Zavrieť

Porady

Ake hranoly na krov...?

ITckar, ucitel...
Ahojte vsetci,
Staviame uz 1NP a trochu sa trapime z kvalitou tehly, ale kedze by som velmi rad dostal hrubu stavbu do zimy pod strechu, zacinam uz teraz uvazovat o krove. Jedna sa o jednoduchu sedlovu strechu, rozmery domu su 9,5 x 8,6 m (vonkajsie). Bez akychkolvek vycnelkov, aby bola stavba ozaj co najjednoduchsia. Projekt som si kreslil v CADe v podstate sam podla inych vzorovych projektov a s mojimi doplnkami a zmenami (samozrejme potom potvrdene aj projektantom, statikom aj vsetkymi ostatnymi ludmi v kolotoci stav. povolenia) ale nie som si isty, ci som spravne zvolil typ hranolov na krov. Kliestiny 180x60 (2x), Krokvy 180x120, Pomurnica 150x150, Vaznica 180x140, ... Ake sa najcastejsie pouzivaju v takychto pripadoch (vid vykres krovu)? Nie som odbornik, ako hovorim, udaje som bral z viacerych inych projektov...
Poradte prosim, ak som nieco zbytocne predimenzoval alebo poddimenzoval, chcel by som na zaklade tohto objednat rezivo na krov aby pomaly vysychalo... Vykresy su prilozene...
Pripadne ak by vas napadlo nieco na co som pozabudol...
A este jedna vec, uvazujem v buducnosti nejaky pristresok nad vchodove dvere a na druhej strane nad terasou ale asi nie tak, aby to bolo sucastou strechy? Alebo by bolo vhodnejsie predlzit trochu krokvy a spravit to ako sucast strechy (nad dvere cca o meter, nad terasu cca o 2m)?
Prilozene su vsetky potrebne vykresy v pdf...
Vopred vsetkym dakujem.
Usporiadat
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Ja by som ju tam dal,je to hambálok,na stolicu možno malý rozpon,ale "fetňa" je "fetňa".
0 0
lubluc lubluc

lubluc je offline (nepripojený) lubluc

ciners Pozri príspevok
Vykres krovu a vykres tvaru podlazia pod krovom treba
ciners@post.sk
Zdravím,
len sa chcem uistiť či Vám došiel mail?
Ď.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Pozrel som si výkresy:je tam problém v tom,že na poschodí je len jedna nosná stena a nie je aspoň v strede stavby.Na tie dve priečky položiť stĺpik sa neodvážim,hlavne,ak je pod nimi na prízemí voľný priestor.Tvrdíte,že steny už stoja,to asi nebude staticky vyhovovať ani v strope.Asi ostaneme len pri navrhnutom systéme.Snáď ešte preložiť hrubý trám naprieč a na ten to postaviť,no z výkresov nie je jasná výška stien pod pomúrnicou.
0 0
lubluc lubluc

lubluc je offline (nepripojený) lubluc

lubluc Pozri príspevok
Ahojte,
aj ja mám jednu otázku ohľadne krovu. Staviame dvojpodlažný rodinný dom. 1.NP potom železobetónová deka. Nasleduj 2.NP výška múrov je 1,75m a na múroch je veniec výšky 25cm. Veniec nie je spojený s dekou s betónovými stĺpmi, ale je previazaný po celom obvode. Krov je navrhnutý jednoduchý hambálkový(iba krokvy a klieštiny) žiadne väznice. Pomúrnica 150X150, Krokvy 80X180, Klieštiny 50X180. Vzdialenosť krokiev 80cm.Dĺžka krokvy je 5,25m z toho presah na vonkajšiu stranu je 1,2m. Sklon strechy 25°.Krytina Bramac. Dom má pôdoris 7,5X15m.
Otázka znie:
Je potrebné dať hrebeňovú väznicu(niektorý tesári tvrdia že áno). Ak áno tak prečo?
Vopred ďakujem za Vaše názory.
treba čítať poriadne
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

myslim si, ze je to v poriadku. Na taky maly rozpon by to mal hambalok zvladnut. Mozete si vyziadat este od statika, ci posudil vodorovne reakcie z krovu. Osobne mi trva vypocet na taky domek menej ako den, tak nieco Vam snad za tie peniaze musel napocitat
0 0
lubluc lubluc

lubluc je offline (nepripojený) lubluc

ciners Pozri príspevok
myslim si, ze je to v poriadku. Na taky maly rozpon by to mal hambalok zvladnut. Mozete si vyziadat este od statika, ci posudil vodorovne reakcie z krovu. Osobne mi trva vypocet na taky domek menej ako den, tak nieco Vam snad za tie peniaze musel napocitat
Ďakujem veľmi pekne za ochotu.
Lubo
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať