Zavrieť

Porady

Pranie zápach tmavé prádlo

Prajem pekný deň všetkým poraďákom.
Prosím o radu, pri praní farebného prádla na 30°C hlavné pranie (prášok Persil) + aviváž (Silan), po vypraní je cítiť zápach na tmavých veciach (čierne a tmavo modré, ostatné farby sú bez zápachu – krásne voňajú). Má niekto podobné skúsenosti? Ako odstrániť zápach?
Usporiadat
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

...to je zaujímavé, aj mne sa už stalo, že som vyprala prádlo a po presušení určité kusy tmavého tak zvláštne kyslo-zatuchlo smrdeli...

Keď sa mi to stalo raz, dva razy, tak som si myslela, že som ešte vlhké poskladala a do žehlenia to akosi medzi ostatným zatuchlo, začala som si dávať pozor, ale občas sa to zopakovalo zas.
Skúšala som rôzne aviváže a nakoniec som natrafila na skutočne jedničku medzi avivážami...teda aspoň môjmu citlivému nošteku a používam len a len LENOR - modrý Spring a odvtedy mi už nič nekrúti nosom.
Je pravda, že ak som doposiaľ ,,šetrila" na aviváži a dávala len pol uzáveru - teraz picnem celý do posledného prania a prádielko vonia, jeho vôňu naozaj cítiť počas celého dňa.

Skús callysto vymeniť pracie prostriedky, možno sa Tvoja kombinácia ,,neznáša"...predsa je to len chémia a niektoré kusy oblečenia jednoducho zasmradnú. Samozrejme, že je to len moja domienka, vedecky nepodložená , ale krútiť mi teda nosom doma nič nebude .
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
callyisto Pozri príspevok
Prajem pekný deň všetkým poraďákom.
Prosím o radu, pri praní farebného prádla na 30°C hlavné pranie (prášok Persil) + aviváž (Silan), po vypraní je cítiť zápach na tmavých veciach (čierne a tmavo modré, ostatné farby sú bez zápachu – krásne voňajú). Má niekto podobné skúsenosti? Ako odstrániť zápach?
Ja na čierne a tmavé oblečenie používam osobitný gel k tomu určený a mám pocit, že všetky tieto gély, aj keď sú rôznych výrobcov, tak divne páchnu. Asi tam niečo pridávajú na stálosť farieb a toto spôsobuje ten pach. Musím vždy dať veľa aviváže, aby som to potlačila.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
danushka Pozri príspevok
...to je zaujímavé, aj mne sa už stalo, že som vyprala prádlo a po presušení určité kusy tmavého tak zvláštne kyslo-zatuchlo smrdeli...

Keď sa mi to stalo raz, dva razy, tak som si myslela, že som ešte vlhké poskladala a do žehlenia to akosi medzi ostatným zatuchlo, začala som si dávať pozor, ale občas sa to zopakovalo zas.
Skúšala som rôzne aviváže a nakoniec som natrafila na skutočne jedničku medzi avivážami...teda aspoň môjmu citlivému nošteku a používam len a len LENOR - modrý Spring a odvtedy mi už nič nekrúti nosom.
Je pravda, že ak som doposiaľ ,,šetrila" na aviváži a dávala len pol uzáveru - teraz picnem celý do posledného prania a prádielko vonia, jeho vôňu naozaj cítiť počas celého dňa.

Skús callysto vymeniť pracie prostriedky, možno sa Tvoja kombinácia ,,neznáša"...predsa je to len chémia a niektoré kusy oblečenia jednoducho zasmradnú. Samozrejme, že je to len moja domienka, vedecky nepodložená , ale krútiť mi teda nosom doma nič nebude .
Tak to som prekvapená , že ten problém ako mám ja , má aj niekto iný. Ja v poslednej dobe stále ňuchám prádlo ak ho vyberiem zo skrine. Presne ako píšeš, mám pocit , že sa prádlo ožehlilo ešte keď bolo vlhké a zatuchlo .

Lenže po opraní ten zápach necítim, až keď ho uložím do skrine a v prípade potreby vyberiem .

Už som si pripadala ako blázon a stále si kladiem otázku čím to .Dokonca som už pátrala aj po žehličke a vode , ktorú do nej dávam, že či to aj od toho nepáchne, ale už som aj zmenila žehlenie bez kropenia .
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Ja na čierne a tmavé prádlo používam Woolite - tekutý prací prostriedok v čiernom obale - a som s ním spokojná, prádlo nezapácha.
1 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Mne začala práčka tak čudne páchnuť /a tým aj prádlo..../ keď som začala dávať na pranie gél /prevalcovala ma reklama/..predtým som mala akúsi averziu na pracie gély a výlučne som používala prací prášok...asi niečo na tom bude, že do tých gélov niečo dávajú...takže radíte prebiť ten čudný "puch" avivážou??
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Mne začala práčka tak čudne páchnuť /a tým aj prádlo..../ keď som začala dávať na pranie gél /prevalcovala ma reklama/..predtým som mala akúsi averziu na pracie gély a výlučne som používala prací prášok...asi niečo na tom bude, že do tých gélov niečo dávajú...takže radíte prebiť ten čudný "puch" avivážou??
Používam palmex gél za jeden vrchnák + polievkovú lyžicu mydlových vločiek a k tomu potom hore spomínanú aviváž, s výsledkom prania som spokojná.
Ten Lenor spring naozaj krásne vonia.

Zitka spomínala, že tú zatuchlinu teoreticky mohlo spôsobovať žehlenie s naparovaním, ale v mojom prípade len pár kusov vecí zakaždým smrdelo a ostatné voňalo. Dokonca sa jednalo o veci, ktoré bežne ani nežehlievam /jeden druh froté osušky , ale bavlnenej, zo dve mikiny.../
Tak teraz uvažujem, či to nespôsobuje práve farba od výrobcu .

Neostávalo mi iné, ako preraziť ten nevysvetliteľný puch práve silnou avivážou, ktorá nevyprchá ani po čase v skrini.
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Som rada že zadávateľka prišla s touto témou. Ja mám ten istý problém. Tiež som dávala vinu sebe, len som nevedela prísť nato čo robím zle, keď to prádlo zatuchne. Budem sa riadiť Vašimi radami a uvidím, či sa to zlepší.Prajem príjemný víkend.
0 0
callyisto callyisto

callyisto je offline (nepripojený) callyisto

Ďakujem všetkým za odpovede, mám však nový poznatok, po úplnom vysušení tohto zapáchajúceho prádla na balkóne, je toto bez zápachu a niektoré kúsky majú veľmi slabú vôňu po aviváži, niektoré sú bez vône.
Nebude problém v dávkovaní aviváže (dávam 4/5 vrchnáku)?
Môže byť zápach spôsobený nesprávne vysušeným prádlom (dlhé sušenie v byte ak vonku prší) ešte v predchádzajúcom praní?
0 0
callyisto callyisto

callyisto je offline (nepripojený) callyisto

Vlastas Pozri príspevok
Som rada že zadávateľka prišla s touto témou. Ja mám ten istý problém. Tiež som dávala vinu sebe, len som nevedela prísť nato čo robím zle, keď to prádlo zatuchne. Budem sa riadiť Vašimi radami a uvidím, či sa to zlepší.Prajem príjemný víkend.
Bohužiaľ, zadávateľka je v tomto prípade mužského pohlavia.
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
callyisto Pozri príspevok
Bohužiaľ, zadávateľka je v tomto prípade mužského pohlavia.
Tak prepáč, z tvojho profilu sa to zistiť nedá. O to väčšia vďaka. Môj muž nevie dať ani prať, nie to ešte aby sa zaoberal takýmito praktickými vecami.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

callyisto Pozri príspevok
Bohužiaľ, zadávateľka je v tomto prípade mužského pohlavia.
...fakt, preklepla som si ťa, nekecáš

Už dávno nie je pravda, že správny chlap má smrdieť, grgať a prdieť a má mu trčať hrbeň z vrecka

Len taká otázočka...nedávaš tam k tomu prádlu do práčky moc prepotené ponožky?...srandujem


Inak, ešte sa vrátim, keď sme pri tých vôňach prádla...
Môj 18r. syn mi vravel, že prečo naše prádlo nevonia tak ako jeho Simonka, dokonca po jej odchode som nachádzala jej veci pod vankúšom syna v posteli.
Tak si vravím teda kurnikšopa, tieto decká mi dávajú riadne zabrať, kým sa ja stotožním s faktom, že to jej tričko si necháva ako dáky fetiš pod vankúšom.
Tak mu vravím, že keď jeho Simonka príde ku nám, že si ju ovoniam aj ja.
Vo chvíli, keď som si ku Simonkinmu tričenku tajne privoňala, pochopila som o čom ten môj ,,dospelák" hovorí. Naozaj voňalo a na môj príkaz synátor musel zistiť u frajerky, čo to za zázrak dávajú do prania. Odvtedy len modrý Lenor spring kupujem a nebyť môjho syna a jeho frajerky, problém s občas zatuchnutým prádlom nevyriešim.
Hát, treba tým svojim deťom načúvať občas...
Naposledy upravil danushka : 10.07.10 at 14:37
5 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Tiež mám rada Lenor Spring, no kupujem aj iné, podľa nálady.
No najviac mi prádlo voňalo, keď býval Lenor v priesvitných fľašiach, neviem teraz ako sa volal. Bol modrý, zelený a tuším aj červený. Už neviem. Neviem prečo ho stiahli z predaja.
Vtedy sa mi stalo, že tiež mi volali synove kamarátky, aby sa opýtali, akú aviváž používam. Inak, všeobecne sa mi zdá, že dávam aviváže čím ďalej viac a nie je tak cítiť ako predtým. A ešte je rozdiel, keď ju kúpim u nás alebo v Nemecku, prípadne v Rakúsku.
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
cloe Pozri príspevok
Tiež mám rada Lenor Spring, no kupujem aj iné, podľa nálady.
No najviac mi prádlo voňalo, keď býval Lenor v priesvitných fľašiach, neviem teraz ako sa volal. Bol modrý, zelený a tuším aj červený. Už neviem. Neviem prečo ho stiahli z predaja.
Vtedy sa mi stalo, že tiež mi volali synove kamarátky, aby sa opýtali, akú aviváž používam. Inak, všeobecne sa mi zdá, že dávam aviváže čím ďalej viac a nie je tak cítiť ako predtým. A ešte je rozdiel, keď ju kúpim u nás alebo v Nemecku, prípadne v Rakúsku.
Nezabudni , že aviváž sa dá ľahko otvoriť a tým aj "pančovať " napr. v takom sklade predajne . Už som aj o takom počula , predavačky si poodlievajú a dolejú vodou .
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
Zita5 Pozri príspevok
Nezabudni , že aviváž sa dá ľahko otvoriť a tým aj "pančovať " napr. v takom sklade predajne . Už som aj o takom počula , predavačky si poodlievajú a dolejú vodou .

tak to je teda super, my sme teda národ,
ja používam silan a som spokojná ale na čierne prádlo okrem persilových kapsúl s gelom , prádlo ešte raz prepláchnem v práčke a až potom dávam aviváž....
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

pozdravujem, tiez som rada tejto teme
- syn v praci denne v ciernom
- neustale ma kritizuje, ze neviem prat, lebo vyprate cierne tricka mu "smrdia", uz ma s tym dlhsiu dobu hneva
- periem : persil gel a pouzivam silan avivaz
- co najskor vyskusam modry Lenor spring avivaz, som zvedava na jeho reakciu
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Používam tekuté pracie prostriedky + aviváž Lenor (zlatistý flakón), vôňu má medovú.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Periem v Arieli, aviváž Lenor , ale z času na čas pridám namiesto aviváže ocot. ( Mierka - od oka, pol až deci).
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Dav Pozri príspevok
Periem v Arieli, aviváž Lenor , ale z času na čas pridám namiesto aviváže ocot. ( Mierka - od oka, pol až deci).
Už som kedysi o tom octe počula, ale pripomeň Olinka, na čo je to dobré...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
myslím , že kvôli farbe a aj odstráneniu vodného kameňa
Naposledy upravil Zita5 : 10.07.10 at 19:22
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

danushka Pozri príspevok
Už som kedysi o tom octe počula, ale pripomeň Olinka, na čo je to dobré...
No, neviem, či si spomeniem na všetko :
1. pohlcuje zápach
2. oživuje farby, aj ich stabilizuje
3. odstraňuje vodný kameň ( aj samostatne na prečistenie práčky liter octu a 90° program)
4. dezinfikuje
5. je ekologický
6. neviem o tom, že by spôsoboval alergie
10 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať