Zavrieť

Porady

Nafukane 1,8 a zobrate papiere, ake su sankcie?

Dobry Den. Brat soferoval opity auto, nesposobil ziadnu dopravnu nehodu. Policajti sli za nim, zapli majak, zastavil na najblizsom parkovisku, tam sa podrobil dychovej skuske. Nafukal 0,9. Zobrali mu papiere. Teraz mu prislo potvrdenie a pisu tam moznost odvolat sa. Ma to nejaky vyznam? Ake sankcie mu hrozia? A da sa nejako znizit pokuta, doba odnatia vodicskeho. Za rady dakujem.
Naposledy upravil rado3105 : 21.08.10 at 09:16
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Odvolať sa môže ale asi to bude zbytočné.Ak mu zoberú papiere na viac ako dva roky tak opakuje autoškolu.Minimálna sadzba sa teraz tuším pohybuje na 1 rok.bez papierov do auta nesadať potom je to na dva roky natvrdo a min 5 rokov bez papierov.Aspoň si zapamätá.Čo ak by v takom stave zrazil vaše alebo svoje dieťa.

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    Moj bezvyznamny prispevok iba tolko.
    Na cestach tyzdenne havaruje desiatky ludi. Niekolko z nich neprezije. Alkohol je v tychto nehodach iba obcas a nie uplne vzdy je pricinou. Niekdy je proste smola, ze je tam. Tyzdenne blazni po uliciach mnozstvo motorkarov , stresuje ostatnych ucastnikov a pritom su triezvi. Opity za volant nepatri , ale pri opatrnosti a uvedomeni si ze "ma" , dokaze bezpecne dojazdit do ciela. Tvrdim , ze nie je podstatne , ci ma sofer vypite , ale ci si to uvedomuje a ma volu bezpecne soferovat. Samozrejme pisem nie o 3-4 promile , ale napr. 08.-1.Robi sa z toho zbytocny strasiak a dovod na buzeraciu.. Jasne ze i vdaka tym , ktori po parou neuvazuju, ale su hlupejsi nez normalne. A kvoli nim trpia i ti, co sa po stamprdli nebezbecni nestavaju.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Pokuta od 200 do 1000 e a zakaz soferovania az na 5 rokov resp. 150 až 800 eur a zakaz do troch rokov, zavisi od kvalifikacie priestupku a co povie v spravnom konani. Vzhladom na zistene mnozstvo to vyzera na prisnejsiu kvalifikaciu. Po uplynutí polovice trestu zakazu soferovania moze poziadat o odpustenie zvysku; tuto ziadost nie je mozne podavat opakovane.

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    sorry, ale ja by som mu vodičák už nevrátil ...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Je to VRCHOLNÁ nezodpovednosť brata - sadnúť si s alkoholom v krvi za volant. V tomto ticho súhlasím s doktorom!

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Mam v okoli relativne podobny cerstvy pripad. Vodicak odobraty na 2 roky (s teoretickou moznostou vratenia za 1 rok) a 500 EUR pokuta. A to s prizmurenim oka po znamosti...

    Doplnenie:
    Teraz som sa zarazila, lebo ma napadlo, ze ta pokuta bola tusim 1 000 EUR.
    Naposledy upravil Lianka : 20.08.10 at 16:26 Dôvod: doplnenie

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Mám podobný prípad,
    alkohol zistený pri bežnej cestnej kontrole. Vodičák odobratý na 18 mesiacov a pokuta 600 eur.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Keby som mala tu moc, cloveku, ktory pije a soferuje, by som zakazala soferovat dozivotne. Kazdy by si mal vybrat, ci sadnut za volant alebo k poharu.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    He....božskú jedine ...moc



    Alebo
    Ešte v roku 1998 Ďuračka ako poslanec vulgárne vynadal policajnej hliadke. V roku 2004 mu policajti odobrali vodičský preukaz pre alkohol za volantom. O pár mesiacov chcel zraziť muža v uniforme pri policajnej naháňačke. Do väzenia išiel v máji 2007. Okrem pobytu za mrežami mu súd nariadil aj zákaz šoférovať na šesť rokov.
    ...
    Peter Ďuračka: MÔJ CTENÝ POSLANECKÝ...
    Rok 1999 - V centre hlavného mesta havaroval vtedajší poslanec SDK Peter Ďuračka. Policajnej hliadke odporučil, aby mu vyfajčila „jeho ctený poslanecký k....“ Či bol pri tomto nechutnom výstupe niečím posilnený, nie je známe.

    Mne by toto povedať ...aj uniformu by som asi obetoval ...
    ale ten """ svoj ctený poslanecký K...t " by si fajčil sám ...

    ...atď ...etcetera .....

    http://www.cas.sk/clanok/91904/alkoh...ali-opiti.html

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    rado3105 Pozri príspevok
    Dobry Den. Brat soferoval opity auto, nesposobil ziadnu dopravnu nehodu. Policajti sli za nim, zapli majak, zastavil na najblizsom parkovisku, tam sa podrobil dychovej skuske. Nafukal1,8. Zobrali mu papiere. Teraz mu prislo potvrdenie a pisu tam moznost odvolat sa. Ma to nejaky vyznam? Ake sankcie mu hrozia? A da sa nejako znizit pokuta, doba odnatia vodicskeho. Za rady dakujem.
    Vlastne bol odmenený! ŽIJE.

    A ti požnaš "daj sem ten bičík, nedám, daj sem ten bičík, daj sem ten bičík, riť Paľovú".

    miky64 je offline (nepripojený) miky64

    bol som,som a ešte chvílku budem ...viac miky64
    comodo Pozri príspevok
    Moj bezvyznamny prispevok iba tolko.
    Na cestach tyzdenne havaruje desiatky ludi. Niekolko z nich neprezije. Alkohol je v tychto nehodach iba obcas a nie uplne vzdy je pricinou. Niekdy je proste smola, ze je tam. Tyzdenne blazni po uliciach mnozstvo motorkarov , stresuje ostatnych ucastnikov a pritom su triezvi. Opity za volant nepatri , ale pri opatrnosti a uvedomeni si ze "ma" , dokaze bezpecne dojazdit do ciela. Tvrdim , ze nie je podstatne , ci ma sofer vypite , ale ci si to uvedomuje a ma volu bezpecne soferovat. Samozrejme pisem nie o 3-4 promile , ale napr. 08.-1.Robi sa z toho zbytocny strasiak a dovod na buzeraciu.. Jasne ze i vdaka tym , ktori po parou neuvazuju, ale su hlupejsi nez normalne. A kvoli nim trpia i ti, co sa po stamprdli nebezbecni nestavaju.
    prepač ale jednoznačne alkohol za volant nepatri bol som pri nehode kde na sprostosť jedneho ožrana ktoremu sa v podstate nič nestalo par škrabancov doplatili 4 ludia ktorí stravili v nemocnici od 14 dni do 2 mesiacov

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    miky64 Pozri príspevok
    prepač ale jednoznačne alkohol za volant nepatri bol som pri nehode kde na sprostosť jedneho ožrana ktoremu sa v podstate nič nestalo par škrabancov doplatili 4 ludia ktorí stravili v nemocnici od 14 dni do 2 mesiacov
    Ludia , ktori su potencionalne schopni zavinit dopravnu nehodu - je jedno ci triezvi ci opiti - by nemali mat vodicak. Musis uznat , ze rasej stretnes opiteho sofera ktory Ta nezrazi , ako triezveho frajera , ktory nezvadne zakrutu a...........
    ( v tomto nazore neuhnem ) Velka vacsina nehod je bez alkoholu.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    comodo Pozri príspevok
    Ludia , ktori su potencionalne schopni zavinit dopravnu nehodu - je jedno ci triezvi ci opiti - by nemali mat vodicak. Musis uznat , ze rasej stretnes opiteho sofera ktory Ta nezrazi , ako triezveho frajera , ktory nezvadne zakrutu a...........
    ( v tomto nazore neuhnem ) Velka vacsina nehod je bez alkoholu.
    Tiež by nemali mať vodičak osoby , šoferujuce v pozicii ,kde telo je v pravom uhle s podlahou vozidla,prip.ešte trochu nachylené smerom k čelnému sklu

    oči vytreštené,hroza a des a panika

    bez rozumných dovodov spomaľujúce rýchlosť vozidla v obci až na 30 km/h

    kde ostatní vodiči v kolone za takýmto vozidlom,musia radiť do II.prev.stupňa kĺajúc ako pohan,

    a tiež spomaĺujúce jazdu mimo obce,tiež bez nejakých relevantných dovodov.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    buchač Pozri príspevok
    ....doplňujem , podľa vlastných pozorovaní...:

    - vodič , ktorý má na hlave klobúk alebo spoza opierky sedadla vytrčajú vykulmované kadere,jedno akého zafarbenia, a oči zakryté slnečnými okuliarmi cez pol hlavy, požičanými od pilota stíhačky

    - vodič , ktorý jazdí tzv. kolísavým systémom ...raz pribrzdí , raz pridá ...prečo ?...to ale neviem ja som tiež nevedel ale dlhodobým jazdením po Slovensku a zosumarizovaním skusenosti toho typu som na to prišiel:
    Takýto VODIČ, -KA, nevidí dostatočne pred seba lebo cesta sa zatáča, a tak pribrzdí, veď čo ak za zatáčkou je výkop ?! a on, ona by mohli do neho spadnúť aj s autom, ak vojde do zatáčky a zistí, že cesta je voľná zase pridá,

    - je toho viac

    Jedno je ale isté , veľmi rýchlo ostávajú za mnou Aj za mnou niektorí takíto zostavajú, ale len tí, čo nemajú VVT-i, alebo auta s motorom nad 2 litre,preto si musím kupiť najmenej 3-liter
    V texte.

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    napr. kuk sem
    http://www.topky.sk/cl/10/786160/Mla...l-2-45-promile

    Tak naco su zakony , naco sa ma slusny clovek bat si dat deci vina po obede ? Vzdy sa najde magor , co si s tym problemy nerobi. Tomuto by som v zivote papiere nevratil.

    boldizar6b je offline (nepripojený) boldizar6b

    boldizar6b
    Zdravim Vas,chcel by som sa opytat ako ma vyzerat odvolanie voci rozhodnutiu ak mi pred rokom vzali vodicak a zeraz sa mam odvolat aby mi ho vratili,dakujuem.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    to boldizar: Nie je to odvolanie, ale žiadosť o upustenie od zvyšku trestu zákazu činnosti (§14 ods. 3 Zákona o priestupkoch).

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    rado3105 Pozri príspevok
    Prepacte ale sekol som sa 1,8 bolo v krvi, v dychovej skuske 0,9.
    Sorry , ale mám dojem , že tomu zrazenému chodcovi , vodičovi v oproti idúcom vozidle , cyklistovi , decku v kočíku pred obchodom ......by to aj tak nepomohlo .
    To máš jedno , či 0,5 alebo 2,5 ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Laco-monter Pozri príspevok
    Tiež by nemali mať vodičak osoby , šoferujuce v pozicii ,kde telo je v pravom uhle s podlahou vozidla,prip.ešte trochu nachylené smerom k čelnému sklu

    oči vytreštené,hroza a des a panika

    bez rozumných dovodov spomaľujúce rýchlosť vozidla v obci až na 30 km/h

    kde ostatní vodiči v kolone za takýmto vozidlom,musia radiť do II.prev.stupňa kĺajúc ako pohan,

    a tiež spomaĺujúce jazdu mimo obce,tiež bez nejakých relevantných dovodov.
    ....doplňujem , podľa vlastných pozorovaní...:

    - vodič , ktorý má na hlave klobúk

    - vodič , ktorý jazdí tzv. kolísavým systémom ...raz pribrzdí , raz pridá ...prečo ?...to ale neviem

    - je toho viac

    Jedno je ale isté , veľmi rýchlo ostávajú za mnou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.