Zavrieť

Porady

správca PC

potrebovala by som poradiť, na jednom PC s Windows 7 sa nedokážem prihlásiť ako správca. Keď mi vyskočí to okno, tak ano je šedé a nedá sa použiť. Je to nový PC, ešte nepoužívaný. Stretol sa s tým niekto?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
daja106 daja106

daja106 je offline (nepripojený) daja106

včera som si všimla, že Windowsu licencia bola platná od...neviem 2008, ale skončila 20.1.2010.....nemá to s tým nič spoločné????
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Máš vôbec nálepku na spodnej strane notebooka , kde je aj KEY produktu.Možno , že máš notebook bez windows a predavač nainštaloval windows iba tak aby nebol notebook prázdny a ide iba o skúšobnú verziu windows.Windows nemá platnosť od-do.

Klikni pravé tlačidlo na tento počítač-vlastnosti a tam je napísané či je windows aktivovaný a je tam aj nálepka pravosti windows.

Ešte na doplnenie ak aktualizácia windows , ktorá overuje legálnosť windows zisti ,že je nelégálny, tak zmizne pozadie pracovnej plochy-obraz ,ostane bez farebného pozadia a windows nie je vo farbe.
Naposledy upravil Vlado40 : 06.07.10 at 11:03
0 0
daja106 daja106

daja106 je offline (nepripojený) daja106

ano, nálepka je, jasné aj kody 2, key... som v práci a notebook mám doma....škoda
večer napíšem....zatial moc krát dakujem
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Len si nálepku netreba pomýliť s nálepkou výrobcu od notebooku.

http://www.microsoft.com/howtotell/c...lang=en&pg=coa
0 0
daja106 daja106

daja106 je offline (nepripojený) daja106

ďakujem, nie pozadie nezmizlo, je v poriadku aj farba a myslím, že už bola aj aktualizácia..no windows defender
0 0
zamestnankyna zamestnankyna

zamestnankyna je offline (nepripojený) zamestnankyna

Klikaj Štart- Všetky programy- Príslušenstvo, pravým na Príkazový riadok- Spustiť ako správca.

Vložíš príkaz :" net user administrator /active:yes " a Enter. Malo by nasledovať toto:



Potom sa odhlás a malo by ponúknuť admin. účet na prihlásenie. Držím palec.
0 0
daja106 daja106

daja106 je offline (nepripojený) daja106

nedá sa spustiť ako správca, opäť vyskočí to okno ...zadajte heslo správcu a kliknite na tlačítko ano....a to je ten problem...
Naposledy upravil daja106 : 07.07.10 at 17:26
0 0
maurer2 maurer2

maurer2 je offline (nepripojený) maurer2

nuz kedze nevies heslo na admina tak sa tam ani nedostanes da sa to obist ale je to dost zlozite a nie na poradu najlahsie ja REINSTAL A BUDE POKOJ
0 0
zamestnankyna zamestnankyna

zamestnankyna je offline (nepripojený) zamestnankyna

Ak sa na toto cítiš, tak vyskúšaj ako posledné možnosti pred preinštalovaním systému: UBCD4win alebo Password & Registry Editor.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ja by som spustil Win7 ako pri prvom spustení , je to rýchlejšie ako reinstal a keď potom sa nič nezmení ,tak nová inštalácia .
0 0
daja106 daja106

daja106 je offline (nepripojený) daja106

pri prvom spustení heslo nepýtalo a ani nieje, teda neotvorí sa žiadne okno, kde by som mala to heslo zadať...a ten reinstal som nikdy nerobila....no neviem...
"zamestnankyna" ... nie, na toto sa naozaj necítim....
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Takto sa robí prvé spustenie , ale treba to spustiť ako správca a to zrejme asi nepôjde ,treba skúsiť.

CTRL+ALT+DEL - spustiť správcu úloh -zobraziť procesy všetkých použivateľov-dole proces-wmpnetwk.exe - označiť-kliknúť - ukončiť proces.

Potom štart -napísať cmd.exe-spustiť ako správca.
Napísať - sysprep\sysprep.exe - enter.
Vyskočí okno je tam hneď prednastavené prejsť na prvé spustenie systému - dole možnosť vypnutia reštartovať.

Samozrejme bude to čistý windows bez programov , takže si treba zálohovať svoje súbory z C-ečka.
0 0
daja106 daja106

daja106 je offline (nepripojený) daja106

...nie, skutočne to nešlo, len správca....a čo teraz??
0 0
daja106 daja106

daja106 je offline (nepripojený) daja106

tak nakoniec som to nejak urobila cez F8, vyskočila ponuka, zmenila som a potom sa to znova načítalo, vlastne cez ten núdzový režim. Takže vela, vela dakujem tomasovi67 a vladovi 40 a všetkým zúčastneným za pomoc....pozývam na kávu)))
0 0
Meiki Meiki

Meiki je offline (nepripojený) Meiki

alla66
daja106 Pozri príspevok
potrebovala by som poradiť, na jednom PC s Windows 7 sa nedokážem prihlásiť ako správca. Keď mi vyskočí to okno, tak ano je šedé a nedá sa použiť. Je to nový PC, ešte nepoužívaný. Stretol sa s tým niekto?
Z akého dôvodu sa chceš prihlásiť ako správca?

Ak chceš spustiť program ako správca, stačí kliknúť pravým tlačítkom a spustiť program ako Administrátor.
Tak to je celkom dosť dôležité sa vedieť prihlásiť ako správca lebo potom ani napr. tá tvoja spomínaná rada nefunguje. Treba vždy potvrdenie od správcu.
0 0
Meiki Meiki

Meiki je offline (nepripojený) Meiki

daja106
potrebovala by som poradiť, na jednom PC s Windows 7 sa nedokážem prihlásiť ako správca. Keď mi vyskočí to okno, tak ano je šedé a nedá sa použiť. Je to nový PC, ešte nepoužívaný. Stretol sa s tým niekto?
Mám presne ten istý problém
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Obaja máte obmedzený účet USER. Takže sa nikam nedostanete.
Je potrebné tento účet povoliť (staršieho dáta ale postzup by mal fungovať: http://www.mrpear.net/cz/blog/218/po...tor-win7-vista ), alebo vytvoriť nový účet s právami správcu (ovšem to obnáša isté riziko)
https://support.norton.com/sp/sk/sk/...rProfile_sk_sk a starý účet potom zrušiť.

Toto však z doterajšieho účtu nevytvoríte. Musíte sa dostať do skrytého účtu Administrator

na účtoch nastaviť potrebné oprávnenia

Naposledy upravil misoft : 15.01.18 at 13:16
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať