Zavrieť

Porady

Ako zlikvidovať spoločnosť

Poradíte mi pls., ako zlikvidovat spolocnost, ktora ma zavazky a to na neuhradenom najomnom a tcomu? Zavazky voci statu su vsetky vysporiadane a uz nechcem pokracovat v tej firme. Zavazky su vo vyske cca 1.000EUR, ide o spol.s r.o. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    V takom pripade nie je mozne dat spolocnost do likvidacie. V pripade ak ma spolocnost nejaky majetok, tak ho treba pouzit na uhradu zavazkov a nasledne ju dat do likvidacie.
    Ak spolocnost ma iba tieto zavazky a ziadny majetok, ide o tzv. "predlzenu spolocnost" a musi podat navrh na konkurz. Jediny problem je ze na konkurz nakoniec zaplatis viac ako to co ta spolocnost dlhuje.

    Hansol1 je offline (nepripojený) Hansol1

    Hansol1
    A ked neuhradim tie zavazky, spolocnost pojde do konkurzu a potom odkial to bude hradene, ked nema ziadne majetky dana spolocnost? A nemoze predsa spolocnost fungovat, ktora je v dlhu do nekonecna...

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Presne tak. a od toho niekoho bude sud pytat poplatky a zalohu na odmenu konkurzneho spravcu.

    Hansol1 je offline (nepripojený) Hansol1

    Hansol1
    Cize, ak navrhovatel odmietne zaplatit poplatky na sud, tak dana spolocnost moze existovat x rokov?

    Ako zlikvidovať spoločnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.