Zavrieť

Porady

AKO VYTVORIT WEB STRANKU

Dobry den,

prosim Vas, najde sa niekto, kto by mi pomohol vytvorit webovu stranku za rozumnu cenu? ... zalezi mi aj na vhodnej pozicii vo vyhladavacoch.
Dakujem, Petra
Usporiadat
Téma je uzavretá.
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Miwoslav Pozri príspevok
Ked ste vyrobca naco Vam je eshop naco sa chcete stat aj predajcom? Som vyrobca sustredim sa na co najefektivnejsiu, najkvalitnejsiu vyrobu, budovanie znacky a inovacie na podstatu svojho podnikania. Vsak cenu svojich vyrobkov nastavuje vyrobca a vobec by ho nemalo zaujimat kto a za kolko to predava. Tovar sa nepredava preto ze je v obchode ale preto ze si ho ludia od obchodnika ziadaju. Aby si ziadali prave Vas tovar o to sa musi postarat vyrobca. Predajca sa o to starat nebude jemu je jednono co ide ci ta znacka alebo ona. Nakupuje hlave to co ludia ziadaju. Vyrobca by mal davat hlavne objemove zlavy lebo ma nejake vyrobne kapacity, ktore potrebuje naplnit a ak nestiha vyrabat tak navysovat cenu vyrobku to je znamenie ze jeho marketing je OK a ludia ziadaju jeho vyrobky.
V zasade mas pravdu, no predstavujes si to trocha ako Hurvinek valku. Nie je to take jednoduche. My na to, aby ludia ziadali nase vyrobky vynakladame cely zisk. No nie je jednoduche robit marketing na celej zemeguli pre 6 miliard ludi zo Slovenska firmou, ktora zacala z nicoho. Stale je vela trhov, ktore nemame bud vobec pokryte, alebo iba ciastocne.

Presne ako pises - obchodnici predavaju to, co ludia ziadaju. Nie je jednoduche presvedcit ludi na celom svete aby zo dna na den zacali tuzit iba po tvojich vyrobkoch - alebo aby tvoj vyrobok boli ochotni aspon vyskusat - najma, ak su spokojni s tym, co uz roky pouzivaju.

Vyrobca sa musi velmi intenzivne starat o cenovu hladinu, ak chce naozaj budovat znacku. Ak spojis marketingovy message, ktory hovori o luxuxse, najvyssej kvalite tvojich vyrobkov a o velkej pridanej hodnote s masivnymi zlavami a vypredajmi - "nakupte hned - zlavy do 90%" tak ludi iba ak zneistis a zmätieš. Nekupia uz od teba vobec nic, pretoze sa stanes nedoveryhodny. Brilliantovy nahrdelnik tiez nebudes kupovat od Cinana na trhovisku.

Prave preto, ze kazda nova znacka je pre obchodnikov iba dalsia komplikacia (dalsie miesto v regali) - prave preto stele nie sme pritomni v dostatocne hustej sieti maoobchodov. No na druhej strane denne sme bombardovani z Kanady, Portugalska, Iranu, Mexika... - kde kupit, pripadne potom rozni "zakaznici" vyuzivaju tuto nedostupnost nasho tovaru na to, aby pytali zadarmo vzorky.

My se im doteraz mohli predat na priamo iba teoreticky, pretoze sme nedokazali prijat platbu kartou. Teraz uz vieme, mozu si objednat aj zaplatit priamo na stranke. Lenze drviva vacsina si neobjedna, pretoze je to drahe.

