Zavrieť

Porady

autobazar AAA AUTO

IMIP IMIP

IMIP je offline (nepripojený) IMIP

mate niekto skusenosti s tymto bazarom? chcem si odtial asi kupit auto.
Usporiadat
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

ada159 Pozri príspevok
AAA je len predajca, t.j. aj keď ti nanútili poistenie skrytých závad vyjadrovať k plneniu alebo neplneniu sa mala poisťovňa, v ktorej bolo poistenie uzavreté...
Nie som zástancom AAA, ja som od nich našťastie auto nekupoval len predával a to na 3x...a vždy ma vytočili tie ich herecké výkony... "na náprave je citiť, že je opotrebovaná, jazdili ste často v meste..." (to zistil po 5 km prevezení ked jazdil ako blázon vo vysokých otáčkach.....) potom "olej sa veľmi prehrieva"... musím sa na to pozrieť s vedúcim výkupu... proste reči a reči a to diagnostikovali auto len pohľadom...(kam sa hrabú autorizované servisy s ich diagnostickými prístrojmi) a ten čas čo tam človek musel čakať, kým vybavovali tú naj cenu... nakoniec som si zohnal ocenenie od autorizovaného predajcu a boli sme dohodnutý za 5 minút...

ALe to akože poistenie, nebolo v žiadnej poisťovni, to bol v podstate ich produkt za to, že jazdené auto môže mať skryté vady. Preto to bolo nutné riešiť cez nich, ako predajcov. Nepomohla ani Praha, proste kúp a neotravuj. To je ich postoj k veci.
no tak potom je to dost zvláštne, že bol to ich produkt, a bolo nutné to riešiť cez autorizovaný servis... keď majú vlasnú dieľňu kde tie vraky spojazdňujú... keď to deklarovali ako poistenie tak by som si naštudoval jeho podmienky a v ramci možnosti by som podal sťažnosť na národnú banku slovenska, že podnikajú (predaj poistenia..) bez oprávnenia
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Ice dive Pozri príspevok
no tak potom je to dost zvláštne, že bol to ich produkt, a bolo nutné to riešiť cez autorizovaný servis... keď majú vlasnú dieľňu kde tie vraky spojazdňujú... keď to deklarovali ako poistenie tak by som si naštudoval jeho podmienky a v ramci možnosti by som podal sťažnosť na národnú banku slovenska, že podnikajú (predaj poistenia..) bez oprávnenia
V tomto "koktavom autobazare" nič nespojazdňujú.

Celá príprava auta na predaj spočíva v povysávaní a vyčistení interieru a nablýskaní pristrojovej dosky.
To je všetko, čo v AAA vedia pre zákazníka urobiť.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Laco-monter Pozri príspevok
Ak by to každý tak riešil,žeby si daval namontovať originálne diely v autorizovanom servise , tak polovica aut nejazdí.

Nemal by kto zafinancovať opravu.

Mala si ešte jednu možnosť , zájsť za schopným mechanikom, ktorý by to urobil za 1/2 a spoľahlivo.
no lenže nepoznáme okolnosti tohto prípadu, ak by si si ty kúpil auto a našiel závadu, o ktorej by si bol presvedčený, že je skrytá a mal by si na to záruku tiež by si to riešil cez autorizovaný servis a neriskoval by si, že by sa kvôli tomu, že si to riešil cez kamaráta v garáži za 1/2 ceny mohol predávajúci z toho vyvliecť že záruku neuzná...

Aj teraz v rámci voľného trhu EU, môže auto v záruke opravovať hocaký garážmajster a o záruku neprídeš, len holt výrobcovia sa poistili tým, že garážmajster musí mať prístroje na diagnostiku a absolvovať u nich školenie... čo nie je najlacnejšie a nemá to každý... takže opäť je to v prospech autorizovaných servisov...
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Laco-monter Pozri príspevok
V tomto "koktavom autobazare" nič nespojazdňujú.

Celá príprava auta na predaj spočíva v povysávaní a vyčistení interieru a nablýskaní pristrojovej dosky.
To je všetko, čo v AAA vedia pre zákazníka urobiť.
tak s tým čistením máš absolútnu pravdu, v tom sú fakt machri...

no by si sa divil, ako vedia spojazdňovať... bývalá kolegyňa od nich kúpila strieborný fiat stilo, jej manžel bol podnikateľ tak ho mali polepený reklamou a keď dával dole reklamu podarilo sa mu stiahnuť aj kus farby... a niektoré časti toho auta boli pod striebornou farbou modré... zober si už len fakt, videl si v AAA niekedy nabúrané auto? (povedzme len s pretlačeným kusom plechu...) ja teda nie...
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Ice dive Pozri príspevok
no lenže nepoznáme okolnosti tohto prípadu, ak by si si ty kúpil auto a našiel závadu, o ktorej by si bol presvedčený, že je skrytá a mal by si na to záruku tiež by si to riešil cez autorizovaný servis a neriskoval by si, že by sa kvôli tomu, že si to riešil cez kamaráta v garáži za 1/2 ceny mohol predávajúci z toho vyvliecť že záruku neuzná...

Aj teraz v rámci voľného trhu EU, môže auto v záruke opravovať hocaký garážmajster a o záruku neprídeš, len holt výrobcovia sa poistili tým, že garážmajster musí mať prístroje na diagnostiku a absolvovať u nich školenie... čo nie je najlacnejšie a nemá to každý... takže opäť je to v prospech autorizovaných servisov...
Vobec to nie je v prospech autorizovaných servisov,
bežný občan vie kalkulovať.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Laco-monter Pozri príspevok
Vobec to nie je v prospech autorizovaných servisov,
bežný občan vie kalkulovať.
ak vie bežný občan kalkulovať, tak prečo autorizované servisy už dávno neskrachovali??? veď prevažne žijú predajcovia aut zo servisu, a predaja náhradných dieľov ako zo samotného predaja aut...

S autom v záruke málokto chodí do iného ako autorzivaného servisu...
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Ice dive Pozri príspevok
ak vie bežný občan kalkulovať, tak prečo autorizované servisy už dávno neskrachovali??? veď prevažne žijú predajcovia aut zo servisu, a predaja náhradných dieľov ako zo samotného predaja aut...

S autom v záruke málokto chodí do iného ako autorzivaného servisu...
Do autorizovaných servisov chodia , len tí, čo si dávajú výdavky na servis do nákladov.

Napríklad ja by som nešiel do autorizovaného servisu, v živote nie.
VŽDY by som dal auto do opravy iba takému mechanikovi,ktorého poznám a o ktorom viem,že ručí za kvalitu opravy svojim dobrým menom.
Žiadnu inú záruku nepotrebujem.
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

Ale oni vedia čo robia, zmluvne sme sa zaviazali že skrytá vada spadá pod záruku len v autorizovanom servise. A o týchto dosť podstatných veciach sa dozvedáš v AAA aute až ked príde k úhrade auta, a predajú ti to vlastne ako super bonus, že ručia za technický stav. Takže asi tolko
A ked už máš auto v servise a tam ti povedia, že sa spojka rosypala a riešiš to týždeň, tak si rád, že si konečne auto odtial vezeš preč. A pojazdné.
0 0
roman29 roman29

roman29 je offline (nepripojený) roman29

ja by som tam auto nekupoval.
kolovali po internete pribehy ako prave v AAA mozete kupit upravene auto so stocenymi km, aj znami mi podobne pribehy rozpravali.
Osobne skusenosti nemam, len taketo z 2. ruky.

Co mam znamych tak sa vyhybaju bazarom vseobecne a radsej kupuju cez sukromne inzeraty, pripadne si daju doviest a pod.
V kazdom pripade treba mat nezavisleho odbornika, najlepsie znameho, ktory vam to auto prezrie a predsa len bude vediet odhalit viac pripadnych uprav ktore maju zakryt nejake vady.

Uplne najidealnejsie kupovat auto nejakeho znameho znameho, ktory bude vediet potvrdit povod auta, ako na nom dotycny asi jazdil, ze nema stocene km atd.... toto asi je trocha tazsie ak mate predstavu o konkretnom modeli ... nie ako ja, ponukal znameho znamy stare auto, ale dobre, vyhovovalo na to bezne vozenie, tak som nespekuloval ... a to som dovtedy samozrejme ani nezvazoval danu znacku/typ
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Mam s nimi osobne skusenosti, no taktiez ako vacsina nie dobre. Ked som si tam rok dozadu kupoval auto technicky preukaz mi poslali po 2 mesiacoch, medzi tym som dostal za ten akoze nahradny pokutu dokonca 2x po 50€, takze tymto im aj dakujem, kluc od auta mi dali len jeden (s druhym mi auto asi ukradnu ) motor auta isiel prvych 250km maximalne v pohode po tych 250 kilakoch to bola hroza stratil na vykone aj v neutrali skapal, nechal ma v nudzi na frekventovanej krizovatke, a podobne, pisali ze nestacaju kilometre v autoservise mi ho napojili na nejaku srandu tam mi povedali ze stocene boli 2x, vraj nebolo nabuderane ale taktiez v servise povedali ine ale ved co uz... Len tolko odomna (este ze mame v rodine 2 auta)
Naposledy upravil MatoB : 03.09.10 at 19:59
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Dnes je ponuka ojazdených áut veľmi široká, aut je dosť,
len sa zdá,že sú zákazníci,ktorí by chceli super vozy za bazarové ceny, teda veľa muziky za málo peňazí...

Ja by som to videl z toho konca.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

roman29 Pozri príspevok
ja by som tam auto nekupoval.
kolovali po internete pribehy ako prave v AAA mozete kupit upravene auto so stocenymi km, aj znami mi podobne pribehy rozpravali.
Osobne skusenosti nemam, len taketo z 2. ruky.

Co mam znamych tak sa vyhybaju bazarom vseobecne a radsej kupuju cez sukromne inzeraty, pripadne si daju doviest a pod.
V kazdom pripade treba mat nezavisleho odbornika, najlepsie znameho, ktory vam to auto prezrie a predsa len bude vediet odhalit viac pripadnych uprav ktore maju zakryt nejake vady.

Uplne najidealnejsie kupovat auto nejakeho znameho znameho, ktory bude vediet potvrdit povod auta, ako na nom dotycny asi jazdil, ze nema stocene km atd.... toto asi je trocha tazsie ak mate predstavu o konkretnom modeli ... nie ako ja, ponukal znameho znamy stare auto, ale dobre, vyhovovalo na to bezne vozenie, tak som nespekuloval ... a to som dovtedy samozrejme ani nezvazoval danu znacku/typ
No zase ani auto z dovozu nemusí byť v cukríkovom stave ako si mnohí ľudia myslia... v nemecku sa tiež km stáčajú (prevažne autá idúce na export...), taktiež sa tam predávajú autá dovezené z Talianska, takže sa kľudne môže stať, že si doveziete auto na ktorom je exekúcia, alebo je kradnuté..... takže kúpa ojazdeného auta je vždy tak trochu hazard či už z bazáru, dovozu alebo aj od známeho... a na 100 % po kúpe sa objavý niečo s čím kupujúci pri kúpe nepočítal...

Stáčanie km nemusí byť v AAA pravidlom mohol ich stočiť ten čo to auto tam predával... poznám ľudí čo tam kúpili auto a kilometre sedeli s tým čo im povedal pôvodný majiteľ, čo to auto tam predával... (prevažne km tak okolo 150 000) ale zas poznám aj ľudí čo tam predali auto s 280 000 km auto a predávalo sa so 180 000 a o dva mesiace so 130 000 km...
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ice dive Pozri príspevok
No zase ani auto z dovozu nemusí byť v cukríkovom stave ako si mnohí ľudia myslia... v nemecku sa tiež km stáčajú (prevažne autá idúce na export...), taktiež sa tam predávajú autá dovezené z Talianska, takže sa kľudne môže stať, že si doveziete auto na ktorom je exekúcia, alebo je kradnuté..... takže kúpa ojazdeného auta je vždy tak trochu hazard či už z bazáru, dovozu alebo aj od známeho... a na 100 % po kúpe sa objavý niečo s čím kupujúci pri kúpe nepočítal...

Stáčanie km nemusí byť v AAA pravidlom mohol ich stočiť ten čo to auto tam predával... poznám ľudí čo tam kúpili auto a kilometre sedeli s tým čo im povedal pôvodný majiteľ, čo to auto tam predával... (prevažne km tak okolo 150 000) ale zas poznám aj ľudí čo tam predali auto s 280 000 km auto a predávalo sa so 180 000 a o dva mesiace so 130 000 km...
No bože, 150 000 km hore-dole...
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Stanislav 1975 Pozri príspevok
No bože, 150 000 km hore-dole...
no keď ti na takom aute odíde spojka, alebo turbo to bude radosti..., šak skoro ako funglovka
0 0
direttore direttore

direttore je offline (nepripojený) direttore

SU TO OJEBAVACI!
VECNE DOVODY A SKUSENOST Z NITRY:
1, Na webe si mozete hladat auto podla pobocky, realny stav na pobocke je iny. Podla vyjadrenia pracovnika pobocky to je tak roky a nikomu to doteraz nevadilo. Mne ano. A vadilo by to niekomu, kto by presiel 100 km zbytocne na zaklade informacie z webu.
2. Na webe slubuju dovezenie vybrateho auta do 24 hod. Mnou vybrate auto, za ktore zobrali vratnu zalohu, nedoviezli ani na siesty den. Uviedli zaujimave priciny: Jeden pracovnik, ze auto odislo z KE a je v BB a odtial ho pojdu zobrat oni. Druhy pracovnik, ze auto je v servise. Pani, ak klamat, tak koordinovane a jednotne-).
3. Nech im sluzi ku cti, ze vratili zalohu.
NIKDY VIAC!
VELA STASTIA, AAA AUTO!-)
1 0
vedette vedette

vedette je offline (nepripojený) vedette

mam skusenost - kupovala som tam ojazdene auto (9-rocne).

bola to pobocka v bratislave, kde sa najskor tvarili ustretovo, ale ked zistili, ze chcem otestovat viac aut pred samotnou kupou, zacali ohrnat nos. nakoniec som si vybrala tretie auto v poradi, na ktorom sa mi ale nepozdaval startovanie (motor naskocil asi az na tretikrat, potom to uz bolo OK).
Inaksie bolo to auto v pohode a agent povedal, ze to da overit mechanikom. Mechanici samozrejme potvrdili, ze je to OK. Nakoniec som auto kupila, ale asi po dvoch tyzdnoch som zase mala problem so startovanim. Dnes (2 mesiace od kupy) som dokonca skoro vobec nenastartovala.

Mam od bazaru rocnu poistku na mechanicke vady (davaju na vsetky auta, len na tie lacnejsie nie su pokryte drahsie opravy), len sa obavam, ze akurat tento problem nespada do preddefinovanych chyb, ktore poistovna uhradi. Este to zrejme budem konzultovat aj s pravnikom (to, ze bol problem v startovani pred kupou a oni ma ubezpecili, ze nie je), len sa obavam, ze uz nic dodatocne neporiesim..

Zaroven upozornujem, ze chcu nalakat ludi na rozne akcie, ale ani jedna z nich v mojom pripade nefungovala - napr. auto sa da vratit do siedmich dni len v tom pripade, ak ho kupujete za sumu od 5 000 eur vyssie (napr.) a v podstate sa neda vratit, len vymenit za ine.
Takisto na stranke pisu, ze vam preplatia cestu, ked si idete vyzdvihnut auto - no tak to sa len zasmiali, ze take sa dohaduje priamo v zmluve a ked som si to predtym individualne nedohodla, tak smola.
Jedinu vyhodu som mala, ze mi dali GPS, ktore mi vsak mali poslat z centraly v Prahe, nakoniec som si po mesiaci vyckavania musela cez infolinku zistit, ze si ho mam ist vyzdvihnut do jednej predajne v BA - jednoducho chaos.
Takisto nechcem opisovat patalie pri tom, ze mi zatajili, ze auto ma iba jeden kluc, pricom v lajstre pre lizingovu spolocnost dokladovali, ze ma dva a ked som sa potom pri preberani hadala, ze ako to je mozne, ze kde je druhy kluc, tak mi ukazali druhe lajstro, kde bolo uvedene, ze je tam len jeden kluc a ze som si to zle pozrela pri podpise. A ja im na to, ze ma neupozornili na to pri obhliadke a ze to bol urcite ich umysel..

Jednoducho si pri obhliadke a kupe napiste radsej zoznam veci, na ktore urcite nesmiete zabudnut pri komunikacii.
Samozrejme, pripravte sa na dlhocizne vyckavanie, to je asi ich taktika. ked sa pojdete stazovat, nenajde sa aj dve hodiny nikto kompetentny riesit vase staznosti.
pri platbe na ich ucet platba ide asi cez antarktidu - maju bordel v uctovnictve, cize mne az po 7 dnoch potvrdili, ze maju peniaze na ucte.
no a samozrejme, riadne si precitat lizingovu zmluvu - moc to nevysvetluju a v mojom pripade, kedy som mala akontaciu 70 %, som blbemu quatrocaru mala zvysok splacat so 45-percentnym urokom (co som bohuzial pri prepoctoch zistila az po podpise), cize som to radsej splatila v prvej splatke celkovo, lebo to bol brutalny preplatok!!
No a urcite si PZP nevybavujte u nich - vsade inde to vyjde lacnejsie!! (na toto som sa nastastie nenechala nahovorit

Takze - nenechat sa ukecat trapnymi naucenymi recami
stat si za svojim
pytat sa a dookola pytat
a hlavne, nechat si zmluvu na precitanie vytlacit a zobrat si ju domov (hlavne skontrolovat technicky stav a napr. tie kluce!!)

No a na zaver - ojazdene auta - to je velky risk, len som nemala inu moznost ako kupit si to ojazdene. Snad sa to nakoniec nejako utrasie.

Ak by som v bazare kupovala druhykrat, uz by som vedela ako na to. No co uz - ludia sa ucia na vlastnych chybach

Snad som niekomu poradila
1 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
vedette a direttore s tymi klucmi a predajcami v Nitre mam podobny problem. Inak kazdy skusenejsi automechanik alebo proste clovek ktory sa zaujima o auta a zivia ho odporuci kazdy mozny autobazar len nie AAA auto. Proste AAA auto je podvodny autobazar. Myslim, ze neexistuje zakaznik tohoto autocentra ktory bol u nich na maximum spokojny.
Inak kupoval som raz ojazdene auto a od vtedy niky viac. Uz len funglase. To mas zarucene ze nieje kradnute, nikto s nim nic nenarabal (kilometre, neopravnene zasahy...), nikto pred tebou na nom nejazdil, pojde ti 3x lepsie ako jazdene, a za kazdu chybu si tam mozes vacsinou ty. A mnoho mnoho dalsich vyhod. Len jedna jedina nevyhoda > cena
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Po akej dlhej dobe Vam zaslalo AAA auto Technicky preukaz od vozidla???????????????????? Toto sa pytam vsetkych.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

MatoB Pozri príspevok
Po akej dlhej dobe Vam zaslalo AAA auto Technicky preukaz od vozidla???????????????????? Toto sa pytam vsetkych.
Osobnú skúsenosť síce nemám, ale počul som,že sa čaká veľmi dlho...-ľudia už aj pokuty za to dostávajú od príslušnikov, za to že jazdia bez techničáku...
0 0
krskin krskin

krskin je offline (nepripojený) krskin

no urcite nie a nikdy..ja som nastastie predaval ale to tiez prislubily cenu na ktorej som bol dohodnuty a po 4 hodinach cakania ked videli ze som dost nervozni zrazu isli s cenou dole...a kedze ja uz som mal dohodnute auto na kupy tak som to zobral aj ked o 500 Eur nizsie..ale co ja viem od znamych zatial nikto nema dobre skusenosti.. a pocas predaja som bol aj svedkom starsieho manzelskeho paru s ktorymi jednali..ako s poslednymi hov.... auto po dvoch tyzdnoch nepojazdne..a naprava ziadna a ze rocna zaruka...a uz iba ked ja pozriem moje auto vykupili na zaklade ze sa na nom vykupca previezol cca 1km a na zaklade toho urcil technicky stav...dobre..aj kerd ja som mal auto v zaruke..ale ziadne pozeranie podvozku a pod, pocitac...takze kupia cokolvek...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať