Zavrieť

Porady

červené fľaky na rukách a kolenách

Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať, či má neikto podobný problém ako ja. Boli sme s deťmi nedávno na chate v horách. Po asi 5 dňoch sa mi začali na rukách vyhadzovať najskôr malé pupáčiky, no 2-3 deň sa mi znich urobili červené pľuzgieriky až po lakeť. Dokonca už aj na kolenách. Fľaky svrbia. Kožná pani doktorka mi robila nedávno krvné testy a test na kvasinky a výter z nosa a hrdla. V nos mám vraj stafilokok auleus /tuším sa to tak píše/, ktorý mi liečila antibiotikami a vraj mám aj pozitívny výsledok na kvasinky.
Na spomínané fľaky,či pľuzgieriky mi povedal, že ide najskôr o alergiu na slnko spojenú možno aj s alergiou na nejakú potravinu. Vždy v jarných mesiacoch sa mi urobili podobné cca 3 pupáčiky -ale len na ruke. Teraz až po lakeť / potiaľ som nosil tričko /. Beriem Xyzal a mastičku Beloderm, no bez výsledku. Žeby ozaj alergia na slnko? Poraďte. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    červené fľaky na rukách a kolenách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.