nie je dohodnuté inak.

    To, čo ti vadí a pri prehliadke si si nevšimol, by mohlo zavážiť len vtedy, ak by ti to znemožňovalo riadne užívať byt. O odstránenie závad môžeš požiadať prenajímateľa, ak to neurobí, môžeš ty na jeho náklady.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    arizona, wagner, Lubaba, mona091, vieraaaa, terezamaria, zdenka131
    7

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Nájom máš na dobu určitú, 31.7.2011 ti končí nájom automaticky. Ak máskončiť skôr, musí sa dávať výpoveď alebo robiť dohoda o skončení nájmu. Ak však napr. nebudeš platiť, môže ťa vyhodiť aj skôr.
    Spoločný nájom má trochu špecifiká, pozri §§ 700 - 702 obč. zák.

    Zánik nájmu bytu
    § 710
    (1) Nájom bytu zanikne písomnou dohodou medzi prenajímateľom a nájomcom alebo písomnou výpoveďou.
    (2) Ak bol nájom bytu dohodnutý na určitý čas, zanikne tiež uplynutím tohto času. Ustanovenie § 676 ods. 2 neplatí pre zánik nájmu bytu.
    (3) Ak bola daná písomná výpoveď, skončí sa nájom bytu uplynutím výpovednej lehoty. Výpovedná lehota je tri mesiace a začína plynúť prvým dňom mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom bola nájomcovi doručená výpoveď. Prenajímateľ môže nájomcovi písomne určiť dlhšiu výpovednú lehotu. Na doručovanie písomnej výpovede nájmu bytu sa primerane použijú ustanovenia osobitného predpisu.5a)
    (4) Ak bola daná výpoveď z dôvodu podľa § 711 ods. 1 písm. d), že nájomca nezaplatil nájomné alebo úhradu za plnenia poskytované s užívaním bytu, a preukáže, že ku dňu doručenia výpovede bol v hmotnej núdzi z objektívnych dôvodov, 5b) výpovedná lehota sa predlžuje o ochrannú lehotu, ktorá trvá šesť mesiacov.

    qwert1 je offline (nepripojený) qwert1

    qwert1
    Dobry den,
    neviem ci je toto najvhodnejsia kategoria,ale chcem sa informovat,ci je mozne zrusit zmluvu na najom do 7 dni(pocul som,ze nieco taketo je mozne na tovar).
    Vyskytli sa pri byte nejake problemy,co som si pri podpise nevsimol,zmluva sa tym vsak nijak neporusila.
    Pripadne ak nie, lehota 1 mesiac mi zacne plynut 1. nasledujuci mesiac, kedze zmluva bola podpisana ako keby zajtra(1.jul ako vznik najmu) .V pripade,ze to odoslem este dnes, chape sa datum odoslania vypovede,alebo datum prijatia vlastnikovi bytu(aj ked datum zrusenia zmluvy by bol v tomto pripade skorsi ako datum podpisu,co je blbost...)??
    dakujem

    qwert1 je offline (nepripojený) qwert1

    qwert1
    Nájom bytu sa dojednáva na dobu určitú, a to od 1.8.2010 do 31.7.2011.
    2. Ak nájomca písomne požiada v lehote dva mesiace pred uplynutím doby nájmu o predĺženie
    nájmu, prenajímateľ môže po vzájomnej dohode s nájomcom predĺžiť nájomnú zmluvu o ďalšie
    obdobie.
    3. Podmienky, za ktorých môže prenajímateľ alebo nájomca skončiť nájom pred uplynutím
    doby uvedenej v odseku 1. sa riadia príslušnými ustanoveniami Občianskeho zákonníka.
    4. Zmluvné strany sa dohodli, že nájom možno zrušiť aj výpoveďou ktoroukoľvek zo zmluvných strán
    bez udania dôvodu s trojmesačnou výpovednou lehotou, ktorá začne plynúť prvým kalendárnym
    dňom nasledujúceho mesiaca po doručení výpovede druhej zmluvnej strane. Výpoveď musí byť
    podaná v písomnej forme. Ak druhá strana odmietne prevziať listinu o odstúpení, má sa za to, že
    dňom takéhoto odmietnutia bolo odstúpenie oznámené, resp. doručené.
    5. V prípade, že nájomca po zániku tejto zmluvy niektorým zo spôsobov uvedených v tejto zmluve
    byt neuvoľní, prenajímateľ je oprávnený po predchádzajúcom písomnom upozornení doručenom
    nájomcovi vysťahovať veci nájomcovi a uskladniť ich v náhradných priestoroch. Náklady spojené
    so sťahovaním a uskladnením hradí nájomca.


    v tomto clanku sa mi nepozdava bod 3,mam podpisat takuto zmluvu,alebo tento bod prinutit prenajimatela zrusit v zmluve,co znamena ..sa riadia príslušnými ustanoveniami O.Z.??? - nechcem byt viazany len na vypoved pre dovod,ze byt je neobyvatelnym...
    chceme standardnu zmluvu na 3 mesiace vypovednu lehotu ako je v bode 4 (nebije sa tento bod s predchadzajucim bodom 3 ?),ale pokial viem,pri type na neurcite obdobie je problem s nahradnym bytom,preto je ta doba urcita .
    taktiez chcem,ze ak sa niekto z nas 4 najomcov rozhodne odist,staci jeho vypoved a viaze sa na celu zmluvu,aby nebol prevalcovany vacsinou,keby bol problem ,vie mi niekto poradit,ako to najlepsie formulovat ?
    Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.