Zavrieť

Porady

Podivny nizkofrekvencny zvuk

V spalni sme zacali mat cez leto podivny zvuk. Nie je to ani hluk, ale skor ako nejake chvenie, ktore aj pocut, nieco ako nizkofrekvencny zvuk. Na streche panelaku mame Orange antenu, ale nikdy sme si nic take nevsimli (hoci tam byvame len pol roka). Co to vsetko moze sposobovat?
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ak je to zvuk tak sa dá nahrať do PC a zosiliť.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alenkam alenkam

alenkam je offline (nepripojený) alenkam

skor je to ako vibracia, ale skusala som aj pohar s vodou a hladina sa netrasie, take dunenie, ale musi to mat aj nieco so zvukom, lebo ked si zapcham usi tak to nepocut. Neviem ci mame taku techniku to nahrat a zosilnit ale co by sme poculi? len silnejsi monotonny zvuk?
0 0
alenkam alenkam

alenkam je offline (nepripojený) alenkam

ako sa da vlastne frekvencia zvuku zmerat?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

alenkam Pozri príspevok
ako sa da vlastne frekvencia zvuku zmerat?
Domácimi prostriedkami to asi ťažko zmeriaš.

Nemáte v blízkosti trafostanicu? Skús v noci, keď ten zvuk počuješ, vypnúť hlavný istič elektriny. Ak prestane, tak vieš, že zdroj je niekde u teba doma. Ak nie, tak je zdroj niekde inde.
1 0
pepa78 pepa78

pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

Skús zistiť či susedia vedľa teba nemajú náhodou opretu chladničku o stenus poločnú s vašim bytom...keď sme sa nasťahovali do bytu tak prvé dni sme tiež počuli veľmi divný zvuk a bolo to spôsobené susedovou chladničkou opretou o stenu, za ktorou bola naša obývačka
1 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Povypínaj si všetky spotrebiče vytiahnutím zásuvky zo siete a možno zbadáš, rob to postupne
1 0
alenkam alenkam

alenkam je offline (nepripojený) alenkam

Dakujem za odpovede. ak si momentalne dobre spominam, tak ta izba je obkolesena len nasimi izbami a na jednej strane domovym schodiskom.

S tym el. isticom to je velmi dobry tip, urcite skusim. Totiz asi v rovnakom case sa nam tam skratovali zastrcky, alebo netusim, co sa s nimi stalo a este sme to nestihli dat dokopy. Ale zeby elektrina vydavala take podivne chvenie/zvuk?
0 0
tom_NR tom_NR

tom_NR je offline (nepripojený) tom_NR

Elektrina toho dokáže...
http://zpravy.idnes.cz/v-rodinnem-do...457_domaci_vel

Nechcem vás strašiť, ale čím skôr zistite, o čo ide.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

50 Hz ?
Mne drnci elektromer, je z druhej strany steny a pocut ho, tak isto vrci aj stare trafo na zvoncek.
Moze sa to sirit radiatormi, atd. Hladajte zdroj zvuku. Spravte si "lievik" z vykresu, strcte do ucha a zistite smer, odkial prichadza.
0 0
alenkam alenkam

alenkam je offline (nepripojený) alenkam

Ok, tak tu elektrinu poriesime cim skor.

No ci 50 Hz, to vazne netusim. Je to zvuk, ale nie hluk. Mne to skorej pripada ako vibracie, ale nic sa netrasie. Neviem to popisat.

Na streche mame Orange vysielac, ale predtym to fakt nerobilo.

No som fakt zvedava, co s tym je.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

najcastejsie robia zvuky zdroje od spotrebicov.. ja napriklad musim zosilnovac vypinat, lebo bzuci trafo. Piskaju pulzne zdroje pokial niesu zatazene.. nemalo by to byt tazke identifikovat, aj ked nizke frekvenie sa tazko lokalizuju.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

ja som si kúpil novú nabíjačku na i-phone a týždeň mi trvalo, kým som ju odhalil , a počujú to aj ostatný ? ak nie, skús ísť k ušnému,aj tam môže byť príčina...
0 0
alenkam alenkam

alenkam je offline (nepripojený) alenkam

ale elektrina, ze by takto vibrovala? To nie je vrcanie, to je ako daka este pocutelna vibracia. Neviem to definovat. Ale iste skusim vypnut poistky, ci to zmizne...
0 0
alenkam alenkam

alenkam je offline (nepripojený) alenkam

hehe, ano pocuju to aj ostatni a to nie je piskanie. To je take hucanie. no skusim s timi poistkami, potom so susedom a ak tak neviem...
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

>> ale elektrina, ze by takto vibrovala?

Ano, striedavy prud, 50 Hz je na zvuk nizka frekvencia na hranici pocutelnosti (dobre ucho pocuje tusim az do 20Hz).
Komorne A je 440 Hz, oktava smerom hore je dvojnasobok, smerom dole polovica.
Takze cca 3 oktavy od komorneho A dole. Pomoze to v predstavivosti, kde je asi 50 Hz ?
0 0
alenkam alenkam

alenkam je offline (nepripojený) alenkam

dakujem za vysvetlenie, len verim, ze sa to aj opravi, lebo je to desne.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Alenka, len už konečne vypni tie poistky. Nie je to toľko roboty. Páčka dole a je to.
0 0
alenkam alenkam

alenkam je offline (nepripojený) alenkam

Akonahle budem v tom byte, tak to iste urobim
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

A neviete nahodou ako sa vola nejaky vypinac??? elektriny, ktory v zahranici bezne pouzivaju na vypinanie vsetkych zasuviek atd... v noci,ked nie je odber? Cely byt samo vypne a ide len chladnicka, pripadne nutny spotrebic. Co to je za poistka?
0 0
alenkam alenkam

alenkam je offline (nepripojený) alenkam

dobra otazka Ja sa len normalne zacinam bojit o nas bytik
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať