Zavrieť

Porady

Zateplenie podlahy a podlahovka.

Prosím o radu skúsených stavebníkov, prešiel som všetky príspevky k podlahám, ale aj tak sa neviem rozhodnúť, ako postupovať.
Starú podlahu som vyhodil až po štrk. Zalejem betónom cca 50 mm a nalepím
hydroizoláciu. No a teraz neviem pokračovať. Izoláciu chcem použiť polystyrénovú, no hotovú na rozloženie podlahového kúrenia a potom to zaliať nivelizačkou na podlahovku. Bude takto zložená podlaha dostatočne pevná a
stabilná. Potom sa už dá použiť dlažba alebo plávajúca podlaha?
A ešte na rozdiel výšky v podlahách jednotlivých izieb na podloženie musím
použiť podlahový polystyrén? Ďakujem za radu.
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

lebo si neviem predstavit ako davaju foliu cez tie systemove dosky na podlahove kurenie. a tiez som videl ako tie hadice pripichuju do EPS. ked sa tam da folia tak si viem prestavit iba podlahovku na kari rohozi
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

Poter je pomerne suchy beton, naozaj si myslite, ze bude z neho vytekat pod EPS cementove mlieko?

Upevnovat rurky na karirohoz je sice lacnejsia alternativa, ale urcite nie lepsia. Staci drobny pohyb rurky na nej a moze sa poskodit....
poter.jpg  
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Wlady Pozri príspevok
Poter je pomerne suchy beton, naozaj si myslite, ze bude z neho vytekat pod EPS cementove mlieko?

Upevnovat rurky na karirohoz je sice lacnejsia alternativa, ale urcite nie lepsia. Staci drobny pohyb rurky na nej a moze sa poskodit....
Al-Pex ruru si uz v ruke drzal? Ja som mal IVAR a mam pocit, ze by prezili aj buchanie kladivom
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Wlady Pozri príspevok
Poter je pomerne suchy beton, naozaj si myslite, ze bude z neho vytekat pod EPS cementove mlieko?

Upevnovat rurky na karirohoz je sice lacnejsia alternativa, ale urcite nie lepsia. Staci drobny pohyb rurky na nej a moze sa poskodit....
Máš pravdu poter je suchší, ako trebárs betón do základov, ale aj tak z neho stečie voda. Na tzv. systémovú dosku sa fólia nedá dať.
S kari sa dá robiť nie je problém (v lete som robil u suseda), avšak musia to robiť ľudia, ktorí si vedia dať pozor a nerobia hlava nehlava. Ono tie rúrky zas aj čosi vydržia, nie sú však blbuvzdorné.
So systémovou doskou je ľahšia práca. Jej nevýhodou je už spomínaná fólia a čiastočne snáď, že nie je obalená rúrka po celom obvode.
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

Ferdosondo Pozri príspevok
Máš pravdu poter je suchší, ako trebárs betón do základov, ale aj tak z neho stečie voda. Na tzv. systémovú dosku sa fólia nedá dať.
S kari sa dá robiť nie je problém (v lete som robil u suseda), avšak musia to robiť ľudia, ktorí si vedia dať pozor a nerobia hlava nehlava. Ono tie rúrky zas aj čosi vydržia, nie sú však blbuvzdorné.
So systémovou doskou je ľahšia práca. Jej nevýhodou je už spomínaná fólia a čiastočne snáď, že nie je obalená rúrka po celom obvode.
Ja som dával Gabothermácke dosky, ktoré majú na povrchu plastovú úpravu. Na spojoch a prekrytiach som systémové dosky vždy ešte prelepil páskou. Osadenie rúrok do dosky je super rýchle, ale potom mravenčia práca s ošetrením proti pretečeniu poteru pod dosku - ja som to zobral dosť pedantne, lebo podlaha je len na jeden pokus a musí to byť NVV (na večné veky).
DSC37863.JPG  
0 0
kytica kytica

kytica je offline (nepripojený) kytica

kytica, poisťovací finančný poradca len Bratislava ...viac
Pod poter by mala isť izolácia proti spodnej vode a tá by sa mala spojiť z izoláciou pod murivom, ak nie je treba to riešiť, aby steny nenaberali vlhkosť.
0 0
dodo_b dodo_b

dodo_b je offline (nepripojený) dodo_b

otazocka ....
staci A330H alebo musi byt IPA na podlahe ??
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

co mas pod obvodovymi stenami? Tak to iste tam daj
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

A330H sa dava leda tak pod pomunicu. Ale moze to byt dost odvaha pouzit terpapier ako hydoizolaciu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alltracboy Pozri príspevok
A330H sa dava leda tak pod pomunicu. Ale moze to byt dost odvaha pouzit terpapier ako hydoizolaciu.
to nieje odvaha ale.
Nestačí.
0 0
robbco robbco

robbco je offline (nepripojený) robbco

mam otazku, vacsina ludi je proti polystyrenu v interieri a na podlahu ho normalne dava...preco, ma nejake lepsie vlastnosti ako nobasil?(okrem ceny) Vdaka.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja som chcel nobasil (aj ked po mojej skusenosti s vatou by som uz vatu nobasil nikdy nekupil), a nakoniec som skoncil pri EPS100 lebo je o polovicu lacnejsi. Mineralne dosky 15cm by ma stali 1200eur co sa mi uz zdalo moc. EPS sa este zatesni PE foliou na to ide poter. navyse vyrobcovia pisu ze je neskodny. Nemci predavaju tolko EPS doplnkov do bytov ze ak by nieco vylucoval tak to tam zakazu. EPS je vsade okolo nas v chladnickach, termoskach...mineralne vlny obsahuju formaldehyd, OSB tiez.. proste clovek je tak obklopeny chemiou, ze nas nejaka podlaha uz nemoze rozhodit.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

alltracboy Pozri príspevok
ja som chcel nobasil (aj ked po mojej skusenosti s vatou by som uz vatu nobasil nikdy nekupil), a nakoniec som skoncil pri EPS100 lebo je o polovicu lacnejsi. Mineralne dosky 15cm by ma stali 1200eur co sa mi uz zdalo moc. EPS sa este zatesni PE foliou na to ide poter. navyse vyrobcovia pisu ze je neskodny. Nemci predavaju tolko EPS doplnkov do bytov ze ak by nieco vylucoval tak to tam zakazu. EPS je vsade okolo nas v chladnickach, termoskach...mineralne vlny obsahuju formaldehyd, OSB tiez.. proste clovek je tak obklopeny chemiou, ze nas nejaka podlaha uz nemoze rozhodit.
Hlavne ak ten EPS je pod PE foliou, 7 cm betonu, 5mm klebru a 8mm dlazby
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
robbco Pozri príspevok
mam otazku, vacsina ludi je proti polystyrenu v interieri a na podlahu ho normalne dava...preco, ma nejake lepsie vlastnosti ako nobasil?(okrem ceny) Vdaka.
Podlahový polystyrén je vcelku v pohode.Iné je to s fasádnym polystyrénom.ten obsahuje tzv.stabilizátory horenia .A to je svinstvo ktoré do interiéru nepatrí.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Polystyren
Naposledy upravil 220870 : 21.12.10 at 10:33
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať