Zavrieť

Porady

mzdy-preplatené úradom práce

Ahojte,
chcela by som sa Vás opýtať, či má z Vás niekto skúsenosti s tým, že s.r.o. si zamestná evidovaného nezamestnaného na ÚPSVaR a úrad prepláca mzdy zamestnanca.
Čo všetko budem musieť robiť ja ako účtovníčka.

Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Laura1
    Ahojte,
    chcela by som sa Vás opýtať, či má z Vás niekto skúsenosti s tým, že s.r.o. si zamestná evidovaného nezamestnaného na ÚPSVaR a úrad prepláca mzdy zamestnanca.
    Čo všetko budem musieť robiť ja ako účtovníčka.

    Ďakujem za pomoc.
    Takúto skúsenosť nemám, a ak by to išlo, rád by som poznal názory a skúsenosti ostatných Poraďákov na túto tému. Mne totiž ÚP takúto možnosť (aby s.r.o. zamestnala evidovaného nezamestnaného na ÚP s možnosťou zdieľania časti osobných nákladov) zamietol pri zriadení firmy s tým, že nárok na takúto podporu majú iba nezamestnaní, ktorí budú SZČO.
    Laura1
    Ahojte,
    chcela by som sa Vás opýtať, či má z Vás niekto skúsenosti s tým, že s.r.o. si zamestná evidovaného nezamestnaného na ÚPSVaR a úrad prepláca mzdy zamestnanca.
    Čo všetko budem musieť robiť ja ako účtovníčka.

    Ďakujem za pomoc.
    Ahoj. Ja mám takú skúsenosť na ÚPSVaR v B.B. Dúfam, že ti to pomôže.
    1. Evidovaný nezamestnaný musí byť dlhodobo nezamestnaný - minimálne
    rok. Ale to ti už na ÚPSVaR určite povedali ak ste už vypracovali projekt.
    A vlastne sa pýtaš, čo budeš musieť robiť.
    2. Každý mesiac musíš odovzdávať za predchádzajúci výplatný mesiac nasledovné:
    - žiadosť - formulár uvedený na www.upsvar.sk
    - dochádzka zamestnanca
    - mzdový list zamestnanca
    - sumarizácia poistného za závod a zamestnanca rozšpecifikované podľa jednotlivých fondov
    - výplatná páska alebo výplatná listina
    - mesačný výkaz + príloha pre SP
    - mesačný výkaz + príloha pre ZP
    - potvrdenie o úhrade do fondov a mzdy zamestnancovi (výpis z účtu,
    ak zamestnancovi sa vypláca mzda v hotovosti, tak výplatnú listinu s jeho
    podpisom.
    Originály podpísané,opečiatkované a z každého originálu urobiť 2 kópie.
    Originály potvrdia na ÚPSVaR číslami projektu a pod. a vrátia ich.
    Ja som chodila osobne, urobili mi to na počkanie. Lepšie ako posielať.
    Je to hrozná byrokracia, toľko dokladov za "málo peňaží" aspoň my sme to tak mali. Maj sa dobre.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Alena, vieš napísať viac o tom, čo treba splniť na získanie príspevku pre zamestnanie dlhodobo nezamestnaného (okrem evidencie 12 mesiacov na ÚP), aby to bolo moťné realizovať, resp. pripojiť nejaký link, hľadal som to na www.upsvar.sk, ale nenašiel som nič o tomto.
    ajobs
    Alena, vieš napísať viac o tom, čo treba splniť na získanie príspevku pre zamestnanie dlhodobo nezamestnaného (okrem evidencie 12 mesiacov na ÚP), aby to bolo moťné realizovať, resp. pripojiť nejaký link, hľadal som to na www.upsvar.sk, ale nenašiel som nič o tomto.
    Je to už 2 roky, ale čo mám, to rada poskytnem. Možno ti to pomôže, keď si to
    preštuduješ. Potom treba ísť na UP, tam majú poradcov a mali by pomôcť, aspoň tu v BB boli super. dúfam, že sa mi podaria sem dať súbory, nakoľko som nová a neviem sa ešte v Porade tak pohybovať ako ostatní.
    V tých súboroch sú niektoré veci, ktoré som nevymazala, tak si to musíš prispôsobiť.
    Ešte chcem dodať, že firma, či už právnická alebo fyzická, musí mať aspoň jedného zamestnanca, aby mohla žiadať o príspevok...
    Príjemný zvyšok dňa. Ozaj a nemali by sme oddychovať, veď je sobota.
    ešte som pripla aj výkaz pre štatistický úrad. Ten sa tiež dáva na ÚPSVaR ale štvrťročne. Tak už naozaj čau.
    Naposledy upravil Alena Kašičková : 05.11.05 at 20:06 Dôvod: dodatok

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Laura1
    chcela by som sa Vás opýtať, či má z Vás niekto skúsenosti s tým, že s.r.o. si zamestná evidovaného nezamestnaného na ÚPSVaR a úrad prepláca mzdy zamestnanca.
    Čo všetko budem musieť robiť ja ako účtovníčka.
    otázku som pochopila tak, že toto "pridelenie" evidovaného nezamestnaného už prebehlo a zadávateľka otázky sa pýta, čo všetko bude musieť robiť ... najprv si treba preštudovať dohodu firmy s ÚPSVaR, tam by si mala nájsť čo všetko budeš musieť predkladať ... ja som takýto prípad mala asi pred dvoma rokmi a mesačne som predkladala faktúru pre ÚPSVaR, na základe ktorej mi príspevky na vytvorené pracovné miesto (resp. zamestnanie znevýhodneného občana) úrad preplácal. Jednou z podmienok pridelenia príspevku bolo vytváranie pracovného miesta po dobu najmenej dvoch rokov, ale príspevky nám boli preplácané iba po dobu jedného roka. Po skončení prvého roka, som po ďalší rok ešte posielala potvrdenie, že pracovné miesto trvá. Prvé potvrdenie bolo tuším po troch mesiacoch, ďalšie po deviatich mesiacoch a posledné po dvanástich mesiacoch po uplynutí prvého roka.

    garter je offline (nepripojený) garter

    garter
    Vladi faktúra sa už nedáva, teraz je to § 50 zák. č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti - a je to spolufinancované s ESF - teraz sa podáva žiadosť o platbu, ale inak súhlas všetko je uvedené v dohode uzavretej medzi ÚPSVaR a zamestnávateľom
    ako účtovníčka nerobíš nič viac na mzdách, akúrat doklady (ktoré boli uvedené vyššie) a sú uvedené aj v dohode odovzdávaš na ÚPSVaR - originál + 2 kópie

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Alenka, ďakujem pekne za materiály. Určite mi pomôžu zorientovať sa v tejto oblasti.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    aj naša firma má takýchto zamestnancov a pre ÚPSVaR v PB musím odovzdávať:
    - výplatné pásky
    - výkaz preddavkov pre ZP (potvrdený)
    - mesačný výkaz pre SP (potvrdený)
    - výpis z BÚ
    - ak boli mzdy vyplatené v hotovosti, tak výplatnú listinu
    - žiadosť o platbu

    Všetko 1x ako originál, 2x kópie.

    Osobne to tam nosím, je to rýchle a peniažky máme na účte do 2 týždňov.

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Dakujem Vám všetkým za pomoc!
    Zatiaľ mi to veľmi pomohlo, začín moja s.r.o. s tým asi o mesiac - dva, chcem sa na to pripraviť.
    ajobs
    Alenka, ďakujem pekne za materiály. Určite mi pomôžu zorientovať sa v tejto oblasti.
    Rado sa stalo, Tonko. Som rada, že som prispela do mlyna aspoň troškou. Veď tu
    je toľko super ľudí, že je mi hneď na svete lepšie, lebo zisťujem, že dobrých ľudí je ešte veľmi veľa a to je fajn.
    Majte sa poraďáci

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    Prosím Vás a ako účtujete tú refundáciu mzdy a fondov v JU alebo v PU?
    bredikova
    Prosím Vás a ako účtujete tú refundáciu mzdy a fondov v JU alebo v PU?
    v JU - ako príjem zdaniteľný. ÚPSVaR posielajú refundáciu mzdy na účet.
    Ako doklad uvádzam č.BV-bankový výpis-v peňažnom denníku,
    do dokladov prikladám Dohodu... s ÚPSVaR .
    V PU mali by to byť tiež tržby, ale to už musia fundovanejší povedať, ako to zaúčtovať, na PÚ máme účtovníčku.

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    Alena Kašičková
    v JU - ako príjem zdaniteľný. ÚPSVaR posielajú refundáciu mzdy na účet.
    Ako doklad uvádzam č.BV-bankový výpis-v peňažnom denníku,
    do dokladov prikladám Dohodu... s ÚPSVaR .
    V PU mali by to byť tiež tržby, ale to už musia fundovanejší povedať, ako to zaúčtovať, na PÚ máme účtovníčku.
    A môžem to účtovať ako storno zo mzdy? Ono je to akoby tržba.

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    Daska
    Dotacia by sa mala uctovat ako ostatny prijem
    Ďakujem . Opravím si to.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.