Tuto dilemu za mna asi nikto nevyriesi. Ak by sme isli s cenami na nasom e-shope dole, prisli by sme aj o tu skromnu predajnu siet, ktoru sme roky tazko budovali.Kazdy vie, ze buducnost vyzera tak, ze si kazdy vyrobca bude vsetko predavat sam na internete. V podstate zaniknu nie len kammene obchody, ale aj bezne e-shopy. (Ved preco by som sa mal s niekym delit o rabat za to, co si mozem urobit sam). Kazdy vie, ze to takto bude vyzerat, moji konkurenti sa mi s touto viziou priznali uz v dobe, ked ja som na nejaky e-shop este ani nepomyslal. Lenze nikto nevie, kedy "to" bude a nikto sa zatial neodvazil spravit tento osudovy krok. Pretoze zu sice dve moznosti, ale medzi nimi nekonecne hlboka priepast...
0 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

misomiso Pozri príspevok
Kazdy vie, ze to takto bude vyzerat, moji konkurenti sa mi s touto viziou priznali uz v dobe, ked ja som na nejaky e-shop este ani nepomyslal. Lenze nikto nevie, kedy "to" bude a nikto sa zatial neodvazil spravit tento osudovy krok. Pretoze zu sice dve moznosti, ale medzi nimi nekonecne hlboka priepast...
ja si nemyslim ze kamenne shopy zaniknu...
male obchodiky zrejme ano, ale hypermarkety, kde clovek nakupi naozaj takmer vsetko asi nie...
myslim si, ze vzdy bude dost ludi, ktori radi nakupia "nazivo"
osobne nie som proti e-shopom, veci ktore neviem normalne zohnat, alebo su vyrazne lacnejsie kupujem on-line,
no ak si nieco kupujem, a minam na to peniaze, tak patrim k ludom, ktori chcu tu protihodnotu vidiet hned, tuzim mat tovar okamzite v rukach a "hrat" sa s nim
0 0
Miwoslav Miwoslav

Miwoslav je offline (nepripojený) Miwoslav

misomiso neviem sice co vyrabate ale mne je uplne jasne ze to je kazdodena mravencia a dlhodoba praca a vysledky sa dostavia po rokoch. Ina cesta pre vyrobcu neexistuje len presvedčiť zakaznika

Ja le nerozumiem preco sa ako vyrobca snazite predavat priamo zakaznikom naco to je dobre pre vyrobcu? Marketig na svoj vyrobok si musite robit ale naco sa starat o distribuciu a predaj kocovym zakazikom. Ak budete mat vybudovanu znacku zarobite viac tym ze date vysie ceny velkoodberatelom aj tak vase vyrobky zoberu lebo ludia si ich budu ziadať. Toto si vela vyrobcov neuvedomuje.

Podla mna by ste sa mali snazit na doraz naplnit vyrobne kapacity (neviem možno mate)a postupne budovať Brand, trh po trhu a s tym ako si to vybudujete aj postupe nasadzovat cenu.

Myslim, že vyroba ma fungovat takato. Mam linku ktora vyroby 1000 vyrobkov za 24 hodin. Mesacne mam na sklade 1000x30 dni = 30tis. vyrobkov a moja vyrobna rezia je 100tis.( vestko =ludia, platy, energie, reklama atd.) Cena na vyrobu jedneho vyroboku je 3,33 prihodim si 20% aby som prezil a hladam len velkoodberatelov. Ty dostanú cenu podla mesacneho odobraneho mnozstva aby som pokryl vyrobne kapacity 3,33+min.20%. Ako budujem znacku meni sa aj dopyt po mojich vyrobkoch a ja zvisujem cenu, lebo si to mozem dovolit, co samozrejme trvá presvedcit zakaznikov ( najlepsie kvalitou )

Vzorky zadarmo by som samozrejme nezasielal. Ked je to seriozny obchodnik ta ma nato aby si za vzorky zaplatil. Neviem ako mate spracovanu obchodnu politiku a strategiu ze mate tento problem. Mne sa napriklad paci obchoda strategia firmy Metabo

Co sa tyka cien v eshope musis tam mat samozrejme odporucane ceny za ktore chces aby predajcovia tvoj tovar realne predavali. Ked dokazu predavat aj drahsie to je ich sikovnost to je OK ak ale predavaju lacnejsie ako za odporucane ceny mate zlu obchodnu strategiu.

Tazko povedat ako bude vyzerat buducost ohladom predaja vyrobkov ani by som to zatial neriesil, ked pride te cas kazdy sa prispôsoby. Vieme vsak ako to funguje teraz su to preteky o cas takze vsetky kapacity musia bezat naplno a zarabat aby sa prezilo.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Odpovede mas v texte:

Miwoslav Pozri príspevok
misomiso neviem sice co vyrabate ale mne je uplne jasne ze to je kazdodena mravencia a dlhodoba praca a vysledky sa dostavia po rokoch. Ina cesta pre vyrobcu neexistuje len presvedčiť zakaznika

Ja le nerozumiem preco sa ako vyrobca snazite predavat priamo zakaznikom naco to je dobre pre vyrobcu? V buducnosti to bude dobre na to, ze nebudeme zavisli od predajnej siete a budme mat pravdepodobne vacsie zisky (pripadne nam cast marze obchodnikov) Marketig na svoj vyrobok si musite robit ale naco sa starat o distribuciu a predaj kocovym zakazikom. Ak budete mat vybudovanu znacku zarobite viac tym ze date vysie ceny velkoodberatelom aj tak vase vyrobky zoberu lebo ludia si ich budu ziadať. Toto si vela vyrobcov neuvedomuje. Uvedomuje. Lenze tazko sa o tom hovori s niekym, kto to realne neazil. My to robime, lenze nikto, ani my sa nepohybuje vo vzduchoprazdne. Okolo je konkurencia, ktoa tiez robi vsetko preto, aby vyhrali oni a nie my. Kedze ich realne sila je neporovnatelne vacsia, nase moznosti su obmedzene.

Podla mna by ste sa mali snazit na doraz naplnit vyrobne kapacity (neviem možno mate)a postupne budovať Brand, trh po trhu a s tym ako si to vybudujete aj postupe nasadzovat cenu. Nie je jednoduche za pochodu menit cenu. Tym si uplne zmenis poziciu znacky, a tym padom by si si musel v podstate vymenit spotrebitelov. Okrem toho, ak zacinas, a si mensi, tak mas vyssie naklady, co do zmacnej miere negativne kompenzuje to, ze si na Slovensku a mas lacnejsieu cenu prace. Takze vo vysledku aj tak mozes ist pod konkurenciu tak max 15%, co je prave nas pripad.

Myslim, že vyroba ma fungovat takato. Mam linku ktora vyroby 1000 vyrobkov za 24 hodin. Mesacne mam na sklade 1000x30 dni = 30tis. vyrobkov a moja vyrobna rezia je 100tis.( vestko =ludia, platy, energie, reklama atd.) Cena na vyrobu jedneho vyroboku je 3,33 prihodim si 20% aby som prezil a hladam len velkoodberatelov. Ty dostanú cenu podla mesacneho odobraneho mnozstva aby som pokryl vyrobne kapacity 3,33+min.20%. Ako budujem znacku meni sa aj dopyt po mojich vyrobkoch a ja zvisujem cenu, lebo si to mozem dovolit, co samozrejme trvá presvedcit zakaznikov ( najlepsie kvalitou ) Takto to nefunguje a nikdy nefungovalo. Cena vyrobku sa nikdy neda urcit podla toho, ake mas naklady a aku chces dat marzu obchodnikom. To ziadneho spotrebitela nezaujima. Cena sa urcuje vyhradne podla vnimanej kvality. Teda aku hodnotu ma sluzba/tovar pre zakaznika. Ked od tejto ceny odratas svoju vyrobnu cenu, ostane priestor, ktory mozes podla svojho uvazenia rozdelit medzi seba a obchdnikov. Nie je to lakha uloha. Na jednej strane potrebujes motivovat obchodnikov, na druhej strane budovat znacku a to nie je zadarmo. Kazdopadne, plati, ze ak koncovi zakaznici budu chciet tvoje vyrobky, obchodnici ich budu predavat aj s nizsou marzou.

Vzorky zadarmo by som samozrejme nezasielal. Ked je to seriozny obchodnik ta ma nato aby si za vzorky zaplatil. Neviem ako mate spracovanu obchodnu politiku a strategiu ze mate tento problem. Mne sa napriklad paci obchoda strategia firmy Metabo

Co sa tyka cien v eshope musis tam mat samozrejme odporucane ceny za ktore chces aby predajcovia tvoj tovar realne predavali. Ked dokazu predavat aj drahsie to je ich sikovnost to je OK ak ale predavaju lacnejsie ako za odporucane ceny mate zlu obchodnu strategiu. Nejde o nas. Takto sa situacia vyvinula v celej branzi. Nam je to naopak na smiech, ale nic s tym nespravime. Oficialne cennikove ceny idu nahor, realne idu (vplyvom on-line predaja) stale dole.

Tazko povedat ako bude vyzerat buducost ohladom predaja vyrobkov ani by som to zatial neriesil, ked pride te cas kazdy sa prispôsoby. No niektori sa bohuzial budu musiet prisposobit tak, ze zaniknu. Vieme vsak ako to funguje teraz su to preteky o cas takze vsetky kapacity musia bezat naplno a zarabat aby sa prezilo.
0 0
Miwoslav Miwoslav

Miwoslav je offline (nepripojený) Miwoslav

,,Nie je jednoduche za pochodu menit cenu."
- Myslel som nenit ceny pre velkoodberatelov aky tam je problem preco im neviete zmenit cenu. Vedsi odber = lepsia cena mensi odber = horsia cena.

,,Takze vo vysledku aj tak mozes ist pod konkurenciu tak max 15%, co je prave nas pripad."
- To potom konkurencia musi predavat znace mnozstva a vyrabat riadne efektivne ked si nepusta konkurentov na vedsi cenový rozdiel. Urcite aj obchodnici maju za predaj ich výrobkov mensie marze.

,,Takto to nefunguje a nikdy nefungovalo. Cena vyrobku sa nikdy neda urcit podla toho, ake mas naklady a aku chces dat marzu obchodnikom. To ziadneho spotrebitela nezaujima. Cena sa urcuje vyhradne podla vnimanej kvality. Teda aku hodnotu ma sluzba/tovar pre zakaznika. Ked od tejto ceny odratas svoju vyrobnu cenu, ostane priestor, ktory mozes podla svojho uvazenia rozdelit medzi seba a obchdnikov."
-Tak toto si ja nemyslim co tvrdis, nevravim ze spotrebitela zaujimaju vyrobne naklady a marze obchodnikov. Spotrebitela zaujima vysledna cena on vie ze na tom zarobil aj vyrobca aj obchodnik. Nevidim dôvod nenastavovat ceny u vyrobcu podla nakladov a dopytu po jeho vyrobkoch na trhu. Ak nie je odbyt idem dole z cenou nie je na čo čakať je to boj o čas a kapital.

,,Takto sa situacia vyvinula v celej branzi. Nam je to naopak na smiech, ale nic s tym nespravime. Oficialne cennikove ceny idu nahor, realne idu (vplyvom on-line predaja) stale dole".
- Za stagnaciou cien bude čosi viac ani online predaje nemaju velku moznost ovplivovat ceny vyrobkov.
0 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

tento flaming je celkom mimo temy
0 0
lenni lenni

lenni je offline (nepripojený) lenni

ja pouzivam webnode.sk, spravis si ju aj sam
0 0
Marek Mahdal Marek Mahdal

Marek Mahdal je offline (nepripojený) Marek Mahdal

bpetra Pozri príspevok
Dobry den,

prosim Vas, najde sa niekto, kto by mi pomohol vytvorit webovu stranku za rozumnu cenu? ... zalezi mi aj na vhodnej pozicii vo vyhladavacoch.
Dakujem, Petra
Ahoj,
web je v prvom rade nastroj marketingu, uz davno nie je domenou programatorov a grafikov.
Odporucam si najprv rozmysliet nasledovne:

1. Pre koho ma Tvoj web byt urceny (cielove skupiny) (napr. "domaci kutil, nikdy si neobjednava robotnikov, mysli si, ze vie urobit vsetko najlepsie", a pod.)
2. Ake problemy navstevnikov ma Tvoj web vyriesit (napr. "ako vyvrtat dieru na obraz", "ako vykopat jamu pre bazen")
3. Ake su tvoje obchodne ciele s danou webstrankou? Tzn. co budes povazovat za uspech (obrat, navstevnost, povedomie o znacke, atd.)

Z tohto sa da vyvodit zakladny koncept stranky, cielenie, vyber klucovych slov (pre vyhladavace) a vyber vhodnej firmy, ktora Ti web vytvori.

Co sa tyka ceny webu, treba si uvedomit, ze web nie su tehly ani jablka a od 10 roznych firiem, dostanes pravdepodobne 10 velmi odlisnych ponuk. Je dost tazke sa v tom orientovat, odporucam si vsak precitat nasledovny clanok:

zdrojak.root.cz/clanky/jak-vyhodit-penize-za-zbytecny-web/

Vyhnes sa neprijemnym zisteniam po objedani webu...
Drzim palce!
0 0
Marek Mahdal Marek Mahdal

Marek Mahdal je offline (nepripojený) Marek Mahdal

marioselecky Pozri príspevok
ja som spokojny so sluzbami XYZ. vytvorenie internetovej stranky, optimalizacia pre vyhladavace.. a dobra cena! su z bb.. ale ak aj z bb nie si, tu nezalezi na meste..
Ahoj, prosim prestan uz spamovat. Takmer kazdy Tvoj prispevok obsahuje odkaz na Tvoju firmu http://www.porada.sk/search.php?searchid=12560937.
Pomylil si si Poradu s verejnou reklamnou tabulou.
Naposledy upravil Marek Mahdal : 19.01.11 at 12:10
1 0
Martin Bulák Martin Bulák

Martin Bulák je offline (nepripojený) Martin Bulák

Neviem či je táto téma ešte aktuálna.
No veľa tu odznelo aj o automatických generátoroch stránok, kde si môžete prakticky okamžite vytvoriť web. V prípade osobných stránok to môže byť riešenie, no v prípade že človek chce aspoň do minimálnej miery pôsobiť seriózne, odporúčam v každom prípade vlastnú doménu (firma.sk) a seriózny webhosting.
Na ňom povedzme bezplatný CMS systém a pri použití bezplatnej peknej šablóny má človek prakticky zadarmo (ak nepočítam poplatky za prevádzku domény a webhostingu) web.

Ak človek nemá prostriedky na profesionálny web na mieru a potrebuje s niečim začať (začínajúci podnikateľ) je to ideálne riešenie. A netreba sa nechať zlákať super výhodnými ponukami firiem ktoré ponúkajú prenájom a tvorbu webu a pod. Zistíte po čase, že s webom nemôžete robiť nič, lebo všetko je umiestnené u nich, neponúkajú ani žiadnu možnosť exportu ani ničoho.

Ak by mal niekto bližšie otázky k tomu, môžem poradiť...
0 0
zajacik90 zajacik90

zajacik90 je offline (nepripojený) zajacik90

redakčný CMS je dobrá voľba... asi tá najlepšia...
tak poslal som požiadavku a spravili mi základný web, a už som si to len upravoval. Majú tam dosť šablón a ešte sa dajú aj upravovať, dokonca aj CSS-ko tam je... ja som spokojny s nimi.... vrelo doporučujem CMS + lahký admin, žiadny nutný kód ani inštalácia nejaký phpadminov...
Naposledy upravil Chobot : 31.01.11 at 13:25
0 0
ferko18 ferko18

ferko18 je offline (nepripojený) ferko18

SEO je len optimalizacia webstranok pre vyhladace ale nezaruci vam to prve miesta v google..
Stranka musi mat kvalitne texty , spetne linky na stranku
a neposlednom rade reklama
cele je to dlhodoby proces a SEO sa nic nekonci ale naopak prave zacina .
Pokial by niekoho zaujimala problematika SEO a veci s tym spojenych kludne ma kontaktujte
Poradenie a konzultacie samozrejme free.

Nasa firma sa orientuje pre zacinaj. podnikatelov a firmy.a webstranky tvorime aj s roc. poradenstvom a nas technik je neustale k dispozicii . Novinkou je aj webstranky na splatky
0 0
mixal1 mixal1

mixal1 je offline (nepripojený) mixal1



1.SEO
zase reci o SEO.

"SEO je len optimalizacia webstranok pre vyhladace ale nezaruci vam to prve miesta v google.."

SEO je suhrn nahod, stastia a logiky, ktore vam v tom spravnom pomere prinesu odmenu, a to su prve pozicie vo vyhladavacoch ako google, yahoo, bing a podobne.

Tusim si zalozim nejaku SEO firmu, v dnesnej dobe tieto pismenka akosi zazracne naberaju na vahe.

zaklady dobreho seo su:

-presmerovanie z http:// na http:/www (zamedzenie dvojiteho obsahu, kedze google a ostatni su natolko "sprosti" , ze to ani v roku 2011 nevedia rozlisit

-robots.txt s povolenim pre vsetky spidery

-index stranok pekne upoadnuty cez webmaster tools, nastavenie priorit, a denny update (ci uz google, yahoo , bing)

-dost casto sa spomina "Seo friendly url's" , cize "pekne linky" ,(pekny link napr. www.vasastranka.sk/nazov_tovaru_farba.. , skarede linky www.vasastranka.sk/98798*&%778tTYU&^... ale prve pozicie maju aj stranky so "skaredymi' linkami, cize vyuzitie SEO F.U. je diskutabilne)

-cez webmaster tools (vsetky velke vyhladavace to maju zadarmo) je hitom dneska geotargeting, cize pokial niekto planuje podnikat na SVK, nastavit geotargeting na SLovak Rep. )

-brainstorming, nazvy clankov aprox 10-15 slov, clanok o obsahu 150 - 450 slov, kde sa budu vyskytovat slova z nazvu clanku

-copy@paste nieje vyhladavacmi trestany, preto mozte kludne kopirovat clanky publikovane uz niekde inde, pripadne ich casti, trosku ich pozmenit, pridat par vlastnych slov..

-meta a bla bla.. uz nepodstatne

-CMS system je v IN, taktiez BLOGY (wordpress, vbulletin.. )

nic ine nieje potrebne na to, aby sa clovek predral medzi tisickami stranok na popredne miesta.

co neodporucam je affiliate programy, vymeny liniek, spatnych linkov a podobne, a uz vobec nie platene sluzby... za to je ban od google

co odporucam, je wikipedia. ked mate firmu, vytvorte si na wikipedii clanok o vasej firme, pridajte tam vase www stranky a hotovo!

vysledok?

vsak uvidite sami

2. Ako vytvorit web stranku?

Za 3.60 euro na mesiac to mate zadarmo. Nedava logiku? Kazdy dobry provider to ponuka v balicku. Uvediem priklad. Ja vyuzivam okrem inych aj http://www.csn-uk.net/hosting/
uz v najlacnejsom hostigu mate vsetko mozne zadarmo. Vytovrenie stranok, vlastneho youtube, desiatky forum, CMS, blogov, TV channel, herne servery, internetove obchody.. vsetko zadarmo a vytvorene 1 klikom mysky na ikonu s nazvom "install"

zoznam veci ktore mate zadarmo: http://www.softaculous.com/softwares

Vytvaranie stranok a "SEO" je v dnesnej dobe tak jednoduche, ze snad ani nema zmysel o tom hovorit. Nepotrebujete k tomu ziadne firmy, ani poradcov, ani ziadne ine platene doplmkove sluzby, ani ziadne reklamy
Naposledy upravil mixal1 : 09.02.11 at 01:14
0 0
petelu petelu

petelu je offline (nepripojený) petelu

Robím Internetový marketing, je to moje hobby. ...viac
Moja firma Avilu s.r.o (avilu.sk) ponuka jednu z moznosti aj tvorbu internetovych stranok. Ale ak si niekto mysli, ze si spravi stranku (nedajboze svojpomocne) a bude ocakavat super navstevnost, vykonnost a pod, tak je cisty blazon.

Dneska ma kazdy internetetovu stranku. Len na slovenskom webe existuje vyse pol miliona domen. Internetovy vyhladavac Google indexuje "len" 278 000 000 internetovych stranok zo slovenska (stranok, nie domen!).

V dnesnej dobe je internetova stranka iba cisty zaklad.
Nezabudnite, ze aj auto sa da v dnesnej dobe zvarit svojpomocne s nakupenymi sucastami zo srotviska, ale co ten vysledok. Tiez Vas, ale odveze :-) Myslim si, ze tych 300 Eur za kvalitnu stranku nikoho z podnikatelov este nezabilo.

P.S rada na zaver, vyvarujte sa tvorbe stranok od studakov. Zvycajne plati pravidlo: Nie som taky bohaty, aby som si kupoval lacne veci.
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

nech si tu každý pekne napíše kde robí atd. Nech tu máme všetci peknú reklamu. Kam len smeje táto porada. každý si tu napíše hocičo, len aby si spravil reklamu a admini si .....
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Dobrý deň
Kedže táto témička má názov "Tvorba webových stránok", dovolil by som si otázočku.
Ak som zle zaradil prosím Admina o presun do vhodnej témy.
Potreboval by som vytvoriť stranku v MS Frontpage - (firemná politika) pre prehliadač IE.
Jedná sa o stránku na intranete - nebude verejne prístupná.
Má to byť vlasne taký zoznam kde budú rôzne typy udalostí a ak si na ne užívateľ klikne - na tú udalosť, bude tam mať postup - zavolaj toho..urob tamto..postupuj podľa scenára..to by nebol až taký problém.Problémik mám z aktualizáciou tejto stránky.
Kedže nie pri všetkých udalostiach sa volajú tí istí ľudia a aj zoznam ľudí sa často mení, potreboval by som pre túto stránu (pre tie jednotlivé udalosti) aktualizovať zoznam tých ľudí nejako centrálne - z nejakej databázy. Už som myslel že to urobím v Exceli a Každému človeku ktorý tam bude figurovať pridelím číslo a k udalosti dám len odkaz - volaj napr. 1 - 2 a 4 - pod čím sa ale užívateľovi zobrazia mená a tel.čísla.. A ked bude treba niekoho zo zoznamu vyhodiť alebo pridať tak len vyhodím alebo pridám číslo..A zabudol som - udalosti tiež budú mať samozrejme svoje čísla..Trošku komplikované..ak Ste to prečítali celé, možno mi budete vedieť pomôcť. Vopred ďakujem

PS: Nemusí to byť FrontPage. Ak sa to dá jednoduchšie vo Worde alebo Accesse.. môže byť
Naposledy upravil sances : 03.03.11 at 15:09 Dôvod: Doplnenie
0 0
msviki msviki

msviki je offline (nepripojený) msviki

Spolupracujem s ľuďmi, ktorí si založili firmu a sú už úspešní. Avšak vedia, že teraz nie sú schopní sa prekonať. V zmysle, stratégie a taktiky vďaka ktorým dosiahli úspech ich neposunú ďalej ...viac
toto zaváňa pre zavedenie CRM do firmy. (Customer Relation Management).

Kedysi davno som to tiez riesil v Exceli. daval som dokopy databazu klientov a distributorov. pri cisle okolo 100 som uz mal problemy s duplicitou dat. navyse pocitace vo firme neboli zosietovane, takze bol absolutny problem ked niekto doplnil data do x-tej miliontej verzie, ktora nebola samozrejme ta aktualna.

Si myslim, ze prispevok je v teme aktualny, pretoze kazdy, kto tu postavi novu web stranku bude samozrejme uspesny, a bude tiez musiet chytat klientov.
Co ja viem, tak na 99% firiem pozna o svojom klientovi maximalne telefonne cislo a email. Nehovoriac o tom, ze nevie kto sa o nich postara, ako budu osloveny, kde v predajnom cykle su, co sa mu prave preda, aka je spetna kontrola. hmmm...

to vsetko sa da pomocou crm.
Su dve moznosti: crm offline, cize instalovane na pocitacoch vo firme,
alebo "crm v oblaku" cize online. (Nieco ako Google ucet s aplikaciami, ale ovela ucinnejsie)

Ak ma zadavatel dotazu namysli iba vyrobu, nie je problem, je to to iste + vyhoda v tom, ze o vsetkom vedia aj v predaji a boss ma uplny prehlad o vysledkoch.

Funguje to na sposob "subscription" plati sa mesacne, cize ziadne dlhodobe kontrakty, plus sa da poskladat modulmi na mieru. (nieco, ako je povedzme postaveny Wordpress, alebo Drupal pre webstranky)

Byt ale na dovolenke kdekolvek na svete, a na iPade si pozriet co sa deje vo firme je cool. To, ze si odtial mozem poslat akukolvek ponuku .... ani do roboty nemusim chodit..

a o to predsa ide.... ci?
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Ahoj
Ďakujem za odpoveď.
Budem si musieť o CRM niečo pogoogliť.
"Moja" stránka má síce slúžiť inému účelu, ale v podstate sa dá povedať že ludia ktorých voláme sú klienti, a ide o to aby bol zoznam klientov vždy aktuálny, a aby boli volaní ku konkrétnym udalostiam len presne určené osoby.
Človek, ktorý ich volá je v strese, a tak môže na niekoho zabudnúť, prípadne zavolať v noci niekoho kto má dovolenku..
Potrebujem niečo jednoduché,čo by som vedel denne veľmi rýchlo a jednoducho aktualizovať..
0 0
DELTA73 DELTA73

DELTA73 je offline (nepripojený) DELTA73

mixal1 Pozri príspevok
neviem co presne myslis co je "legalne". Do Wix sa jednoducho zaregistrujes a robis. To je vsetko. HTML Kod sa tam skopic neda. Stranka je 100% flashova. Vytvorit super stranku vo Wixe je take lahke.. proste click & paste......
Flash nie je velmi dobra volba pre vyhladavace... Google posudzuje i obsah stranok, hustotu klucovych slov a pod. Text publikovany ako flash urcite nezahrnie a takato stranka, pokial nema na seba vytvorene kvalitne spatne odkazy a dobre volene klucove slova v metatagoch, je dost hendikepovana oproti strankam s kvalitnym textom. Pokial ti ide aj o popredne miesta v googli, s flashom opatrne. Flash pouzivam max na publikovane videa, fotky a prehravace.
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

DELTA73 Pozri príspevok
Flash nie je velmi dobra volba pre vyhladavace... Google posudzuje i obsah stranok, hustotu klucovych slov a pod. Text publikovany ako flash urcite nezahrnie a takato stranka, pokial nema na seba vytvorene kvalitne spatne odkazy a dobre volene klucove slova v metatagoch, je dost hendikepovana oproti strankam s kvalitnym textom. Pokial ti ide aj o popredne miesta v googli, s flashom opatrne. Flash pouzivam max na publikovane videa, fotky a prehravace.
Google už vie indexovať aj rozumne flash stránky. navyše nikomu nič nebráni aby nemal aj alternatávny html text za flasom. moznosti je dost. Aj ked flash pojde pomalicky do uzadia ako bude nastupovat HTML5 / CSS3. Navyše skor zalezi na co chce mat web stranku, ak ju chce mat cisto ako image zalezitost tak flash je dobry
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať