Zavrieť

Porady

zapojenie notebooku k Wifi Router.

Prosím Vás mohol by mi niekto z Vás poradiť, ako mám znova zapojiť svoj notebook k Wifi routeru značky Tenda. Doteraz všetko fungovalo, ale od včerajšieho dňa sa mi prerušilo pripojenie od Notebooku k Wifi routeru. Internet mám od UPC. Pokiaľ pripojím sieťovo Notebook ku káblovému modemu cez Wan porty tak všetko funguje.
Skúšal som resetovať modem aj wifi router a nič nepomohlo.
Podrobnosti by som potom vysvetlil.
Ďakujem.
Usporiadat
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

a vidi tvoj NB siet ?
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Igor3 Igor3

Igor3 je offline (nepripojený) Igor3

Myslíš bezdrôtovú sieť? Áno, Notebook sa dokáže pripojiť k Wifi routeru. Problém je asi pri spojení káblového modemu a routera. Diagnostikoval som môj problém cez Windows 7 a chyba pri bezdrôtovom pripojení znie: DNS server isn´t responding.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

MS Diagnostika:
- To moze byt dost zavadzajuce.
Ak by nefungovalo len DNS, malo by fungovat pripojenie na IP. Skuste cez browser
http://82.113.55.106/
- Aky DNS server mate nastaveny ? Dynamicky priradovany od UPC, staticky - aky ? OpenDNS ? Skusali ste alternativu ?

Ak pojdeme od zaciatku:

1. predpokladam, ze wifi vam priraduje IP cez DHCP zo zvoleneho intervalu. Dostanete pre priradenu spravnu IP ?

Pozrite cez "ipconfig", uvidite svoju IP, aj IP na Default Gateway, co musi byt IP routra.
V pripade, ze DHCP nefunguje, priradi sa Alternative IP a cez tu sa nedostanete nikam...

2. Po resete routra, nedoslo k natiahnutiu "factory settings" ?
Dostanete sa (cez kabel) do konfiguratie routra ?

3. ak ano, musi tam existovat polozka na zobrazenie aktivnych klientov. Vidite pripojeny ntb ? (mac adresa - nie je filtrovanie ?)

4. atd atd, teraz by sa to zacalo vetvit mnohymi smermi...
Naposledy upravil bodliak : 26.08.10 at 14:36
0 0
Igor3 Igor3

Igor3 je offline (nepripojený) Igor3

Nie som odborník na PC, takže sa v tom príliš nevyznám.
Keď sa pozriem cez ovládací panel centrum sietí do stavu pripojenia bezdrôtovej siete, tak to vyzerá takto:
fyzická adresa,Ipv4 adresa,maska podsiete, brána IPv4 predvolená,server IPv4 DHCP,DNS: vyplnené
DHCP mám zapnutý
Prípona DNS priradená: prázdne.
DHCP je dynamická.
protokol DHCP zapnutý.
Môžem to potom aj podrobne rozpísať.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Napis to presne lebo takto sa to neda zistit.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Neviem aké modemy ponuka UPC,UPC som nezapájal ,ale ja ako základ si zmenim adresu wifi routra z 192.168.1.1 na napr 192.168.2.1 aby router a modem nemali tú istú adresu.Neviem akú prednastavenú adresu ma router Tenda ,keď sa zresetuje.Alebo skus si na wifi routri vypnúť firewall.
0 0
Igor3 Igor3

Igor3 je offline (nepripojený) Igor3

Ďakujem za doterajšie odpovede. Bezdrôtovo som mal router pripojený k notebooku 9 mesiacov a nemal som nikdy problémy s pripojením na internet. A od stredy sa mi pripojenie prerušilo počas práce s notebookom a odvtedy sa neviem bezdrôtovo cez router pripojiť k notebooku.

Keď pripojím Notebook priamo k modemu bez routera tak mám tieto údaje / keď zapojím router tak mám tieto údaje

modem k Notebooku priamo Fyz.adresa: 00-26-22-42-DF-EF/ router k notebooku 70-1A-04-1F-68-38
Prípona DNS priradená chello.sk/ nepriradená
IP v 4 adresa: 89.173.13.188/ 196.168.0.100
DHCp zapnutý/ zapnutý
maska podsiete 255.255.255.0/ 255.255.255.0
brána IP v 4 predvolená 89.173.13.1/192.168.0.1.
server IP v DHCP 217.23.240.20/192.168.0.1
server IP v 4 DNS: 195.34.133.21/192.168.0.1
212.186.211.2.1. /192.168.0.1
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Skus preregistrovat MAC adresu v chello ked tam mas router tak zaregistruj jeho alebo na routery naklonuj MAC adresu notebooku.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

S klonovanim MAC adries by som pockal

Informacia, ze
>> fyzická adresa,Ipv4 adresa,maska podsiete, brána IPv4 predvolená,server IPv4 DHCP,DNS: vyplnené <<
nemusi znamenat, ze je to aj vyplnene spravne.

Nehral sa len niekto s kablami a nemas napriklad kabel od modemu pichnuty v routeri do LAN portu miesto do WAN portu ?
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

UPS modem povoluje max. 3 MAC adresy, ktore pusti na internet.
Ked si pripojeny kablom, je to ina MAC adresa ako pripojenie cez router.
Kolko dalsich pocitacov pripajas?
Resp. si pripajal v case vypadku a pred nim?
Neprepisal ti niekto MAC adresu wifi na modeme?
Mne v takomto podobnom pripade pomohlo, ked mi chlapik v UPC na dialku vymazal vsetky MAC adresy (sam si nevedel prepisat) a po restarte routra si ich pytal prehliadac pri otvoreni prvej stranky sam a nanovo. Napriek tomu boli s tym stale problemy a pomohla vymena modemu UPC (aj ked asi 2 mesiace to najskor fungovalo bez problemov).
0 0
Igor3 Igor3

Igor3 je offline (nepripojený) Igor3

Ja som si pôvodne myslel, že UPC má nejaký výpadok. Volal som tam na druhý deň a ja som riešil hlavne to aby som mal znova pripojenie k internetu. Technik z UPC sa ma pýtal, či mám pripojený modem s wifi routerom. Musel som odpojiť wifi router a pripojiť notebook priamo k modemu. Potom to fungovalo. Asi je chyba v mojom routeri, ale neviem aká. Cez notebook sa viem pripojiť k wifi sieti, ale k internetu nie.
V čase výpadku som normálne pracoval len s notebookom, čiže pripojený som bol bezdrôtovo. A zrazu sa mi prerušilo bezdrôtové pripojenie.
Pripájal som sa na 2 pc. Jeden stolový a spomínaný notebook. Mne by úplne stačilo byť pripojený len na spomínaný notebook a bezdrôtovo, ale nedokážem sa pripojiť bezdrôtovo. Asi tam bude nejaký problém s tými MAC adresami alebo neviem. Nevyznám sa v tom príliš, notebook som si kúpil pred 9 mesiacmi a dokázal som pripojiť všetko ako som potreboval a doteraz bez problémov všetko fungovalo. Káble mám zapojené správne. Kábel z Wan portu routera do modemu.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Igor3 Pozri príspevok
Ja som si pôvodne myslel, že UPC má nejaký výpadok. Volal som tam na druhý deň a ja som riešil hlavne to aby som mal znova pripojenie k internetu. Technik z UPC sa ma pýtal, či mám pripojený modem s wifi routerom. Musel som odpojiť wifi router a pripojiť notebook priamo k modemu. Potom to fungovalo. Asi je chyba v mojom routeri, ale neviem aká. Cez notebook sa viem pripojiť k wifi sieti, ale k internetu nie.
V čase výpadku som normálne pracoval len s notebookom, čiže pripojený som bol bezdrôtovo. A zrazu sa mi prerušilo bezdrôtové pripojenie.
Pripájal som sa na 2 pc. Jeden stolový a spomínaný notebook. Mne by úplne stačilo byť pripojený len na spomínaný notebook a bezdrôtovo, ale nedokážem sa pripojiť bezdrôtovo. Asi tam bude nejaký problém s tými MAC adresami alebo neviem. Nevyznám sa v tom príliš, notebook som si kúpil pred 9 mesiacmi a dokázal som pripojiť všetko ako som potreboval a doteraz bez problémov všetko fungovalo. Káble mám zapojené správne. Kábel z Wan portu routera do modemu.
Skus resetnut wifi router, aby mal znovu tovarenske nastavenia ....
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Na routery nastav tu istu MAC adresu ako ma tvoj ethernet na notebooku (vola sa to clone MAC, vacsina routerov to ma).
Chello povoluje 3 MAC ale len pri vyssich pausaloch, pri nizkom pausaly iba jednu MAC adresu.
Na 99,9% mas v tom problem.
Ved uz som to pisal.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

bodliak Pozri príspevok
S klonovanim MAC adries by som pockal
A to z akeho dovodu??? Minimalne tym eliminuje problem ktory moze nastat v buducnosti a stale bude moct pripojit notebook priamo k modemu ak by sa mu nahodou pokazil router alebo by sa mu na nom nieco posahalo alebo by si nebol isty ci router funguje alebo nie.
Mam to tak urobene ja a robim to tak bezne zakaznikom nie len co maju chello alebo aj slovanet (byvaly roburnet) a podobnych providerov co registruju MAC adresy - co je podla mna totalna kravina z ich strany lebo sa to velmi elegantne obist, aj router ze 20E to zvladne.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

salvosko Pozri príspevok
A to z akeho dovodu???
1. Z dovodu, ze ako on sam pise, "moc sa v tom nevyzna".
2. Ak do nicoho nezasahoval, nic nemenil a "nevrtal" sa v tom, lepsie bude poznat skutocnu pricinu a potom riesit problem. Tu nenastavuje nieco, co si vcera doniesol z obchodu.
3. Kludne si ho vezmi na starost a zodpovednost :-) ty.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

chlapik pise, ze mu to prestalo fungovat z jedneho dna na druhy. Dalej napisal, ze pripojit cez kabel sa moze, to vylucuje chybu modemu (upc zabezpecuje funkcnu linku po koncove zariadenie)
1. Takze chyba je bud v routery
2. alebo je chyba v wifi v NB
Takze najprv by som to skusil s inym NB ci sa dokazes pripojit na wifi ak nie je potrebne skontrolovat wifi na routery a ak nefachci, tak vymenit wifi router
0 0
Igor3 Igor3

Igor3 je offline (nepripojený) Igor3

Ešte raz ďakujem za Vaše odpovede. Vážim si každú Vašu radu. Nie všetkému, čo ste napísali aj rozumiem a tých rád je zasa tak veľa.... Skúšal som znova zapojiť notebook k routeru(značka Tenda), takže som ho resetol a skúšal postupovať tak isto, ako pri mojej prvej inštalácií pred 9 mesiacmi.
Takže zapnem notebook a router, mám nastavené v NT automatické priraďovanie adries, po nejakej chvíli si notebook našiel router, adresa, maska, gateway, DNS sa vypísali.
Neskôr som vložil do mechaniky inštalačné CD k routeru a postupoval podľa pokynov. Takisto notebook našiel router, spojenie úspešné.
Ďalší krok v inštalácii, tu som váhal:
Vyberte mód internetového pripojenia(UPC):
1. Dynamické IP (DHCP)
2. Statické IP
Keď som zvolil dynamické, tak som nemohol ďalej pokračovať v inštalácii. Nepustilo ma to ďalej, signalizuje: pripojenie k internetu neúspešné.
Keď som zvolil statické IP tak som ručne vypísal tieto údaje:
I.P. adresa 196.168.0.100, subnet mask:255.255.255.0, gateway:192.168.0.1, server primary DNS:195.34.133.21, server secundary DNS:212.186.211.21. Inštalačné CD signalizuje, že pripojenie k internetu je úspešné a pokračujem v inštalácii ďalej, kľúč zabezpečenia siete... až som prišiel k poslednému bodu inštalácie, kde je vždy napísané, že inštalácia je úspešná, pokiaľ vidíte I.P adresu, nesmú tam byť nuly. Mne sa tu objavili údaje: I.P adresa 196.168.0.100, maska a tak ďalej, takže konfigurácia a inštalácia bola úspešná, inštaláciu som dokončil a napriek tomu nemám prístup k internetu. Diagnostika problémov vo Windows 7 mi signalizuje, že modem má problém s pripojením na internet, mám ho vypnúť počkať niekoľko sekúnd a znova zapojiť, ale nepomáha mi to.
Neviem sa pripojiť na internet ani káblovo cez router. Čiže modem je spojený s routerom cez wan porty a router je cez ethernetový kábel pripojený k notebooku.
Viem sa pripojiť k internetu len priamo cez modem.
Vtedy mám tieto adresy: I.P. adresa:89.173.13.188 a gateway:89.173.13.1, ostatné údaje sú rovnaké.
Mne by momentálne stačilo, keby som sa doma vedel pripojiť bezdrôtovo k internetu, čiže len k tomu notebooku. Doteraz som mal pripojený na internet aj stolný počítač spolu s notebookom.
Mám kúpiť nový router? Mám nejaké zlé nastavenie tých adries? Niečo ináč nastaviť v notebooku. V inom poradí? Neviem si s tým poradiť, doteraz mi všetko 9 mesiacov fungovalo a práve počas bezdrôtového pripojenia k internetu sa mi z ničoho nič prerušilo spojenie s internetom. Možno že, je to nejaká malá chybička a neviem ju nájsť, lebo tomu celkom nerozumiem.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Clone MAC adresa, uz som to pisal ale kazdy ma tu ignoruje. Robim tieto veci denne, viem co hovorim.
Router MUSI mat na WAN casti DHCP inak to nepojde!
V Chello musis mat zaregistrovanu MAC PC alebo cohokolvek co maspripojene do modemu teda aj routera! Ak nie tak ju treba vyklonovat = nastavit na router TU ISTU MAC adresu ako ma PC ktore funguje.
Ale budete sa tu hadat ...
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Neinštaluj z CD k routeru.Vojdi do menu cez prehliadač je to lepšie a rýchlejšie.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Ak si z BA pridem ti to urobit zadarmo, aj ked inak za to uctujem. Na 14:00 idem k inemu zakaznikovi robit presne toto, presne ma tento pripad. Chello cisti neplaticov, co mali internet vselijako zadarmo a preto vycistili DB MAC adries a opravili ich kontrolu. Ak ti to nejde a si neplatic tak je jasne ze tam nebudes volat aby ti to opravili, ak zavolas tak to skontroluju ale u teba ti to neopravia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať