Zavrieť

Porady

Problem so susedmi - vecny smrad

Dobry den, chcela by som vas poprosit o radu. Mam problem so susemi, teda rovno 2 problemi. Pred dvoma rokmi sme sa nastahovali do RD na dedinu. Minule leto sa zacal nas problem. Nasi susedia totiz nemaju toaletu v dome, len na zahrade. Teda 5 dospelych ludi pouziva len tzv. kadibudku. Hned ako sa otepli, je to hrozny smrad. A to nonstop. Pri nasom plote mali hnojisko, kde som ich minuly rok videla, ako tam vylievaju vykaly. Tento rok, hned na jar som ich upozornila,aby hnojisko odstranili, pretoze nas ten smrad obtazuje. Asi 1-2 mesiace bol pokoj. Teraz to tu mame zase. Vsade to smrdi ako v chlievi. Najhorsie je, ze zapach prenika cez okno aj do domu. Ja uz neviem, co robit. Napisat staznost na obecny urad? Ako to riesit?
Druha cast problemu je, ze ked sa konecne ochladi a zapach pominie, susedia zacnu kurit, uhlim, a zacina sa dalsi boj. Hrozny dym z ich kominu. Kuria uhlim a neviem teda cim este, ked to tak hrozne dymi. Kedze mame vacsinu okien otocenych k ich domu, nemozem vobec vetrat, okna mam stale cierne. Coskoro cakame babatko, bojim sa, ze ho nebudem moct ani nechat vonku v kociku spat ked zacnu kurit. Vtedy mame totiz cely dvor zahaleny dymom a neda sa tam ani dychat.
Mozte mi niekto prosim poradit co robit? Su to take neprijemne temy, ktore sa nedaju poriadne dokazat. Dakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

lucialen Pozri príspevok
Dakujem za vase nazory a odpovede. Idem teda vyskusat obecny urad a uvidime co sa stane.
Tu v okoli uz nikto nechova zvierata, ani tito konkretny susedia. To, ze to tu obcas smrdi, ked ludia cistia zumpy, to tolerujem, ked tu nie je ziadna kanalizacia. Pred dvomi mesiacmi na nasi horny susedia rozhodli, ze vypustia zumpu do zahrady, samozrejme ked bolo riadne poprsane , tak to stieklo k nam do zahrady.
Riešenie - kvalitný betónový plot s aspoň 50 cm základmi a nič k vám nepretečie.

lucialen Pozri príspevok
Dobre, stane sa raz, ale nie takyto smrad kazdy den, rano, cez den, ci v noci. A k tomu, ze im vobec nie je blbe, ze ked pouzivaju Wc, tak mi pocujeme vsetky zvuky.
Určite nie je. Poznám jedných, majú doma alkoholika. Ten to často ani nestihne na latrínu, tak to "urobí" na dvore...

lucialen Pozri príspevok
To, ze nemaju peniaze na kupu jednej tealety, vykopanie zupmy a pripojenie. Oni by aj mali, keby kazdy z nich odpracuje jeden mesiac a nasledne to neprefajcia, tak by mali aj celu kupelnu. Lenze, oni sa musia vyvalovat doma.
... ako keby si opisovala dvor tých známych.

lucialen Pozri príspevok
A k farbe dymu, cierny, husty, poriadny.
Starosta je u nas vitany, ved byva oproti nam, aby si prisiel privonat a posudit situaciu
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Predaj dom a presťahuj sa niekde inde.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
ja len pár postrehov

1.
hovoríš, že stále je tam smrad a keď ste to kupovali, vtedy tam nebol smrad?
2.
akým právom by si chcela ty ako prisťahovalec druhému kto tam už roky býva rozkazovať, že čo má alebo že čo by mal robiť?
3.
keď ti to tak vadí tak prečo im nedáš peniaze aby spravili to čo ty chceš?
4.
keby si bola na ich mieste a nemala by si peniaze, ako by si to riešila? a vôbec nechala by si kafrať druhému do tvojho života?
5.
vieš nechcela by som ťa za susedku, mám taký dojem, že tvoji susedia v meste boli radi, že si sa odtiaľ odsťahovala.
1 0
driad driad

driad je offline (nepripojený) driad

Pre Barbaru :

1. Si na smrad zvyknutá, lebo asi žiješ....

2. Čo je to prisťahovalec ? Čo je to rozkazovať ? / A čo je slušne žiť a správať sa ????? - TOTO POZNÁŠ ??? /

3.Tebe by asi tiež mal niekto poslať !!!!!

4. A všetko si si riadne prečítala ???

5.Teba by som ja určite nechcela za susedku. Tvoji susedia by boli určite radi keby si sa odtiaľ odsťahovala.
0 1
driad driad

driad je offline (nepripojený) driad

Ten, ktorý robí zle. Zostane. A ostatní sa budú len sťahovať !!!
0 0
driad driad

driad je offline (nepripojený) driad

Chobot Pozri príspevok
Ndeodpustím si poznámku, že ľudia túžia po dedine, prírode, romantike... a preto sa sťahujú do RD na dediny. A potom príde vytriezvenie z reality a zisťujú, že tá dedina vôbec nie je tak romantická a rodinný dom nie vždy je výhra.

Vyrastal som na okraji mesta, môžem povedať, že v dedine. A tie hospodárske zvieratá, živočíšny pach, dym z pálenia trávy a konárov, dym z komínov domov (vtedy sa kúrilo len uhlím), to všetko patrilo k životu na dedine a ľudia s tým žili. Odkedy sa mešťania húfne sťahujú do rodinných domov do "kvázidedín" (myslím tým obytné štvrte s domami na pozemkoch o veľkosti vreckovky), tak si myslia, že to je dedina. Ak taká štvrť susedí s klasickou dedinskou zástavbou, alebo ak sa niekto prisťahuje do klasickej dediny so staroosadlíkmi, zrazu chcú, aby sa im celá rokmi fungujúca komunita prispôsobila.

Moji rodičia dodnes chovajú na dvore desiatky sliepok, donedávna mali aj prasatá. Aj sused chová sliepky, okrem toho má aj holuby. A nikdy nám nevadilo, že nejaká tá "bomba" z ich holubov pristála na aute na našom dvore. Všetko je vzadu v záhrade a žijú s tým. Ak by si niekto na susednom pozemku postavil dom tesne vedľa nášho kurníka a potom sa sťažoval, že mu vadí kotkodákanie, tak by sa mohol sťažovať na lampárni.

Teraz bývam v paneláku - aj to má svoje výhody. Ale to je už iná téma.

Veď keď ste kupovali dom, tak ste nepozreli, akých máte susedov? Niekedy stačí len pohľad cez plot do dvora a hneď vieš, s kým máš tú česť. Ale ľudia pozerajú len po svoje dvere. Mestskí ľudia sú zhýčkaní, myslím, že dedina nie je pre nich vhodná.


Prečo chceš tých ľudí meniť, keď im aj ich susedom to roky tak vyhovuje? Ty si sa prisťahovala, možno im vadí dym z tvojho auta. Ak sa ti tam nepáči, tak dom predajte a choďte do radovej zástavby, kde budú len samé nové domy a na dvore si ani len neprdneš bez toho, aby to nepočul tvoj sused.

A dajte mi kľudne aj nevhodné, svoj názor som jednoducho musel napísať.
Chobot, sa čudujem. A vôbec : načo auto -stačí pešo, načo PC - stačí pero, načo peniaze - stačí tovar,..... Chápeš ??? Ak nie,čo už.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač Pozri príspevok
Ja to síce nie som ...

Čítam už od začiatku túto tému ...musím dať za pravdu , že je potrebné sa prispôsobiť domácim ...
Tiež som prišelec , chalupu som kúpil , v jednej krásnej obci ...skoro pol roka trvalo , pokiaľ ma začali tak nejak "brať" ...

Čo s týka toho zabijaka ...rád by som vedieť odkiaľ máš info...
add 1. musíš vedieť
add 2. musíš dokázať
add.3. takého by som chcel mať za suseda / ale inak ja si vystačím sám , už o mne idú také chýry v dedine /...
add.4. takýto sa nezahadzje len tak s hocikým ...
add.5. čiže , ten Tvoj nie je nejaký zabijak / možno sedel za vraždu , ale to je vrah .../ a aj s takými sa dá riešiť problém ...niekedy lepšie , ako s nejakým "inteligentom "....

Ja som v tomto prípade starousadlík. Aj s celým okolím,okrem mladých, ktorí si zrekonštrovali dedovizeň.
.
Sused zabiják. Neviem prečo ti moje slovné spojenie evokovalo práve film.
A z toho zrejme sa odvíjali i tvoje otázky.
.
Existuje potravinový kódex.http://www.svssr.sk/sk/legislativa/kodex.asp
Sledujú sa potraviny, a s nimi súvisia predpisy a organizácie
Rozdelenie
Potravinový kódex SR Vykonávacie predpisy, ďalšia legislatíva EU a SR
Spol. organizácia trhu



Vykonávacie predpisy, ďalšia legislatíva SR a EU
Potravinový dozor
Víno a vinohradníctvo
Zdravie zvierat

Pohoda zvierat
Hygiena potravín
Obchodovanie s ostatnými členskými štátmi a dovozy z tretích krajín
Ostatná vet.. legislatíva

Ostatná legislatíva



Spoločná organizácia trhu
Čerst. ovocie a zelenina
Vinohradníct. a vinárstvo
Cukor
Tabak
Chmeľ
Mlieko
Hovädzie a teľacie mäso
Ovčie a kozie mäso
Bravčové mäso
Hydinové mäso a vajcia
Ostatné výrobky
.
Robí sa monitoring chemičiek. Slovnaft a pod.
.
Ja sa pýtam, prečo neexistuje legislatíva ochrany ovzdušia zo splodín z vykurovacích telies z domácností, zo spaľovania rôznych materiálov na súkromných pozemkoch?
Pretože akonáhle dýcham dioxín, môžem si dovoliť označiť suseda za zabijáka, pretože mi "legálne" poškodzuje zdravie toxínmi.
A nie sú v tejto republike páky na ochranu poškodzovaných.
.
Preto by som bola rada, keby sa k môjmu príspevku vyjadrovali ľudia, ktorí sú v problematike zorientovaní, a majú prax, alebo mali v tejto problematike prax.
Nepotrebujem laické názory, tie mi nepomôžu.

Je totiž veľa ľudí, ktorí tento stav musia trpieť len preto, že nie je dotiahnutá legislatíva.
.
Na ilustráciu dopĺňam link http://zahorie.sme.sk/c/5537751/v-do...su-zufali.html.
.
Ja mám v susedstve VŠ vzdelaného človeka, ale zrejme asociála.
A z článku vyberám nasledujúci odstavec:
"

Ďalšie výjazdy majú na základe oznámení. V deň našej návštevy (štvrtok) tam zasahovali pre štipľavý dym.
„Sused nám oznámil, že na dvore niečo pália a dymia mu do okien. Hliadka na mieste zistila, že tam zakurovali nejakou drevotrieskou, ktorá obsahuje rôzne lepidlá. Preto to tak dymilo," hovorí náčelník Mestskej polície v Malackách Ivan Jurkovič." "



Čítajte viac: http://zahorie.sme.sk/c/5537751/v-do...#ixzz10VfxekEn

Že sa spaľujú pneumatiky, káble aby sa z nich vyberali drahé kovy, alebo vzácne kovy (neviem správny termín) aby sa odnášali sa do výkupu zberných surovín.
Všetko sa ukladá do potravinového reťazca, tak už vôbec nechápem, ako môže niekto tento prístup akceptovať a obhajovať správanie týchto ľudí.
.
A ešte taký dovetok, vôbec nebývam na dedine, ale v meste. Pretože tu niekto začal obhajovať bývanie na dedine. Čo to má spoločné so životným prostredím? Všetci sme jeho súčasťou.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Pre všetkých diskutujúcich, ktorí situáciu nepochopili, alebo zľahčovali. Vidíte, že to ide. Na Slovensku dúfam iba s oneskorením.

Topit doma odpadky jako levnějším palivem? Nevyplatí se

20.2.13 | Zdenka Danková

(Anndreas Solare/AFP/Getty Images)

Pracovní komise ministerstva životního prostředí řeší čistotu ovzduší v ČR, kterou mohou poškodit i zdroje lokálního topení. Ze závěrů komise vyplývá, že domácnosti, které ve svých kotlích spalují odpadky, jako např. pet láhve, igelity, umělé hmoty a pod., mohou sklidit pokutu až dvacet tisíc.Exhalace, které pocházejí z bezohledného spalování odpadů v rodinných domech, tvoří dost závažnou součást znečištěného ovzduší, a to nejen na Ostravsku.Pokuta by měla být nejvýše dvacet tisíc korun, sdělil pro Aktuálně.cz ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS).Někomu se může zdát spalování odpadů doma dobrým nápadem. Zvláště starší lidé nevěnují příliš pozornost tomu, co zde následujícím generacím zanechají. Odpadky tak zmizí, přemění se ve trochu kouře, lidé mají dojem, že je to dobré rozhodnutí.Dojem platí do okamžku, kdy si uvědomíme, co je obsahem spalovaných odpadů. A dále jaké látky jejich spálením vzniknou a následně uniknou do ovzduší nebo zůstanou v popelu.Pouze v případě spalování odpadu ve spalovně, cementárně nebo elektrárně, jsou tyto zdraví nebezpečné látky zachyceny také v odpadech či odpadních vodách. Domácnosti však tato zařízení nemají.Ministr Chalupa dodal, že pokuty se týkají těch, kdo opakovaně porušují zákon o ochraně ovzduší. Spalováním pneumatik nebo plastů tak ohrožují zdraví a životy svých sousedů exhalacemi, které vycházejí z jejich komína. Stává se pak, že ovzduší v malých obcích, případně větších městech pak bývá v zimních měsících plné škodlivin, jež obsahují i rakovinotvorné látky.
1 0
mz123 mz123

mz123 je offline (nepripojený) mz123

Barbara
ja len pár postrehov

1.
hovoríš, že stále je tam smrad a keď ste to kupovali, vtedy tam nebol smrad?
2.
akým právom by si chcela ty ako prisťahovalec druhému kto tam už roky býva rozkazovať, že čo má alebo že čo by mal robiť?
3.
keď ti to tak vadí tak prečo im nedáš peniaze aby spravili to čo ty chceš?
4.
keby si bola na ich mieste a nemala by si peniaze, ako by si to riešila? a vôbec nechala by si kafrať druhému do tvojho života?
5.
vieš nechcela by som ťa za susedku, mám taký dojem, že tvoji susedia v meste boli radi, že si sa odtiaľ odsťahovala.
Diskusia je to tu riadne stara,takze neocakavam,zeby si niekto z diskutujucich precital aj moj nazor,ale aj tak mi to neda nenapisat.

Clovek, ktory zacal tuto temu, prosil o radu, napriek tomu ziadnu nedostal (takmer) ale povyjadrovalo sa tu mnozstvo tiezodbornikov na "dedinsky zivot", ktory bol s prepacenim ako vystrihnuty z polovice minuleho storocia.

Ak clovek mal ake-take iluzie o tom co je Slovensko, tu musle uplne vytriezvet. Obhajujete hlupost az primitivizmus, nejakym "beznym dedinskym koloritom".
Ved tu ide o elementarne zaklady slusneho spolunazivania, nic viac.

Urcite vsetci ktori tu tak mudro odporucaju "odstahuj sa" prechadzali nejakou rakuskou, nemeckou, alebo talianskou dedinkou a rozplyvali sa nad tym,ake to tam maju vsetko pekne.

Nuz veru,tam by ste s takouto "filozofiou zivota" asi tazko uspeli. Hnali by vas svinskym krokom aj ked by ste boli neviem ako dlho starousadlikom. To je o dobrych susedskych vztahoch a tie sa nebuduju cez latrinu a dym.

Ceresnicka na torte je rada najmudrejsej z mudrych, "tak im daj peniaze", co na tom,ze ty na ne robis a oni mozno nemaju zaujem robit, iba sa poflakovat po dvore?
To je asi tak mudra rada,ako keby som napisal, tak nech predaju dom (ta hovnivalska rodinka) a odstahuju sa do lesa, medzi zverinu, ked namaju na zivot medzi ludmi.
1 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Hmmmmm...... mz123 - čo takto si pozrieť dátum príspevku, na ktorý reaguješ? Veď meškáš s odpoveďou 4 roky!
A problém za tie štyri roky je už ad acta.....
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja som rada, že pribudol nový a hlavne objektívny príspevok. Táto téma je a bude stále živá aj s prihliadnutím na demografický vývoj na našom území. Prajem všetkým diskutujúcim, aby vo svojom živote nemuseli riešiť podobné problémy a neprichádzali o znehodnotenie svojho majetku.
Taká perlička:
"Čítam už od začiatku túto tému ...musím dať za pravdu , že je potrebné sa prispôsobiť domácim ...
.
Čo s týka toho zabijaka ...rád by som vedieť odkiaľ máš info..."



Je neuveriteľné, aký postoj k problému vie niekto zaujať.
Prečo by sa mal človek, a nie jeden, prispôsobovať asociálom? Aj Dobrovodský sa mal tým ľuďom prispôsobiť? Kde to žijeme? Jeho rodina nie je jediná, ktorá na tomto území trpí.
Zabijak nesedel, ale zabíja vedome pri jeho inteligencii svoje okolie dioxínom permanentne každé zimné obdobie a znehodnocuje ich záhrady.
Zadávateľka hovorí o čiernom dyme, ten z uhlia a dreva nebude.

http://www.greenpeace.org/slovakia/s...tich-zabijaci/
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2010-137
1 0
mz123 mz123

mz123 je offline (nepripojený) mz123

misoft
Hmmmmm...... mz123 - čo takto si pozrieť dátum príspevku, na ktorý reaguješ? Veď meškáš s odpoveďou 4 roky!
A problém za tie štyri roky je už ad acta.....
Keby si si precital hned prvu vetu, mozno by si si vedel odpovedat aj sam ...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Naspať do mesta.Pardon.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať