Zavrieť

Porady

Deti samé ...

Ahoj,poradí mi niekto? V septembri idem na operáciu a neviem,čo s deťmi.Idem na laparoskopickú operáciu,no môže sa to počas operácie zvrtnúť i na klasickú /o tom ma už informovali/,preto cca 4-14 dní /pri nejakých možných komplikáciach/ by som mala byť v nemocnici a nakoľko sa sama starám o deti , neviem ,čo robiť . Nemám ich kde dať a preto sa pýtam , či by nemohi byť aj samé doma /dcéra má 17 - v októbri už 18 rokov/ alebo mi poraďte , čo robiť... Najmladší syn má 9 rokov . Ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 17.08.10 at 12:17
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

cascade Pozri príspevok
Ahoj,poradí mi niekto? V septembri idem na operáciu a neviem,čo s deťmi.Idem na laparoskopickú operáciu,no môže sa to počas operácie zvrtnúť i na klasickú /o tom ma už informovali/,preto cca 4-14 dní /pri nejakých možných komplikáciach/ by som mala byť v nemocnici a nakoľko sa sama starám o deti , neviem ,čo robiť . Nemám ich kde dať a preto sa pýtam , či by nemohi byť aj samé doma /dcéra má 17 - v októbri už 18 rokov/ alebo mi poraďte , čo robiť... Najmladší syn má 9 rokov . Ďakujem.
Ja osobne si myslím, že keď je dcéra v pohode ,tak nevidím problém,aby boli samé doma, však dcera už je o mesiac dospelá,tak to už asi nieje ani dieťa...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja osobne si myslím, že keď je dcéra v pohode ,tak nevidím problém,aby boli samé doma, však dcera už je o mesiac dospelá,tak to už asi nieje ani dieťa...
a po ďalšie-pomaly nech sa zaúča...
0 0
cascade cascade

cascade je offline (nepripojený) cascade

No ja by som bola za toto riešenie,ale neviem...nemôže to niekto považovať za opustenie detí /myslím napr. sociálku/.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

cascade Pozri príspevok
No ja by som bola za toto riešenie,ale neviem...nemôže to niekto považovať za opustenie detí /myslím napr. sociálku/.
Ale, nie,neboj sa- pokial je fakt dcéra OK, spolahlivá tak sa neboj ničoho-však nikto ani o tom nebude vedieť, takže sociálka je v pohodičke...
samozrejme, keď sa neopijú a nebudú polihovať niekde pred barákom...
0 0
cascade cascade

cascade je offline (nepripojený) cascade

Nie,toho sa nebojím,dcéra je v tomto ohľade spoľahlivá,ale ex ma sleduje a hádže mi polená pod nohy,preto sa bojím,či na toto nie sú nejaké pravidlá,zákony a pod.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

cascade Pozri príspevok
Nie,toho sa nebojím,dcéra je v tomto ohľade spoľahlivá,ale ex ma sleduje a hádže mi polená pod nohy,preto sa bojím,či na toto nie sú nejaké pravidlá,zákony a pod.
Ako vravím, ja by som sa ničoho nebál...,je to v pohodičke...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Popros nejakú kamarádku, alebo susedu, nech ich chodí denne skontrolovať.
Deti budú vedieť, že sú pod dozorom dospelého, budeš pokojnejšia a máš v prípade potreby dôkaz, že deti majú kontrolu.
Deťom nalep niekam na stenu dôležité tel. čísla a čísla na nejakých známych v prípade potreby


Nemôžu byť deti zatiaľ u otca? Aj to je riešenie.
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

V prvom, hádam aj najdôležitejšom rade potrebuješ byť pokojná a už tým, že sa znepokojuješ kvôli deťom, nie je pre tvoj zdravotný stav prospešné. Ak nemáš nikoho, kto by deťom pomohol, ak by som vedela, že si z KE a ty by si súhlasila, s deťmi by som ti, v rámci svojich možností, pomohla. Viem, nepoznáš ma, niektorí poraďáci však už zopár rokov áno, niektorí aj osobne, možno by sa za mňa zaručili.
33 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

tu by sa mi veeeľmi hodilo "OCEŇUJEM"
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

cascade
či by nemohi byť aj samé doma /dcéra má 17 - v októbri už 18 rokov/ alebo mi poraďte , čo robiť... Najmladší syn má 9 rokov
V prvom rade: dcéra je už skoro dospelá, s ňou by nemal by problém (aspoň sa naučí samostatnosti a rozumného rozhodovania - skúsenosť do života) a zároveň sa postará o brata - ďalšia skúsenosť - zodpovednosť za niekoho!

Ak sa však tak veľmi obávaš, arizona ti poradila veľmi dobre - pokiaľ nie si na "nože" so susedmi, každý z nich obetuje tú polhodinku na to, aby decká priebežne skontroloval (a možno niekedy na revanš to budeš ty, kto bude službu oplácať ).

Pred akýmkoľvek chirurgickým zákrokom je potrebné mať kľud, preto sa upokoj a spoliehaj sa aspoň na vyspelosť dcéry a pomoc susedov.

A čo sa týka strachu zo sociálky - zahoď to za hlavu, to by si musela "zdrhnúť" za kopečky a mládež nechať len tak, nech sa prebíjajú ako vedia. Lenže toto nie je tvoj prípad.
3 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
cascade Pozri príspevok
Nie,toho sa nebojím,dcéra je v tomto ohľade spoľahlivá,ale ex ma sleduje a hádže mi polená pod nohy,preto sa bojím,či na toto nie sú nejaké pravidlá,zákony a pod.
..

...ak ti exmanžel hádže polená pod nohy, tak zájdi na sociálku, povedz, aký je voči tebe, povedz im aj, že ťa čaká vážna operácia a že tvoja dcéra je spoľahlivá a o brata sa postará,prípadne že máš niekoho ku deťom,aby mali vedomosť, ak by si ex zmyslel ísť sa sťažovať ...
..ja by som exmanželovi vysvetlila svoju situáciu a jemne naznačila, že sociálka o tom vie, tak nech sa nepokúša o špinavé ťahy..a keby bol poriadny tatko, tak sa o tie detičky za ten čas postará a nebude vymýšľať!!..
1 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
sociálku asi ťažko niečo z toho zaujíma... si myslím, že je to skôr záležitosť ÚPSVaR... kolízneho opatrovníka, ktorý bol deťom pri rozvode stanovený... alebo pri určovaní výživného... aj keď realita je zväčša taká, že deti pre nich znamenajú "len" jeden zo spisov......
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..pravdu máš, Ajuška...kolízny opatrovník by al mohol vedieť o tom..aby ex nemal nejaké námietky, akože sa matka nestará...(nepoznám podstatu, ani ťahy ex, ale niekedy je dobre predvídať)
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
ak je kolízny opatrovník človek na svojom mieste... tak ho pri udaní ešte riadne zdrbcuje... že sa nestaral on... ale to sme asi v kategórii sci-fi......
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

zatiaľ čo som stretol kolízne opatrovníčky, tak ich prd zaujímali deti... len aby v kľude bez konfliktov dožili v kancelárii dôchodku. A v snahe vykázať nejakú robotu môže skôr skomplikovať život ako pomôcť.
0 0
cascade cascade

cascade je offline (nepripojený) cascade

Ďakujem všetkým za rady.Moja situácia je taká,že som sa presťahovala do rodiska manžela a teraz som tu uviazla... suseda vyše 80,sused-z väzenia doma-zabil si manželku...Rodina môjho ex robí na sociálke-ÚPSVaR a opatrovník...radšej pomlčím.Dcéra je zodpovedná,ale ja mám 4 deti ... Ex mi pomôže jedine tak do hrobu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ak ti nevie pomôcť rodina ani susedia, neskúšala si nejaké krízové centrum pre rodinu s deťmi vo svojom okolí - ako najkrajnejšie riešenie ?

Aj keď máš zodpovednú dcéru, mohli by to zneužiť voči tebe.
0 0
cascade cascade

cascade je offline (nepripojený) cascade

To zvažujem ako krajné riešenie,deti to nechcú...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

cascade Pozri príspevok
To zvažujem ako krajné riešenie,deti to nechcú...
Hľadáš pomoc na Porade, tak ako ti ponúkla Marína ?

http://www.porada.sk/1479929-post9.html

Bydlisko asi z pochopitelných dôvodov zverejniť nechceš - možno sa nájde na PORADe dobrá duša, ochotná pomôcť - z tvojho okolia
Naposledy upravil veronikasad : 14.08.10 at 19:03
4 0
cascade cascade

cascade je offline (nepripojený) cascade

Skôr nejaký "zákon,predpis".... , že môžu byť s dcérou,že to nie je to opustenie,či niečo podobné,preto že neverím,že mi niekto zadara opatrí deti a ja na opatrovateľku nemám prostriedky...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať